Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


3929. Judy55 (válaszként erre: 3928. - Fiamette)
2009. febr. 16. 13:07

Szia_!


Neked ennyire pontos a ciklusod, hogy pontosan tudod mikor van? Nekem tudod a vetélés előtt sem volt naprapontos, szóval nem 28 napos volt, hanem inkább ilyen 30-33 napos, viszont a műtét után megjött 26 napra, utána meg 34. napra, szóval ilyen módon estem teherbe decemberben, sok mindenre gondoltam, hogy talán korai volt, de azt mondták mások, akik értenek ehhez, hogy higgyem el, nem ez volt a baj, de hogy ilyet, hogy üres marad a petezsák? az előző terhességnél volt benne valaki, de sajnos elhalt, mondjuk az sokkal rosszabb volt, mert láttam az UH-on. Persze ez nagyon-nagyon rossz, lelkileg feldolgozni. Azt persze tudjuk, hogy sok a vetélés, sok terhesség nem marad meg, de azért az is tény, hogy az esetek döntő többségében a terhességek nagy %-a sikeresen lezajlik. Elég kegyetlen dolog ez a sorstól sok gyerekre vágyó nőnek, hogy sikerül teherbeesni, azután mégsem lesz belőle baba. :-( akkor hajra bele pénteken, de jó már nektek, hátha most sikerül...

3928. fiamette (válaszként erre: 3927. - Judy55)
2009. febr. 16. 12:56

penteken lesz peteeresem

ugyhogy keszulunk :)

persze megprobalok most mashogy allni a dolgokhoz :)

3927. Judy55 (válaszként erre: 3925. - Fiamette)
2009. febr. 16. 12:53

Szia!


Köszi. :-) én azt már tudtam a múlt héten is, hogy elhalt a terhesség, szóval a mai UH nekem már előtte is egyértelmű volt, hogy kész ennyi volt, inkább a műtéten idegeskedtem, nem akartam még egyszer keresztül menni rajta, úgyhogy most ebben a helyzetben ennek is örülni tudok.

Ti pedig próbálkozzatok, most hol tartotok éppen? :-)

3926. fiamette (válaszként erre: 3923. - Emer)
2009. febr. 16. 12:48

sajnalom, hogy neked is csatlakoznod kellett

sok erot es kitartast kivanok

3925. fiamette (válaszként erre: 3922. - Judy55)
2009. febr. 16. 12:47

szia Judy!


Nagyon sajnallak, viszont annak orulok hogy nem kellett mutani.

Pihenj sokat.

3924. angyal 79 (válaszként erre: 3922. - Judy55)
2009. febr. 16. 12:42

Szia! Én is így jártam szeptember elején, kiürültem nekm kellett kaparni.Nekem a doki 1 menzit mondott.A mi picink nem várta ki az egy menzit most vagyok 23 hetes.Igaz kaptam duphastont, de csak elővigyázatosságból.

Nagyon kívánom itt mindenkinek hogy legyetek minél előbb babások.

Kitartás.

3923. emer
2009. febr. 16. 12:21

minden doki mást mond, mennyit kell várni. ismerek olyat aki 12 hetesen veszette el a babát, aztán nem vigyáztak eléggé és teherbe esett rögtön. már az első mensije sem jött meg. igaz, hogy a 9 hónapot végigfeküdte, de egészséges babája szüketett.


én úgy gondolom a 2. mensi után próbálkozunk. úgyis akkor jön amikor jönnie kell.


egy biztos... átérezni és megérteni csak az tudja akivel már megtörtént.

kívánok mindenkinek mihamarabb egészséges babát

3922. Judy55
2009. febr. 16. 12:13

Sziasztok!


Egy pár sorstársam tudja, hogy ma voltam kontroll UH-on, ugyanis vissza kellett mennem, mert elhalt a terhességem, sajnos már a második. :-( Mivel a múlt héten volt egy szabályos petezsákom még mindig, ezért nem tudták kimondani, hogy elhalt a terhességem, ezért ma vissza kellett mennem. Egy csomó várás után sorra kerültem, és ha már megtörtént ez a dolog, legalább annyi megtörtént, hogy kiürültem teljesen, ez állt a leleten graviditás nem láthatható, a méhnyálkahártya is visszaállt viszonylag a normálisba, talán még egy picikét vastagabb, de hát ez érthető, mert még most is vérzek. A múltheti vizsgálat után két nappal később beindult a vetélés és ez a szerencsésebb eset, hogy teljesen el is távozott. Utána felkerestük az orvost, megnézte a leletet, azt mondta, hogy ez így legalább a szerencsésebb helyzet, hogy nem kell műtétileg befejezni. Legalább ennyi, hogy nem kell műteni, mert már egyszer volt egy műtéti befejezésem, tudom, hogy mivel jár. Kérdeztem orvost, hogy mennyit várjunk, szinte még le sem ültem, már kérdeztem, hogy mennyit kell várni. Azt mondta 3-6 hónap, szóval ez az orvosi vélemény egy nagy általánosság, szóval semmi konkrétat nem mondott. Ugyanis van olyan, akinek 1 mensi után babája lesz, meg olyan is van, aki éveket vár a vetélés után és mégse marad meg sajnálatos módon. Úgyhogy én olyan 3 mensit várok meg, de a 2. után nagyon elgondolkodok, hogy mi is legyen. Genetikai vizsgálatra fogunk egyébként menni Debrecenbe valamikor március végén, attól is sok minden függ. Nagyon sajnálom, hogy egyáltalán létezik ilyen nevű fórum, bár sose kellene egyetlen nőnek sem átélnie azt, amit most nekünk, de bízzunk abban, hogy nekünk is nemsokára lesz egy babánk...

3921. f53c22bae8 (válaszként erre: 3918. - F53c22bae8)
2009. febr. 16. 12:06
és a legjobbakat kívánom!!!!!
3920. Judy55 (válaszként erre: 3917. - Rinike)
2009. febr. 16. 12:05

Szia!


Olvastam szintén, hogy nálatok is megtörtént ez a tragédia. Neked is annyit kívánok szívből, hogy mihamarabb kisbabád legyen!!!!!!

3919. Judy55 (válaszként erre: 3916. - Emer)
2009. febr. 16. 12:04

Szia!


Olvastam, hogy nálatok is megtörtént ez a szörnyű dolog, nagyon sajnálom, hogy ilyen dolgot át kellett élned. Nem tudok ilyenkor igazán mit mondani, hamarosan újból próbálkozhattok és minden jóra fordul! Már nincs sok idő addig sem....

3918. f53c22bae8 (válaszként erre: 3917. - Rinike)
2009. febr. 16. 11:51
szia nem is tudom mit mondjak:(amikor kiderült h babát vársz , mindig olvastam a fórumot!!!sajnálom tiszta szívből!!!gyújtottam egy gyertyát!
3917. rinike (válaszként erre: 3916. - Emer)
2009. febr. 16. 11:44

Szia!

Nálam 17 hetes magzatnál nem volt szívhang, és szintén január elején volt a missed ab, és nekem is megvolt már az első mensim. Látogass vissza ide időnként, és majd együtt örülünk, mikor valakinek kisbabája lesz. :-) Remélem miharabb mi is elmondhatjuk majd ezt magunkról.

3916. emer
2009. febr. 16. 10:03

sziasztok!


sokat olvasgattam mostanában a neten, de ez az első fórum, ahova úgy érzem érdemes írnom,mert hasonló sorsú emberek vannak.

január elején kellett megszülnöm a 18 hetes babámat. egyik este egyszer csek belázasodtam, majd elkezdtem görcsölni és mire másnap orvoshoz mentünk már csak azt közölték nincs szívhang.


Azóta nincs olyan éjszaka, hogy ne babával álmodnék. Ráadásul a közvetlen környezetemben olyan kismama van, kik nem terveztek babát, nem úgy mint mi, és azon is gondolkodtak megtatsák-e.


A doki azt mondta 2-3 mensi és mindent bele. Az első már túl vagyok és már csak arra tudok gondolni, már csak egy...


Addig is, öntsük a lelket egymásba kedves sorstársak!

3915. hacsiju
2009. febr. 15. 19:59

Sziasztok!

Judy hát akkor bízzunk benne hogy nem lesz szükség tisztításra és akkor a tortúrán nem kell átesned.

Bár ez sovány vigasz.Remélem minden oké lesz

!

A betegfelvételen tőlem is kérdezte a nő hogy Ántsz papírok... néztem rá kikerekedett szemmel.....én nem elvetetni akarom hanem el kell venni mert nincs szívműködés...hát ez eléggé sz... esett!

Én is igazságtalannak érzem a sorstól hogy nekünk még nincs más aki felelőtlen vagy akármi ...annak meg lesz!

De nem tudhatjuk mások miért nem vállalják akinek él a baba... ez egyéni döntés!

Nekünk meg a természet dönt és..... el kell fogadni!

De mindig van remény!

Én is bízom és ez éltet!

Kitartás mindenkinek!


Üdv az újaknak!

3914. csillus70 (válaszként erre: 3911. - Judy55)
2009. febr. 15. 19:39
Nagyon sajnálom, őszintén. Nekem is a 2. volt, és sajnos nincs még babum, aki megörvendeztetné a mindennapjaimat. Ez a 2. nekem Görögországban fogant. Nagyon szeretek én is ott lenni. Vágyom is vissza. A nyugalom, az ízek, az illatok. A TENGER. Menjetek el, mindenféleképpen jót fog tenni.Szorítok érted és mindannyiotokért, mihamarabbi felépülést nektek is.
3913. fiamette (válaszként erre: 3911. - Judy55)
2009. febr. 15. 11:53

szia


gondolok rád holnap :*


mindenkinek kitartást kívánok, sajnos mindig vannak újak :(

3912. Detti05 (válaszként erre: 3910. - Csillus70)
2009. febr. 15. 10:26
Szia,én a terhesek között feküdtem 1 hétig.Eleinte még jó volt mert bizakodtam míg csak barnás folyásom volt,de mikor átváltott vérré akkor már szörnyű.Legbelül tudtam, hogy hiába tömnek hormonokkal,jó vége nem lesz.Egész nap a babák szívhangját hallgattam,mert mindig volt valaki akinek nézték vagy nst-n volt.Nekem még pici volt így nem kapartak úgy néz ki kiürült magától,már nem vérzek,de biztos csak szerdán lesz,mert kedden labor és az eredmény dönti el,hogyan tovább.Kell-e a műtét vagy sem.Remélem nem kell akkor hab erőt veszek magamon ami most még nehéz a következő rendes ciklus után lehet próbálkozni ismét.
3911. Judy55
2009. febr. 15. 08:36

Sziasztok!


Detti és Csillus most olvastam el, hogy veletek is mi történt. Nagyon-nagyon sajnálom, Csillus nekem is üresen maradt a petezsák, nem is értem.

Tegnap este elmentünk vacsorázni, hát ugye mégiscsak Valentin nap volt, de nem is ez a lényeg, hazaérkezésünk után elkezdtem görcsölni, úgyhogy olyan este 9-től már nagyon fájt, éjjel 1-ig kínlódtam, az előző vetélésemkor se fájt ennyire. Aki nem tudja az előzményt, ez már a 2. sikertelen terhességem. Be is kellett vennem görcsoldót, utána nagyon nehezen elaludtam. Holnap megyek dokihoz, meg már megint UH-ra. Amennyi UH-on mostanában voltam. De a lényeg, most hogy túl vagyok ezen az éjszakán, már most a következő ad erőt mindenhez, hogy mit hogy fogok csinálni, mikor kezdem el a vitaminokat, mi hogy legyen. Már arról is beszéltünk, ha olyan nyár elején nekivágunk és ha összejönne elmegyünk nyaralni, mert imádooooom Görögországot, nászúton is voltunk a nyáron - hogy hát ha kint lét segít és nem fogok agyalni, hogy minden rendben van-e. Úgyhogy most ilyenekre gondolok már most, pedig valószínűleg jövő héten műtenek, még egy icipici reménykedéssel vagyok aziránt, hogy hátha legalább nem kell műteni, mert annyira kicsi volt ugye a terhesség, meg már napok óta vérzek, hátha kiürülne minden, de ha nem, akkor sem tudok mit csinálni, akkor is túl fogom élni. Nektek is nagyon sok kitartást ehhez, aki meg már próbálkozik, annak +++++++ teszteket!!!!!!4

3910. csillus70
2009. febr. 15. 08:15

Sajnálom Detti.

Nekem az első vetélés volt egy életre meghatározó. Nem volt bébi a petezsákban. Másfél hétig feküdtem barnázással a kórházban. A vége műtét lett. A műtét végén olyan szobába raktak, ahol hülye kurvák vetették el a gyereket, szó szerint. Sírtam. Lelkileg nagyon sokáig padlón voltam. Talán azért is nem sikerült 5 évig utána semmi. Most sikerült egy élő babó, de elhalt a 8 héten. A műtétet sokkal jobban viseltem. De még mindig sokat gondolok rá. Most kezdtünk el élesben újra próbálkozni.

3909. csillus70
2009. febr. 15. 08:11
Köszike. Ma már megint semmi. Mindenesetre eksön volt. Csak furi h egy hét különbséggel volt páfrányos. Majd meglátjuk egy hét múlva.
3908. 0bc15d9cef (válaszként erre: 3906. - Csillus70)
2009. febr. 14. 20:21

Kicsit meg is kell nyomni, tulképp azzal "fókuszálsz". Mindenképp tiszta képet kell, hogy láss, akár páfrányos, akár amorf. A fényforrás se mindegy, próbálkozz. Pl. én csak a kislámpa felé fordítva láttam valamit.

Szóval ki kell tapasztalni. Szegény anyám azt hitte becsavarodtam, pedig csak "tanultam":)))

3907. Detti05
2009. febr. 14. 17:59

Sziasztok sajnos én is csatlakoznék hozzátok.Nekem múlt hét szombaton volt spontán vetélésem,igaz a baba nagyon pici volt még de nagyon megviselt.5 hetes terhes voltam majd 1 hétig feküdtem kórházba,hogy megmaradjon,de nem sikerült.Nekünk a 3. babánk lett volna és 1 évet vártunk rá rengeteg mindent kipróbáltunk,hogy teherbe essek és mikor feladtuk akkor sikerült.Nagy meglepetés volt,nagyon őrültünk neki,de amilyen sokára jött olyan gyorsan ment.

Mivel pici volt és spontán elment nem kapartak eddig ki kedden megyek laborba és ha nem jó az eredményem akkor kaparnak csak.Ha ezt sikerül elkerülnöm akkor a következő ciklus után lehet ismét próbálkozni amit egyenlőre még nem tudom,hogy akarom-e,de ha mégis akkor remélem nem várat majd magára ennyit és minden gond nélkül velünk marad.

Mindenkinek kitartást és mielőbbi boldog babavárást kívánok.

3906. csillus70
2009. febr. 14. 13:48

Sziasztok!

Múlt hét vasárnap volt a pg53 fél oldala páfrányos. előtte semmi utána semmi. Bár amit vasárnap másképp csináltam (amit előtte nem) hogy megnyomtam egy kicsit a mikroszkópot. Szóval utána semmi. Ma reggel meg az egész páfrányos. Szerintetek mi lehet ennek az oka? Elvileg múlt hét vasárnapra írta a kalkulátor az ovu napját, de mivel dec 1-jén volt a műtét nem biztos h az a jó.

3905. pitemaci (válaszként erre: 3904. - Szaboneg)
2009. febr. 14. 08:06

Szia!


Nagyon sajnálom, hogy neked is ide kellett csatlakozni erre a fórumra. Én 19 hetesen szültem meg a kislányom november 27-én. Tudom mit érzel, de hidd el, később enyhülni fog a fájdalmad. Én is azt hittem vége az életemnek, de szerencsére már jobban vagyok. Ma már tudok beszélni is róla, de azt nem állítom, hogy nincs a gondolataimban.

Most próbálok testileg is megerősödni és nyáron újra megpróbáljuk.

Kitartást neked, és itt nyugodtan elmondhatod ha bármi fájdalmad van. Én a www.angyalokszulei.hu oldalon nagyon sok erőt kaptam, persze nem egy könnyű oldal, hiszen csak olyan anyukák vannak ott akik elvesztették a babájukat, de sok támogatást is kaptam. Vigyázz magadra!

3904. szaboneg
2009. febr. 14. 00:21
Sziasztok! Új vagyok itt és még sosem "beszélgettem" a neten. Viszont most -olvasgatva soraitokat- arra gondoltm, talán könnyebb lesz elfogadnom azt, ami velünk történt.Én nov.19-én vesztettem el a babánkat, illetve el kellett hogy vegyék őt. 21. hetes voltam vele. Van valaki köztetek, aki hasonló korú babát veszített el? Segítsetek kérlek, azóta sem találom magamat...
3903. Mariannnn (válaszként erre: 3898. - Judy55)
2009. febr. 13. 19:32

Szia Judy!

Kb. én is 5 percet voltam fent az asztalon és olyan volt mint egy rákszűrés(na jó egy picit kellemetlenebb).Nekem mindig előtágítást csináltak(állítólag ez a legkíméletesebb módszer) mivel még nem szültem.A műtét előtti nap be kellett feküdnöm és este felraktak valamilyen algás pálcát ami éjszaka megszívta magát,és ettől tágult a méhszáj.Remélem hamar túlleszel rajta Te is!!Kitartás!!

3902. Mariannnn (válaszként erre: 3885. - 53d45dc41b)
2009. febr. 13. 19:27

Szia Orsolya!

Igen,van egy vizsgálatmenet és attól egyededülálló hogy utána elküld alloimmun vizsgálatra,és ide csak rajta keresztül vezet az út!!!Itt nézik össze a te és a párod immunrendszerét.

3901. 0bc15d9cef (válaszként erre: 3898. - Judy55)
2009. febr. 13. 12:59

Nekem lamináriát tettek fel. Reggel 8-kor. Nekem inkább kellemetlen volt, mint fájdalmas. De a dki mondta előre "most jön egy darászcsípés és még egy") és tényleg olyan volt. Egy óráig nem kelhettem föl, alig-alig éreztem kis görcsöket, utána direkt járkálni kellett 10-kor már műtöttek.

Szóval fizikailag semmi különös. Emiatt nem kell izgulni, de hisz már átélted..

3900. hacsiju
2009. febr. 13. 11:40

Nagyon féltem én is !

Úgy gondolom ilyenkor a stressz miatt spanolja még magát az ember!

Próbálj megnyugodni én is arra gondoltam hogy ezt ki kell bírnom!

Tudom nehéz de próbáld meg!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook