Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az anyósom vagy a férjem a baj? Ki vagyok borulva.. fórum

Az anyósom vagy a férjem a baj? Ki vagyok borulva.. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
278. 2c563972fe (válaszként erre: 277. - Tilbog)
2013. jan. 9. 23:23
:)
277. tilbog (válaszként erre: 276. - 2c563972fe)
2013. jan. 9. 20:18
like :) szia megismertelek ám :)
276. 2c563972fe (válaszként erre: 275. - Mackó75)
2013. jan. 9. 19:33

Hidd el, többször megfogalmaztam,s már azt sem hiszem,hogy nem érti.Korábban volt arról egy fórum,hogy mennyire elkényelmesednek a férfiak a házasságban.Szerintem nálunk is erről van szó.Egy barátnőm volt férje fogalmazott így egyszer: Kifogott halat már nem kell etetni.

Ezt sajnos elég sok férfi így gondolja.

275. mackó75 (válaszként erre: 274. - 2c563972fe)
2013. jan. 9. 18:58
Hölgyeim, ha férjeiteknek is így, érthetően elmondanátok, akkor nem itt keseregnétek, hanem közösen szórakoznátok :).
274. 2c563972fe (válaszként erre: 272. - Konacafe)
2013. jan. 9. 13:11
Egy férfi számára is érthetőbben megfogalmaztad,mint én :)))
273. 2c563972fe (válaszként erre: 271. - Konacafe)
2013. jan. 9. 13:05
Mi nők jobban megértjük egymást :)
272. konacafe (válaszként erre: 268. - Mackó75)
2013. jan. 9. 12:54

Amikor atmegy hozzatok "vendegsegbe", akkor atmesz a masik szobaba? Es mit csinalsz?


A szexrabszolgat en ugy ertenem, hogy azok utan, hogy egesz nap gurcolsz a lakasban, takaritasz a gyerek, te es a ferjed utan, mosol, kajat csinalsz, jatszol es nem ebedelsz, utana meg este miutan az Urad hazajon, te mint az 50-es evekben a nok beondolalt hajjal, frissen, illatosan, sminkelve mosolyogva varod, karodon a mindig jokedvu gyermek es egy pohar ital. Ezutan a gyermek magatol megfurdik, elmegy lefekudni este. Te pedig kenyeztetve, orommel, mosolyogva omlasz a ferjed karjaiba, aki egesz nap arra vart, hogy a 3 fogasos vacsora utan ma milyen bulit eszelt ki a no az agyban.

Nahat, mi szeretnenk leulni egy kicsit, es legalabb elolvasni valami ertelmeset egy konyvbol, talalkozni Mas emberekkel, TV-t nezni, moziba menni, amihez nem kell agy meg eronlet. De legalabb lefekudni aludni.



[link]

[link]

271. konacafe (válaszként erre: 267. - 2c563972fe)
2013. jan. 9. 12:35

egyetertek.

Ugyan igy fogalmaztam volna magam is!

270. 2c563972fe (válaszként erre: 269. - Mackó75)
2013. jan. 9. 12:28

Sokkal zárkózottabb vagyok annál,hogy a szexről beszéljek,az 2 emberre tartozik.De látszik,hogy nem értetted meg,amit mondani akartam ezzel.Hogy egy nő vágyik egy kis babusgatásra,a párjával kettesben töltött időre,és nem csak arra,hogy alszik a gyerek és egy gyors menet.

Nagyon ideálisnak fested le a házasságodat,biztos van,akinek ez elég is.Nekem is elég volt egy darabig,bár az én férjem ritkán jött-jön velünk játszótérre,inkább otthon tévézik-netezik.Mindenesetre nem irigylem a feleséged,"nagyszerű" lehet 2-3 évig boltba meg játszótérre járni.Meg gondolom ez azután sem fog vátozni,ha munkába áll-állt.Miért nem mész el néha sétálni a gyerekkel,hogy legyen magára is ideje?Vagy mentek el kettesben valahova 1-2 órára?

Anyósod mindig akkor megy hozzátok,mikor otthon vagy?Beszéld a feleségeddel,ha ennyire zavar,hogy akkor menjen ,mikor Te dolgozol.Nálunk ritkán jött-jön anyósom,de engem meg az idegesített,hogy ideszólt,hogy 10 perc múlva ott vagyok.Altattam volna a gyereket,vagy már aludt,mire közölte,ne akkor aludjon már a gyerek,ha ő jön.Vagy esetleg én is aludtam volna a gyerekkel,mert éjszaka nem sokat aludtunk (fogzás miatt),egyszer mondtam is neki,mikor kivételesen még otthonról telefonált,nem a buszról,mire ő,ó,majd beszélgetünk.A legdurvább az volt,hogy ha olyankor jött,hogy a férjem is itthon volt,a férjem vagy lefeküdt aludni a gyerekehez,vagy átment a másik szobába tévézni.Én meg szórakoztassam az anyját.Cuki nem?!

2013. jan. 9. 00:18
Nekem még nem panaszkodott a feleségem, vagy nem nekem panaszkodott. Munkából ha hazaérek vagy megyünk a játszótérre a gyerekkel, vagy boltba, vagy sétálunk. Délutánokat mindig együtt töltjük. A maradék melót meg este befejezem. Ez a szexrabszolga dolog viszont felkeltette érdeklődésemet. :) Mesélj róla :)
268. mackó75 (válaszként erre: 266. - 2c563972fe)
2013. jan. 9. 00:14
Azt nem mondtam, hogy egy anya, vagy fordított helyzetben egy anyós szent. Szerintem sem. Az enyém is eltünhetne néha napján, nem kellene állandóan rajtunk lógnia, magába azt erősítve, hogy mennyire segít, holott sokszor nem veszi észre, hogy már terhes a jelenléte. Ilyenkor már én is átvonulok a másik szobába, előbb-utóbb észreveszi magát, hogy nem érdekel
267. 2c563972fe (válaszként erre: 265. - Mackó75)
2013. jan. 8. 23:34
Az pedig,hogy elvesszük az időt a családtól azzal,hogy itt megbeszéljük a problémáinkat nem igaz.Egy feleség,anya akkor tud leülni a gép elé,ha a gyerek alszik (legalábbis én).Nagyrészt gyeden,gyesen lévők írnak ide.Attól,hogy egy nő szereti a gyermekét,férjét,ellátja a háztartást,majd ha visszamegy dolgozni,még a munka is,szeretne kikapcsolni is néha.Legalább ennyi járjon nekünk.Az én férjem például elfelejtette,hogy nő is,ember is vagyok,nemcsak anya és háztartási alkalmazott,na meg időnként szexrabszolga :).Az elmúlt 2 évben 1 mozit sikerült elérnem nála.Persze tudom,sokan élnek így,elég sok ilyen panaszkodó feleség van itt a hoxán is,meg a környezetemben.De vannak jó példák is.Igenis egy nő azután hogy anya lett,vágyna még közös sétákra,vagy csak beülni valahová kicsit beszélgetni,egymással törődni.Vagy csak együtt összebújva tévét nézni,miután a gyerek elaludt.Aztán csodálkoztok,ti férfiak,hogy eltávolodik a párotok tőletek.
266. 2c563972fe (válaszként erre: 265. - Mackó75)
2013. jan. 8. 23:21

Ebben igazad van,hogy a problémákat azonnal kell kezelni,de nem vagyunk egyformák,nem megy mindenkinek.Neveltetés,genetika,mindkettő lehet akár.Az élet tanulási folyamat.Lehet változni,formálódni,de nem minden esetben sikerül.Alaptermészeten nemigen lehet változtatni.

Azért nem mindig egér az a probléma,lehet rögtön elefánt!Ezek szerint nálatok is volt hasonló konfliktus,a feleséged csinál bolhából elefántot,édesanyád pedig szent?!

Tudod,attól hogy valaki nagyon jó édesanya,még nem biztos,hogy jó anyós is.

Az pedig,hogy itt megbeszéli az ember,igenis segít,látva,hogy vannak hasonló,sőt netán rosszabb helyzetben lévők.Tapasztalatot cserélünk.Jólesik,hogy valaki megért,mert esetleg a férjünk nem :(

2013. jan. 8. 17:50

Szerintem az, hogy nem merünk az anyósnak, vagy bárki másnak megmondani a dolgokat, az csak a saját félelmeinkből fakad. De pont a félelmek azok, amik nem normális irányba viszik a dolgokat, henm örlődünk tovább, rágódunk, negatív érzésekkel töltjük fel a történetet, majd kiborulunk és egy elefánt lesz az eredeti egérből, természetesen 90 fokos fordulat mellett, mert e végén már nem hasomlít az eredeti storyra.

Ha idejében kezeltük volna a dolgot, akkor most nem búsúlve, elkeseredve pátyolgatnánk egymás lelkét, elvéve az amúgyis kevés időnket a családtól, csak azért, hogy társat találva a panaszaimra, nigazolásom legyen.

Hogy ez így természetes? Nem tudom.

264. 2c563972fe (válaszként erre: 259. - Konacafe)
2013. jan. 8. 16:30

Nálunk csak a kisfiának felejti el elmondani,hogy mit mondott.Ez a műtétemnél történt eset,amit lejjebb írtam.

Pedig meg kell tanulnunk megvédeni magunkat,mert a férjünk nem fog :( Eddig én is csak nyeltem,aztán meg rágódom rajta.

263. 2c563972fe (válaszként erre: 258. - Konacafe)
2013. jan. 8. 16:27

Mondjuk ebben a megvilágításban ez nagyon gáz.Teljesen megértelek.Anyósaink egy cselédet szeretnének a fiuk mellé.

Nekem pl.hiányzik,hogy néha meghívna minket egy vasárnapi ebédre.Vagy mikor műtöttek anyukám helyett,ő hozott volna kaját a fiának és az unokájának,mivel tudja,hogy a fia nem tud főzni.(Megjegyzem,anyósom tudománya is megáll a pörköltnél és a rántott húsnál.)

De nem panaszkodom,sőt sokszor lelkifurim van,mert én ritkán főzök,édesanyám rengeteget segít ebben.Így több időm van a gyerekre,meg ahogy a szüleim is mondják,persze mi is tudjuk,hogy a sok kaja anyagilag is nagy segítség,főleg így gyes mellett.

262. 2c563972fe (válaszként erre: 257. - Konacafe)
2013. jan. 8. 16:20
Nálunk ez érdekesen alakult.Én egy konzervatívabb,félelmekkel,aggódással teli családból származom.A férjem meg laza(bár sajnos inkább a felelőtlen szó a helyes),pl.nem kell törődni a cukorbetegséggel (apósom is letojja,ő is az),a gyerekem 1 évesen lekapta a kést anyóséknál az asztalról,ugrottam,hogy elvegyem,mire anyósom megszólalt,hagy játszon vele :(
261. 2c563972fe (válaszként erre: 256. - Konacafe)
2013. jan. 8. 16:16
Sógornőmnek az én anyósom is szólt,hogy ne az legyen a kislányuk neve,amit először akartak.Végül ő győzött.Nálunk nem szólt bele anyósom,mert az lett a kisfiunk neve,amit a férjem(azaz a kisfia) akart.Nekem annyira nem jött be először ez a név,de már megbarátkoztam vele.
260. konacafe (válaszként erre: 247. - Cabe23552e)
2013. jan. 8. 12:43

ez jo meglatas!

Valojaban meg a kaves poharat es a tanyerjat is szethagyja, hogy majd mi eltakaritjuk..merthat annyi lenne a dolga, hogy legalabb abba a r..hadt csapba vagy mosogatogepbe belerakja. De mi meg a gyerek ellatasa kozben ezzel is foglalkozzunk.

259. konacafe (válaszként erre: 243. - Mackó75)
2013. jan. 8. 12:40

Ez tok jo, csak kicsit santit. Mert nem sokan akarjak vagy tudjak megmondani "anyukanak", mit gondolnak.

Masreszrol, en azert sem mondom meg, meg tisztelem a ferjem anyjat. Nem az anyosom, hanem az anyjat. Es a ferjem nem akarom megbantani. Az o reakciojatol felek. Nameg aztan az ilyen tipusu no megy es elmondja mindenkinek, hogy a menye egy budos kétcsattos csitri, aki azt mondta neki, hogy..!Holott o tuti nem foja elmondani nekik az elozmenyeket, hogy lassak mind a ket oldalt.


Nekem is eletemben eloszor a hetvegen sikerult odaszolnom neki, aztan 3 orat remegett a kezem :)

258. konacafe (válaszként erre: 242. - Mackó75)
2013. jan. 8. 12:34

Ez tok jo! :) vicces is.

Valojaban, amikor "minket" csesztet, akkor bennem is ugyan ezek a gondoltatok fordulnak meg.

Ferfi letedre Te elgondolkodsz rajta, hogy miert is mondhatta ezt, sot!, az is lehet, hogy teged nem nezett annyiba, hogy megtarsd a not. Ezt is jol atgondoltad.


Szoval engem is azert birizgal anyos, mert egyszeruen nem tudom mire velni a mondatai mogotti gondolatmeneteit.

Pl. kuldi a kajait allandoan, amit nem kerunk -mert van nekunk is, es foztem. Ugyanakkor amikor ittvan, akkor lesovanyoz minket, de leginkabb a fiat. Na akkor o ezert kuldi a kajat!!

Viszont, abbol a gondolatmenetbol kiindulva, hogy En nem adok enni a Fiacskajak (merthat biztos nem fozok, de ha megis, eldugom tole), akkor neki kell ellatnia es kuld/hoz kajat.

Tehat az meg se fordul a fejebe, hogy a csalados fia igy 30-on tul munkaban ebedel es ha ehes, vesz maganak egy zsemlet. SOT! Itthon tud fozni nemhogy egy tojast -es meg is talalja a hutoben-, hanem pl. egy baromi trukkos lazacot!!! De ha nagyon egyszeru szeretnek lenni, akkor akarki megken egy lekvaros kenyeret.


Ezt miert gondolja a sajat fiarol? Engem ez duhit fel, hogy ot hulyenek nezi. Engem meg alkalmatlannak es elveszi a feladatom.

257. konacafe (válaszként erre: 240. - Mackó75)
2013. jan. 8. 12:23

abban igazat adok neked, hogy a szuloket a felelem iranyitja.

Egyszeruen a sajat felelmeiket vetitik rank, beszukul az agyuk es csak azt latjak, tovabb nem. Ezert minket is allandoan cseszegetnek, hogy azt ne igy meg ne ugy.


Pl. a ferjemek amig egyetelm utan el nem koltoztek otthonrol, nem ettek lágy tojast.

Miert? Mert anyuci nem ette meg, mert BETEG lesz!! Nem eszik a mai napig se semmilyen nemzetkozi etelt, mert nem ismeri es attol fel. Amikor meg mi esszuk es elmegyunk nyaralni, akkor fintorog meg vigyunk magunkkal konzervet.

256. konacafe (válaszként erre: 233. - 2c563972fe)
2013. jan. 8. 12:13

Fúú, ezek nagyon gaz dolgok!

Miert hiszik azt, hogy minden roluk szol es majd a gyerekeik gyerekei is ertuk/hozzajuk szuletnek?


Nalunk pl. anyos a masik fianal vartak a gyereket. Ok kitalaltak neki egy A es egy B nevet. Anyos vegig mondta, hogy ne B legyen, hanem A, mert azt igy fogjak meg ugy fogjak csufolni, neki ez jut rola az eszebe -mellesleg, semmi gaz a nevvel, noha tenyleg 50 felett mar nehez bacsizni.

Erre ok a B-t valasztottak. Mire anyos bepoccent, megsertodott, es kijelentette, hogy o azert is A-nak fogja hivni.

AS korhazbol kifele jovet tudtuk meg, hogy a gyerek megis A lett.


Mi beadtuk neki, hogy Geza lesz a baba, es Zuzunak fogjuk beszelni. Nem tetszett neki, ezert talaltunk ki huleseget, meg hog ne szoljon bele. Neki megvolt a lehetosege.

255. 2c563972fe (válaszként erre: 245. - Cabe23552e)
2013. jan. 7. 19:17
:)))
254. 2c563972fe (válaszként erre: 237. - Mackó75)
2013. jan. 7. 19:10
Ez kicsit sarkított példa,nem hiszem,hogy bármelyik nő arra vágyna,hogy egyik nap a fotelből,másik nap az ágy alól stb.,harmadik nap megint máshonnan szedje össze a büdi zoknit :)Irány a szennyestartó!Szóval bizonyos dolgokban ki kell alakítani a megszokott rendet.
2013. jan. 7. 13:35

Egyszeruen nincs annyi idom, hogy elolvassam mit irtatok itt -naplozas utan!

Pedig jo sokat hozzatettetek. Gyerek fent, eves, jatek, apjuk itthon..Ennyim van, delben egy ora.

252. mackó75 (válaszként erre: 245. - Cabe23552e)
2013. jan. 7. 12:51
Pont erről írtam, ha elolvastad, hogy ma már az egyenlőség zászlóratűzésével a nő is zombi, amikor hazaér. Ma már nem azok az elvárások, mint annó szüleinkel szemben.
251. mackó75 (válaszként erre: 250. - Tilbog)
2013. jan. 7. 12:49
Tekintve, hogy erős érzelmi töltés mellett olvassátok hozzászólásomat, az igaza van itt-ott már elég :):):)
250. tilbog
2013. jan. 7. 12:41
De mackónak is igaza van itt-ott :)
249. tilbog (válaszként erre: 245. - Cabe23552e)
2013. jan. 7. 12:36

Igazad van. A nő nem azért teszi a férfi után a ruhát a szennyesbe, mert genetikailag bele van kódolva. És igen, a nő is pihenésre vágyik meló után, egy gyerekkel töltött, hisztis nap után, és igen, van olyan, hogy még enni sem tud az ember gyerek mellett, csak etetni tud.

A férfi igenis egyenesen a szennyesbe tegye a ruháit, mert a nő nem az anyja, hanem társa az életben.

Szerencsére a párommal nincs bajom, bár néha ő is szállodának nézi a lakást :D

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook