Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák mélyponton fórum

Anyukák mélyponton (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
219. mestimi
2011. febr. 14. 20:57
Hát nekünk minden összejött a hétvégére. A kisfiam kórházban van az apukájával, nekem becsípődött a derekam, és ráadásul ma a kislányom is beteg lett. Influenza B vírus. Vigyázzatok nagyon, aki még nem adatta be a védőoltást az tegye meg mihamarabb, más védekezés ellene nincs. Szép napot holnap mindenkinek!
218. orsolya33 (válaszként erre: 215. - Banita32)
2011. febr. 13. 11:20
Nekem azért vált be a suttogó,mert kezdő anyaként két egykorú sírós csecsemővel az eleje egy káosz és hajszálon múlt ,hogy nem lettem tényléegesen depressziós. Ikres szülőkre, főleg az anyára jellemző az önsanyargató lelki furdalás, hogy nem tud úgy koncentrálni soha egy gyerekre,mert ott van a másik,aki sír és bele pusztultam,úgy sajnáltam a másikat,amikor az egyiket pelenkáztam. Lelkileg borzasztónak éreztem magamat emiatt. Az, hogy a gyereket megtanítod egyedül elaludni,úgy,hogy mellette vagy, de nem riszálod (mert akkor riszálhatod majd 13 kilósan is, én meg kettőt egyedül nem tudtam)attól csak egy tudatos anya leszel,aki jót tesz a gyerekének,mert az elalvással nem lesz gondja és Te is tudsz pihenni és a baba egy fitti anyukát kap,ami neki is jó. Én két gyerekkel csípőből kezdőként megcsináltam, és van két huncut,kiegyensúlyozott babám,akivel sokat tudok játszani,akikre van egy "csomó" időm. Ami engem kikészít,hogy ez egy kicsit monoton,de az idők változnak,méghozzá gyorsan,illetve, hogy az etetőszékben állandóan felállnak és az etetés közelharcnak számít. Nekem ennyi problémám van, illetve, hogy várom a jó időt,amikor könnyebben ki tudunk mozdulni és tavasszal ráadásul kertes házba költözünk :))))
217. orsolya33 (válaszként erre: 214. - 3aad3b800d)
2011. febr. 13. 11:12
Igazából aktívan a 4-5. hónapban vezettem be nekik a napirendet. Figyeltem Őket, hogy mikor kelnek általában, kb. mikor álmosak,egy 4-5 hónapos baba 4 óránként álmos általában,bár ez is gyereke válogatja, de én 3-4 óránként letettem Őket aludni. Eleinte ordítás volt,felvettem őket ,megnyugtattam,a kezembe szundikáltak (egyértelműen álmosak voltak),de amikor letettem Őket ordítás. Tartottam magamat a rendhez és egy két hét után Ők is hozzá szoktak és szépen elaludtak maguktól,kis nyűgösködéssel,de egyedül. A mi napirendünk ennyi idősen: reggel felkeltek, peluscsere, cumisüveg,"játék",3-4 óra múlva lefektettem őket,felkeltek ,újra evés, foglalkozás, séta...,lefektettem Őket...szóval a sorrend volt a lényeg,illetve ha jól emlékszem,amikor még tápszeresek voltak (nem jött össze sokáig a szoptatás :((((((( ) akkor ha jól emlékszem 4 vagy 5 alkalommal kaptak tápszert,illetve ennyi idősen előtte egy pár kanál almapépet, sütőtök pürét adtam, hogy gyakoroljuk a kanalazást és amikor már szépen ették a pépeket,akkor egy étkezést lecseréltem és én főztem Nekik a főzelékeket. A lényeg, hogy Te tartsd magad a napirendhez, ziccerek lesznek, valamikor simán megy minden,de jöhet egy front, illetve fogzás,amit nálunk már nem lehet észre venni,illetve a fogzásra van gyógymód, csak az nem a ringatás. De ha ez szépen kialakul,akkor bármit meg tudsz csinálni a baba mellett akkor amikor alszik,lesz időd magadra az idő alatt,és amikor fent van,akkor maximálisan az Övé vagy :))))
216. 3aad3b800d (válaszként erre: 215. - Banita32)
2011. febr. 13. 09:50

Én is pont így vagyok vele... Szerintem sincsenek típusok, minden gyerek más, és a saját gyerekét az anya ismeri a legjobban.

És én is úgy gondolom, hogy az elején nekünk kell alkalmazkodni a gyerekhez, és nem fordítva. Én mindig azt néztem, hogy nekik mi a jó, és nem azt, hogy nekem.

A pólyálás tényleg jó (én mondjuk csak takaróba bugyoláltam őket), mert olyan érzést kelt, mintha az anyaméhben lennének, és ez megnyugtatja őket.

215. banita32 (válaszként erre: 213. - 3aad3b800d)
2011. febr. 12. 17:00

Én az elsőt elkezdtem olvasni. Kb. a feléig jutottam. Nekem az nem tettszett benne hogy nagyon egy kalap alá veszi a gyerekeket. Igaz felsorol 4 vagy 5 típust de mindet ugyanúgy kezeli. De szerintem ez baromira nem igaz. Minden gyerek személyiség. Na meg az se nagyon jött be nekem hogy olyanná neveli a gyerekeket hogy neked legyen jó. Valahogy mintha a gyerek érdeke nem lenne igazán szem előtt. Persze nem azt mondom hogy mindennek úgy kell történnie ahogy a gyerek akarja mert nálunk sincs így, de sok mindenben hozzá igazodunk.

Na persze alkalmaztam belőle pl. a pólyálást mert nekünk az bevált. Mivel az én gyerekem amíg tudta kezét-lábát mozgatni addig nem aludt. Amikor a párom bebugyolálta egy pillanat alatt elaludt. Persze először jött 1-2 perc ordítás (ezért csinálta a párom mert én képtelen vagyok hallgatni a sírását) és bevágta a szunyát. Ezért is van elrontva nálunk az alvás mert a mai napig nem vagyok hajlandó sírni hagyni a szobájában.

214. 3aad3b800d (válaszként erre: 210. - Orsolya33)
2011. febr. 12. 15:04
Leírnál pár dolgot belőle, amit nálatok bevált?
213. 3aad3b800d (válaszként erre: 212. - Banita32)
2011. febr. 12. 15:01

Én nem olvastam, de nekem nagyon ellenszenves, amiket hallottam belőle... Te mennyire ismered? Mi tetszik belőle?

Általában ezt a könyvet vagy istenítik, vagy el akarják égetni...

212. banita32 (válaszként erre: 210. - Orsolya33)
2011. febr. 11. 21:14

A Suttogó egyébként egy nagyon jó könyv, uncsitesóméknál nagyon bejött. De hát gyereke válogatja. Nálunk már a esti 2 óránként etetés se jött be, cseszett enni nem volt éhes.

Egyébként nappal nincs vele sok gond (ez a nagy szerencsém) és úgy látom a hisztizés se lesz nagy dolog nálunk, mert nem hisztis. Bár lehet később fog jönni.


Kitartást az ikrekhez, nyugtasson az hogy nagyon sok ikres ismerősöm azt mondta hogy később könnyebb mert szépen lejátszanak együtt.

211. banita32 (válaszként erre: 207. - 3aad3b800d)
2011. febr. 11. 21:11

Nem irigyellek, ma a barátnőm is hulla volt neki egy 3,5 éves és egy 5 hónapos van. A héten a nagy beteg volt nem volt oviban, a kicsinek meg jött a foga.

De legalább itt voltak kicsit és nagyokat nevettünk a szerencsétlenkedéseinken.


Remélem hamarosan elmúlik nálatok is a hisztizés, sírás és ki tudod pihenni magad.

210. orsolya33 (válaszként erre: 208. - Banita32)
2011. febr. 11. 21:05
És még dacos korszak is....még előtte vagyok. Nekem a suttogó című könyv segített nagyon sokat és sokszor merítettem belőle erőt, jó tanácsokat adott. Mivel két egyidős babával elejétől kezdve egyedül vagyok alkalmaznom kellett. Mára a csajoknak olyan napirendjük van,szépen alszanak, esznek,bár az etetőszékben ülni nem szeretnek, csak állni. Az ikeranyaság eleje kezdőként sokkolt,nagyon nehéz volt,de egyre jobban jönnek ki a pozitívumok,bár szerintem a dackorszaknál újra borul a bili,de előre készítem magamat.
209. orsolya33 (válaszként erre: 207. - 3aad3b800d)
2011. febr. 11. 21:01

ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ ne panaszkodj, mert jönnek és lecsesznek, hogy nem tudod mit vállaltál :)))))

A fáradtság nagyon kifordítja önmagából az embert és valóban nehéz egy pici gyerekkel, egy tinivel meg még inkább. Még messze van, de én félek a tinikortól,hogy elveszítem a tündér babáimat és kis utálatos visszaszájalósok lesznek,akik dugiba kipróbálják a bagót és én leszek az első számú ellenség. Nyugi, jön a nyár,akkor minden jobb,emlékszem tavaly is így volt nálam,olyan frankó nyarunk volt,a lányok is tök nyugisak voltak. Szerintem a pici a front miatt nem aludt, a lányok másfél évesek, már nem veszem észre rajtuk a fronthatást.Mennyi idős a pirinyó?

208. banita32 (válaszként erre: 206. - Orsolya33)
2011. febr. 11. 19:51
2,5 éves kinn van az összes foga. Hyperkatív a kis szentem szerencsére egyetlen kirívó tünete hogy baromira nem alszik. Egyébként egy tündér és nagyon imádom csak jó lenne egyszer kialudni magam.
2011. febr. 11. 19:44

Nagyon nehéz napom volt... A pici egész délután nem aludt, mikor meg végre elaludt volna, a nagy felkiabálta. Felváltva bőgtek én meg felváltva rohangáltam hozzájuk. Szeretném megnézni azt a nőt, aki ilyenkor angyali mosollyal az arcán énekelget meg táncolgat, és arra gondol, hogy hű, de jó neki...

Szeretem nagyon a gyerekeket és boldog vagyok, hogy vannak és anya lehetek, de néha nehéz és kiborulok.

206. orsolya33 (válaszként erre: 205. - Banita32)
2011. febr. 11. 19:32
Mennyi idős a pici, jön a foga? Hála az égnek nekünk a fogzással nagyon nincs gond. Egyszer kétszer volt annyira gázos, hogy bekentem és még fájdalom csillapítót adtam nekik,aminek nem vagyok híve,de basszus,valahogy meg kell oldanom a bajaikat.
205. banita32 (válaszként erre: 204. - Mestimi)
2011. febr. 11. 19:14
Újabb rossz éjszaka után én most már azért drukkolok hogy 8-ig ébren maradjak hogy lefektessem a gyereket. Persze ő pörög ezerrel.
204. mestimi
2011. febr. 11. 19:02
Kezd újra rossz idő lenni sajnos. Pedig tegnap még a játszóteret is meglátogattuk. Most van egy nyugis félórám, a kisfiam a mamájánál alszik, a másik picurom meg elszundikált, persze a férjem ilyenkor biztos, hogy nincs itthon. Ma lehetne egy nyugis esténk, erre kb.11 és éjfél között jön haza. Ki bír addig fent lenni?
203. 4c1a787e8f (válaszként erre: 202. - Jozsi.38)
2011. febr. 11. 10:13

A vége tényleg gáz.


Viszont utána megéri a kitartás.


Szültem 36. meg 42. hétre is. Az előbbivel utána fél év pokol volt, és talán még mindig nincs minden rendben az utóbbit meg észre se veszem...

Volt egy 38. is. Az átlag.


Rádásul a 42. hetes az úgy volt, hogy már a 16. héten fenyegető vetéléssel veszélyeztetett lettem, állandóan görcsöltem, rossz afp, meg vérrög, meg minden volt. Szedtem gyógyszert, ha meg görcsöltem algopyrint, meg nospát kellett...bár azok is kockázatosak voltak. Meg persze a temérdek magnézium... A gyógyszert azt a 36. héten abba kellett hagyni... a magnéziumot azt még egy-két hétig szedtem...


Úgyhogy kitartás! Minden OK. lesz!

2011. febr. 10. 16:16
a 35. hétben vagyok :) a két hetet csak azért szeretném kihúzni, mert a kisebbel is épphogy betöltöttem a 36hetet
201. 3aad3b800d (válaszként erre: 200. - Banita32)
2011. febr. 10. 16:01
Nálunk is így volt. Ha 36. hét után is szedik, akkor szülésnél a tágulást gátolja.
2011. febr. 10. 15:50
Hmm neked a doki még engedi? Itt a 36. héttől nem lehet hogy ne hátráltassa a szülést.
2011. febr. 10. 15:49
Hát ha már csak annyi van akkor nekem se sok kedvem lenne menni. Én 36. hét után mondtam hogy eddig állapotos voltam most már terhes vagyok.
2011. febr. 10. 15:39
az idő szuper, de semmi erőm megmozdulni. napok óta olyan vagyok mint a keményre fújt lufi, hiába szedek magnéziumot :( remélem még azért két hetet minimum kihúzok egyben
197. banita32 (válaszként erre: 196. - Orsolya33)
2011. febr. 10. 15:33
Én most is megyek mint a bolygó hollandi. De már nagyon várom a tavaszt hogy egész nap a kertben legyünk meg csavarogjunk mindenfelé. Most ilyen ramaty időben azért nem az igazi.
2011. febr. 10. 14:56
Mi is jó napokat élünk,jó az idő,apa szabin van, kimenőt kaptam mára. Voltam barátnőzni...csak jövőhéttől újra rossz időt ír és ettől kicsit tartok. Nálam ez téli "depresszió",tudom,hogy a rossz idő hozza ki belőlem a mélypontot,emlékszem tavaly is így volt, tavasszal és nyáron jöhet akár milyen házimunka,akár milyen túlterheltség, bírom, két gyerek mellett is és tök vidám vagyok :))))) Előre látom mennyit fogok menni a lányokkal, ráadásul a jogsim is meglesz hamarosan, úgyhogy nincs Isten aki otthon tart minket :)))))
195. eduso1
2011. febr. 10. 13:43
Nézetek át rajta,nem kell vele foglalkozni,pont ennek örül,ha feszültséget kelthet!!!
2011. febr. 10. 13:18

Sziasztok! Látom ismét buli az élet:DDD

Hagyjátok már békén azt a nőt, okos enged:)

Süt a napocska, legalábbis felénk, ha Pöttyöm felkel, sétálunk egy nagyot!

193. 3aad3b800d (válaszként erre: 191. - A0c1361e44)
2011. febr. 10. 13:16
Na ne mondd! Áruld el légy szíves, milyen hibát találtál!
2011. febr. 10. 12:58

És megint lehordott minket mindennek...

Közbe meg ugyanolyan mint mi!

Semmivel sem vagy különb! Ne hogy azt hidd!!!

191. a0c1361e44 (válaszként erre: 189. - 3aad3b800d)
2011. febr. 10. 12:20

És elgondolkodtál, hogy miért? Ugyanezt írtad. Szerinted nem tudok helyesen írni és csodák csodájára, a következő hozzászólásodban volt hiba.

Szállj le rólam. És ne csodálkozz a helyzeteden.


A másik fórumra beírtam a mostani véleményemet, amely itt mindenkire vonatkozik. Olvasgassatok és elmélkedjetek.

190. 3aad3b800d (válaszként erre: 186. - Eduso1)
2011. febr. 10. 11:05
A napfény tényleg csodákra képes. Nálam is sokszor volt már, hogy rossz hangulatban indult a napom, aztán a séta alatt teljesen feltöltődtem.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook