Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... ❯❯
404. ecus (válaszként erre: 403. - Fd8e423e9e)
2009. szept. 14. 12:09

Köszönjük szépen ezzel nagyon sokat segítettél nekem,mert így jár aki nem írja föl mit mondanak a tanfolyamon,mint ahogy én nem írtam föl.

És melyik gyakorlat segíti elő a peteérést és a méhnyálkahártya vastagítást nem tudod véletlenül????

Köszönjük a segítséget:-):-)

2009. szept. 14. 11:55

Az aviva tanfolyamon sok kiegészítő dolgot mondtak a gyakorlatokkal kapcsolatban, ezeket leírom, hátha valakinek segítséget jelent:

- Zorba gyakorlat írja a könyv, hogy a hipofízisre hat, ösztrogén termelést növeli, ezenkívül a hőhullámokat csökkenti. A szirtaki lépésnél a csípő előrebillentésénél a petefészek stimulálódik.

- Szék mellett lábujjhegyen: minden erőteljes, huppanós gyakorlat a menszesz meghozását segíti elő.

- Láblendítős gyakorlatok, mint a 4-es és a 6-os (kb. 12szer lehet egy-egy oldra ismételni a zene hosszára - ezt is kérdezte valaki) oldják a menszesz alatti görcsöket, és a darabos, alvadt vért oldják, a hátrafelé történő láblendítés a petevezetéket stimulálja a letapadást feloldhatja.

- Hajlongás, lazítás gyakorlatánál az utolsó, amikor a két kart lazán jobbra és balra (nyolcasokat leírva) lendítjük lent a combunk előtt a pajzsmirigyet stimulálja (ha jól végezzük a gyakorlatot, lehet érzeni, hogy a nyaknál enyhe nyomást, feszülést, bizsergést érzünk).

- 7-es és 9-es szintén dobbantós, tehát a menszeszt meghozóak.

- A Z ülés segít a petevezetékek nyújtásában, letapadások feloldásában, illetve ahogy írja a könyv is a ciklusidőt növeli (nem lehet csodát várni, az oktató azt mondta kb. 1 nap/hóval tudja növelni a gyakorlat a ciklusidőt).

- A futtball és Fekvős II. mozdulatsora az alsó hasizmokat, a méhszalagokat erősíti.

- Majomjárásnál a méh erőteljes nyomás alá kerül, vérkeringése fokozódik.

- A szteppecske és a jelkép gyakorlat esetében a csípő előrelendítésénél nyomást gyakorlunk felváltva a petefészkekre, azt stimuláljuk.

- A Bumm szintén erőteljes gyakorlat, ahogy írja a könyv hosszú gyakorlása menstruációt eredményezhet.

- Fekvős gyakorlattal a petefészkekre, a petevezetékekre gyakorlunk nyomást. Mindkét láb emelésénél a méh-re is (lehet érezni az erős lüktetést, hiszen a véráramlás megindult az alsó szervekben).

- Törülközős, csikkelnyomás gyakorlat során szintén a petefészkeket stimuláljuk, maga a gyakorlat aktivizálja a csípőt.


Elnézést, hogy hosszúra sikerült, remélem lesznek benne hasznos információk.

402. leonee (válaszként erre: 400. - Fd8e423e9e)
2009. szept. 14. 09:51
Én láttam a könyvét, kiváncsian várom a tapasztalatod. Csak néha úgy érzem, hogy munka mellett elég nehéz ennyi mindenre figyelni, mert ennyi féle tornát csinálni. :)
401. leonee (válaszként erre: 399. - Fd8e423e9e)
2009. szept. 14. 09:51
Igen. A 391. hsz-ben írtam róla, most nem akarom mégegyszer leírni.
2009. szept. 13. 21:18

Lányok! Akik bíztok a természetes módszerekben a következőket találtam Kriston Andrea Intim tornájáról, amire jó ez a torna a nők esetében: várandósság, szülés, gyerekágyi szakasz, menopauza, meddőség, petesejtek versengése, fogamzás, megfoganás, gátvédő vajúdástechnika, orgazmus, a menstruáció "élvezete", menstruációs görcs, medencefenék izomzat (belső izmok,alsó arc, rejtett izmok, gátizmok), vizelet-, széklet inkontinencia, hüvelyi gyengeség, nőgyógyászati, urológiai, proktológiai műtétek, aranyér, hüvelyi-, szeméremtájéki visszértágulat, mióma, ciszta, polip, endometriózis, méhszájseb, méhen kívüli terhesség, vetélés, abortusz, hüvelyi sérv, húgyhólyag-,méh-,végbélsüllyedés-, menstruációs rendellenesség( elhúzódó vérzés, rendszertelen cilkus, rendszertelen peteérés) hőhullámok, libidóhiány, vaginizmus, éjszakai vizeletvesztés, gyakori ürítési inger, székrekedés, hüvelyi szárazság, G-pont, csiklómozgató izom, erogén zónák, szexuális evolúció, férfi szexulitás, női hormonok…hatékony Kriston Intim Torna

Két hét múlva megyek a tanfolyamra. Van, aki már próbálta? Bevált?

Amint lesznek tapasztalataim szívesen megosztom Másokkal.

399. fd8e423e9e (válaszként erre: 398. - Leonee)
2009. szept. 13. 21:15
Próbáltad az avivát?
398. leonee (válaszként erre: 394. - Ecus)
2009. szept. 13. 21:03
Mi 2 éve próbálkozunk. A prolaktinom volt magasabb, arra kaptam gyógyszert, az le is vitte a határérték alá. Most homeopátiás készítményeket szedek, és remélem, hogy azok hatnak valamennyire. Kivizsgálásokon már mi is voltunk, de én még nem akarok inszeminációt, azzal még várunk, még meglátjuk.
397. ecus (válaszként erre: 396. - Fd8e423e9e)
2009. szept. 13. 19:27

szia

én is pozitívnak értékelném.

Kitartást és minden jót kívánok.

Én is heti 2-szer csinálom és sok problémám megoldódott már de még nem minden:-(:-(

2009. szept. 13. 10:24

Nekem nincs olyan csodálatos élményem mint Zsupának, innen is gratulálok Neki a babához, kívánok egészséget, és szép várandósságot!

De! sárgatest elégtelenség miatt kellett szednem Norcolutot, a 13. napon volt peteérésem, 16-25 nap között kellett szedni a bogyót, rá 3-4 napra mondta az orvos, hogy leghamarabb meg fog jön (másoknak kb. egy hét is eltelik), nekem már a gyógyszer beszedésének utolsó napjaiban is erős pms tüneteim voltak, az utolsó gyógyszert szerdán vettem be, csütörtökön avivzátam (hetente kétszer-háromszor szoktam), és péntek reggelre 27. napra (13 + 14 napra) megjött a menszeszem! ezt pozitívnak értékelem :)

395. fd8e423e9e (válaszként erre: 380. - Csokipuding)
2009. szept. 13. 10:16

Ne aggódj, hogy elsőre ilyen sokáig tartott, kezdetben, amíg nem gyakoroltam be a gyakorlatokat, nekem is közel két óra volt. Most már zenére csinálom több mint két hónapja, és 35 perc! Persze nagyon izzasztó! az ötödik-hatodik gyakorlattól általában ömlik rólam a víz, de legalább fogyaszt :)

A belső szorítás lényege, hogy a csípődet billentsd előre és a méhednél a hasadat pedig húzd-told a gerinced irányába. Sok sikert!

394. ecus (válaszként erre: 393. - Leonee)
2009. szept. 13. 10:09

szia

nekem már van egy 9 éves kisfiam,de már 5 éve járunk különböző meddőségi kezelésekre és ami ezzel jár:-(:-(

És ti mióta próbálkoztok??

Mi a baj hogy nem jön össze??

Össze kell hogy jöjjön már végre mindkettönknek:-):-)

393. leonee (válaszként erre: 392. - Ecus)
2009. szept. 12. 21:43

Kitartás! :)

Ti mióta szeretnétek babát?

392. ecus (válaszként erre: 391. - Leonee)
2009. szept. 11. 08:12
Hát igen én is a babára várok de nem akar jönni:-(:-(
391. leonee (válaszként erre: 390. - Ecus)
2009. szept. 10. 16:00

A 2. kötet nekem is megvan, de még sosem csináltam belőle gyakorlatot, csak nézegettem. A tornát kb. fél évig csináltam, igaz, hogy nem volt meg mindig hetente kétszer, de azért szorgalmas voltam. Sajnos olyan eredménye nem lett, hogy baba is lenne a segítségével, viszont a mensim többször is normális időre jött meg, amit tényleg csak a tornának köszönhető. Elvileg a 18 gyakorlat után ajánlott a második kötet gyakorlatait végezni, így kb. 1 óra lenne a torna.

A tornát monjduk azért hagytam abba, mert szednem kellett gyógyszert a prolaktinomra, és nem akartam, hogy a kettő összezavarjon valamit.

Most már tornázhatnék, csak nagyon kevés időm jut erre, főleg, hogy fürdés után tornáztam mindig. Pedig tényleg jó a torna, mert éreztem, hogy megmozgatott.

390. ecus (válaszként erre: 389. - Leonee)
2009. szept. 10. 11:40

szia

Ahogy tudok figyelek és a 90 napos diétát is csinálom.Most kölcsönkértem az aviva2 könyvet ott vannak meddőségre gyakorlatok csak nem tudom melyiket csinálhatnám a sok közül esetleg napi rendszereséggel a heti 18 gyakorlatos mellé.

Gondolod hogy ebben esetleg tudnál segíteni???

Köszönettel:ecus

389. leonee (válaszként erre: 388. - Ecus)
2009. szept. 7. 13:21

Értem.

Hát nem tudom, hogy mivel lehet vastagítani, azt tudom, hogy érdemes odafigyelni, hogy meglegyen a sav-bázis egyensúlya a szervezetben.

388. ecus (válaszként erre: 387. - Leonee)
2009. szept. 6. 10:31

szia

Nekem 5 mm-es és az nem elég ahoz hogy terhes legyek,most szedem a méhpempőt és holnap megyek uh-ra majd meglátjuk mennyit vastagodott.Kb 12mm-nek kell lenni ahoz hogy megtapadjon és az én 5 mm-em ehez édes kevés:-(:-(

387. leonee (válaszként erre: 386. - Ecus)
2009. szept. 5. 16:49

Szia! Én nem tudom, hogy van-e olyan gyakorlat, ami ebben segít.

Hány mm-es, hogy nem elég vastag?

Nekem még sosem mondták, hogy vastag, vagy vékony.

386. ecus
2009. szept. 4. 11:09

Sziasztok

Egy kis segítség kellene.Én csinálom az avivát 1 héten 2-szer ahogy kell.Az a problémám,hogy így sem elég vastag a méhnyálkahártyám egy megtermékenyüléshez azt szeretném kérdezni hogy nem tudjátok,hogy melyik gyekorletot kéne töbször vagy esetleg naponta csinálni méhnyálkahártya megvastagításra???

Ja és szedem a méhpempőt is.

Köszönöm a segítséget előre is!!!

385. leonee (válaszként erre: 380. - Csokipuding)
2009. aug. 8. 10:03
A szorítás az 1. könyv elején van leírva, hogy érdemes először kipróbálni. Szerntem az a lényeg, hogy alul húzd be. Attól, hogy felül is behúzódik az nem gond, a lényeg az, hogy alulra koncentrálj, ne a hasad közepére.
384. leonee (válaszként erre: 383. - Csokipuding)
2009. aug. 8. 09:59
Szia! Mivel az egész gyakorlatsor 30 perces, a gyakorlatoknál le van írva, hogy hány percig kell végezni. Tovább nem érdemes, mint ahogy le van írva. Az elején még tarthat sokáig a próbálgatás, ezért a könyv is írja, hogy nem muszáj minden gyakorlatot egyből végigcsinálni, hanem gyakorolni őket, amig egyértelmű nem lesz. Én zenére szoktam csinálni, amit Liviától vettem, anélkül szerintem kicsit nehezebb, ha mindig az időre is kell figyelni, de megoldható. Próbáld megy a megadott idő alapján csinálni a gyakoraltokat, áltában 1-3 perc között van egy gyakorlat, ami ugye azt jelenti, hogy olyan rengeteget nem is tudsz csináni belőle.
2009. aug. 8. 09:30
az 5ös gyakorlatnál az A B mozdulatsort hányszor ismétlitek, mert itt nem irja, h hányszor kéne? és ugyanitt a C és D-t csak annyit ir h sokszor, ti hányszor csináljátok? És a 6osnál a lábhintánál is azt irja, h az A B mozdulatsort ismételjük meg többször. A meghozó gyakoratnál is azt irja, h az A B C gyaksort imételjük sokszor.Sokszor és többször most ezek között számbeli különbség van? ti hánszor ismétlitek ezeket?
382. csokipuding (válaszként erre: 381. - Adelina71)
2009. aug. 8. 09:17
Hát igen nekem is oktatóhoz kellene mennem, de Erdélyben lakom, ide bizos nem jön, ugyh marad a könyv. Az egyszerű módszert csináltam.
381. adelina71 (válaszként erre: 380. - Csokipuding)
2009. aug. 7. 22:07

Szia, én oktatóhoz jártam és az alapgyakorlat az kb. fél óra alatt megvan. Szóval az a lényege, ahogy az oktató mondta,hogy az alapgyakorlatokat egymás után kell csinálni megállás nélkül, és az utolsó gyakorlat után leülni, felhúzott térdekkel, és megtartani a meleget és teát v.vizet kortyolgatni. Nem tudom melyiket csináltad és mi tartott 2,5 óráig, de elvileg az alap az csak fél óra.

A behúzáshoz nem tudok hozzászólni, nem tudom,hogyan kell csinálni, csak érzem...

2009. aug. 7. 21:55
sziasztok nekem is megvan a könyv mind2 része, kérlek segitsetek 1 picit, megcsináltam már 1szer a tornát, de nem vaok benne biztos, h jól csináltam. A belső szoritást nem értem, nem tudom ugy behúzni a hasam, h csak lent szoritsam és fent lazán tartsam. Érzem a belső meleget odalent, de szerintem nem csináltam jól. Nektek mennyi időbe telik a torna elvégzése? én 2,5 óra alatt fejeztem be
2009. aug. 5. 16:51
Szia leonee! Ölelés, kitartás!
378. leonee (válaszként erre: 377. - 8dd74b88ce)
2009. aug. 5. 15:25
szia Füles! Kitartás a vizsgálatokhoz! Mi már túl vagyunk rajtuk, nekem van hormon eltérésem. Kaptam rá gyógyszert, de az meg a normál tartomány alá vitte. Elmegyek egy homeopata dokihoz is, meglátjuk mi tud segíteni. a tornát most én is hanyagoltam, de lehet, hogy most újra fogom kezdeni.
377. 8dd74b88ce (válaszként erre: 373. - Zsupa)
2009. aug. 5. 11:05

Köszi Zsupa nagyon, hogy ezt leírtad! Nagy-nagy gratuláció a pozitív teszthez!

Én most kicsit hanyagolom a tornát, ezért is nem jöttem. Elkezdtük a kivizsgálást, férjemmel teljesen rendben minden, velem vannak "bajok", de csak jövő héten megyünk vissza a leleteimmel a dokihoz. A tornázóknak kitartást, és Zsupához hasonló eredményeket!!! :)

376. adelina71 (válaszként erre: 373. - Zsupa)
2009. aug. 4. 20:26
Tündér vagy,hogy leírtad, és gratulálok, Vigyázz magadra és a babára...:-))
375. f64f0d9a69 (válaszként erre: 373. - Zsupa)
2009. aug. 4. 13:57
Én Líviához Etka jógára járok és néha csinálunk egy egy gyakorlatot az Aviva tornából. Könyvből nehéz megtanulni, de nagyon hatásos!
❮❮ ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook