Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek az elég ok a válásra, ha a férjem nem áll mellém a családjaval szemben? Pl, ha anyósom sérteget, és ő ezt egy szó nélkül hagyja? fórum

Szerintetek az elég ok a válásra, ha a férjem nem áll mellém a családjaval szemben? Pl, ha anyósom sérteget, és ő ezt egy szó nélkül hagyja? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. andi6020 (válaszként erre: 28. - 74af68e220)
2010. júl. 11. 20:34
Már ne haragudj, de ezek a problémák csak az esküvő után alakultak ki? Szerintem nem. És ha igazam van, akkor minek mentél hozzá?
35. Berbooo (válaszként erre: 34. - Gitta7)
2010. júl. 11. 19:38
hmmm na ez jó
34. Gitta7
2010. júl. 11. 15:42
MENEKÜLJ! Tudom, mit beszélek. 29 éve vagyunk házasok. Anyósom nemrég halt meg. A cuki apósom, aki eddig semmibe bele nem szólt, nem tudja irányítani az életét. A férjem a mamát soha nem állította le, most nekem szól be folyton, mert nem akar a papa sorsára jutni. A fiaim pedig nem akarják, hogy a leendő feleségük úgy járjon, mint én, így nem engednek közel magukhoz/pedig a példán okulva én semmibe bele nem ütöm az orrom/. A stressz miatt beszereztem egy súlyos betegséget, amiből kigyógyultam. Nem akartam, hogy a fiaim anya nélkül nőjenek fel. Most viszont úgy érzem magam, mintha egy satuba szorultam volna. A férjem egyébként áldott jó ember, csak a kapcsolatunk elején nem állította le a mamát. A jövő nem tűnik biztatónak.
33. rékaság (válaszként erre: 28. - 74af68e220)
2010. júl. 10. 22:34

azért mert neki mondod a csúnyát, pedig nem szabad, hanem az anyjának kell vagy a testvérének.. szerintem ha szereted akkor próbálj meg megnyugodni és aztán felkeresni őt és megbeszélni a helyzetet. biztos nem lesz könnyü. akár azt is szögezzétek le, hogy ő nem áll senki oldalára, és te is kihagyod ezekből a vitákból. És a családot meg amennyire lehet jobb ha elkerülitek, persze ünnepeknél tudom nem lehet, csak azért mondom, hogy megkéne probálni minimalizálni a konfliktust. szerintem ha szeretitek egymást, akkor nem szabad hagyni, hogy ezen csússzon el a dolog..

remélem meg tudjátok beszélni

32. e7d58500d8 (válaszként erre: 28. - 74af68e220)
2010. júl. 10. 22:32

Ez tényleg szemétség!!!

Sajnállak nagyon!!!

31. a9986bef96 (válaszként erre: 27. - 74af68e220)
2010. júl. 10. 22:29
Sajnálom,hogy ilyen bunkó.Őszinte együttérzésem...:(
2010. júl. 10. 22:27
Most mennem kell. Köszönöm a válaszokat. Mindenesetre nagyon nehéz
2010. júl. 10. 22:25
A mi 6 éves kapcsolatunk csődjének az alapja is ez volt. 5 hónapja már csak az exem.
28. 74af68e220 (válaszként erre: 25. - Madárka47)
2010. júl. 10. 22:24
Csak tudjátok, mikor az anyja engem szó szerint elküldött a picsába, akkor csak állt és hallgatott. De amikor én a testvérére, vagy az anyjára sértő dolgot mondtam, rögtön nekem esett. Őket védi. Engem pedig nem
27. 74af68e220 (válaszként erre: 19. - Ájrin)
2010. júl. 10. 22:22
Nyíltan sértegetett. De kezdetek óta gyűlöl engem. Egyébként 2 éves házasok lennénk, de már a válópert is beadtuk. Most pokolian szenvedek, a reggeleket végigsírom, de mégsem tudnám újrakezdeni. Mert hatalmasat csalódtam benne. Nagyon csúnyán költözött el tőlem
26. rékaság (válaszként erre: 22. - E7d58500d8)
2010. júl. 10. 22:21
egyet értek, a lényeg szerintem is az hogy te ne hagyd magad, a férjed pedig had maradjon ki belöle, igyis fájhat neki, hogy marakodtok, hátha még állást kellene foglalnia..
2010. júl. 10. 22:20

Sosem fog dönteni, választani köztetek. Ő az édesanyja, Te meg a felesége. Te választanál a szüleid és a férjed között? Érdemes ezeket a szoros kötelékeket elszakítani ilyesmiért? Állítsd le az anyósod. Felnőtt vagy már, ne más védjen meg. Neked kell felállítani a határait, hogy mit engedhet meg magának veled szemben.

Ha szeretitek egymás, állj ki magadért, ne kényszerítsd választásra a férjed. A többiek meg csak nézzenek. Sok sikert :-)

24. 9d1c6d6ed1 (válaszként erre: 1. - 74af68e220)
2010. júl. 10. 22:19
azt ne tedd,hogy a ferjed az anyosod ellen forditsd,vegul is az o anyja,de egy dologra megkerheti az anyjat,hogy probaljon meg teged tisztelni,mint a kedves fia feleseget,de azt is megkerdheted a ferjedtol,hogy igazan szeret teged vagy csak vagyott "valakire" es talan mar nem is vagy olyan fontos szamara.
23. rékaság (válaszként erre: 1. - 74af68e220)
2010. júl. 10. 22:19

szia. előre leszögezem, hogy nincs férjem :) csak azt tudom elmondani, hogy nálunk ugyanez volt a helyzet, mi kiskoromban együtt éltünk a mamámmal, késöbb pedig a szomszédban, és kezdettől fogva utálta/utálja az anyut, folyamatosan beszólt neki, kötöszködött, volt hogy törülközövel megcsapkodta, egyszer még egy bottal is az arcába.. na a lényeg itt elég sok volt a konfliktus ebből adódóan, illetve, én se jöttem ki soha a mamával. Sok cirkusz volt és persze mindenki apuhoz rohangált a bajával, mert mondván "a te anyád..", "a te feleséged.." apu egy párszor próbálkozott csöndesen elsimitani a dolgokat de persze semmire nem ment vele.

Én egyébként még a mai napig ajtocsapkodos vitákat rendezek le a mamával de már nem is mondom apunak, és ott volt a határ, mikor egyszer pár éve mentem panaszkodni, és akkora fájdalmat láttam apu szemében mint már nagyon régen, és csak anynit tudott mondani, hogy higyjem el, tudja hogy milyen, de csak anyjáról van szó, nem fordulhat vele szembe. azóta nem nyaggatom ezekkel a dolgaimmal mert rájöttem hogy igaza van, abban az időben mikor ő gyerek volt még más értékek voltak, a gyerekek nem fordultak szembe a szülökkel, nem feleseltek. valahogy a tiszteletnek sokkal nagyon hagyománya, súlya volt. szóval a lányeg, hogy rájöttem, hogy nem kényszerithetem, hogy mellém álljon, mert az az elveivel ellenkezik. a mama mellé meg nem fog állni mert nekem van igazam.

hu, jó hosszura sikeredett, bocsi érte, remélem a lényeg azért kijön belöle, hogy ha szereted, akkor szerintem inkább vágj vissza te, de azt ne kérd hogy válasszon közted és a családja közt. persze ha nagyon rá lenne kényszeritve gondolom hogy téged választana, de ezzel neki okoznál csak nagy fájdalmat.

2010. júl. 10. 22:13

Mi általában a gyerekeken, balhézunk össze!

Anyósom, most akarja bepótolni azt az időt, amit annak idején a saját fiacskájánál elmulaszott, és mindenbe bele okoskodik, én meg nem hagyom magam, ilyenkor jól felhúzza magát és puffogva haza megy, Aztán 2 nap múlva bocsánatot kér, mert ő is tudja hogy nekem van igazam.

De még mindig jobb hogy kimarad belőle a férjem, mintha anyósom mellé állna!

21. Tücke (válaszként erre: 18. - Gota)
2010. júl. 10. 22:12
ez igaz nekm csak lányom van
20. c2f8e79cdf (válaszként erre: 1. - 74af68e220)
2010. júl. 10. 22:09
egy háztartásban éltek? mert, ha nem ,szó nékül ott lehet ám hagyni azt, aki sérteget...
19. ájrin (válaszként erre: 17. - E7d58500d8)
2010. júl. 10. 22:07
Pontosan erre akartam kilyukadni a kérdéseimmel.
18. gota (válaszként erre: 16. - Tücke)
2010. júl. 10. 22:06
sőt, a lánygyerek is, ha az anyós olyan...
2010. júl. 10. 22:06

Sajna ezt meg kell szoknod!

Nekem alapból semmi bajom az anyósommal, sőt mondhatni szeretem is, de előfordul hogy össze balhézunk nagy ritkán, és a férjemen tudja hogy nekem van igazam,, de ő mindig azt mondja, hogy ebből kimarad, szóval ő sem áll mellém.

16. Tücke
2010. júl. 10. 22:05
arról nem is beszélve hogy ha baszogatod őt mármint a férjedet hogy anyád így anyád úgy elege lesz és ő fog otthagyni téged.... egy pasit soha nee akarj az anyukája ellen fordítani főleg mivel anyának szemefénye mindig is a fiúgyerek
2010. júl. 10. 22:05
az a helyzet,h te juthatsz el olyan szintre magadban ezzel kapcsolatban,h azt mondod,h elég volt.Ezt neked kell tudni,h mit vársz el egy férfitól...és ha azt nem kapod meg,akkor meddig tűrsz...
14. gota
2010. júl. 10. 22:05
És te hogy látod? Szerinted ez válóok? Vagy érdemes megmenteni a kapcsolatotokat? Mert ha ti nem akarjátok, akkor ott nincs mit tenni...
13. ájrin
2010. júl. 10. 22:05

Ez azért sokkal bonyolultabb dolog, mint ahogy első olvasatra értelmezi az ember.

Miben nyilvánul meg a sértegetés? Nyíltan, vagy a hátad mögött? Férjed előtt, vagy ő csak Tőled tudja meg? Miért sértegetnek?

A férjed csak ebben nem áll melléd, vagy más helyzetben sem?

12. Tücke
2010. júl. 10. 22:04
nem az magában sokkal több kellene hozzá de ha te anyósod miatt képes vagy beadni a válópert askkor nem is a férjed az akit akartál..... ilyen alapon már rég nem lennék házas.... nem az anyósodhoz és nem a sógornődhöz mentél feleségül.... amúgy meg ha nem foglalkozol veük és egyik füleden be a másikon ki sokkal idegesebbek lesznek mint egyébként... a férjeddel meg ülj le erről beszélni ne úszítsd csak beszéljétek meg mond el hogy neked ez rosszul esik ....
2010. júl. 10. 22:03
Szerintem a válást nagyon meg kell gondolni! Meg kell beszélni a problémákat először, és hogy szeretitek-e egymást még? Azt is, hogy miért nem áll melléd? Talán csak őrlődik a férjed is az anyja és te közötted, s nem tudja, mit mondjon, inkább hallgat.
10. Sirga
2010. júl. 10. 22:03
Nem tartom válóoknak, még akkor sem, ha borzasztó érzés lehet! Arra tippelek, hogy hiányzik köztetek az összhang ...
2010. júl. 10. 22:03
Szerintem sem válóok, de mindenképpen meg kellene beszélni a férjeddel. Tényleg kellemetlen, ha nem áll ki a férj a feleség mellett.
8. andi6020 (válaszként erre: 1. - 74af68e220)
2010. júl. 10. 22:01
Szerintem más gondod is van, ha a válást fontolgatod......
2010. júl. 10. 22:00
magába ez szerintem nem válási ok.DE azért elgondolkodtató,hogy akkor a többi dologgal mi van......?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook