Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az anyósom vagy a férjem a baj? Ki vagyok borulva.. fórum

Az anyósom vagy a férjem a baj? Ki vagyok borulva.. (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
308. tilbog (válaszként erre: 306. - C716dc4eab)
2013. jan. 11. 19:09

Én megírtam. Sárkányról ki írt? Te.

Majd a menyeid is meghúzzák a határt, meglátod. Megmondják, mikor láthatod az unokáid.

Ennyire azért ne kelj ki magadból...

2013. jan. 11. 18:42

"Ha nem tetszik,amit írunk,akkor nem kell ide írnod."

Nyilvános fórum, egy nyilvános portálon jogom van a véleményemhez mint neked a tiédhez.

306. c716dc4eab (válaszként erre: 304. - 2c563972fe)
2013. jan. 11. 18:41

HOGY AZ ANYÓSRÓL KI MIT ÍR AZ EGY, DE A FÉRJETEKET AHOGY LEÍRTÁTOK!!!!!!!

Ha valóban arról folyna a szó , ki hogy oldja meg a dolgait de ez itt egy sárdobálás. Kinek nagyobb lúzer a párja, anyuci fiacskája meg mekkora sárkány az anyós stb stb.Hol vannak a történetben a feleségek anyák?TI!!!

Én még úgy tanultam, a nézeteltéréseket mi oldjuk meg, a határokat mi húzzuk meg.Talán bennetek nincs elég önbizalom vagy erő?Talán van részetek a katyvaszban?

305. 2c563972fe (válaszként erre: 301. - C716dc4eab)
2013. jan. 11. 15:07
Korábban már írtam arról,hogy 6 évig volt egy aranyos,nagyon jó fej anyósjelöltem.A szakításunk után is tartottuk a kapcsolatot.Vele ki tudtam jönni,sosem bántott.A mostani teljesen más természet.Nem írtam,hogy rossz,sőt édesanyának kiváló,de hozzám nem úgy áll.Ez van.
304. 2c563972fe (válaszként erre: 301. - C716dc4eab)
2013. jan. 11. 15:04

Neked könnyebb,hisz tökéletes harmóniában élsz.Jó anyóst fogtál ki,vagy leperegnek rólad a bántásai,vagy úgy leosztod,hogy nem mer piszkálni.

Mi mások vagyunk.De nem kell mocskolódónak leírni minket.Persze az anyósainkról azt gondolod,hogy szentek,ők nem mocskolnak,aláznak meg minket a saját fiuk,azaz a férjünk előtt.Ezt lehet.

De igazad van,nem itt kell panaszkodni,hanem jól leosztani anyósainkat,hogy soha többé ne merjenek bántani,sőt még ők keressék a mi kegyeinket,aztán nem lesz "nyavalygós" fórum.

Ha nem tetszik,amit írunk,akkor nem kell ide írnod.Mi nem bántottunk téged.Örülj,hogy nincsenek hasonló problémáid.

303. 2c563972fe (válaszként erre: 296. - Konacafe)
2013. jan. 11. 14:56

A sikerstoryról jutott eszembe a sógornőm.Mikor a családba kerültem,ő is szidta anyósunkat,meg anyós is őt.Persze egymás háta mögött.Aztán volt 1-2 nyíltabb beszólás,de sógornőm volt,hogy úgy visszaszólt,hogy anyósom elsírta magát.Úgy tűnt engem kedvel az anyósom,erről lejjebb írtam.Mivel én a bántásait is szó nélkül tűrtem,az lett belőle,hogy sógornőmékhez ugrik,ha kell,nekem nemet mer mondani.A sógornőm kislányára nem szól rá,ha visítozik,rendetlen,Erzsinek is szólíthatta,de leginkább Hocnak (hóc-hóc katonából),az én kisfiamnál kikötötte,hogy ő nagyi,anyukám lehet mama.Mikor sógornőm kislánya nem engedett semmivel játszani a fiamnak,kitépte a gyerekem kezéből(na,ennél azért szóltam,hogy valamivel hagy játsszon az én gyerekem is).De sógornőm kislányára nem mer rászólni,pl.Erzsébet napkor nem adott a csokiból a fiamnak.A férjem szólt az anyjának,hogy vigye ki a csokit akkor.Mire este anyósom sértetten telefonált,hogy erről nem ő tehet.(Ebben igaza volt,de sógornőmékhez nem merne így odatelefonálni.Aztán most,hogy sógornőm a második babát várja,nekem nem is volt szabad tudnom róla,anyósom még jelezte is "kedvesen" utólag,mintha én nem lennék a család tagja.Meg az egész terhesség misztikusan titkolt volt,hogy mikor megy vizsgálatokra stb.Bezzeg mikor én vártam a kisfiunkat mindenről beszámolt a sógornőmnek,meg egyéb dolgainkról is.

Most együtt mennek szülni!!!(Ezért érdeklődtem a másik fórumon erről,amit indítottam.)

A sógornőm szempontjából ez sikerstory.Én viszont képmutatónak,visszataszítónak találom az egészet.Lehet,akkor mégis bennem van a hiba,mert nem osztom az észt,csak itt panaszkodok?!Nem szeretnék olyan lenni.

Ezért jobb,ha itt érző szívű,hasonló helyzetben lévő nőkkel megbeszéljük.Nekem ettől könnyebb.

302. tilbog (válaszként erre: 301. - C716dc4eab)
2013. jan. 11. 14:29

Hol mocskolódtunk?

Menj át a "rendetlen a férjem" fórumba, az sokkal "szebb".

301. c716dc4eab (válaszként erre: 300. - Tilbog)
2013. jan. 11. 14:12
Az egész fórum arról szól hogy mocskoljátok a saját családotok.... unszimpatikus és kész.
300. tilbog (válaszként erre: 299. - C716dc4eab)
2013. jan. 11. 14:06
Kérlek idézz mocskolódást.
299. c716dc4eab (válaszként erre: 287. - Mackó75)
2013. jan. 11. 13:57

Sajnos itt hiába vársz bármi józan hsz-t, azon kívül hogy jaj szegény én anyóska menyire sárkány többre nem telik tőlük.

A felelősség vállalása nem erős oldaluk:) némi mocsokólódás meg beszólogatás ez minden ettől a hölgykoszorútól.Na jó meg a férj szidás....

298. 2c563972fe (válaszként erre: 296. - Konacafe)
2013. jan. 11. 13:28
Mackókám,várjuk konacafe kérdéseire a választ!!!
297. 2c563972fe (válaszként erre: 296. - Konacafe)
2013. jan. 11. 13:26
Annyira jó,amit írtál :))) Minden benne van.
296. konacafe (válaszként erre: 288. - Tilbog)
2013. jan. 11. 13:09

És ezzel Mind igy vagyunk, ezen a forumon. Uzenem Mackonak is.

Mert ha elolvasnad mind a 11 oldalt, de akkor legyen csak az en hozzaszolasom (gondolom ejszaka van idod, amikor a parod var teged a bulira az ágyban, de te inkabb netezel), mert en voltam, aki támaszt kért a szituacioban, es mast ne bants. Tehat akkor lehet, hogy osszeallna a kep, hogy nem csak ugy vaktaban nem kiraly a helyzet. Lathatnad, hogy ennek tortenete van, kialakult az idok soran, mi mennyi mindent kiprobaltunk, mielott elkezdtunk itt panaszkodni,es hat ez olyan szorrrnyuuu, megvetni valo dolog. Fogjam be, mint 50 eve es csinaljam a robotot. Csak sajnos mar elkeseredesunkben irunk, hatha valakinek van egy sikerstory-ja, vagy megvan AZ az otlete, mondata, amivel elorebb lephetunk.



Ha valoban ferfi vagy, akkor orulunk a jelenletednek, es ha segito szandekkal jottel ide, meg jobb! Viszont mi a te szemszogodbol is szeretnenk latni:

Miert olyan baromi nehez kiallni a feleseged mellett? Miert olyan nagyon nehez megmondani az anyadnak a gondolataid? Miert viselkednek a ferfiak ugy, mint egy 10 eves gyerek?(gondolok itt a hazaerek iskolabol, kaja van, bulizni mehetek, dolgom nincs, anya van, es meg szexelhetek is- jo, 10 evesen nem szexelnek,remelhetoleg :))


Akkor innen nezve probalj a hasznunkra lenni, mert hiaba mesz a boltba, ahol haztartasi cikkeket arulnak, te meg kifejted nekik, hogy azert nem megy a bolt, mert ruhat nem arulnak. Igy a mososzerrel nincs mit kimosni.

2013. jan. 11. 12:58

Ez a "fiamé" dolog nálunk is ment, de egyszer meghallottam anyámat ahogy mondja az egyik szomszédnak:"...az Évikéé...."

:)) Szóval a szekrény, a hűtő, a gáztűzhely, az össszes berendezési tárgy az enyém, és a tv a férjemé.

Jól beosztottuk...:)))

Ámen:))

294. konacafe (válaszként erre: 287. - Mackó75)
2013. jan. 11. 12:58

Ugy latom, azt nem vetted eszre, amikor en vagy mas helyeselt az irasodra!


Erdekes amugy, hogy erre a forumra tevedtel, egy valojaban Noi portalra, es egyetlen tema erdekel, ez itt. Egybol idetevedtel.

Mi fogott meg benne?

2013. jan. 11. 12:42

Na, ugy latom megint nem megy az ingatlan biznisz :D


egy másik forumból idézve..kar,hoyg itt nincs hasonlo lehetoseg.



(Ha választ írsz, tartsd be a következőket:

*Ne OFFolj! Azaz ne írj olyat a válaszba, aminek nincs köze a kérdéshez!

*Ha kérdésed van, ne a válaszba írd, hanem írj ki új kérdést!

*Ne írd be még egyszer ugyanazt, amit egyszer már előtted valaki beírt! Ha egyetértesz a véleményével, értékeld válaszát!

*Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre!

*Ne írj csupa nagy betűvel, ez netikett vétség! Az ilyen kérdések értesítés nélkül törölve lesznek.

*A gyűlöletkeltésért, mások sértegetéséért, provokálásért, vállalkozásod, weboldalak reklámozásáért, trágárkodásért, rasszista írásokért, több kérdés ugyanazokkal a válaszokkal történő végigspameléséért, közízlés megsértéséért kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj!

*Ne menj bele felesleges vitákba! Ha valaki kötözködik, hagyd figyelmen kívül, illetve válaszd a lefele mutató kezet az értékeléshez! A kötözködő embereket ez jobban bosszantja, mint ha válaszolsz nekik! Ha valaki nyomdafestéket nem tűrő hangnemben válaszolt neked, akkor inkább jelentsd, mint hogy magad próbálod megoldani a helyzetet, és magad is minősíthetetlen hangnemben kezdesz társalogni!

*Fenntartjuk a jogot, hogy kommentedet (ha nem tartod be a fenti szabályokat), további különösebb indoklás nélkül töröljük.

292. tilbog (válaszként erre: 291. - 2c563972fe)
2013. jan. 11. 07:40
Így van, ahogy írod!
291. 2c563972fe (válaszként erre: 288. - Tilbog)
2013. jan. 10. 21:03
Azt hiába is várjuk,hogy önzetlenül szeressenek minket az anyósaink.De ez nem is várható,hiszen mi idegenek vagyunk,természetes,hogy a gyerekük érdekeit nézik.De piszkálni,bántó célzásokat tenni nem kellene.Tőlünk meg elvárni,hogy mosolyogjunk, jópofát vágjunk minden bántásra.Mert ha szólni mernénk,ha panaszkodunk a férjünknek,mi vagyunk a szemét anyósgyűlölők.Úgyhogy ahogy Te is írod,itt kibeszéljük,azaz kiírjuk magunkból.
290. 2c563972fe (válaszként erre: 286. - Mackó75)
2013. jan. 10. 20:48

Akkor Te is megvárod,hogy a feleséged drasztikusan lépjen,mert akkor már fájni fog neked,és akkor próbálsz változtatni?

Nem válaszoltál arra,hogyha annyira gáz az anyósod,miért nem beszélsz a feleségeddel,hogy mondja meg az anyjának,csak akkor menjen hozzátok,ha nem vagy otthon.

289. tilbog (válaszként erre: 279. - Mackó75)
2013. jan. 10. 14:58

Ez érdekes, valakit hibáztatni azért, amilyen szituációban vagyunk. Egy balesetesnek ugyanezt mondanád? És persze elfogadja, hogy abban az állapotban van. :D Persze nem ilyen sarkos a dolog.


Egyszerűen van úgy, hogy valakit nem bírsz.

DE: viselkedni TUDNI KELL.

288. tilbog
2013. jan. 10. 14:33

Na nézzük csak. Én sokat tettem azért, hogy szeressen az anyósom. A hétvégeken, amikor itt voltam, segítettem főzni, el is mosogattam. Kerítést festettem, farönköket cipeltem, disznóölésnél segítettem. Nem pihentem náluk, igyekeztem megszolgálni, hogy itt lehetek. Érdeklődtem a dolgai felől, beszélgettünk. Ő is segített nekem pár dologban. Aztán rájöttem, hogy nem áll mellettem, a dolgaimat leszólja, szid, mocskol a hátam mögött. Az ő dolgait elismerem, nagyszerű háziasszony, jól főz, néha szeretem is. Ezért fáj, ha ő mocskol engem.

Mert kedves anyósok, anyósjelöltek, mi "kismenyek" szeretnénk, ha önzetlenül kedvelnétek és nem mocskolódnátok a szomszédban, mert sajnos visszajut ám.

De már többször elmondtam, hogy nem anyósfüggőek ezek a tulajdonságok, csak az anyósok bele látnak a család dolgaiba(mármint azt hiszik) és ezért kiemelkedő a szerepük.

Én mit tudok tenni? Meghallgatom a tanácsait, elismerem, ha igaza van, megköszönöm, a rosszindulatát meg megpróbálom elengedni a fülem mellett. Igyekszem. Néha nem sikerül, azért vagyok itt. Legalább kiírom magamból.

Ha vállalok valamit, nem vonulok el a szobába, hanem kijövök, mutatkozom, üdvözlök, érdeklődök.

287. mackó75 (válaszként erre: 284. - C716dc4eab)
2013. jan. 10. 13:15

Végre valaki mellettem van :):)

Amikor az emberben leül és magáévá teszi azt az információt, hogy minden ami körülötte van az Tőle függ, akkor kezd el felelősséget válalni saját életéért.

Nem akarom a fórum fő témáját félrevinni, csak egy gondolat.

Én a negyik x környékén jutottam el oda, hogy figyeljem a körülöttem folyó dolgokat, hogy a rendelkezésemre álló információk alapján hozzam meg a legmegfelelőbb döntéseket és vállaljam azokat. Vállaljam azt, hogy bármi is van körülöttem, arra hatással vagyok. Ha hatással vagyok, akkor akkor is hatással vagyok, amikor nem gyakorlok hatást. Tehát a nem cselekvésem következménye is az én felelősségem. Mindenki felelős a körülötte zajló dolgokért.

Ha egyszer eljutunk oda, hogy a legtöbb ember felelősnek fogja érezni magát a körülötte zajló dolgokért, na akkor lesz az, hogy talán valahol még a politika is értelmet nyer. Sajnos addig ők csak a fehérgalléros maffia gyülekezete. Mert mi engedjük. Mert még annyira nem fáj.

286. mackó75 (válaszként erre: 285. - Konacafe)
2013. jan. 10. 13:06

Igen, az anyóssal még nem sikerült teljes mértékben konfrontálódnom, de dolgozok rajta.

Én azt tapasztaltam az elmúlt 40 évben, hogy mindenki, de mindenki akkor fjezi be a szövegelést és kezd cselekedni, amikor már fáj a dolog. Jajj jajj félek, hogy munkanélküli leszek, mert már csak fél évig alkalmaznak. Tudod mikor fog lépni? Nem akkor, amikor munkanélküli lesz, mert nem jár lemondással, nem változik semmi. Amikor elfogy a tartalék, le kell mondani valamiről, de már olyan dologról, melynek elvesztése fáj, na akkor kezdi majd komolyan venni az álláskeresést. És ez csak egy példa.

Lehet panaszkodni, hogy ilyen az anyósom, meg olyan a férjem és minden negatívum tőlük származik, tönkreteszik az életemet. Akkor minek vagy mellette. Ha ilyen gaz, hogy leszarja a dolgokat, akkor el kell hagyni, mert csak az életed keseríti meg. Ha van benne jó is, akkor meg mérlegelni kell, hogy megéri e. Kapok e annyit az én szeretetemért, mint amit adok. Ha adok azt ő is annak veszi, vagy nem? Ha aggódok érte azt aggódásnak veszi, vagy baszogatásnak?

Ameddig a mérleg nyelve arra billent, hogy együtt, akkor meg miért a negatív dolgikra koncentrálsz, emeled ki, hangsúlyozodá?

Mert így kényelmesebb. Nekem is, hidd el. Én is inkább panaszkodok, önigazolást találok, hogy ő, meg ő miatt nem működik az életem, mert ez kényelmesebb. Az ember ilyen. Szeretünk a komfortzónánkban maradni, mert megszokott, kényelmes. Pedig a komfortzónán kívűl várnak ám a komolyabb dolgok. De ez még rám is vár. Én is csak az észt osztom és az ágy alól bólogatok, amikor az anyós a fakanállal kerget a gaz vén banya. De milyen jó ezeket leírni és ottmaradnom a biztonságot jelentő ágy alatt. Csak ne csípne annyira az a fakanál, amikor a popómra csap vele.

285. konacafe (válaszként erre: 275. - Mackó75)
2013. jan. 10. 12:28

Hat ERROl szol itt az egesz, ugy latom Uram te pedig ezt nem erted. Mi elmondjuk, ok meg nagyivben leizelik es jatszak a hulyet. Miert? Mert igy kenyelmesebb.

Ahogy te is inkabb bevonulsz a szobadba Olyankor -mert igy kenyelmesebb.

284. c716dc4eab (válaszként erre: 279. - Mackó75)
2013. jan. 10. 12:27
Szinte sebészi pontossággal látod a dolgokat:) nagyon örülök a véleményednek, és teljesen egyet értek vele.Nem tudom miért vinné előre a család dolgait ha lehúzza valaki a párját anyósát. A tények makacs dolgok, egy fiatal hölgy volt aki a sarkára állva tett is magáért, a többinél kimerül a tett a billentyűzetet tele sírásába( vagy mocskolódásba).Ők meg magukra vessenek, csak ők tehetnek magukért bármit.
283. 2c563972fe (válaszként erre: 281. - Tilbog)
2013. jan. 10. 11:34
Ott a pont :)))
282. 2c563972fe (válaszként erre: 279. - Mackó75)
2013. jan. 10. 11:34

Te nagyon feketén-fehéren látod a világot.Igen,vannak olyanok is,akik csak panaszkodnak,nem tesznek semmit.Van,akinek csak néhány jó szó kellene a párjától,és jobban érezné magát,ehelyett többnyire csak bántást kap.

De ami leginkább jellemző,próbál is tenni,csak tudod egy párkapcsolatban ketten élnek.Megfeszülhet az egyik fél,ha a másiknak meg így kényelmes,nem tesz semmit.Aztán sok férfi akkor kap észbe,mikor elveszíti azt a "rossz",állandóan panaszkodó párját.

281. tilbog (válaszként erre: 275. - Mackó75)
2013. jan. 10. 09:49

A férfiak ezen csak mosolyognak és hallgatnak, vagy nem hallják meg, nehogy csinálniuk kelljen valamit.


Oké, szórakozzunk: csajok, rendezzük át a lakást, a férfiak holmijával kezdjük :)

280. tilbog (válaszként erre: 279. - Mackó75)
2013. jan. 10. 07:21

Nem. Embere válogatja. Van aki nem tesz ellene és nyavalyog, nem tehet ellene és panaszkodik, tett ellene de nem történt semmi és panaszkodik.


Ennyi.

2013. jan. 10. 00:17

Remélem nem sértődtök meg:

- Véleményem szerint, a panaszkodás a dolgok elfogadása, negatív kritikával illetése, hibás keresése és a felelősség nem vállalása.


- Hogy miért? Aki panaszkodik az elfogadja, hogy abban az állapotban van. Nem tesz ellene, mert ha tevőleges lenne, akkor nem a panaszkodáson forogna az agya. Negatív kritika: egy panasz sem volt még, ami pozitív töltéssel hangzott volna el. Valakit hibáztatni kell azért, hogy abban a szituációban vagyunk. Nem vállalunk felelősséget magunkért, nem vállaljuk azt, hogy csak tőlünk függ, hol és hogyan vagyunk. Ezért keresünk külső bűnbakot, mert arra rá lehet fogni.


Nem sértésnek szántam senkinek sem. Ez egy vélemény. Ha valakiben indulatok indulnak el ezen semleges szavak hallatán, az gondolkodjon el kicsit.

Ja és nem miattam érzi magát szarul. :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook