Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 1 hete hunyt el az anyósom:( Hogyan viselkedjek a férjemmel, azon kívül, hogy vigasztalom? fórum

1 hete hunyt el az anyósom:( Hogyan viselkedjek a férjemmel, azon kívül, hogy vigasztalom? (beszélgetős fórum)


1 2
33. e627824af8 (válaszként erre: 32. - Fddae7c03d)
2011. máj. 14. 20:05
Köszönjük!
32. fddae7c03d (válaszként erre: 4. - E627824af8)
2011. máj. 14. 20:04
részvétem !
31. e627824af8 (válaszként erre: 25. - Martin3)
2011. máj. 14. 20:04
Köszönöm, megnyugtat, hogy szerinted jól csináljuk!:) Elhiszem, hogy borzasztó...:( Kitartást Nektek is!!!
30. fddae7c03d (válaszként erre: 11. - E417245f24)
2011. máj. 14. 20:04
szegény !! borzasztóan sajnálom !
29. e627824af8 (válaszként erre: 23. - 06718ca650)
2011. máj. 14. 20:03
Hjajj...:( Részvétem!
28. e627824af8 (válaszként erre: 22. - 06718ca650)
2011. máj. 14. 20:02
Köszönjük!
27. e627824af8 (válaszként erre: 21. - 06718ca650)
2011. máj. 14. 20:02
Persze, Mellette vagyok!
26. e627824af8 (válaszként erre: 20. - Monyóné)
2011. máj. 14. 20:01
Köszönöm a választ neked is!
25. martin3 (válaszként erre: 21. - Lívianyu:D)
2011. máj. 9. 23:30
akkor teljesen jól csináltok mindent, ez sok idő, mire oldódik a fájdalom. nálunk már 2,5éve történt és még mindig borzasztó.
24. martin3 (válaszként erre: 20. - Monyóné)
2011. máj. 9. 23:28
érdekes a férjem ugyanígy elolvasta a neten a gyász menetét, hogyan, mi zajlik...főleg hogy a kislányunk 3,5éves volt ekkor, és féltünk neki rossz lesz nagyon , de sokkal jobban viselte, mint gondoltuk.
23. 06718ca650 (válaszként erre: 20. - Martin3)
2011. máj. 9. 19:33
:( az én apósom az uram kezei között az én apukám meg az én kezeim közöztt halt meg.
22. 06718ca650 (válaszként erre: 21. - Lívianyu:D)
2011. máj. 9. 16:24
így is kell tenni. kitartás.
21. 06718ca650 (válaszként erre: 1. - E627824af8)
2011. máj. 9. 16:23
egyszerűen csak legyél mellette, nálunk ez használt oda-vissza.
2011. máj. 9. 16:21
Az én férjem talán kicsit magán is segített mégpedig úgy hogy a neten elolvasta hogy mi zajlik be pszichológiailag a gyászolóban,mert ennek is van egy mente.Felkészült a saját érzelmeire,és tudta ez normális folyamat.Nálunk nem volt lezüllés,csak 1 dolog volt amiről finoman le kellett beszélnem.Magára akarta tetováltatni az anyukáját.Mondtam neki hogy várjon vele pár hetet és ha azután is úgy gondolja akkor csináltassa meg.De persze ahogy csökkent a fájdalom ezt az ötletét feladta.Ilyenkor őrültségekre is képesek az emberek azért hogy valamilyen formában "vissza hozzák" a szerettüket.
19. e627824af8 (válaszként erre: 17. - 9896a91eb9)
2011. máj. 6. 17:53

Szia!


Nem, semmiképp' sem szeretném utánozni az anyósomat, nem akarom nehezíteni a férjem dolgát. Persze, tudom, hogy nem jó a direkt figyelemelterelés, pontosan azért, amit Te is írtál. Egyébként tudja a férjem, hogy érdekel a bánata, én is nagyon szerettem az anyósomat! Meghallgatom mindig, de én nem szoktam felhozni az édesanyját, nem akarom mégjobban kiborítani. Mikor Ő elkezd beszélni Róla, akkor beszélgetek, de magamtól nem hozom fel. Természetesen egyedül szoktam hagyni, mikor igényli. Próbálok én erős maradni, csak nehéz... Igen, figyelni kell Rá, bár Ő nem szereti az alkoholt, sosem kocsmázott, de nem lehet tudni, hogy mit hoz ki az emberből egy ilyen tragédia! Köszönöm szépen Neked is a választ!

18. e627824af8 (válaszként erre: 16. - E417245f24)
2011. máj. 6. 17:48
Ja, értem. Akkor is borzalmas:( Köszönjük szépen, ránk fér, különösen a férjemre...
17. 9896a91eb9 (válaszként erre: 1. - E627824af8)
2011. máj. 6. 17:41

Viselkedj természetesen. Legyél olyan, mint eddig. Nem szabad felvállalni azokat a szerepeket, amit az anyósod csinált.Bármi hasonlót tennél, csak halvány utánzata maradnál, amellett, hogy még te is őrá emlékeztetnéd.A direkt figyelemelterelés nem jó, mert azt a látszatot keltheti, hogy nem érdekel a bánata.Hallgasd meg türelmesen, ha az emlékeiről, a múltról beszél, mert az segít a feldolgozásban. Ha ő maga nem beszél ilyenekről, spontán te is rákérdezhetsz mondjuk a közös fényképek nézegetése közben.De ne erőltesd. Ha egyedül akar lenni, hagyni kell. De mindenképpen erősnek kell maradnod és oda kell rá figyelned. A fiúk hajlamosak belemenekülni valamibe. (pl. kocsmázás)

Ezt ne hagyd. Nagyjából ennyi jutott eszembe:)

16. e417245f24 (válaszként erre: 14. - E627824af8)
2011. máj. 6. 16:40
Nem egyszerre,pár hónap különbséggel,de így is borzasztó volt!Kívánok Nektek sok erőt,kitartást!
15. e627824af8 (válaszként erre: 13. - Monyóné)
2011. máj. 6. 16:15

Szia!


Hjajj, ez borzalmas lehet!:( Persze, én is kedves vagyok, nagyon figyelek Rá (mondjuk mindig:))! Ő nem szereti a vígasztalást, de amikor mégis elfogadja, akkor türelmes vagyok Vele, hagyom, hogy kibeszélje magából! Nála a fájdalom úgy mutatkozik, hogy napközben csak néha említi meg, bár nem is nagyon beszélget:S Teljesen kész van, olyan, mintha nem is ezen a földön járna:( Szóval úgy mutatkozik Nála a fájdalom, hogy napközben nem nagyon emlegeti, de azért időnként elkapja a sírás szegénykémet, inkább estére romlik mindig a kedve. Mikor felébredek a babához, szoktam látni, hogy sír...:( Szoktam kérdezni, hogy hagyjam-e egyedül, vagy beszélgessünk. Változó a válasza, de legtöbbszor azt kéri, hogy beszélgessünk. Mi is együtt szoktunk sírni, igazság szerint próbálok erős maradni, de eleve fáj nekem is, hogy elment a Mama, viszont mikor Ő sír, megszakad a szívem és én is elsírom magam. Én sem hozom fel sosem, mindig csak akkor beszélek róla, amikor a férjem megemlíti. Én sem látványosan vígasztalom, inkább csak úgy, hogy mikor sír, megkérdezem, hogy hagyjam-e egyedül, vagy beszélgessünk. Ha azt kéri, hogy beszélgessünk, akkor átölelem, megvárom, amíg megnyugszik és beszélgetünk, ha egyedül szeretne lenni, akkor eleget teszek a kérésének. Igen, feldolgozni Neki kell:( Köszönöm a választ Neked is!

14. e627824af8 (válaszként erre: 11. - E417245f24)
2011. máj. 6. 16:05

Szia!


Ohhh:( Mindkettőjüket, egyszerre? Hjajj...:((( El is hiszem, hogy nagyon nehéz időszak jött! Az én férjem is türelmetlenebb, mondjuk a gyerekekkel nem, de velem kicsit igen. Szerencse, hogy nem rosszul sült el, hogy meglátta a fórumot, hanem jól:) Részvétem a szüleid miatt! Ő sem szereti, ha sajnálják és azt sem, ha felhozzák az édesanyját. Én sem hozom fel, mindig csak akkor beszélgetek Róla, ha a férjem kéri. Még nincs ereje kimenni a temetőbe... Ő olyan típus, hogy ha valami fáj Neki, szereti egyedül lerendezni magával, de most igényli, hogy beszélgessünk, sőt, most elfogadja időnként a vígaszt, bár nem mindig. Nem szereti. Persze, nagyon türelmes vagyok Vele, a kislányomat is igyekszem lefoglalni, amennyire tudom, hogy ne nyúzza a férjemet. Igaz, Ő olyan típus, hogy akár lelkileg, akár fizikailag van rosszul, akkor is játszik a gyerekekkel, de most jobbnak látom, ha nyugiban hagyjuk! Egyenlőre még nincs jobban, időnként beszélget az édesanyjáról, néha felhozza, de mikor éjjel felébredek a babánkhoz, szoktam időnként látni, hogy ül a fotelban, vagy az ágy szélén és sír:( Igen, az én férjem is teljesen készen van, olyan, mintha nem is ezen a földön járna:( Ül és néz maga elé, alig szól. Időnként elkapja a sírás, aztán megnyugszik és beszélgetünk, de még nagyon friss ez az egész. Sajnálom, hogy a párodnak is át kellett élni ezt, illetve rosszabbat, mert Ő két személyt is elvesztett!:( Köszönöm Neked is a választ!

2011. máj. 6. 16:00
A férjem anyukája pont karácsony előtt halt meg.Egy dolgot tudtam tenni,kedves voltam,figyelmes,idomultam hozzá.Amikor támasznak kellett lenni az voltam,amikor fel kellett dobni,azt tettem.Igazából a fájdalom az nem folyamatos hanem nap közben felerősödik többször,majd alább hagy.Igazából mi együtt sírtunk,összekapaszkodtunk mikor olyan pillanat volt.De nem ajnároztam és nem hoztam fel témaként,csak ha ő akart beszélni róla.Nem vigasztaltam látványosan inkább meghallgattam és támasza voltam.A lényeg hogy érezze mellette vagy támaszkodhat rád amikor elgyengül,de úgyis neki kell feldolgoznia.
12. e627824af8 (válaszként erre: 10. - Gizus58)
2011. máj. 6. 15:55

Szia!


Igen, tudom, ráadásul Ő eleve nehezen nyílik meg, szóval ebben a helyzetben pedig méginkább:S Sajnálom, hogy a férjednek is át kellett ezt élni:( Gondolom, hogy nagyon nehéz időszak volt... mi még nagyon az elején tartunk. Köszönöm a választ Neked is!

11. e417245f24 (válaszként erre: 1. - E627824af8)
2011. máj. 6. 10:32
Az elmúlt hónapokban vesztettel el a párom a testvérét és apját is.Nehéz időszak jött:türelmetlenebb lett a nagyobb gyerekekkel,stb.Indítottam itt egy fórumot,amit véletlenül meglátott,pedig nem szerettem volna.Végigolvasta és jót tett nekünk.Rádöbbent,hogy igazából nem bírta elengedni szívéből a szeretteit,magába fordult,igaz,nálunk anyagi nehézségek is tetézték.Az első fél év nem könnyű.Én mikor elvesztettem a szüleimet,egymás után,nem szerettem,ha sóhajtoztak,szánakoztak,emlegették őket.Nem tudom,milyen típus a férjed,de én jobban szerettem egyedül menni a temetőbe,eleinte gyakrabban,később egye ritkult.Legyél vele nagyon türelmes,ugyanakkor az élet megy tovább.Ha már látod,hogy kissé jobban van,próbáld kimozdítani valami programra.Nálunk ez vált be.Szinte vissza kellett vezetni a páromat az életbe,annyira kész volt.
2011. máj. 6. 07:58
A férfiaknak idő kell mire meg tudnak nyílni.ha érzi rajtad, hogy te is szeretettel gondolsz anyósodra, könnyebben beszél róla.Tapasztalatból írom,az én férjem 1éve veszítette el az édesanyját.Nehéz időszak volt !
9. e627824af8 (válaszként erre: 7. - 40163fd81d)
2011. máj. 5. 21:54
Köszönöm Neked is! Igen, mindig aszerint cselekszem, ahogy épp' érzem. Többnyire elfogadja, ha vígasztalom.
8. e627824af8 (válaszként erre: 6. - E627824af8)
2011. máj. 5. 21:53
Hjajj... mekkora ellentmondás:D "Mit tehetnék, hogy segítsek Rajta?" "Tudom, hogy mit kell ilyenkor tenni.":D:D Ez a két mondat pont ellentmond egymásnak. Már fáradt vagyok... (2 gyermekem van, az egyikük nem lát, szóval eléggé elfáradok a nap végére:S) Szóval tudom, hogy hogyan kell viszonyulni egy gyászoló személyhez, csak a férjemhez nem tudom, hiszen nagyon könnyen változik a viselkedése. Egyik pillanatban kívánja, hogy ott legyek, a másikban nem. Ezért nem tudom, hogy hogyan vígasztaljam. Elnézést, ha össze-vissza írkálok itt, de már fáradt vagyok:)
2011. máj. 5. 21:51
Ne "viselkedj" sehogy,légy az aki vagy,és tedd amit épp jónak érzel.
6. e627824af8 (válaszként erre: 5. - Zebra25)
2011. máj. 5. 21:49

Szia!


Köszönjük a részvétnyilvánítást!

Köszönöm a tippeket is! Igazság szerint tudom, hogy mit kell ilyen helyzetben tenni, nem ez a gond, hanem a férjem nem mindig fogadja el a segítséget:S Persze azért van, mikor igényli és kéri, hogy beszélgessünk. Köszönjük!

2011. máj. 5. 20:51

szia

Őszinte részvétem.

Tégy úgy mint eddig, támogasd ha kell vígasztald ha magányra van szüksége akkor hagyd picit egyedül. Kitartás.

4. e627824af8 (válaszként erre: 3. - Oboko)
2011. máj. 5. 20:13

Szia!


Igen, azt tudom, hogy nehezebben viselik, ha sajnálják Őket, az én párom sem szereti. Csak azért kérdeztem, hogy hogyan viselkedjek, mert a vígasztalást nem szereti, nem tudom, hogy akkor mi a legjobb, amit tehetek:S Persze, időnként elfogadja, igényli, de legtöbbször nem hagyja. Őszinte részvétem a szüleid miatt:(((

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook