Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák mélyponton fórum

Anyukák mélyponton (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
339. banita32 (válaszként erre: 337. - Jozsi.38)
2011. febr. 23. 11:55

Na nálunk meg pont a dokinál nincs hiszti, sőt ő egyből vonulna is be. Felül az asztalra, mindent enged dokinéninek (nagy köztük a szerelem), mindent megcsinál. Nem is érti hogy mért mondom hogy néha rossz meg eleven a gyerek.

Na a védőnő azt tudja mert ő ugye látja otthon is. A múltkor is itt pörgött neki ezerrel vagy fél órán keresztül, alig tudta megcsinálni a 2 éves felmérést.

338. 3aad3b800d (válaszként erre: 336. - Banita32)
2011. febr. 23. 09:41
Pont erre gondoltam tegnap. Az én gyerekem is azt mondja mindig, hogy "Többet nem...", mondjuk "megpróbálom" nélkül, de szerintem így is jó, ezzel is lezárjuk a dolgot és tudatosítjuk benne, miért volt a büntetés.
2011. febr. 23. 09:34
bolti hiszti nálunk se volt. csak a dokinál, de ott rendesen megadta a módját :)
2011. febr. 23. 08:58

Mi a bocsánat kérés helyett azt használjuk hogy "Megpróbálom..." Tehát a bünti előtt elmondom mért kapja és a végén meg megbeszéljük és akkor megkérdezem hogy: "Megpróbálhatnánk hogy többet nem téped a virágot?" Szerintem ezt a kicsik jobban megértik mint azt hogy sajnálom. De persze ez is gyerekfüggő.


Igen sok mindenben mázlista vagyok, csak tudnám akkor néha mégis mért ilyen szar az egész????

335. 14ef40febd (válaszként erre: 332. - Banita32)
2011. febr. 22. 19:41
Mázlista!!!!!!!!!!!!!!:-)))))))))))))
334. 14ef40febd (válaszként erre: 333. - 3aad3b800d)
2011. febr. 22. 19:40
szerintem jó ötlet, köszi.Ezért vagyok itt ezen a fórumon, hogy ilyen ötleteket gyűjtsek, az önasanálaton kívül:-))))
333. 3aad3b800d (válaszként erre: 330. - 14ef40febd)
2011. febr. 22. 17:13

Igen, de sokra megyek vele...


A boltos dologra láttam a szuperdadás műsorban egy jó ötletet.

Csináltak a gyerekeknek egy bevásárlólistát (ott több gyerek is volt). Mindegyikén kis rajzok voltak, és azért az élelmiszerért ők voltak a felelősek. Figyelniük kellett, miközben járkáltak körbe, hogy mikor látnak meg valamit a listájukról, és így tök jól elvoltak. (Remélem, érthetően írtam le.)

Kicsit macerás, de lehetne valami hasonlót csinálni. Rajzolás helyett esetleg a szórólapos katalógusokból kivágni képeket, tej, kenyér, virsli, joghurt, stb., nem muszáj persze mindent, csak néhány szükséges dolgot. És ha valamit megtalált, azt kipipálhatja a listáján.

2011. febr. 22. 15:53

Én nagy mázlista vagyok mert a szüleim 5 percre laknak és anyu már nyugdíjas. Na meg az alsó szomszédaink a legjobb barátaink. És a házban lakik még tesóm barátnője is. Bár ők már csak nyár végéig mert akkor költöznek tesómhoz Pestre. Így azért általában van kihez szólnom.


Már én is érzem hogy teljesen el vagyok butulva. Nem jutnak eszembe szavak, már nem tudok fejben összeadni, semmi nem megy olyan gyorsan mint régen. Persze nem panasz csak ténymegállapítás.


Egyébként nekem nincs olyan nap hogy csak itthon vagyok, vagy ha igen akkor jön anyum, barátnőm a kicsivel vagy ilyesmi. Egyébként mindig megyünk valamerre. Még szerencse hogy apum elég kötetlen munkaidőben van, most meg még vizsgaidőszak is van úgyhogy anyuval mindig kitaláljuk hova fuvarozzon. Ha meg jó az idő akkor kert, pálya, játszótér.

2011. febr. 22. 15:11
sok hibát ejtek, a Caps Lock is bekrepál néha, látszik is, na és amit az előbb írtam, hogy késlány, az kislány akart lenni:---))))Bocsi.
330. 14ef40febd (válaszként erre: 328. - 3aad3b800d)
2011. febr. 22. 15:10
na és mit mondott a férjed???Remélem igazat adott.
329. 14ef40febd (válaszként erre: 328. - 3aad3b800d)
2011. febr. 22. 15:09

Igen, igen.A barátok elkopnak, ha megy a nagy családi élet, főleg, hogy nem egyszerre szül az ember a barátnőjével, mert ha úgy lenne milyen jó is lenne összejárni.De neki bizots tündéri késlánya lenne és nem tudna mit kezdeni az én kisördög fiacskámmal:-)))

Ma tuti megint front van.Bunkó voltam, hazajött a férjem, és azt mondtam neki, hogy ha annyira akartad a gyereket, menjetek el valahova mert én már megőrülök.Amíg vécén voltam, kiment az udvarra, mert nem zártam be az ajtót, a kint hagyott kávésbögrémet földhöz vágta, és felborította a mézeshordót, szerencsére nem esett rá.Szóval a mi lakhelyünk nem gyerekbiztos, az biztos.:-))))

Megőrülök, hogy max a boltban találkozok felnőtt emberekkel, hogy akkor is azt kell néznem melyik Kinder tojást roppantja össze, vagy ott van-e még amíg fizetek, mert rendszerint kimegy az utcára és ott nagy a forgalom.Szóval a tettek mezejére kell lépnem, nem testi fenyítéssel, valami sarokbaállítási módszerral, de a boltban ott mondjuk nincs sarok:-))majd arra is kitalálok valamit.

328. 3aad3b800d (válaszként erre: 323. - 14ef40febd)
2011. febr. 22. 14:35
Ugyanígy érzek. Mondtam a férjemnek hétvégén, hogy nekem már az is változatosság, ha elmegyünk bevásárolni. Mert amúgy csak ülök a négy fal között vagy bolyongok itt a kihalt utcákon, és nem tudok senkivel egy értelmes szót váltani... Barátaim sincsenek igazából, sajnos csak itt a neten, ez az egyeteln társaságom.
327. 3aad3b800d (válaszként erre: 322. - 14ef40febd)
2011. febr. 22. 14:33
Én is ezen gondolkodtam, mert amúgy azt vallom én is, hogy nem szabad a bocsánatkérést erőltetni, mert attól, hogy azt mondja, "bocsánat", még nem bán meg semmit, és nagyon ellenzem is, de itt szerintem tényleg az a lényeg, hogy tudatosítsuk benne még egyszer, miért kapta a büntetést, és hogy valahogy lezárjuk és tiszta lappal indulhasson. Ahogy a cikkben írták, hogy "sajnálom, hogy tépkedtem a virágokat", az annyira talán nem konkrét bocsánatkérés.
326. eduso1
2011. febr. 22. 14:06
Volt olyan nálunk is,hogy kiakasztott a játszón!!Megfogtam és felvittem a lakásba!Azt mondtam neki,ha nem viselkedsz jól,akkor haza megyünk!Még 2x megcsinálta a hisztiét!Persze rögtön mentünk haza!Azóta nagyon rendi a játszón!!!!Sajna otthon van hiszti,de most azon vagyok,hogy azt is tudjam kezelni!!
2011. febr. 22. 13:54
Ja a játszótér, csakhogy elég nehéz úgy beszélgetni, hogy a kisfiam a bicikliútra szaladgál, meg átbújik a korláton és nem messze ott az út és fejbekólintják a hintával, meg minden, szóval nekem ma a car is ízetlen, már elnézést.;
324. eduso1
2011. febr. 22. 13:42
Én most nagyon szerencsés vagyok!!Átjöttünk a szüleimhez!!Holnapra megbeszéltem,hogy találkozunk 2 órára a régi osztálytársaimmal,hogy egy kicsit feltöltődjek!!Télen éreztem magamon a depresszió tünetei,de ahogy lementünk a játszóra és Anyukákkal beszélgettem-éreztem,hogy vidámabb vagyok!!:-)))
2011. febr. 22. 13:24

Én ma maegint mélyponton vagyok.Ez a hoxa az egyetlen, ami kizökkent , mert időm másra nincs.

Ki hogy dolgozza fel, aki gyesen van, vagy gyeden, hogy minden napja egyforma éveken át?

baccus.éveken át minden nap:mosogatás, főzés, bevásárlás, rendrakás, kuka, kutya, cica, takarítás, begyújtás, kert, és nem utolsósorban a gyerekek és hogy tudjátok kikapcsolni az agyatokat, mert én már úgy érzem leépülök szellemileg, az egész napos autózástól és a többi kicsiknek való játéktól ami 1-2 órán át szórakoztató, de egész nap, éveken át, már kiakasztó.

322. 14ef40febd (válaszként erre: 321. - Banita32)
2011. febr. 22. 12:03
szerintem nem a bocsánatkérés a lényeg, hanem, hogy azt elismételje, mi az amiért a sarokban áll, hogy megerősítsük benne, hogy miért is történt, hogy nem csak úgy passzzióból raktuk oda be.Amúgy meg már az ősidőkben is a sarokbaállítás volt az ovikban a módszer és semmi más.Emlékeztek?Én sokszor álltam ott.Volt egy eset, mikor középre állítottak, azt akarták szégyelljem magam.Na akkor elkezdtem bohóckodni a többieknek.akkor átállítottak a játékpolc mellé, na ott meg jót játszottam a játékokkal.Aztán mivel én győztem:-))visszaülhettem az ebédlőasztalhoz.Fura hogy még emlékszem rá, legjobban arra, hogy mamám jött értem és elmeséltem neki és emlékszem az elfojtott mosolyára:-DDDD
2011. febr. 22. 12:00

A nem magától jövő bocsánatkérést én nem tartom jó módszernek. Mivel inkább kimondja csak had szabaduljon. Előbb azt kell megtanulni hogy sajnálja is a dolgot. De szerintem az meg csak nagyobb korban jön el.


Egyébként ez egy nagyon jól működő rendszer, láttam én is a tv-ben többször is sőt keresztfiaméknál nagyon bevált. A bocsánatkérést kihagyva.

Csak hát én egy percre nem tudom leültetni mert az neki már fizikailag fáj.

2011. febr. 22. 11:01
elolvastam, most már a könyv is kellene:-)))
319. 14ef40febd (válaszként erre: 317. - 3aad3b800d)
2011. febr. 22. 10:58
Megnézem, köszi.
318. 14ef40febd (válaszként erre: 316. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 22. 10:58
Mit lehet tenni?Bizots nem jó módszer hosszútávon, de próbálom hogy elkerüljék egymást.A nagy tanul, bezárja az ajtaját, kis hiszti, aztán sima ügy.Ha kijön, akkor rámászik, lebirkózza, stb., kezdődik az őrület.na de nem élhet mindig a szobájában.Nem tudom.
2011. febr. 22. 10:07

Sziasztok!


Itt egy cikk arról, amiről a büntetés kapcsán beszéltünk, hátha segít:


[link]


Arra nagyon kell figyelni szerintem, hogy a cikkben említett pontokat következetesen betartsuk. Nálunk pl. a bocsánatkérés kimaradt eddig, de kipróbálom majd így.

316. 4c1a787e8f (válaszként erre: 266. - 14ef40febd)
2011. febr. 22. 09:42
Nálunk is a nővér a "baj". Igazából ők nem tudják egymást "feldolgozni". Ez egy állandó testi-lelki feszültség. A hiperaktivitást meg kell nézetni, ha gyanús, de az alapján, amit írsz, nem valószínű, hogy az a baj...
315. eduso1
2011. febr. 22. 08:49
Sajnos é n is ettől félek,ha vissza megyek dolgozni,akkor ott senkit nem érdekel,hogy beteg vagy te vagy a gyereked,gyere dolgozni!!20 évig dolgoztam ott és alig voltak betegállományban!!Szerintem ha leépítés lenne biztos engem küldenének el,mert a gyerekeseket nem tolerálják!!
2011. febr. 22. 08:15

Tegnap kicsit átalakítottam a konyhát és elpakoltam a sok felesleges cart.

Nem is tudtam hogy ettől is milyen jó kedve lehet az embernek. Most tök jó a konyhára nézni :-)


Én meg ezerrel keresek munkát, de nem találok. A legtöbb helyről még csak vissza se jeleznek hogy nem kellesz te hülye... szomorú

313. 3aad3b800d (válaszként erre: 312. - Jozsi.38)
2011. febr. 21. 22:34
Én is GYED-en leszek még, azért is lenne jó, ha felvennék most oviba, mert ha nem bírja, akkor még mindig kivehetem, illetve ha beteg, úgyis itthon vagyok, nem kell szabit kivenni.
2011. febr. 21. 18:36
igen, sajnos ez változik, ahogy közösségbe kerül.csak a nagyról írom, de ez automatikusan igaz a kicsire is, októberben 1hét ovi, 1hét itthon, aztán decemberben csak 1hetet hiányzott, és most februárban kezdte újra ezt hogy 1hét ovi 1hét itthon. az első év erről szól, erősödik az immunrendszer, csak a munkahely nem tolerálja :( mondjuk én gyeden vagyok így ez nem gond
311. 3aad3b800d (válaszként erre: 309. - Jozsi.38)
2011. febr. 21. 18:26
Én is ettől félek, hogy mi lesz majd szeptembertől, ha a nagy ovis lesz... A kicsi most is elkapta tőle az orrfolyást. Szerencsére nagyon ritkán beteg, de az ovival ez sajnos változni fog, gondolom...
2011. febr. 21. 17:51
Sajnos ez ilyenkor így van, sok ismerősöm is mondja. Mi még csak szeptemberben fogjuk kezdeni az ovit. Eddig nem volt beteges, úgyhogy reménykedem.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook