Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... ❯❯
2009. jún. 17. 14:57

Sziasztok, én továbbra is olvasom,csak valahogy nem írtam mostanság. De ha már így kérdezitek a régebben itt megfordult embereket, akkor írok.

Még baba nincs, de a ciklusomon szerintem segített a torna, bár most heti 1-et tudtam csak csinálni, betegség meg minden egyéb miatt. Az eredményeim most nagyon jók, remélem a nyár most tartogat majd meglepetést, és jönnek a gólyák mindannyiunkhoz....

343. leonee (válaszként erre: 342. - 8dd74b88ce)
2009. jún. 16. 20:11

Én pont azért kezdtem el hőmérőzni, mert abból jobban látom,hogy mikor van pé-m, és mikor jön meg, így legalább nem ér meglepetésként.


A többiekre én is kíváncsi lennék. Ha valaki erre jár, akkor nyugodtan írjon!!! :)

2009. jún. 16. 16:43

Igen, ez a "csodás" ezekben a hosszú ciklusokban, hogy az ember szinte havonta tesztel, általában ugye negatívat. Huhh, mennyi egycsíkosat láttam már. :( Nekem is a hasam alja, és a melleim a fájdalmas részek, a természet most viccelget velünk.

Néztem, hogy régen nagyon sokan írtatok ebbe a fórumba, jó lenne tudni, hogy a többiekkel mizu, csinálják-e még a tornát, vagy már várandósak? Merre járhatnak? :)

341. leonee (válaszként erre: 340. - 8dd74b88ce)
2009. jún. 16. 15:50

Most nekem is 2 negatív tesztem volt, mert tegnap kiváncsiságból megint teszteltem, és emiatt is gondolom, hogy akkor ezen a hétvégén fog megjönni. mivel ebben a hónapban kicsit pihentettem a hőmérőzést, meg nem is tudtam mindig mérni, az lett a következménye, hogy most nem tudom éppen mikor volt pé-m. Valahogy most semmi jele sem volt, csak azt vettem észre, amikor megint mértem a hőm, hogy már volt. meg a hasam alja is fájt, és a melleim is fájnak már jó ideje. De nem akarom semmibe beleélni magam, inkább úgy veszem, hogy akkor mostanra várható, a többi jel meg csak úgy volt, és szórakozott velem a testem. :)

Hát igen egy idő után már az ember nem szeret csalódni, és inkább nem éli magát bele, hogy esetleg baba lenne a dologban. De persze bízni kell. :)

2009. jún. 16. 15:18

Nekem nincs már, tegnap is volt egy neg. tesztem, és a rossz közérzet és állandó fájdalom miatt mi mostanság nem voltunk együtt. :(

Ez az alhasfájdalom volt nálam is, sajnos nem lehet tudni, hogy a torna hatása-e. Ahogy visszaolvastam, láttam, hogy ti is régóta próbálkoztok. Nem bíztatlak, hogy majd most, olvastam már elég fórumot, ahol belelovallják egymást a tagok, hogy biztos terhes vagy, aztán meg jön a nagy kopp. Butaság. Inkább csak szorítok, hogy ez a nyár, vagy na jó, ez az év nálunk is sikeres legyen. ;))

339. leonee
2009. jún. 16. 13:53

Köszi! Bár lehet, hogy hétvégére jön meg, mert lehet, hogy később volt pé-m, csak akkor azt nem fogom érteni, hogy miér fájt olyan hamar pé után pár nappal az alhasam, ha máskor nem szokott csak 1 héttel mensi előtt.

akkor még lehet neked is van remény! :)

2009. jún. 16. 13:33

Sajnos nekem már elég régóta, úgy két hete tart ez a nehézkes állapot, rossz közérzet is van a fájdalomtól. Inkább mintha nyomás lenne, de néha ha emeltem, befeszült, belenyillalt, és muszáj volt lepihennem.

Szóval most neked is késik. Drukkolok! :)

337. leonee
2009. jún. 16. 13:01

Erős feszülésre nem emlékszem,de a torna után szokott lenni néha izomlázam ott belül. Viszont mensi előtt rendszerint vannak enyhe alhasi görcseim, meg hasfeszülésem,de az a mensi közeledtét jelzi, kivéve a múlt heti, mert most nem jött meg, ahogy számítottam rá.

Illetve még a peteérést szoktam megérezi, de akkor a petefészeknél érzek szúrást.

Egyébként 1 orvosi oldalon láttam, hogy dokik ajánlották a tornát, amin meg is lepődtem. :)


Neked mikor vannak ezek a feszülések?

2009. jún. 16. 10:15

Köszi, igen, ez fura. Volt/van olyan neked, hogy a ciklus alatt nagyon húzódott a méhed, befeszült, ha emeltél, vagy megerőltetted magad, szúrt, belenyillalt? Csak remélni merem, hogy nem baj van, hanem ez a torna hatása, és valami gyógyulgat odabent...

Lívia mondta, hogy az orvosok nem nagyon ismerik az avivát, meg legyintenek rá nagyokat, gondolkodtam, hogy ha elmennék dokihoz, és elsorolnám, mi mindent éreztem ebben a hónapban, és mondanám a tornát, vajon tudná-e hova tenni? :)

335. leonee
2009. jún. 16. 09:48

Szia Füles! Nekem volt olyan, hogy alig tornáztam, és mégis 29-30 napos ciklusaim voltak, és volt olyan, hogy tornázgattam, de nem minden héten, és 55 napos lett a ciklusom, ami még sosem volt ilyen hosszú, torna nélkül sem.

Lehet, hogy lassabban hat, nem tudom, talán Lívia tudna segíteni, ha emailben megkérdezed.

2009. jún. 16. 09:28
Helló lányok! Kicsit el vagyok keseredve, végigtornáztam avivával a hónapot, mégis a 39. napon vagyok, semmi jele a ms-nek... Tegnap előttem még egy tesztet, természetesen negatív. Nemtom, mi bajom van, 39 napot aviva nélkül is csak 2x produkáltam az elmúlt évben, azt hittem, a torna segít akár csak pár nappal is lerövidíteni a ciklust, erre meg... Kinek milyen tapasztalatai voltak az első hónapokban?
333. leonee (válaszként erre: 332. - 8dd74b88ce)
2009. jún. 12. 13:36

ki ne hűlj!. :)

Nekem szerintem egy márka nélküli van, de teljesen jó, az alaphőm 36,5 körül van, és e fölé szokott emelkedni. Hallottam én is, hogy nem mindig jók, de nekem ez tök jól bevált.

2009. jún. 12. 12:52

Áhá, ezek szerint van két csíkos is, csak még nem vagyunk azon kiválasztottak között, akik megláthatjuk a csodát! :) Na, majd nemsokára, igaz? ;))

Én valahol azt olvastam, hogy a digitálist nem javasolják reggeli hő mérésére, mert nem ad pontos adatot, itt meg ugye a tizedek is számítanak. Vagy neked valami jobb márkád van? Képzeld, amikor egyszer 2 hétig mértem a digitálisommal, akkor napokon keresztül 35 körüli hőm volt. :) Féltem, hogy kihűűűlök! :)))) Aztán normál mérővel ráellenőriztem, de ugye az 10 perc, és akkor végre 36 fok fölé "melegedtem" :)

331. leonee (válaszként erre: 329. - 8dd74b88ce)
2009. jún. 12. 11:58

Eddig még én is csak 1 csíkos tesztet láttam, de egyszer volt egy nagyon-nagyon halvány 2.csík is, de nem lett semmi belőle.

Én szájban mérem digitálissal, szerintem teljesen jól használható, és pár másodperc az egész. Hónaaljban nem mindig ad jó eredményt, ott szerintem digitálisat nem is érdemes használni, viszont a reggeli hőt is szájban érdemesebb mérni.

2009. jún. 12. 10:52
Ciklus.hu - én is itt vezetem, de sajna ez csak azoknak hoz ki eredményt, akiknél rendszeres a ciklus. Az én össze-visszaságommal csak rossz pé-napokat tud megállapítani... De akinek kb. rendszeres, annak szerintem a -14 nap alapján kb. jól lőheti be a pét.
2009. jún. 12. 10:50

Köszönöm. A hőmérőzést egy hónapban elkezdtem, de ébredés után még 10 percig ágyban maradni :) nekem maga a halál, nekem akkor már nagyon futnom kell pisilni! :) Meg persze nem hónaljban kell mérni, félek, hogy félálomban a számban elharapnám, hüvelybe tenni meg...

Tegnap végül csináltam egy tesztet, nagyon erős szúrkálás van egy hete az alhasamban és a melleim is gigaméretűek, de persze a szokásos egy csík... Tényleg, van másféle teszt is? :))) én még csak egy csíkosat láttam, de azt rengetegszer, el sem hiszem, hogy létezik két csík is! :)))))

Aztán utána jó erősen megcsináltam a 30 perces tornát, egyelőre semmi eredmény... Arra gondolok, hogy a torna miatt lehet a kb. két hete tartó fájdalom odalent, talán valami alakul, változik, gyógyul... Pozitív hozzáállás.

Jó hétvégét nektek!

328. leonee (válaszként erre: 327. - MGyöngyusz)
2009. jún. 12. 09:20

A ciklus.h-t ismerem, de nekem nem jól kalulálta az ovulációt a hőgörbék alapján, ezért inkább egy angol oldalra tértem át, ahol mást is figyelembe vesz.

a kettes kötetben vannak kifejezetten ovulációt segítő gyakorlatok, azokat is érdemes megpróbálni.

2009. jún. 11. 21:08

Köszönöm a gyors választ,akkor a peteérést kell figyelnem majd.A ciklus.hu hallottál?Oda bejelentkeztem és bekellett írogatni mikor volt meg és kiírta az ovuláció időpontját?Hihető lehet?És nem tudom mivel tudom segíteni az ovulációt melyik gyakorlatokkal?

Hu mennyi kérdés...

326. leonee
2009. jún. 11. 21:04
bocsi az ismétlésekért, de éppen lefagyott az előbb az oldal. :)
325. leonee (válaszként erre: 322. - MGyöngyusz)
2009. jún. 11. 21:02
persze. A torna lerövidítheti a mensit.
324. leonee (válaszként erre: 322. - MGyöngyusz)
2009. jún. 11. 21:02
persze. A torna lerövidítheti a mensit.
323. leonee (válaszként erre: 322. - MGyöngyusz)
2009. jún. 11. 21:03
igen, a torna lerövidítheti a mensit.
2009. jún. 11. 20:56
Sziasztok!!!Ha csak három napot volt meg az is rendes nensesnek számít?VALAKI ÍRJON
321. leonee (válaszként erre: 320. - 8dd74b88ce)
2009. jún. 11. 19:19
Igen vérvételen tudják megállapítani. A hőmérőzés segíthet a ciklusod kitapasztalásában, ha még nem próbáltad. Mivel nekem is rendszertelen, elkezdtem hőmérőzni, és így már tudom, hogy mikorra várjam a mensit. mondjuk nem várom sosem, de legalább tudom hol tartok. Egy idő után már nem is kell mérni minden nap, mert néhány mérésből is lehet következtetéseket levonni. Persze én már több, mint 1 éve hőmérőzgetek.
2009. jún. 11. 09:46

Ezt vérvételes vizsgálatból állapítják meg?

Igen, a lényeg, hogy nem szabad feladni. Nekem ez volt egy év után az első olyan hónapom, hogy annyira lefoglalt, hogy nyár van, és egyik programból ugrunk a másikba, hogy nem foglalkozom annyit a baba gondolatával. Valahogy azt érzem, ez a nyár eredményes lesz, csak azt utálom, hogy annyira rendszertelen még mindig a ciklusom, hogy ilyenkor mindig ez a bizonytalan érzés van, hogy most miért nem jön meg. Tesztelni még nem akarok, láttam már elég egycsíkosat...

319. leonee (válaszként erre: 317. - 8dd74b88ce)
2009. jún. 10. 19:12

Mi voltunk kivizsgáláson, és annyi van, hogy nekem a prolaktin hormonom kicsit magasabb, mint a határérték. Semmi más nincs, viszont ez elég ahhoz, hogy nehezen essek teherbe. De szedek rá most gyógyszert, és abban reménykedek. Ha ez leviszi, és nem kell szedni, és még nincs baba, akkor szerintem megint tornázni fogok.

Van néhány ismerősöm, akinek több év után lett babája, szóval csak próbálkozni kell, és nem szabad görcsölni. Én elég sokat aggódtam mindenen, de most már nem, mert tudom, hogy a legfontosabb a nyugalom. :)

318. adelina71 (válaszként erre: 317. - 8dd74b88ce)
2009. jún. 10. 13:39
Igen azt nem tudhatjuk mi van megírva, de bízni azt tudunk. Drukkolok Nektek !!!!
2009. jún. 10. 12:59
Mi egyelőre nem voltunk kivizsgáláson, ezt a nyarat még úgy döntöttünk, hogy természetes próbálkozással "töltjük", ezért tanultam meg az avivát, és vettük neki a Macát, ha gond van, ez eleve már segít. Ha ezzel sem érünk célt, akkor ősz-tél felé irány a teljes kivizsgálás. Bízom benne, hogy nem jutunk el odáig, de nem tudom, mi van a nagykönyvben megírva. :(
316. leonee (válaszként erre: 313. - 8dd74b88ce)
2009. jún. 10. 10:42
Mi is vettünk Macát, férjem szedte is, bár neki rendben volt az eredménye.
315. leonee (válaszként erre: 314. - MGyöngyusz)
2009. jún. 10. 10:41
Ez jó hír, akkor jól csináltad. :))
❮❮ ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook