Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. márc. 21. 03:04

Sziasztok!

Légyszi ne haljon be a topik :-)

Én 2 hete kezdtem avivázni. első tapasztalat,hogy (2 éve már 28 napra jön meg) hamarabb jelentkezett a mensim + zsírosabb a hajam és pattis vagyok, viszont kicsit kevesebbet eszem..

ez a rövidülés tisztulás lehet? ugye igen, nagyon bízom a módszerben, sokaknak segített ! Sziasztok, HAJRÁ !!!! :D

2862. fridaaa
2015. jan. 23. 13:44

Sziasztok!


Valaki el tudja nekem küldeni a könyvet pdf formátumban? E-mail címem: katonadiaaa@gmail.com


Nagyon köszönöm a segítséget!

Frida

2861. Választott (válaszként erre: 2860. - Választott)
2014. okt. 17. 23:45

Az oktató küldött anyagot az toldacuccot.hu-ra

Megvan a link, amit feltett?

2014. okt. 17. 23:43

Avivások figyelem!



Sziasztok!


Járt valaki Pécsre avivázni?

2859. agnes.a
2014. okt. 16. 11:17

Üdv Mindenkinek!


Az Egri aviva tanfolyam időpontja módosult, a hosszú hétvége miatt. Az új időpont valószínűleg november 8.

2014. okt. 4. 13:17
Sziasztok, Lányok! Valakinek van tapasztalata a várandósok tornájával kapcsolatban? Szerintetek csinálhatom egészen lazán az avivás 18 gyakorlatot? Most lettem kismama, de volt már egy vetélésem 4 hónapja...köszi szépen minden választ! :)
2857. agnes.a
2014. okt. 1. 15:33

Sziasztok!


Egerben lesz október 25-én aviva tanfolyam, ha valakit érdekel, keressen már meg és elmondom a részleteket!

2856. Macika71 (válaszként erre: 2855. - Mzb1103)
2014. szept. 30. 14:34

Nem igazan eleg csak a könyv, mert a szöveg es a kep nem mindig ugyanazt adja vissza. DE eleg ha egyszer elvegzel egy 5 oras tanfolyamot, ott mindent megtanulsz, es otthon utana te is tudod mar csinalni.

Nem tudom merre fele laksz, de az orsazg egesz reszen vannak ilyen tanfolyamok.

Ha magadtol csinalod, arthatsz is magadnak! Pl tiltjak azt is, hogy gyerek elött csinald, mert ha ös is csinalja veled megjöhet elöbb a menstruacioja (termmeszetesen kislanyokrol van szo)

En Mosonmagyarovaron voltam ilyen tanfolyamon, csak ajanlani tudom!

2855. mzb1103
2014. szept. 29. 13:16
Sziasztok! Mi második babát szeretnénk a párommal, de egyelőre várat magára, ezért gondoltam kipróbálom ezt az aviva módszert. Azonban itt a környéken nincs lehetőségem, hogy oktatóhoz járjak, a könyvet viszont beszereztem. Valakinek sikerült abból megtanulnia? Még olvasgatom, egyelőre ma jött meg, a könyvben azt írják a 3. napon kell elkezdeni.
2854. Macika71
2014. szept. 29. 12:18
Mind a 18-at kell csinalni!
2014. szept. 29. 07:56
És szerintetek mind a 18 alapgyakorlatot csináljam vagy elég csak a meghozó gyakorlatot?
2852. Macika71
2014. szept. 27. 14:27
Nekem a tanfolyamon azt mondtak, hogy barmikor el lehet kezdeni. Max. hetente ketszer!
2014. szept. 26. 20:28
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni,hogy ha nekem rendszertelen a menstruációm akkor mikor kezdjem el a tornát? Most vagyok a 15.napon. Most is lehet kezdeni vagy csak a 28. nap előtt?
2014. szept. 13. 05:42

De aranyosak vagytok, hogy válaszoltatok!

Lehet, hogy csak a tanévkezdéssel járó izgalom okozta, bár még soha nem volt ilyen. Az orvos szerint előfordul, főleg tamponhasználat után (májusban vetéltem, utána szigorúan el voltam tiltva a tampontól, de most, szeptemberben a suliban nem tudtam volna elviselni a vérzést, ezért tamponoztam.)

Mindenkinek jó avivázást! :)

2849. EvicaT (válaszként erre: 2847. - Viráganya)
2014. szept. 12. 15:41

Szia!

Én szoktam tornázni általában a 3. naptól, amikor már nem erős a menstruációm. Nekünk az oktató nem tiltja menzesz alatt a tornát.

2848. Pusza72 (válaszként erre: 2847. - Viráganya)
2014. szept. 12. 13:06

Szia!

Ugy tudom mensi alatt csak kivételes esetekben ajánják a tornát.Én három hónapja tornázom,most nem tudom de peteérés után nem merek tornázni nehogy.... vivodom torna-nemtorna?de álmodtam valamit remélem bejön.

2014. szept. 11. 20:10

Sziasztok, kedves avivázók! :)


Már két és fél hónapja avivázok, kitartóan és lelkesen, nagyon elégedett vagyok az eredményekkel, jól érzem magam. Most először tornáztam mensi alatt (sajnos), a 3. napon, és szomorúan tapasztaltam, hogy a 4-5. napon már szinte semmi vérzésem nem volt, de most, a 9. napon is van némi pecsételés. Lehetséges, hogy azzal rontottam el, hogy mensi alatt tornáztam? Köszi a tapasztalatokat! Még soha nem volt ilyen velem, 5 nap után szépen befejeződött...

2846. zebracsikó (válaszként erre: 2845. - EvicaT)
2014. szept. 8. 22:35
értem...nem volt túl meggyőző az érvelésed :)
2845. EvicaT (válaszként erre: 2844. - Zebracsikó)
2014. szept. 8. 20:29

Lehethogy rosszul tudom, akkor bocsánat, de szerintem én is endós vagyok, csak tünetmentes, metr újra kialakulhat. Annak van aktív endója, akinek ez problémát okoz, nincs kezelve. Szerintem.

Mindenesetre nekem segített a torna...

2844. zebracsikó (válaszként erre: 2843. - EvicaT)
2014. szept. 8. 20:18
mit értesz azon, hogy aktív endometriózis? Szerintem az vagy van, vagy nincs.
2843. EvicaT (válaszként erre: 2841. - Krisztynna)
2014. szept. 8. 20:08

Szia!

Aktív endometriózissal tényleg nem szabad avivázni, de én sem tudtam akkor amikor elvégeztem a 4 órás tornát. Sőt akkor még azt sem tudtam hogy endometriózisom van, valószínűleg az Aviva tornának köszönhetem, hogy viszonylag hamar kiderült ez a betegségem, mivel a torna elsajátítása után nem sokkal kiposszantak a csokicisztáim nagy fájdalmat okozva. Műtét (mindkét petefészkemet csonkolták), és 3 havi gnrh után - endómentesen - heti 2 alkalommal elkezdtem az Aviva tornát, hittem benne, hogy segíteni fog! És pár hónapra rá megfogant a picilányunk, aki most már 2 hónapos :)

Szóval egy szónak is száz a vége, ha nincs aktív endód, én javaslom az Aviva tornát :)

2842. mazso1
2014. szept. 6. 21:54

Sziasztok!


Egy év kihagyás után ismét megjött a menstruációm. Csak néhány hétig aviváztam, és az elmúlt hónapokban próbálkoztam mással is, pl. talpmasszázs. Nem tudom mi segített, de én leginkább az Aviva tornának tudom be. Juhú!

2841. krisztynna (válaszként erre: 2840. - Jniki82)
2014. szept. 6. 11:44
Furi. :( Nekem ezt nem mondta az oktatom. :( no majd rakerdezek,higy valljon nekem színt... :)
2840. jniki82
2014. szept. 6. 11:29

Ezt találtam az Aviva oldalán!



Az endometriózis minden esetben ösztrogén domonanciánál fejlődik ki.


Ezért fontos, hogy a gyógyulás alatt a hormonális egyensúlyra ügyeljünk a táplálkozással, megválogatott kozmetikai szerek használatával, és progeszteron pótlással. Ezalatt az Aviva tornát kerülni kell, de három-négy hónap alternatív kezelés után el kell kezdeni a torna gyakorlását.


Konzultációs lehetőségre van mód, aki igényli, akár skypon is.

2839. jniki82 (válaszként erre: 2837. - Krisztynna)
2014. szept. 6. 11:26

Szia!


Endó mellett nem lehet Avivázni!Az Arwen tornát javasolják akkor!De nyugdtan írj Tóth Juliannának, nagyon kedves és válaszol a kérdéseidre.Az aviva oldlán megtalálod elérhetőségét.

2838. Pusza72 (válaszként erre: 2837. - Krisztynna)
2014. szept. 6. 11:17
Szia ! Nyugodtan csináld heti két alkalommal a 18-as gyakorlatokat a tanultak s könyv szerint,nem fog elöbb sem késöbb megjönni.Rendezni fogja a szervezetedben lévő hibákat és hiányosságikat.Meglásd pár hónap mulva...
2014. szept. 3. 23:41
Szeretnek kerdezni csajszik.Uj vagyok...Ma voltam Aviva oktatonal.Szuper volt viszont nem tiszta nekem teljesen:a 18 egyszerű gyakorlatot barmilyen esetben vegezhezem(endometriozisom van,viszont a mensesem teljesen rendben van,ovum is van).Mert a konyvben olvasom hogy vannak a mensest meghozo es mensest elhagyo gyakorlatok.Vagy vegigcsinalom egyszeruen a 18 gyakorlatot es kesz?Nem fog hamarabb vagy eppen kesobb megjonni az egyebkent rendszeres mensesem?
2836. Pusza72
2014. szept. 2. 22:42

Sziasztok lányok!

Én úgy tudom hogy a tv-ben is amit láttam az AVIVÁr-ról ott nem hangzott el hogy nem lehet endometriózis esetén hasznosítani.De viszont ott kifejezetten elhangzott hogy aki babát szeretne is másként tornázik mint akinek a ciklusával ,mensi görcseivel,mensi napok hosszával,petef.eldugulás stb... problémái vannak.Meg tudnátok kérdezni az oktatótokat erről mit tudnak,hogy mik azok a gyakorlatok mit végezni kell??

2835. babika_ (válaszként erre: 2834. - Tulipán13)
2014. szept. 1. 09:29
Én sem találom sehol :-(
2014. szept. 1. 08:36

Sziasztok!


Köszönöm Zebracsikó válaszát, utána is fogok járni, de ettől függetlenül szeretném legalább elolvasni, hogy mégis miről szól a könyv. (Azzal még biztos nem ártok. :-D)Ezért, ha valaki meg tudná küldeni, megköszönném.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook