Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az anyósom vagy a férjem a baj? Ki vagyok borulva.. fórum

Az anyósom vagy a férjem a baj? Ki vagyok borulva.. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
8. r-iett (válaszként erre: 2. - Geridina)
2012. nov. 28. 13:34
Szívesen olvasnám a naplód ha lehetne :)
2012. nov. 28. 13:32
Oh a panasz az menne nekem is :)))))
2012. nov. 28. 13:32

Az én véleményem az, hogy ezek a dolgok, amiket leírtál azért nem egetrengető problémák. Szinte minden anyós-meny kapcsolatban előfordulnak.

Ha elválsz, és esetleg lesz új kapcsolatod, akkor szerinted az új pasinak nem lesz anyja? És ha lesz, akkor mi rá a garancia, hogy normálisabb lesz és majd tárt karokkal fogad egy elvált nőt kisgyerekkel menyeként? Azért ezen érdemes elgondolkodni, mert nagyot koppnhatsz.

Ráadásul ha egyedül maradsz a gyerekkel, akkor fogsz rájönni, hogy lehet, hogy a férjed sokmindenben nem volt támaszod, de egyedül kutya nehéz!

2012. nov. 28. 13:26
Kajával traktál, azt meri mondani, hogy örül nektek... Nonszensz! :-D
2012. nov. 28. 13:25
Szerintem ezek apróságok, felesleges rugózni rajtuk. Bocs.
2012. nov. 28. 13:14

A férjed a baj és a saját hülyeséged.


Akkor a ostobaság minden pitiáner hülyeséget, szurkálódást megjegyezni, nem kiállni magadért és utána meg szenvedni, mint egy mártír.


Olyan pedig nincs, hogy majd megváltozik magától.


Az is komolyan érdekelne, hogy mit vársz a férjedtől? Aki annyira önző és érzelmi light, hogy a beteg apját ne akarja meglátogatni, az pontosan így viselkedik a szeretteivel. Ennyi futja tőle. Te is ezt várhatod.


Nem udvarias, nem képes semmit elintézni, nem törődik semmivel...miért is mentél hozzá?!

2. geridina (válaszként erre: 1. - Konacafe)
2012. nov. 28. 13:11

Jaj, nagyon nehéz. Nekem van egy külön anyusszapuós naplóm is:)


Ennyire nem durva nálunk a helyzet, de mikor írod, hogy a fénykép miatt elültél, az ismerős. Málunk mindig az megy, hogy "Anddris hitele, a fiam kocsija, a fiam háza" ilyenkor mindig mondom, hogy a mi hitelünk, mi kocsink, mi házunk.


Ajándékokkal tömik a fiukat, miközben én kapok egy szarságot, meg ilyenek mennek nálunk is. De összetettebb a probléma, most nincs kedvem róla írni, de hidd el, nem vagy egyedül:)

2012. nov. 28. 13:07

Sziasztok!


Nagyon sok az anyos meny tema a neten. Igazabol en nem is tudom mar, ennyi ido utan, hogy kivel van bajom (talan magammal is). Amugy miert szemet majdnem minden fius anya a menyevel? Raadasul a fiu hata mogott?

Leirom mi zavar,Hatha valakinek van egy jo tanacsa- a szapulas nem segit, de azert koszi :) Mar a valason gondolkodom es idegileg is ki vagyok merulve.


Az en temam mar a kapcsolat elejen kezdodott.Hulye voltam, biztam benne, hogy valtozni fog es az akkor meg nem ferjem megtesz mindent ertunk, vagy ha lesz gyerek, megvaltozik maga a kapcsolati viszony.

Az elozo kapcsolatomban (szinten 2 fiu) az "anyossal" nagyon jovban voltam, a vegen jobban, mint a sraccal. Erre szamitottam a kovetkezo kapcsolatomban, amikor nyitottan mentem hozzajuk, ajanadekkal, aprosaggal majdnem minden alkalommal. Segitettem neki, amikor a masik 4 csaladtagja (2 fiu, meny, ferje) csak csucsukelt az ebedloben. Semmi koszonom

A problema: Anyuka az evek soran sok szenyosagot csinalt, odaegette a sutimet, de azert nem annyira, h a sogorno ne tudja elkerni a receptet...Oregedes elleni kezkremet kaptam ajandekba. Amikor mindenki mas fott kajat evett, akkor ram legyitett es parizeres zsemlet adott elem. Nem erdekli, hogy en hogy erzem magam, de az apam utani oroksegem nagyon. Mindig jopofizik, de parom vagy mas ha hallo tavolsagon kivul van, beszol. Mindig kajaval tom minket, ami nem jo , kuldi velunk haza, de nem fer el es majd mi dobjuk ki ha nem kell, meg taroljuk az edenyeit. Ez nem lenne gaz, de allandoan beszol, hogy sovanyak vagyunk es ezek szerint en nem etetem a fiacskajat. Mas alkalmakkor, amikor vendegsegben van nalunk, vagy mi ott, ha kimegyek elkezd suttogva beszelni -en azert hallom mit. Allanodan hivogatja a fiat, sms-ezik, hogy mit evett, hogy van pl. elozo nap ota. Mindenrol tudni akar, mindenkirol tud mindent, a rokonokrol, munkatarsakrol es azert telefonal, hogy ezt elmondja. Beszelgetni nem lehet vele pl. az eletrol, az allatokrol, a napsutesrol,amirol emberek szoktak. Egyszer fotoztak a masik unokat, mellette volt a ferjem o mellette meg en. Anyos beszol, hogy ugy fotozzák, hogy mindketten benne legyenek. Na en fogtam, es arrebb ultem, nehogy benne legyek..Erre o kijavitotta magat mind a 3-ra. Maskor hazakat nezegettek a neten, anyoska: mikor lesz mar neked ilyen. En meg mogotte ulok terhesen a kanapen. Helyesebben: Nektek.Vagy en koltozzek mashova?

Miutan az elso osszekoltozott heten parom bejelentette, hogy nincsen gatyaja, gyakorlatilag utasitva, hogy mossak- milyen romantikus- én elmondtam neki, hogy nem vagyok szolga, vagy az anyja. O is hozzajarulhat a haztartashoz. Na ez mar nagyjabol mukodik.

Majd anyuka irogatott akkoriban neki sms-t, hogy hogyan kell kivasalni a ruhait arra a bizonyos esemenyre, amire ment. (nekem szolt az uzenet, valoszinuleg)

Anyuka nem tartja tiszteletben, hogy a ferjemnek azota mar csaladja van, kisbabaval. Az o sajat csaladja. Az en ferjem, akit ellatok a magam modjan. Neki is van egy ferje, lassa el azt, ne a felnott fiat.

Terhesseg alatt csak az elejen kerdezte meg,hogy erzem magam, utana kizarolag a baba erdekelte. Szules utan par hettel latogatoban voltak, nekem a foldre kellett lemasznom es lefekudnom, mert ok nem kaptak eszbe, hogy a kanape kozelebb van a fenekmagassagomhoz es oda kene fekudnom. A baba a naluk toltott nap utan enyhen hasmeneses lesz, hogy mitol nem tudom. Nem mossak le a masik unoka jatekait? En igy nem akarom ot odavinni, viszont neha feludules lenne. (emlekszem aposom egyszer elmondta, hogy milyen csokit vagy turorudit adtak a masik unokanak annak ellenere, hogy megkertek, ne tegyek, ugyogy ez azota elevenen el bennem)

Hiaba jeleztem mar az elejen a paromnak, hogy mindez nekem nagyon rosszul esik, csak igergetett, hogy majd alakitja, megvaltozik az evek soran. Tulajdonkeppen nem tortenik semmi. Nem mer neki szolni, felemelni a hangjat, kiallni az igazaert vele szemben (massal szemben se) csak nekem mondja, hogy igazam van. En meg nem szolok, mert nem az en feladatom.

Sajnos most egy haz-projektbe is belekezdtunk, ami idegileg es anyagilag is kimerit. Azt, hogy miota huzodik, nem is irom... Sajnos en hulye fejjel meg cipekedek, festek, kalapalok ja, es gyereket nevelek es meg egyetemre es ujra visszamentem. A ferjem ugy erzem magatol nem kepes elintezni semmit, mert mindenhol eltol valamit (pl.belefur a futescsobe vagy atvagjak a fejet) Nem erzem magam biztonsagban, megkonnyebbulve, az egesz csalad terhet erzem a vallamon. Mintha nekem kellene mindent felugyelnem. De mar nem erdekel semmi. Nem kuzdok a hazassagomert, mert o sem teszi. Nem erdekel a haz, mert kizsigerel. Mi marad: a gyerek. Na ot el kell latni es fel kell nevelni.

Ha segit leirom, hogy en milyennek latom oket:

Roviden anyuka szemelyisege: nagyon kedves, baratsagos, vagyis inkabb mezes mazos es modoros no masokkal talalkozva. A fiat/ferjet mindig moderalja, hogy mit ne csinaljanak, mert rossz velemennyel lesznek roluk.Sosem tudni, mikor orul valaminek ( eljegyzeskor csak annyit mondott, hogy o mennyire es szivbol orul nekunk. Na ilyenkor inkabb mosolyogni szoktak az emberek, nem nyomatekositani szoban) Baratnoi nincsenek, tarsasagba nem jarnak. Allandoan a fiacskait hivogatja es az o eletukrol faggatja. Szerintem ez az elete, hogy masok sztoryjait hallgatja. Velem is nagyon bubaj az arcomba, de azert be-be szologat es nincs ra oka, vagy legalabbis nem tudom, mivel erdemeltem ki. Senki nem mer neki szolni semmiert, nehogy megsertodjon, pedig alapvetoleg a masik fianak is ez a baja. Latszolag ok jobban viselik, mas termeszet kicsit es a lany is.

Az apja amugy nyugodt es nagy dumas, jokat lehet vele beszelgetni. Tipikus apa, aki dolgozott, most is azt teszi, de haztartasba nem segit es az unokakat se tudja ellatni, csak jatszani tud. O sem erdeklodik, hogy hogy vagyok, de mindegy. Ot birom amugy.


A ferjem (35): Egy nagyon jo lelku ember, szereny/csendes/halk szavu es baratsagos. anyuci es apuci mindennel kinyalta az o es tesoja popsijat. Munkahelyeire a szulei nyomtak be, a lakasat is ok vettek neki.Nyomjak penzzel -nehogy megtanuljon gazdalkodni vagy ellatni magat.. Tulkepp megdolgozni vmiert nem tudja, hogy kell.. Nem tul udvarias, nem veszi el a csomagot a notol, nem nyitja ki az ajtot es viragot is elfelejt venni (na ezeken mar segitettem neki, hogy hogyan is kell egy ferfinak viselkedni) Latszik rajta, hogy anya kedvence (volt?) hogy csak az egyetemre es a munkara legyen gondja, a tobbit ok elintezik.

Anyuka mosott, fozott ra, meg a sajat lakasaban is. Hogy pont ezert, vagy mas miatt is, de kozrejatszott a bentlako elozo baratno elmenekulesebe is (ott meg agynemut is huzott, amikor nem voltak otthon. Ezt ismerosok meseltek) Nekunk mar lett mosogep, nem jart fel. Nagyon komolyan lebetegedett apos egyszer, jobban lett es mi elmentunk a naszutunkra vegul. Mikor visszajottunk, a ferjecskem nem hozza ment elso nap munka utan, hanem a konditerembe. En jol lecsesztem, hogy csalodtam benne, de nem hiszem, hogy ez olyan nagy hatassal lett volna ra, hogy en is biztonsagban erezzem magam mellette, ha barmi tortenik velem vagy a gyerekkel.

En: nyitott vagyok az uj emberi kapcsolatokra, viszont csalodas utan begubozok. Sajnos nehezen bocsatok meg. Ha valakit kedvelek, akkor azt nagyon..es ajandekokat veszek ok nelkul, vagy kedveskedek mashogy. Celtudatos, komoly vagyok elvekkel es nem turom az emberi aljassagot. Buszke vagyok arra,amit elertem -magamtol. Ujabban nagyon mogorva vagyok a sok problema miatt, es nagyon szeretnek valtoztatni, de az elveim fizikailag nem engednek. (pl. tojjak az egesz anyos szitura) Sokat harcolok most a ferjemmel, es igazabol tennem kene egy nagyot arra, hogy ok milyen viszonyban vannak, de nem tudok. Mert ez engem isminosit es akarom, hogy a ferjem alljon ki mellettem! Miert en hagyjak fel mindennel, ez az en eletem is, nekem az nem jo, ahogy o csinalja/akarja a dolgokat. Miert hagyjam ra? Mindenki rahagyja es igy mindenki felett "gyoz". Ha elvalok, a ferjem kovetkezo kapcsolata is ilyen lesz..nekem meg nem lesz ferjem.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook