Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyósom sokat érdeklődik a férjem exe iránt! fórum

Anyósom sokat érdeklődik a férjem exe iránt! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2022. márc. 8. 09:07
Akkor itt a probléma, amin dolgoznod kell.
60. Mézes-Krémes (válaszként erre: 58. - Channa*)
2022. márc. 7. 17:52
Törölgetés helyett perelje be inkább gyereketartásért. Annak még értelme is van.
59. Mézes-Krémes (válaszként erre: 58. - Channa*)
2022. márc. 7. 17:48
Ó, én azt nem is mondtam, hogy nem érdemli meg, meg hogy a rokonod hibás lenne bármiben is. 🙂 Csak a szitut nem tudom elképzelni, hogy akkor az összes rokonnal meg ismerőssel közöljem, hogy aki nem törli a fbon az ismerősei közül, akkor azt én törlöm az enyéim közül. És akkor most ezzel jól megkapta a magáét vajon? Álmatlanul forgolódik? Hát azt nem hiszem, egyiket sem.
58. Channa* (válaszként erre: 56. - Mézes-Krémes)
2022. márc. 7. 16:45

Pedig az olyan, aki képes ezt megcsinálni, utána a saját lányait eldobni, mert az új asszony azt várja el, hogy már csak ő és az ő közös gyerekük létezzen, zsírosan megérdemli.


Ő egy idegen nekünk, így a sorsa egy kicsit sem érdekel. Az sem, hogy boldog és az sem, ha belepusztul valamibe.

Nem, nem az unokahúgom volt a hibás, de ha ő lenne akkor is ő a rokonom, a volt férje meg egy idegen senkiházi.

2022. márc. 7. 14:18

Nekem meg azt kellett végignézni több mint 10 éven keresztül, hogy anyósék hálószobájában a férjem első esküvői képe óriási nagyitásban anyósék francia ágya fölött lógott, akkor még nagy boldogságban ott nevetett rajta az elődöm.

Akkor még kis naiv hp voltam, eszembe sem jutott hogy akár rosszul is eshetne, jobb hogy anyukám nem látta, csinált volna óriás cirkuszt azt hiszem, vagy legalábbis uszított volna.

56. Mézes-Krémes (válaszként erre: 54. - Channa*)
2022. márc. 7. 14:13
Nálunk is csúnya sztori volt, elvált szülők gyerekeként volt mit végig néznem. Anyám volt a ludas, és inkább le sem írom, hogy mik történtek akkoriban. Ettől függetlenül apám nem "töröltette" őt ki a többi rokon életéből, és se mások ellőt, se előttünk nem próbálta sarazni, pedig lett volna rá lehetősége és erkölcsi alapja bőséggel. De a környezetünket nem húzta ebbe bele, mert egyszerűen nem volt közük hozzá. Minket meg gondolom azért nem, mert még gyerekek voltunk... Na de ez másik téma már. :)
55. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 7. 13:07

Átérzem a helyzeted, ismerős anyósod viselkedése ... Nekem is hasonló anyós jutott. :/

Úgy tudom kezelni a helyzetet, hogy kerülöm őket. Így nehezebben okoznak fájdalmat. Nyugodtabb is vagyok azóta, hogy nem látogatom őket.

54. Channa* (válaszként erre: 53. - Mézes-Krémes)
2022. márc. 7. 12:52

Igazán nem lehetett olyan sok az a 3 mondat;)


Nem energiavámpír, és teljesen igaza volt, hiszen volt olyan rokonunk, aki a volt férjnek gratulálgatott az új házasságához és az új gyerekének.


Az unokahúgomat megcsalta, majd elhagyta a férje. Kettő már majdnem felnőtt közös gyerekük volt, akikkel nem foglalkozott/foglalkozik az új liba és gyerek miatt.


Sosem gratulálnék neki, ahhoz, hogy most boldog, hiszen eldobta a családját...

53. Mézes-Krémes (válaszként erre: 51. - Channa*)
2022. márc. 7. 12:21
Uhhhh, nekem olvasni is sok volt és fárasztó, amit az unokahúgodról írtál. Az ilyen emberektől én távol szeretnék lenni, lehetőleg minél messzebb az biztos! Igazi energiavámpír, marha sokat unatkozhat... Azért néha meglep, hogy hány ember van, akinek annyi esze sincsen mint egy marék lepkének.
2022. márc. 7. 12:09

Köszönöm, hogy ezt felhoztad, mert lehet ez a probléma gyökere!

Anyukámmal sokáig nem volt jó a kapcsolatom, amikor elveszítette az anyját (a nagyimat), és 6 éves voltam, anyám onnantól kezdve úgymond lerobbant és keveset foglalkozott velem, sokat volt kórházban, otthon sem volt úgymond "ereje".

Aztán felnőtt koromban is más volt picit, ha volt egy rossz lépésem, akkor nem állt ki mellettem, hanem hallgatott a húgára, aki szó szerint irányította őt.

Sok dologban nem állt ki mellettem, mint gyermeke mellett Anyám,túl sokat várt el tőlem, tanultam, dolgoztam is egyszerre, sok mindenben nem úgy segített ahogyan tehette volna, volt, hogy csak a "pénzt," látta bennem. Egyébként neki rémes gyermekkora volt, valószínű ez kihatott rá.

Amióta férjhez mentem és gyerekem is lett azóta kezd úgy ahogy jobb lenni a kapcsolatunk, ez 2 éve kb. De kevés szeretetet kaptam Tőle, legalábbis nem úgy mutatta ki, mint más szülőnél ezt láttam.

51. Channa* (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 7. 11:36

Nem anyós-meny példa, de szerintem így kellene.


Az unokahúgom elvált a férjétől, aki szinte mindenkinek az ismerőse a családból fb-n (nekem nem volt az;).


A válás után pár hónappal az unokahúgom azt mondta, hogy aki az ő ismerőse marad 1 hónap múlva, az nem lesz az ő ismerőse, így akik nem törölték a volt férjet az ismerősök közül, azokat ő törölte a sajátjai közül:DDDD


Mondjuk én ezen csak szórkozok, de neki ez véresen komoly.


Azt javaslom, hogy a férjed tegye rendbe a helyzetet, azaz mondja meg az anyjának, hogy törölje az ismerősei közül az exeket, mert ha nem, akkor ő törli a saját anyját az ismerősei közül.


Engem szeretett az anyósom, de egyszer a fiam, amikor úgy 2 éves lehetett, mutatott nekem egy képet és kicsit megszeppenve mesélte, hogy a mama azt mondta, hogy ez a néni lenne az anyukája, ha apu nem szakít vele...

Megvígasztaltam és mondtam, hogy ez nem igaz,mert mindenképp én lennék az anyukája.


A sógor nőm, aki viszont nem kedvel igazán, valahogy megtudta. Szólt az anyjának, hogy hozza az össezs fotót, és kidobatott vele minden fotót, amin exek voltak:DDDDDD


Ja, az én anyósom alzheimeres volt...

50. globus (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 7. 11:22

Bejár hozzátok? Leveleznek, találkoznak? Bármilyen módon van közvetlen kapcsolat vele?

Ha nem láttad volna a hozzászólást, akkor is érezhetően jelen van?

49. michelle.r (válaszként erre: 48. - PöttyösPanka)
2022. márc. 7. 11:09

Pontosan. Ráadásul nem is kell ugyanúgy szeretni. A gyerekeimet sem tudom ugyanúgy szeretni, mert nagyon különböző személyiségek. Egészen más a szeretetnyelvük, és nekem az a dolgom, hogy úgy szeressem őket, ahogy nekik a legjobb. Ha egyformán próbálnám szeretni őket, az egyik biztosan úgy érezné, hogy őt nem szeretem.


Egy anyósnak is szerintem az a dolga a házas gyerekei életében, hogy ha nem tudja szeretni a gyerek házastársát, elég ha csak korrekten viselkedik vele - tudom itt még ez sem áll fenn az elmondás szerint.


Azt sem értem, miért szólítják anyukának/apukának sokan a házastársuk szüleit, mert már ebben is benne van az elvárás.

2022. márc. 7. 10:59

Ettől az anyós-meny kapcsolat olyan, mint egy anya-lánya kapcsolat dologtól falramászok. Nem, nem olyan. Nem, nem kéne olyannak lennie. Ez a gondolat csak elvárásokat szül. Az elvárások pedig csak csalódásokat hoznak. Az ember csak a saját gyerekét képes úgy szeretni, mint a saját gyerekét. Egy máshonnan jött felnőttet sosem fog tudni úgy szeretni. Valamint egy felnőtt ember csak akkor keres magának anyafigurát, ha mély, gyerekkori hiánya van ezen a téren. Az anyósom a férjem anyja, és kész.


Mi a baj a saját anyukáddal való kapcsolatodban, hogy pótanyát keresel?

47. Mézes-Krémes (válaszként erre: 44. - Libikóka)
2022. márc. 7. 10:55
Mondjuk hisztivel meg követelőzéssel nem is igazán lehet szeretetet elérni. Mondanám ezt úgy is, hogy ha a problémás vagyok és problémát generálok ott, ahol nincsen, ne csodálkozzak azon, hogy a környezetem esetleg csak elfogad.
46. Scherlock (válaszként erre: 44. - Libikóka)
2022. márc. 7. 10:42
Nem ez az első ilyen...
45. 37e1ff8723 (válaszként erre: 33. - 8a5caeb182)
2022. márc. 7. 10:41
🤣
44. libikóka (válaszként erre: 36. - Scherlock)
2022. márc. 7. 10:40

:))Valószínűleg hiába,,ahogy mindegyikünk .


FI ha nem lát tovább az orránál,,és szeretet "akar" ,,és nem képes értékelni ami van,akkor csak szócséplés.

Úgyhogy ennyi .

43. michelle.r (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 7. 10:40

Ne haragudj, de ugye nem gondolod komolyan, hogy neki azért nem kellene kapcsolatban lennie azzal a másikkal, mert neked rosszul esik? Az élete része volt, nem fog eltűnni. Hogy mennyire őszinte irányában, az sem a te dolgod.


Neked nem anyósoddal van dolgod, hanem a saját érzéseiddel. Azzal viszonont sem kevés.

42. 37e1ff8723 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 7. 10:38
Én nem szeretnék egy ilyen képmutató banyát. De nem vagyunk egyformák...
41. 37e1ff8723 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 7. 10:36
Fészbukon kincsem, neked pedig szapulja. 😄
40. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 7. 10:35

Sajnálom, hogy így érzel, de csak azt tudom mondani, hogy nem tudod, és nem is kontrollálhatod egy másik ember érzéseit, cselekedeteit. Sajnos semmi közöd ahhoz, hogy kit követ az anyósod, hol követi és miket kommentel. Ha nem tudod feldolgozni/kezelni, egyszerűen ne nézegesd.


Egyébként meg úgy tudod elfogadni, hogy egyszerűen úgy kezeled, hogy ez nem több, mint az ő nézőpontja. Ettől te nem leszel sem jobb, sem rosszabb.

39. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 7. 10:31
Azért sírsz, mert TALÁN az anyósod nem kedvel? Mi lesz így veled az életben, ha majd jönnek a nagyobb bajok?
38. 8d00a82c06 (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 7. 10:22

Tételezzük fel, hogy max. elviseli a képed.

Azért, hogy minden kerek legyen ki akarjátok belőle erőszakolni a szeretetet?

Miért kellene téged szeretnie ?

Nem kell, elég ha tisztel!

2022. márc. 7. 10:16
*és NEM képmutatás.
36. Scherlock (válaszként erre: 31. - Libikóka)
2022. márc. 7. 10:16
Ezt szépen leírtad. :)
2022. márc. 7. 10:16

Szerintem csak azért kedves velem, mert a férjemnek ezzel imponál. Többször szólított olyan néven, ahogyan a lányt hívják. 😊 Megkérdezte már úgy is, hogy xy kérsz kávét?

Haat próbálom elengedni a dolgot. Viszont a férjemnek is zavaró,az én szüleim őt nagyon szeretik,ezért is szeretné ha minden kerek lenne és képmutatás. 😏😏

34. Scherlock (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 7. 10:14

Az a bajod, hogy nem úgy vannak a dolgok, ahogy te akarod.

Mi az, hogy " de ne úgy..."?

Ki vagy te, hogy megmond, ki mit és hogyan csinálhat?


Az ő élete, azt csinál, amit akar.


Ha azt érzed, nem fogadtak el, előfordulhat, hogy csak te érzed.


Nem azért vagyunk kapcsolatban valakivel, hogy a drága mama válláról terhet vegyünk le, hanem mert szeretjük azt a valakit. Jobb esetben feltételek nélkül.

2022. márc. 7. 10:09
Te is mesélj az exedről neki :D
32. Mézes-Krémes (válaszként erre: 30. - Aszparagusz)
2022. márc. 7. 09:57
Mondjuk én sem szívlelném, ha bárki nézegetné és bármi miatt számon is kérne amiatt, hogy kivel beszélgetek, tartok kapcsolatot. Igazából ezt még a tulajdon férjemtől sem viselném el, nemhogy bárki mástól. :) Mindig kettőn áll a vásár, és ezek után a leírtak fényében még le a kalappal, hogy az anyós mosolyog és kedves ezek után is.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook