Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


2999. jpne
2008. dec. 11. 15:09

Cina, nagyon sajnálom, hogy itt kell találkoznunk. De majd meglátod, mennyi rőt és biztatást kapsz az írásokból és reméljük sorban mindenki bejelenti majd a kétcsíkos tesztet!Az lesz az igazi boldogság!

Nekem van egy jó hírem. Képzeljétek, ma pont hogy 6 hete volt a műtét és jelentkezik az első havim! :) Már van egy kis barnázás. Jól kivárta az idejét!

A védőnőm és a gyerekorvos is ma jól lecseszett, hogy még szoptatom a kétéves fiam (most tölti be 15-én), és hogy ezért vetéltem el. Most tényleg szoktassam le, tényleg ennyire gáz, hogy szopizik?

2998. Cina83 (válaszként erre: 2997. - Pitemaci)
2008. dec. 11. 15:06
Hát három hónap múlva minden tőlünk telhetőt megteszünk az angyalkáért.............
2997. pitemaci (válaszként erre: 2995. - Cina83)
2008. dec. 11. 13:55
Mindegy mikor veszítjük el a kisbabánkat, az nagyon fájdalmas. Nekem ma volt két hete, hogy meghalt a kislányom, de még én is szoktam sírdogálni, igaz egyre kevesebbet. Nyugodtan sírjál bármikor ha úgy érzed, ahogy telnek a napok mindig egy kicsit könnyebb lesz, de elfelejteni soha nem fogod és nem is szabad. Kívánom Nektek, hogy minél hamarabb visszatérjen hozzátok az angyalkátok!!
2996. Cina83
2008. dec. 11. 12:23
Ja a férjem volt velem, ez kimaradt, bocsi
2995. Cina83
2008. dec. 11. 12:23
A velem volt, amikor érbedtem a műtét után, fogta a kezemet..........ő mesélte, hogy megkérdeztem,hogy kivették -e a babámat, ő igennek válaszolt és elkezdtem még az altató hatűsa alatt sírni. Ugyan már hogy lennék túl rajta, ez azért eltelik egy pár napig,hétig. De nem adom fel, akartam őt is, akarom a másikat is.
2994. Cina83
2008. dec. 11. 12:21
A második gyógyszermentes (fogigátló) hónapban sikerült, így van remény. Nem tudom, miért,de kislánynak éreztem. Eldöntöttem, ha letelik a bűvös 3 hónap is sikerül újra teherbe esnem - és ha kislány lenne - azt a nevet kapná, amit neki szántam, az emlékére.............. ennyi, most itthon lábadozom, időnként azt hiszem,hogy túlvagyok rajta és készen állok a következő terheségre, de aztán visszazuhanom.
2993. Cina83
2008. dec. 11. 12:18

És innen már gondolom ismerős a történet.

De...........

Hálás adok az istennek,hogy ehhez a dokihoz mentem. A műtét előtti napon többször benézett, bátorított. A műtét napján pedig tényleg egy tünemény volt. Az altatás előtt is ott állt mellettem, az utolsó műtős képen az elalvá előtt az ő arca volt. Másnap hazaengedett, tanácsokkal, jó szóval, mindennel, amire akkor nekem szükségem volt.Azt mondta, hogy három hónapon belül 90 %, hogy terhes leszek.

2992. Cina83
2008. dec. 11. 12:15

Megjelentem az Uh-n, ahol valóban csak a petezsák látszódott, de már kisebb volt, mint az előző uh-nál. Mondta, hogy kell még egy doki véleménye, és hogy készüljek a műtétre. Akkor már másabb volt, bátorított, és a férjemhez is volt pár jó szava.

Aztán a kórházba vonulásom napja előtti napon elkezdett fájni a derekam.... éreztem, hogy gáz van.

Kis idő múlva már véreztem. Felhívtam, azt mondta,hogy nyugi, ha erősödne akkor azonnal menjek, ha nem akkor másnap reggel.

2991. Cina83
2008. dec. 11. 12:12
Na erre én felkerestem egy másik dokit, magánba, hátha........... ő nem kertelt, egyből megmondta,hogy elhalhatott, és elmesélte,hogy fontos lenne a műtét. Hát akkor a gyakorlatiasságával megmondom őszintén egyáltalán nem győzött meg, kicsit közönyösnek éreztem. Másnap berendelt uh-ra.
2990. Cina83
2008. dec. 11. 12:11

Sziasztok, köszönöm a bíztató és együttérző szavakat!

Igazából szinte semmi sem derült ki. Kb. a 7. hétesen az Uh-on nem volt más, csak petezsák, de a doki tőlem kérdezgette,hogy ez mi lehet és azt mondta,hogy elékpzelhető, hogy elhalt, vagy még kicsi és nem látszik.

2989. fiamette (válaszként erre: 2985. - Cina83)
2008. dec. 11. 11:53

szia


sajnalom hogy neked is csatlakoznod kellett hozzank.

az elso ido az nagyon nehez, de hidd el ahogy kozeleg az ido, hogy ujra probalkozhattok majd, konnyebb lesz, elelejteni soha nem fogjuk, de egy uj baba uj remeny.

fel a fejjel

nekem ez a forum nagyon sokat segitett

szerintem masnak is

2988. riti72 (válaszként erre: 2985. - Cina83)
2008. dec. 10. 19:29

Szia!


Őszintén sajnálom ami veled történt. Az elsőnapok/hetek a legnehezebbek sok erőt kívánok hozzá. Most a legfontosabb hogy pihenj egy kicsit, és bízz benne, hogy legközelebb minden rendben lesz. 3 hónap múlva amikor újra elkezdtek próbálkozni, talán az lesz a legnehezebb hogy ne akarjátok görcsösen, és ne csüggedjetek, ha mindjárt elsőre nem jön össze. A vitaminokat én is ajánlom, és 1-2 hónap múlva a gyógyteákat (málnalevél, palástfű) is megpróbálhatod.

2987. Judy55 (válaszként erre: 2985. - Cina83)
2008. dec. 10. 17:24

Szia!


Sajnálattal olvastam, hogy te is itt vagy a fórumon.

Hidd el el fog hamar szaladni ez az időszak, amit én esetleg ajánlani tudok, az az, hogy szedd a folsavat és E vitamint!

Elárulod, hogy mi volt a baj, hogy kezdődött?

nekem október 2-án volt a műtét, nálam az oka nem derült ki, elhalt a terhesség.

Vigyázz magadra!

J.

2986. pitemaci (válaszként erre: 2985. - Cina83)
2008. dec. 10. 16:13

Szia!


Szomorú, hogy itt kell üdvözölnünk Téged is. Hány hetesen vesztetted el a babát?

2985. Cina83
2008. dec. 10. 15:48

Sziasztok, csatlakozhatok?

Tegnap estem át a missed ab. miatt szükségessé vált műtéten, szeretnék 3 hónap múlva babát, így mindenre képes vagyok, vannak ötleteiket, vagy bevált praktikáitok?

2984. jpne
2008. dec. 9. 11:17
Akkor jó, ezt majd bevetem, csak jönne már meg!
2983. riti72 (válaszként erre: 2981. - Jpne)
2008. dec. 9. 09:08

Napi 2-3 csészével egész napra elosztva.(Nekem 1 csésze: 2.5 dl víz + 1 kiskanál tea.) A málnalevelet mensi 1. napjától peteérésig,(már ha pontosan tudja az ember mikor van) utána palástfű teát ugyan így 2-3 csésze/nap a következő menzeszig.

És igen, nem tévedés több dolgra jó. Szülés előtt is ajánlott.

2982. pitemaci
2008. dec. 9. 09:00

Málnalevéltea


A málnalevéltea (3dl víz és 1 teáskanál szárított málnalevél) a szülés természetes előkészítésére használatos módszerek között annak ellenére az egyik legismertebb, hogy hatásmechanizmusát még nem tisztázta a tudomány. Mégis széles körben alkalmazzák, hiszen a gyakorlott bábák tapasztalatai szerint erőteljesen fellazítja a kismedence izomzatát, és így megkönnyíti a tágulást.


A málnalevéltea méregtelenítő és salaktalanító hatással is rendelkezik;az anyagcsere folyamatát a beleken keresztül serkenti, és salaktalanítással hozzájárul ahoz, hogy a szervezet egészséges maradjon. Hatásának titka valószínűleg az, hogy az intenzív bélmozgások ingerlik a méhet , s ez fokozza a méh izomtónusát. A várandósság 34. hetének végétől érdemes rendszeresen fogyasztani (napi 2 csésze tea elegendő). Szülés után is kortyolgathatjuk, hiszen a korai gyermekágyban esetlegesen lomhább bélműködést hatékonyan serkenti.


Ezt szintén egy másik fórumon olvastam. De ott van olyan is akinél nem jött be a tea, hiába itta sokáig tartott a szülés.

2981. jpne
2008. dec. 9. 08:47
lehet, hogy egy csomó mindenre jó. Azt nem tudod, hogy milyen adagban lehet inni és mennyiszer egy nap?
2980. jpne (válaszként erre: 2975. - Pitemaci)
2008. dec. 9. 08:45
Nahát. Nekem a szülész orvosom mondta, hogy lazítja a szöveteket, segíti a tágulást, ezért ajánlotta a 36-ik héttől. A barátnőmnek a dokija is ezt itatta szülés előtt.
2979. pitemaci (válaszként erre: 2977. - Judy55)
2008. dec. 9. 08:38
Nekem is 6 hét szextilalom van és 3 hónap múlva próbálkozhatunk újra babával. Nekem azt is mondta a doki, hogy ha egy hónap múlva már próbálkoznánk annak lehet hogy vetélés lenne a vége mert még nincs felkészülve a méh. Mindenesetre betartjuk a a kiszabott időt, bár nagyon nehéz, mert jól lenne már újra ha pozitív lenne a tesztem.
2978. csillus70
2008. dec. 9. 07:38

Sziasztok Lányok!

Sajnos nem vagyok egyedül úgy látom. Őszintén átérzem mindannyiotok sorsát. Örülök, hogy az újrakezdésen gondolkoztok. Nekem 6 hét szextilalmat mondott a doki, és 6 hónap fogamzásgátlást. De ezt lefaragtam 3 hónapra. Egy másik oldalon az egyik orvos 3 hét szextilalmat mondott az orvos, kontrollvizsgálat után mindent rendben talált és már pozitív tesztet csinált az illető hölgy. Hát rögtön elfogott a vágy, az irigység (nem rosszindulatból), és a tenni akarás. De valószínű meg fogom várni a kontroll vizsgálatot ami 4 hét után lesz, és attól függően alakítom majd.

A műtét után a vérzés akkor volt, azóta hol van egy kicsi, hol nincs. Mint a mesében. Remélem hamarosan bejegyezhetem az ehhez a topikhoz való bejegyzést, miszerint pozitív lett a tesztem a m a után.

2977. Judy55
2008. dec. 8. 21:18

Sziasztok!


Azt szeretném kérdezni azoktól, akik sajnos szintén átestek ezen a miss ab-on nemrégen, mikorra tervezik az újabb próbálkozást?

Vagyis kinek mit javasolt az orvosa.

Ezt már kérdeztem másoktól is, de sajnos látom mindig vannak új tagok...:-(

2976. riti72 (válaszként erre: 2975. - Pitemaci)
2008. dec. 8. 21:04
Köszi!
2975. pitemaci (válaszként erre: 2973. - Jpne)
2008. dec. 8. 20:09

A málnalevél tea a peteérést támogatja, a petesejt minöségét, a hüvelyi nyálka mennyiségét és minöségét javítja, az ovulációs teszted erösebb és egyértelmübb lesz, a tüszörepedésedet elörébb hozhatja.

Ezt egy másik fórumon olvastam.

2974. pitemaci (válaszként erre: 2972. - Riti72)
2008. dec. 8. 20:07

Én csak annyit tudok a málnalevél teáról, hogy csak a terhesség idején csak a 12. hétig szabad inni, mert utána vetélést okozhat.

A ciklusra nem tudom milyen hatással van.

2973. jpne
2008. dec. 8. 19:33

Én málnalevelet ittam, de csak szülés előtt, az ugye más eset. Állítólag ha valaki a 36-ik héttel kezdve rendszeres issza, hamarabb megindul a szülés. Én passzolok ez ügyben, mert még 5 nappal túl is hordtam.

Úgy olvastam valamelyik fórumon, hogy a peteérésig cickafark teát kell inni és csak után lehet a mensesig a palástfüvet. De már meg nem mondom miért!

Na, most gondolom jó sokat segítettem, bocsi!

2972. riti72
2008. dec. 8. 19:27

Lányok !


Szedi/szedte (illetve itta) valaki már a málnalevél meg a palástfű teát? A ciklusra volt valamilyen hatása? Bármilyen változás érdekelne amit a tea fogyasztása alatt tapasztaltatok.

Mert felmerült bennem, hogy esetleg emiatt volt 20-21. nap körül egy kis barnázásom. Késői peteéérést jelzett volna? Ja, és még mindig nem jött meg. Ma van a 30. nap.

2971. pitemaci
2008. dec. 8. 18:24
Köszi!
2970. jpne (válaszként erre: 2968. - Pitemaci)
2008. dec. 8. 18:16
Nekem 9 napig volt meg, 7 napig úgy véreztem, mint akiből öntik. De én szülések után is nagyon véreztem. Mivel nekem "csak" 9 hetes volt az angyalkám, szerintem normális, hogy Te a nagyobb terhesség miatt tovább vérezz. Főleg ha már kevés is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook