Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... ❯❯
2009. jún. 9. 13:17

Értem, köszi! Nekem a párom szed egy hónapja Multi Maca kapszulát az FLP-től, lehet, hogy a köv. ciklusnál én is megpróbálom, azt olvastam, hogy a női hormonrendszert is helyreteszi...

Aztán valahogy csak összejön már egy normál ciklus! :)

312. leonee (válaszként erre: 309. - 8dd74b88ce)
2009. jún. 9. 10:18

volt, hogy az utolsó héten is tornáztam, de volt, hogy nem volt rá időm.

Most a gyógyszer szedése mellett nem tornázok, mert nem tudom, hogy ez mennyire hormonális gyogyi-e, mivel a hipofízisre hat.

311. leonee (válaszként erre: 310. - Leonee)
2009. jún. 9. 10:17
Az viszont gyógyszer, nem étrendkiegészítő. :)
310. leonee (válaszként erre: 308. - MGyöngyusz)
2009. jún. 9. 10:15

Az aloe vera berry gélt szedtem, de csak 1 hónapig, és lehet, hogy az is segített. Most megint szedni fogom, de több ideig, mert elvileg 3 hónapig kell minimum, hogy segítsen.

Meg most bromocriptint írt fel nekem a dokim, mert magasabb volt a prolaktinom egy kicsivel, mint a határérték.

2009. jún. 9. 09:31
Köszi leonee a választ, az utolsó hetet te is direkt "hanyagoltad" kicsit, vagy csak úgy jön ki a lépés? Kíváncsi vagyok én is az étrendkiegészítőkre, mi segít még rendezni a ciklust. Köszi!
308. MGyöngyusz (válaszként erre: 307. - Leonee)
2009. jún. 8. 21:06
Szia,ha szabad kérdeznem milyen táplálék kiegészítőt szedsz?Nekem nincs rendszeres mensesem , most megint elkezdtem tornázni,de jó lenne valami más segítség is...
307. leonee (válaszként erre: 306. - 8dd74b88ce)
2009. jún. 8. 21:00

Szia Füles! Nekem az volt a tapasztalatom, hogy egyből nem rendeződött a ciklusom, de 2-3 hónap múlva elég rendszeres lett. Viszont szedem táplálék kiegészítőket is, és így nem tudom, hogy éppen minek köszönhettem a 29-30 napos ciklusokat. Viszont volt olyan is, amikor nagyon sokat késett, és tornáztam rendszeresen. Bár olyan csak keveset volt, hogy minden héten tudtam volna 2-szer is tornázni.

Én az utolsó héten nem mindig tornáztam, de elvileg nem okoz gondot, csak huppani nem szabad, mert attól elmehet a baba.

2009. jún. 8. 10:02
Sziasztok Lányok! Egy kis segítséget kérnék Tőletek. Írtam korábban, hogy az előző hónapban egy - úgy tűnik - erősebben megcsinált 30 perces gyakorlatsor után másnap reggel 24. napra erősen megjött a vérzésem. Most vagyok a következő hónap végén, a 31. napon, egyelőre semmi jele a közelgő ms-nek. Nektek az elején beállt már a 28-30 nap, vagy csak több havi torna után? (régebben nekem 37 nap körül alakult a ciklusom) A múlt héten a 2 tornámat nagyon ellazáztam, mert féltem, hogy megint vérzést, ha esetleg összejött a babó, akkor vetélést idézhetek elő, így bár megcsináltam a tornákat, de nagyon lightosan... Lehet, ez a gond? Ti meritek megcsinálni az utolsó héten is rendesen a tornát? Emellett kb. egy hete szinte folyamatosan érzem a méhemet, húzódik, több ponton belenyilall... Reggel ellőttem egy régről maradt ovutesztet, mint jóstesztet, de nem erősödött nagyon a vonal, tehát szerintem terhesség nincs. Se hányinger se semmi, csak ez a fájdalom odalent. Valaki érzett ilyesmit a tornától? talán alakul odabent valami, gyógyulok vagy "helyreállok"? A tapasztalatokra lennék kíváncsi, elnézést, hgoy ilyen hosszú voltam, de egyelőre tele vagyok kétségekkel. :( Köszönöm!
305. leonee (válaszként erre: 304. - Hoverla)
2009. máj. 28. 16:45
Meg lehet vásárolni könyvesboltban is.
304. Hoverla
2009. máj. 28. 12:04
Megvan valakinek az Avivás könyv amit kiadtak, abban gondolom vannak tornagyakorlatok is? Nem tudok elmenni tanfolyamra, de szeretnék néhány gyakorlatot elsajátítani, mondjuk menstruáció előtti, meg közbeni fájdalmak elkerülésére. Tud valaki ebben segíteni?
303. adelina71 (válaszként erre: 302. - 8dd74b88ce)
2009. máj. 14. 18:01

Az a helyzet,hogy nekem csak a huppanást mondta az oktató,hogy nem kell csinálni, a lengetést, meg mást nem említett..A honlapon ez áll, bár gondolom már olvastátok:

Ovulációhiány esetén a gyakorlatokat a menstruáció 3. napjától kell elkezdeni. A 14. napig az Egyszerű Módszer 18 gyakorlatát végezzük (30 perc) heti kétszer, vagy kétnaponként (időnktől függően). A 14. nap után a vérkeringés és a hormonszint megtartása érdekében tovább kell folytatni a gyakorlatokat. Végezzük el az Ovulációs gyakorlatokat hetenként kétszer vagy kétnaponként. Ha még nem ismered az Ovulációs gyakorlatokat, akkor az egyszerűbb, nem meghozó jellegű gyakorlatokat végezd, ilyen az Egyszerű Módszerből a 4-es, az 5-ös, a 6-os, a 8-as, a 10-es, a 11-es, a 13-as és a Rövidített Módszerből az 1-es.


Többszöri vetélés után szánjunk hat hónapot a méh megerősítésére. A gyakorlatokat az első három hónapban a menstruáció napjai alatt is végezzük, majd heti 2-vel folytassuk a 14. napig. Utána az előbb leírt könnyebb gyakorlatok következnek. Három hónap után már csak a menstruáció 3. napjától dolgozzunk az előbb leírt módon. Hat hónap kell a méh megerősödéséhez.


A gyakorlatok megszüntetik a petevezeték elzáródást. A petevezeték nyújtására, fellazítására különösen jók a láblendítős gyakorlatok.


Egyéb ilyen jellegű infót nem találok...Mindenkinek sikeres tornázást!!!!

302. 8dd74b88ce (válaszként erre: 301. - Adelina71)
2009. máj. 14. 16:27

:) Hát én is jegyzeteltem mindenfélét, és most kezd összeállni a kép. Többiek, ti emlékeztek ilyenre, vagy lehet valós? ;)

Igen, a lényeg, hogy azért ha valaki babát szeretne, akkor szolídan csináljon minden gyakszit.

301. adelina71 (válaszként erre: 300. - 8dd74b88ce)
2009. máj. 14. 16:00
Látod én ilyet nem hallottam a tanfolyamon...akkor lehet,hogy a láblengetés volt a "bűnös", szerintem mindent módjával akkor.
300. 8dd74b88ce (válaszként erre: 299. - Adelina71)
2009. máj. 14. 14:20

Szia!

A tegnapi torna előtt átolvastam a tanfolyamos jegyzeteimet, és pl. találtam egy olyat, hogy a láblengetős gyakorlatot (ami ugye a letapadt petevezetéknél is segít) ha nagyon erősen csinálja az ember, akkor az vérzéshez vezethez. Hát én lengettem múlt héten rendesen :), még tetszett is, hogy jól kimozgatom magam, lendítettem amolyan mindentbele módon :). Na, hát tegnap már csak lájtosan nyomtam azt is.

299. adelina71 (válaszként erre: 298. - 8dd74b88ce)
2009. máj. 12. 13:46
Jajj, köszi,hogy megkérdezted,mert nekem nem volt lehetőségem most senkit kérdezni. De az biztos,hogy én is tegnap valahogy ösztönösen éreztem,hogy a szorítás és billentés az sok együtt, nem nagyon szorítottam...Sok sikert és kitartás!!!!!!
298. 8dd74b88ce (válaszként erre: 297. - Adelina71)
2009. máj. 12. 09:46

Tegnap írtam Líviának, mit gondol, nehogy valamivel pont a baba ellen tegyek, mint érte. Azt mondta, hogy adjak időt magamnak, a folyamat beindult, de idő kell a változáshoz. És hogy ne szorítsak legközelebb talán olyan erősen, mert a medence előrebillenése már alapban eredményez egy szorítást, és sokszor elég az is.

Köszi lányok nektek is! ;))

297. adelina71 (válaszként erre: 295. - 8dd74b88ce)
2009. máj. 11. 20:56
Én tulajdonképpen most csináltam másodjára, de szerintem nekem volt köze ahhoz,hogy rövidült a ciklus...én sem hiszem,hogy el lehetne rontani. Szerintem is figyelni kell,hogy hogyan alakul...
296. leonee (válaszként erre: 293. - 8dd74b88ce)
2009. máj. 11. 16:47
Ha nem csináltad olyan sokáig ezeket a gyakorlatokat, akkor nem tudom mitől jött meg hamarabb.
295. 8dd74b88ce (válaszként erre: 294. - Adelina71)
2009. máj. 11. 16:28

Igen, hát csak remélni tudom, hogy mindent jól csinálok, bár nem hiszem, hogy ezt úgy el lehet rontani, hogy az ember hibát okoz vele.

Mindenesetre kiváncsi vagyok, hogy milyen lesz a köv. hónap, és figyelek, hogy a meghozót tényleg ne túl erősen csináljam. Köszi lányok! Nektek hogy megy, milyen régóta csináljátok?

294. adelina71 (válaszként erre: 291. - 8dd74b88ce)
2009. máj. 11. 15:24
Hát igen ez érdekes, mármint,hogy 24 napra jött, nekem azt mondta az oktató,hogy mindenkinek rendbe hozza a hormonháztartását és ekkor már automatikusan normális ciklus lesz...Lehet,hogy idő kell még...
293. 8dd74b88ce (válaszként erre: 292. - Leonee)
2009. máj. 11. 11:40
Tulajdonképpen most nagyon próbáltam figyelni a "dolgozó zónára", meg hogy rendes szorítás-engedés legyen, amikor - a sors akarta így? :) - rátévedt a szemem arra, hogy ezeket a gyakorlatokat erőteljesen 10-15 percig csinálva meghozza a ms-t. Ekkor gyors abbahagytam, de hát ugye ezeknek 45+45 mp-es idejük van, tehát max. 1,5 percig csinálhattam, nem 10-15-ig... Hát nemtom, azért biztos van köze a pénteki tornához.
292. leonee
2009. máj. 11. 11:14

Szia! Nem lehet, hogy a meghozó gyakorlatokat kicsit intenzívebben csináltad, azért jött meg?

Nekem a legkorábbi volt, amikor megjött, az 29 nap,és valószínűleg a torna segített, de volt olyan hónap, amikor nem segített, és hosszú maradt a ciklusom.

291. 8dd74b88ce (válaszként erre: 290. - Adelina71)
2009. máj. 11. 10:22
Köszi! Érdekes, pénteken megcsináltam a fél órás tornát, és szombaton reggel megjött. A 11. napomon voltam a tanfolyamon, azóta 2 hét telt el, a 24. napomon jött meg. Nem tudom, mi történhetett, tulajdonképpen jó, mert eddig ugye 35-40 nap között jött meg, de a 24 meg kicsit korai, nem? Nem csináltam intenzívebben a tornát, és több ideig sem. Szerintetek? Most kezd a szervezetem reagálni a tornára? :) Nálatok hogy alakult ez, miután elkezdtétek a tornát?
290. adelina71 (válaszként erre: 289. - 8dd74b88ce)
2009. máj. 8. 17:34

Szia, igen én is sokkal intenzívebbnek éreztem magam belül...bár én még csak tanfolyamon voltam és gyakorló órákra akarok járni, csak beteg lettem közben és kihagytam másfél hetet. De egy alkalom után, a ciklusom 35 nap helyett 31 napos lett és sokkal intenzívebben éreztem mindent. És ez még csak a kezdet....:-)))

Sok sikert neked is!!!

2009. máj. 8. 10:35

Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok, ha lehet, jó volna minél több sikertörténetet olvasni. :) Én április 26-án voltam Líviánál, volt esetleg akkor közületek is valaki? Rólam annyit, hogy 16 hónapja hagytam abba a gyógyszert, és azóta ugrál a ciklusom, legutóbb 6 hétre jött meg, de két egyforma hónap sem volt még. :( 11 hónapja próbálkozunk a babával, most bízom benne, hogy a torna segít beállítani a 28-30 napos ciklust, és aztán a baba sem várat már sokáig magára. Visszaolvastalak Benneteket, jó látni, hogy sokaknak segített a torna. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem külön jó érzés, hogy a torna után érzem!!! :) a petefészkeimet és a méhemet, szóval valami biztos törpénik odabent. :))))

288. kisstoth (válaszként erre: 287. - Kisstoth)
2009. máj. 7. 19:03
Ja, egyébként gratulálok, nagyon ügyes vagy !
287. kisstoth (válaszként erre: 282. - MGyöngyusz)
2009. máj. 7. 19:03

Bocs, nem mentem vissza az olvasással, csak érdeklődnék, hogy mennyi idő után sikerült.

Tegnap voltam én is a Tóth Lívia tanfolyamon, kezdem majd itthon a gyakorlást. Nekem 1 év maradt ki, szerinted van reményem ?

Köszi Mari

286. adelina71 (válaszként erre: 285. - Leonee)
2009. máj. 6. 21:27
Köszi, igen azt mondta az oktató is,hogy a huppanást kerüljem. Akkor csinálom holnap...mert arra vártam,hogy jön vagy nem jön...
285. leonee (válaszként erre: 283. - Adelina71)
2009. máj. 6. 21:02
Akkor is lehet, mert segíti a beágyazódást, csak a huppanós részeket kell kihagyni, vagyis ott csúszni kell.
284. leonee (válaszként erre: 282. - MGyöngyusz)
2009. máj. 6. 21:01
Ez tök jó! Gratulálok! :) CSak így tovább.
❮❮ ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook