Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


2009. febr. 18. 14:51

hormonokat néznek

itt egy link....nézd meg


[link]


a második bekezdés a lényeg és rengeteg mindenkinél ez a hormon a gondd és ezt egy sima kis vérvétellel ki lehet deríteni és van rá gyógyszer

3988. emer (válaszként erre: 3985. - 53d45dc41b)
2009. febr. 18. 14:40
lehet butaságot kérdezek de olyan sokan írjátok én meg nem tudom: mi az hogy 3. meg 21. napi vérvétel?
2009. febr. 18. 14:34

orvos válogatja, enéym már a 2.akikonkrétan le se szarná, ha nem erősködnék nála....szerencsés vagy ha a dokid azonnal ad valamit ami segítHET megtartani, látod vannak itt olyanok akik 3x1 et szedtek a hormonból és mégsem marad meg nekik....de egy próbát megér


meg a palástfű tea is nagyon sokat segyt

azt lehet 3 hónapoi inni

3986. emer
2009. febr. 18. 14:31
missed ab után a következő terhességnél mindenképpen kell kapnom valamit hogy nehogy megint megtörténjen vagy orvosa válogatja? veszélyeztetett terhes leszek?
2009. febr. 18. 14:29

köszönöm, sokan leszóltak ezmiatt, hogy újra bevállalom, de most érzem, hogy már nem lehet baj:))))

már voltam vérvételen is, kiharcoltam, 3.napin jók az eredmények, 21.napira most készülök menni, bár én is vérezgettem, barnáztam végig, meg féjt is apocim...de semmit nem adott a doki, én is inkább tömöm a hormont, egy próbát megér...így amint 2 csíkos lesz a tesztem, megyek utroért, vagy duphastan ért

3984. Imo (válaszként erre: 3980. - 53d45dc41b)
2009. febr. 18. 14:29

nálam mindig elsőre összejött, úgyhogy ne mond, hogy úgyse

nálam így volt: 1 missed ab 1 Kristóf, 1 missed ab és most vagyok 8 hetes:))

mi 3-4 hónapot vártunk a próbálkozással

2009. febr. 18. 14:28

ja mi is egy mensit vártunk meg...

vagyis a műtéttől való vérzés is egynek számít akkor ez már a 2.vérzésem volt

3982. emer (válaszként erre: 3980. - 53d45dc41b)
2009. febr. 18. 14:27
nagy esély van rá hogy elsőre sikerül. azt mondják, mivel műtét után kitisztítják a méhed könnyebben megtapad a baba. én drukkolok nektek!
3981. emer (válaszként erre: 3976. - Hadita)
2009. febr. 18. 14:26

szia Hadita!


igen én merek. a doki azt mondta nyugodtan. egyik betege missed ab után egyből teherbe esett már meg sem jött az első mensije és egészséges lett a baba (mondjuk 9 hónap végig fekvés)

nekem azt mondta ha akarom a 2. mensi után mindent bele

2009. febr. 18. 14:21

mi már most újrakezdjük a babagyártást...5 hete volt a műtétem, 1 hete volt meg a mensim, pont 28 napra jött műtét után, bár én iszom a cickafrkfüvet, meg a málnalevelet, peteérés után meg a palástfüvet.szerintem nagyon sokat segytenek, ezét nem is félek újra próbálkozni


meg amúgysem hiszem hogy rögtön elsőre megint összejön....

3979. Hadita (válaszként erre: 3978. - Koliboli)
2009. febr. 18. 14:14

Igen, ő lett volna az első és tényleg egyidősek voltunk, nekm aug 28 lett volna az időpontom:((


Ez a május, ez nem hangzik rosszul, bár elsőre a júniust céloztam meg, de a május jobban tetszik! Csak a dokim is egyetértsen ezzel, remélem nem fogja túl korainak gondolni.

3978. koliboli
2009. febr. 18. 14:00

rinike, remélem, a dokidnak igaza lesz és tavasszal minél többen babát várunk majd!

Hadita, akkor kb. egyidősek lettünk volna, én szept. 4- re vártam a kicsit. Első bab lett volna, igaz?

3977. rinike (válaszként erre: 3972. - Hadita)
2009. febr. 18. 13:53

Fogadd együttérzésemet Hadita!


Én most voltam a 6 hetes kontrollon. A doki olyan szépen beszélt arról, hogy most jön a tavasz, a napfény, a vitaminok, a testi-lelki felturbózódás, és hogy ő szerinte a legjobb májusban teherbe esni, hogy én bár áprilistól már próbálkozhatok, mégis azt céloztam meg, hogy májusban leszek terhes. :-)

3976. Hadita
2009. febr. 18. 13:52

emer,


Te mersz ilyen gyorsan újra próbálkozni? Mit mondott erre a doki?


Nem mintha én kibírnék 6 hónapot, a 3-4-et is csak nehezen!

3975. Hadita (válaszként erre: 3974. - Koliboli)
2009. febr. 18. 13:50

koliboli,


A 12. hetu genetikai uh mutatta ki hogy már nem dobog a szíve és a méret sem megfelelő...

Ahogy így visszagondolok, valamikor a 10-11. héten mehett el a babó...

Amúgy visszanéztem a naplómat... hogy mikor mi történt velem, most elhatároztam, hogy miket nem fogo csinálni, mégha ne is lehet tudni, hogy pontosan mi történt.

Ja, és követelni fogom, ha a doki magától nem adja az Utrogestant, vagy Duphastont, mert én egyiket sem kaptam, pedig vérezgettem és a pocakom is fájdogált a 9. hétig

3974. koliboli (válaszként erre: 3972. - Hadita)
2009. febr. 18. 13:42
Hadita, nagyon sajnálom, mennyi idős volt a baba?
3973. koliboli
2009. febr. 18. 13:40

Megint vannak újak :( Nagyon sajnálom, Lányok, hogy nektek is át kellett élnetek a babátok elvesztését! :(

Judy55, annyira drukkoltam, hogy ezúttal összejöjjön:( Azért az jó, hogy végül nem kellett műteni!

Nekem lassan holnap lesz 3 hete, hogy műtéttel kellett befejezni a 9. héten a terhességet, azután egész jól voltam egy darabig (lelki értelemben), de mostanában egyre több a sötét gondolatom... Nem sírok, nem vagyok kiborulva, inkább belül van egy mély fájdalom, ami nem akar múlni. Nem bírom a pocakosok látványát, sem a kis csecsemőkét, ráadásul a fórumon, ahová a fiam születése óta irogatok, szinte mindenki újból terhes, van akivel egyidős terhesek voltunk, most rakott fel 3D- s képet a babájáról... Azt hittem belehalok, mert az enyémnek is ekkorának kéne lennie! Nem érzem önzőnek magam, szembe tudok nézni az érzelmeimmel, ezt a mostani lelkiállapotomat sokkal normálisabbnak tartom, mint a műtét utáni napok megkönnyebbültségét.

A Fülöp dokit még a Szabolcsból ismerem, amikor bent feküdtem a kórházban, két habit. vetélő szobatársamnak is ő volt az orvosa. Szuper orvos és nagyon kedves ember! Az egyik csaj már elmúlt 40, 10 vetélése volt, pedig az első házasságából volt 3 felnőtt fia, az első perctől kezdve bent kellett feküdnie a kórházban, félidőtől már az ágyából sem kelhetet fel, két nappal hamarabb lett meg a kisfia,mint az enyém, olyan boldogok voltunk!

3972. Hadita
2009. febr. 18. 13:39

Sziasztok Lányok,


Nekem is missed ab-m volt, Valentin napon volt a műtétem:((((((

Próbálok egy kis erőt meríteni belőletek, meg amúgy is csak topicon tudok róla beszélni.


Most olvasgatlak benneteket...

3971. emer (válaszként erre: 3969. - Judy55)
2009. febr. 17. 16:22

nekünk a doki 2-3 mensit mondott, de azt mondta ha nagyon akarjuk a 2. után már mindent bele

de azt vettem észre, ahány orvos annyi féle vélemény

3970. töpi21
2009. febr. 17. 15:49

Nekem a 3.napon nem volt vérvétel.Ezek szerint a 3. napon is kell?-mert nekem a ciklus 19.,22.,és 24.napján csinálták a vérvételt,és csak ösztrogén meg progeszteront néztek,prolaktin szintet nem.

Én is mondtam a dokinak,hogy minek kell nekem Closty,hisz a saját dokim a 13.napon megnézte,hogy van-e peteérés és azt mondta,hogy az teljesen rendben van.Erre a Pesti doki azt modta,hogy lehet,hogy van peteérésem de mégsem teljesen jó.A Closty-t a ciklus 5. napjától a 9.-napig kellene szednem és utána a ciklusom ugyanazon napjain újabb vérvételre kellene mennem.

3969. Judy55 (válaszként erre: 3965. - Emer)
2009. febr. 17. 15:41

Szia!


Nektek mennyit mondott az orvos, hogy várjatok?


Már megint többen lettünk sajnos, sajnálom, hogy mindig átéli valaki ezt a helyzetet.

3968. Bognárp (válaszként erre: 3967. - Emer)
2009. febr. 17. 13:11
én a kórházban sírtam,ott nagyon nehéz volt.az elején nagyon nem szerettem róla beszélni.meg a család mesélte el mindenkinek,meg hogy ne kérdezzenek.De most már tudok róla beszélni és már nem zavar a terhes kismamák.igen az élmény még friss.
3967. emer (válaszként erre: 3966. - Bognárp)
2009. febr. 17. 12:40

hát 2 hétig utána szinte éjjel nappal sírtam. próbáltam azzal vígasztalni magam, hogy ennek így kellett lenni és legközelebb minden rendben lesz. most túlvagyok az első mnsin és már azt várom mikor jön meg megint hogy próbálkozhassunk. persze jön amikor jönnie kell. az élmény persze még élesen él bennem. minden nap babával álmodok... de azért már valamivel jobban vagyok...

és te?

3966. Bognárp (válaszként erre: 3965. - Emer)
2009. febr. 17. 12:33

Szia!

Én is mindenkit nagyon sajnálok,hogy az embernek ilyen kell keresztül esni-e.Igen lelkileg nagyon nehéz.

Nagyon sajnálom,hogy neked is át kellett esned ezen.

Konkrétan nem tervezzük,jön amikor jönnie kell.

És te hogy élted át?

3965. emer (válaszként erre: 3964. - Bognárp)
2009. febr. 17. 12:22

Sajnálom, hogy csatlakoznod kell hozzánk. Az ember fizikailag hamar helyrejön, de lelkileg...

Nekem január elején volt missed ab-m 18 hetesen és már azt tervezem lassan megint próbálkozunk. Ti mikor estek neki megint a babaprojektnek?

3964. Bognárp
2009. febr. 17. 12:16

Sziasztok!

Sajnos nekem is volt ilyen műtétem tavaly novemberben.9 hetes terhes voltam.az volt a rossz,hogy nem véreztem rendesen,hanem csak alvadt vér volt.Egyszere be is fektettek.Rá 4 napjára megvizsáltak és nem volt szívhang.Nagyon megviselt,mert necsak a gyerekemet vesztettem el,hanem a munkahelyemről is kirúgtak.

Most már eltelt pár hónap és már sokkal könnyebb.De nagyon nehéz volt.

3963. Judy55 (válaszként erre: 3961. - 53d45dc41b)
2009. febr. 17. 08:53

Szia!


Nem volt semmilyen vizsgálatok, sőt egyáltalán szóba sem került ennek szükségessége, még azt se mondták, hogy talán egy vérvétel jó lenne, annyit mondtak, hogy ekkor meg akkor lehet próbálkozni újra. Úgyhogy elintéztük magunknak, megyünk majd genetikai vizsgálatra a közeljövőben, nyilván ott néznek mindent.

2009. febr. 17. 08:15
ezért kell a vérvétel
2009. febr. 17. 08:15

judy!nálad nem volt vérvtel???mert

attól mert még alacsony a progid, nem biztos, hogy csak azt kell helyrehozni, mert a magas prolaktin is eredményezhet alacsony progit...érted???

Ha magas a prolaktinod, attól is lehet alacsony a progeszteron. Ilyenkor azzal, ha csak progeszteronpótlást adnak nem érnek el semmit, mert a prolaktint kell csökkenteni, teljesen más gyógyszerekkel.

2009. febr. 17. 08:08
lehet akkor én is felhívom a dokim, az eredmény miatt

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook