Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


4079. Hadita
2009. febr. 21. 22:28

Rinike, Kistigris!


Akkor mindent bele!! :)


Mi olyan május környékére tervezzük az indulást, persze azért örülnék egy ámennek a dokitól is. De ez majd csak márc 17-én fog kiderülni amikor kontrollra megyek.


Remélem a tavasz meghozza majd a babáinkat!

4078. Imo (válaszként erre: 4077. - Szaboneg)
2009. febr. 21. 22:19

jajj te szegény, mi történt a babával

én még a 8 és 12 hetes terhességem elvesztését is nehezen viseltem, meg is haltam volna ha 21 hetes bébit vesztettem volna el

4077. szaboneg
2009. febr. 21. 21:55
Sziasztok! Mi is novemberben vesztettük el a babánkat. Mi már próbálkozunk, nem tudtunk tovább várni :) Nekünk azt mondták, hogy akár már e hónapban teherbe eshetek. Igazán nem is értem, hogy van, akinek 9 hetes baba elvesztése után 6 hónapot mondanak, nekünk meg 21 hetes baba után csak 3 hónapot javasoltak. Bár a férjemmel úgy gondoljuk, hogy a természet ezt úgy is szabályozza, nem hisszük, hogy rögtön sikerülne.
4076. fiamette
2009. febr. 21. 19:39

Sziasztok csajok!


Latom ismet tobben lettunk... sajnos :(

Az újaknak kitartást kívánok, a regieknek babasodast.

4075. 6f685ccb94 (válaszként erre: 4074. - Angyal 79)
2009. febr. 21. 19:31

Szia!

Aranyos vagy, köszi. Igen, ha Rinikének április elején lenne peteérése akkor még beleférne a decemberi fórumba. Vagy ha nem jön nekünk elsőre össze, akkor a januáriban találkozunk. :)

4074. angyal 79 (válaszként erre: 4073. - 6f685ccb94)
2009. febr. 21. 19:26

Sziasztok !

Naggyon szurkolok mindkettőtöknek.Lehet hogy ismét fórumtársak lesztek.

4073. 6f685ccb94 (válaszként erre: 4072. - Rinike)
2009. febr. 21. 19:24

Szia!


Köszi! Örülök, hogy ilyen "hamar" zöld utat kaptok. Nekem csak 9 hetes volt a terhesség, de egészen a multkori rendelésig fél év várakozást mondott. Aztán megenyhült és áprilisra módosított, majd számolgatott, hogy március 25. körül lesz pém és azt mondta oké. :)

Akkor lehet, hogy találkozunk a decemberi vagy januári fórumban. :)

4072. rinike (válaszként erre: 4071. - 6f685ccb94)
2009. febr. 21. 19:10

Szia kistigris!


Örülök a jó hírnek. :-) Nekem áprilistól lesz zöldlámpa.

2009. febr. 21. 18:39

Sziasztok!


Régen írtam már, inkább csak olvasgatlak titeket a novemberi műtét óta. Most annyi jó hírem van, hogy a doki lecsökkentette a várakozási időt 6 hónapról. :) Március közepe-vége felé már kezdhetjük a projektet. Remélem hamar összejön majd a babó.

Az újaknak kitartást kívánok, meglátjátok hamar elmegy majd az a pár hónap. Az elején nekem is nagyon hosszú időnek tűnt, főleg, hogy hat hónapról volt szó. Szerencsére hamar elment ez a három hónap.

4070. Imo
2009. febr. 21. 18:05
én csak erre emlékszem, régen volt
4069. angyal 79 (válaszként erre: 4068. - Imo)
2009. febr. 21. 18:02
Egyeltalán nem okoz gondot, ha az első gyerek születése után kap az anyuka egy ellenanyag szurit, és utána minden szüláésnél.Ez nem kizáró ok a harmadik babánál.
4068. Imo (válaszként erre: 4067. - Hadita)
2009. febr. 21. 17:58
úgy olvastam anno hogy az rh- faktor nem okoz gondot az első terhességnél, általában a 3. terhességet nem ajánlják:(((
4067. Hadita (válaszként erre: 4059. - Imo)
2009. febr. 21. 17:51

Imo,


Ja, bocs azt nem írtam, hogy ez az RHnegatívos dolog amiatt foglalkoztat, hogy vérezgettem az elején, ami miatt veszélyeztetett terhesnek is tituláltak.

4066. Hadita (válaszként erre: 4059. - Imo)
2009. febr. 21. 17:49

Imo,


Nekem a 12 hetes nézett ki 7hetesnek, de a magzat is ott volt:(


Nem mondtak semmit. Pontosabban azt mondták, hogy nem lehet tudni. Köszi.


Azóta persze teljesen kiművelődtem. És úgy olvastam (meg persze kérdeztem orvosokat is) : Lehetett akár sárgatest elégtelenség amikor a progi termelést átveszi a petefészektől a méhlepény (lehet h tudod, akkor bocs. Előfordulhat egy rövid időszak amikor az egyik már nem, a másik még nem termeli a sárgatestet). Lehet valami vírus, olyan is ami esetleg engem meg sem támadott, csak bennem okozott kalamajkát, persze lehetett akár valami genetikai betegség is.


És még valami motoszkál a fejemben, bár talán ez közvetlenül nem okozhatja. De azért azon is sokat agyaltam, meg kérdezősködtem, hogy az nem lehetett-e az oka hogy RHnegatívos vagyok. Még tart a kérdezősködésem, de egyelőre úgy néz ki az talán nem okozhatta.


Most várom majd a szövettant. Remélem nem leszek tőle okosabb - ha érted mire gondolok.

Ja, és legközelebb Utrogestan vagy Duphastan nélkül el sem jövök onnan - ha vérezgetek. És akkor kérek majd antiD-t is.

4065. Mariannnn (válaszként erre: 4064. - Judy55)
2009. febr. 21. 17:44

Szia!

3 okot is találtak.Magas prolactin szint,öröklött trombózishajlam,a férjem és az én immunredszerem nagyon hasonlít,így nem kezdem el védeni a babát.A prolactinra most homeopátiás cseppet iszom,a trombózisra most napi egy Aspirin protectet kell szednem és ha majd sikerül a baba napi egy vérhígító szuri,az immunnra pedig trombocita kezelést kaptam.Márciusban kezdjük az inszemet.Amúgy nekem 2007. szeptemberben volt az utolsó vetélésem,de türelmesen kivártunk inkább minden vizsgálatot nehogy még egyszer át kelljen élni.Végülis nekem nem is kettő,hanem 3 baba elvesztését kellett feldolgoznom,mert a két vetélés előtt volt egy méhen kívüli tehességem is,de már nagyon várom hogy tavasszal minden sikerüljön!!Sikerülnie kell!!

4064. Judy55 (válaszként erre: 4063. - Mariannnn)
2009. febr. 21. 17:30

Szia!


Sajnálom, hogy neked is megtörtént, nekem is kettő vetélés volt. Megkérdezhetem, milyen eredménnyel zárultak a vizsgálatok?

4063. Mariannnn (válaszként erre: 4060. - Judy55)
2009. febr. 21. 17:16

Szia Judy55!

Nekem két vetélésem volt,ezek után elküldött a meddőségiből a dokim immunológushoz.A habitu.extra.hu honlapon részletesen le van írva hogy milyen vizsgálatokat kellett elvégeztetnünk.(rengeteget)Kb. fél év alatt végeztünk mindennel.

4062. Imo (válaszként erre: 4060. - Judy55)
2009. febr. 21. 16:04

nem csinálnak vizsgálatokat, csak szövettanon voltam


és utána sem voltam vizsgálaton pedig nekem 2 missedem volt

4061. Imo (válaszként erre: 4060. - Judy55)
2009. febr. 21. 16:03
csak uh
4060. Judy55
2009. febr. 21. 15:56

Sziasztok!


Egy kis segítséget kérnék tőletek, vagy információt inkább.

Akinak sajnálatosan több vetélése is volt, volt-e akármilyen kivizsgáláson is? Ha igen, milyen vizsgálatra kell számítani. A közeljövőben mi is mennénk és csak érdeklődni szeretnék.

4059. Imo (válaszként erre: 4058. - Hadita)
2009. febr. 21. 15:42

nálam 10 hetes terhesség 5-6 nak nézett ki:))

úgyhogy megzat az nem látszódott


És nálad nem mondták, miért vérzel és mi váltotta ki?

4058. Hadita (válaszként erre: 4057. - Imo)
2009. febr. 21. 13:45

Imo,


Mivel én az elején vérezgettem, a 9. hétig már 3 uh is készült. Az utolsó a 9. héten volt, akkor még minden rendben volt. A mérés szerint pár nappal és pár mm-rel volt csak kisebb. Rákérdeztem, de azt mondták, hogy ennyi eltérés az teljesen normális, hiszen ekkor még annyira pici az embrió vagy magzat, hogy nem lehet ennél pontosabban mérni. Függhet az uh géptől, felbontásától és a szakember "szemétől" tapasztaltságától.. stb.

Persze nem tudom, hogy nálad mekkora volt az eltérés, mert azért az sem mindegy, de nálam olyan kicsi volt, hogy nem kellett vele foglalkozni. Lehet h akkor már elkezdődött valami, de lehet h tényleg csak a korai pontatlanságnak lehet betudni a dolgot.

Azóta ezt több helyről orvosilag is visszaigazoltattam. (Van a családomban orvos, így kicist könnyebben megy az infó szerzés.)


Nálad mi volt pontosan?

4057. Imo (válaszként erre: 4056. - Hadita)
2009. febr. 21. 09:13

Szió

Bocs, hogy megkérdezem, de neked minden rendben volt előtte uh-on, mert nálam már a 10. héten kisebb volt a koránál és a 12. hétig sem kezdtem el vérezni és akkor művi úton fejezték be a terhességemet

4056. Hadita
2009. febr. 21. 09:02

Szia Hisztikirálynő


Szomorúan, de üdv nálunk. Velem is hasonló történt, csak a 12.héten. Nekem, Imoval ellentétben nagyon fájt a lamiaria felhelyezése is. Éjjel is végig görcsöltem és a műtét után is a falat kapartam. De azért túléltük mindannyian.

Drukkolok, hogy veled minden ok legyen, ha meg úgy alakul, akkor mihamarabb túl legyél rajta

4055. Judy55
2009. febr. 21. 08:07

Sziasztok!


Elkezdtem inni a cickafark teát, azt olvastam róla, hogy segít beállítani a ciklust, stb. stb.

Először azt hittem, hogy nem tudom majd meginni, de teljesen jó, simán meg lehet inni, úgyhogy nem is fogok most egy jó darabig leszokni róla, igaz mézzel iszom. Már beszereztem palástfű teát is.

4054. pitemaci (válaszként erre: 4053. - 53d45dc41b)
2009. febr. 21. 07:25
Én sajnos még simán nem szültem, de azt mondta a szülésznőm, hogy ez azért fájdalmasabb, mert még nem vagy kitágulva a szervezeted nincs felkészülve a szülésre és tulajdonképpen mesterségesen avatkoznak be. Nekem igazán nem is a görcsök fájtak, hanem a felhelyezés.
2009. febr. 20. 20:42

csajok!!!


egy fura kérdésem lenne!!aki szült már ilyen lamillária után milyen?mármint ezt a lamináriás tágítást össze lehet hasonlítani a szülési fájdalommal?nekem iszaonyat fájdalmamim voltak ezzel a lamilláriával, szülésnél könnyebbre számítok...

4052. töpi21 (válaszként erre: 4051. - Koliboli)
2009. febr. 20. 18:30

Szia,szóval neked mikor ilyen volt,elmentél nőgyogyihoz és írt fel gyógyszert neked?-és

ez régen volt,vagyis azóta már volt menszeszed és az magától megjött?

Bocsi,hogy ennyit kérdezek,de be vagyok tojva,hogy mi lehet ez.

Azért is jött rosszkor,mert a pesti doki,akinél voltam,írt fel Closty-t és azt az 5. naptól kellene szedni,erre pont most járok így.

Nem igaz!!!!!!!!!!!

4051. koliboli
2009. febr. 20. 17:43

töpi, szerintem várj még pár napot, egyszer nekem is előfordult, hogy valamiért két hetet késett, de a nőgyógyász sem tudott mit mondani, csak felirt valamilyen gyógyszert, ami 1-2 napon belül meghozta.

swsxtn, nagyon drukkolok, igenis vannak ám csodák! Az egyik ismerősömnek 8 hetesen sem látták még a babát, csak a dopler áramlásmérő mutatott ki valamit, aztán rá egy hétre az sem, két nap múlva ment kontrolra, ill. befeküdni, erre ott volt épen, megfelelő méretben! Pedig a legcsúcsszuperebb géppel nézték!

Én is úgy gondoltam, hogy elmegyek máshová is megnézetni, de amikor mentem kontrolra, már elkezdett amorf lenni a petezsák és bevérezgetni mellette, így nem költöttem már rá fölöslegesen.

Bízz és higgy egy kicsit a babában, remélem, minden o.k. lesz!

4050. töpi21
2009. febr. 20. 17:25

Írtam már,hogy 5 napja késik de a teszt negatív.Szerintetek,hány napot várjak még,hogy elmenjek a nőgyogyihoz?Fog-e valamilyen gyógyszert felírni,hogy megjöjjön?

Azért fura,mert eddig mindíg hajszál pontos volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook