Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák mélyponton fórum

Anyukák mélyponton (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2011. febr. 21. 17:01
nem, csak a nátha miatt nem akar rendesen enni és így hígabbat kakil :( a bátyja ovis és mindent hazahurcol, egyik héten a nagyot viszem orvoshoz, a másik héten a kicsit. ez van
2011. febr. 21. 16:48

Hú akkor ment a hasa? Szegénykém. Nálunk is tuti ez van hogyha menni kell valahová akkor történik valami.

Mért mentetek a dokihoz?

2011. febr. 21. 16:15
én ma orvoshoz vittem a kicsit és murphy "működött". le kellett cserélnem a bodyját a harisnyáját és a nadrágját, úgy összekakálta magát. természetesen előtte, nem utána :) amikor végeztünk az orvosnál, addigra meg merő pisi lett. király volt, ne mondjam :( ja ő 17hónapos, félreértések elkerülése végett
2011. febr. 21. 15:56
Rá lehet látni az udvarra? Nekem a szobájában sokszor egyedül van, bár szinte az egész lakás gyerekbiztos, nagyon nem érheti baj. Persze ő tud azért mert tegnap is addig ugrált míg lefejelt az ágyról.
2011. febr. 21. 14:09
Én megkockáztattam, hogy egyedül marad az udvaron, amíg felporszívóztam két helyiséget.ez ishaladás.szerencsére nem lett baj.
2011. febr. 21. 12:41
Most kezdek elsimulni kicsit. Bár az se nagy élvezet hogy reggel óta puceválom a lakást. Ki mit csinál ma? Kis miniterroristák hogy vannak?
2011. febr. 21. 09:30
na én addig játszottam vele hajhúzást pofozkodást hogy sírt de nem akarta abbahagyni! akkor mondtam neki hogy ha ő nem csinálja én se fogom. néhányszor eljátszottuk, aztán befejezte. ezt úgy kell vele játszani hogy nem durván de fájjon neki
302. eduso1
2011. febr. 21. 09:28
Olyan furi mikor kinevetnek!!!!Az ember el sem hiszi,hogy a gyereke ezt csinálja!!
301. banita32 (válaszként erre: 299. - Jozsi.38)
2011. febr. 21. 09:27

Én is végigkérdezem hogy mit kér, amire igent mond azt kapja. Csak mostanában semmire nem mond igent.


A visszaadás nálunk nem jött be mert egy kicsit szado-mazo a kicsikém, ő imádja ha piszkálod. Neki tetszett ha meghúztam a haját - gondoltam majd nem fogja az enyémet - de a fenét nem, röhögött hogy még-még....

300. banita32 (válaszként erre: 298. - Eduso1)
2011. febr. 21. 09:25
Ez pontosan így van. Bár itthon mások előtt is kisördög, de ha elmegyünk valahová hát ő az angyalka. Bárhová mehetek vele tuti nem lesz vele gondom, persze csak határozott ideig mivel nem nagyon tud sokáig egy helyben ülni.
2011. febr. 21. 09:22
evés kérdés: volt olyan hogy 2félét kért reggelire a nagy aztán nem kellett az se amit utoljára mondott. 1 hét után eluntam és azt mondtam hogy oké akkor nem eszel! pár napon belül elég volt egyszer megkérdezni mit kér. erőszak: viccesnek tartotta a reakciót ahogy reagál rá valaki az ütögetésre, rúgásra. visszaadtam neki nem tetszett, rájött hogy fáj és az nem jó!
298. eduso1
2011. febr. 21. 09:21
Egyik pillanatban "ördögök" a másikban meg angyalok!!!Mikor jönnek hozzánk és mesélem miket csinál,el sem hiszik mivel egy tündérnek mutatja magát!!!:-))
2011. febr. 21. 09:10
Nekem most jött érte apukám és vitte el magukhoz hogy tudjak takarítani. Már be is raktam a mosást. De nem akart öltözni, egyik ruha se volt jó. Persze utána meg a dzsekit, cipőt húzza mint a kisangyal meg a sapit is és már megy is egy "szia anya" mintha nem itt hisztizett volna egy órán keresztül.
296. eduso1
2011. febr. 21. 08:35
5kor ő is oda megy a hűtőhöz,hogy túrórúdit kér-hát majd 8 kor reggelizünk és 10 körül szóba jöhet 1 túrórúdi!!Most májkrémes kenyeret eszik és mesét néz!!Ez olyan nyugtot pillanat!!:-)))
295. banita32 (válaszként erre: 293. - Eduso1)
2011. febr. 21. 08:17
Most épp nálunk is megy a nyafi. Csináltam neki lekváros kenyeret reggelire (eddig imádta) és most megy hogy "ez nem jó". De nem fogok leállni vele veszekedni. Majd megeszi. Ha nem akkor éhes marad. Eddig a májon kívül (abból csak pár falatot) mindent megevett most meg állandóan jön hogy ez se jó az se jó, csak édesség kéne. Hát a fenét.
294. banita32 (válaszként erre: 292. - 3aad3b800d)
2011. febr. 21. 08:15
Nálunk csak 3-ban megoldható mivel az ő szobájában az ágyon én nem férek el. A mi szobánkban meg ha nem kapcsolunk ki mindent akkor sose lesz alvás.
293. eduso1
2011. febr. 21. 07:45

Jó reggelt!!Nálunk is dúl a hiszti!!Minden féle praktikával próbálkoztam,de semmi nem válik be!Most inkább nem veszem észre,csak akkor mikor lenyugodott!!Sajna a szobájába ha bevittem akkor kinyitotta az ajtót és kijött!!Ha sarokba állítom akkor ott marad ameddig akarom,de nevet az egészen!!

Eddig reggel 8kor kelt,de 5 napja 5kor már fent van és nem akar vissza aludni!Remélem ezt nem sokáig csinálja!!

292. 3aad3b800d (válaszként erre: 287. - Banita32)
2011. febr. 20. 18:47
Ugyanígy volt nálunk, míg nem volt a pici, csak mi ketten feküdtünk. És ugyanígy átjött minden éjjel.
291. 3aad3b800d (válaszként erre: 283. - 14ef40febd)
2011. febr. 20. 18:46

Én nem azt mondom, hogy nem szabad reagálni sehogy. Persze hogy kell, én csak a testi fenyítést tartom helytelennek. Büntetni is kell, csak nem így. de még egyszer mondom, én senkit nem ítélek el, csak személy szerint nem tartom ezt helyes módszernek.

Agresszió csak agressziót szül. Ha ilyesmit csinál, én mondjuk megpróbálnám a következőt:

erősen megfogni, esetleg kicsit megrázni, és erősen magamhoz szorítani, míg lenyugszik. Persze szóban közben elmondani a szokásosakat...

Vagy nálunk van egy büntető helyiség, csak ott lehet hisztizni, és akkor jöhet ki, ha lenyugodott. Nem zárom be persze...

2011. febr. 20. 17:43

Ha nappal nem alszik akkor az éjszakák általában még rosszabbak mint az átlagos. Akkor sokkal többször ébred meg.

Vele együtt lefeküdni nem tudok nem tudok olyan korán aludni. Na meg mikor elalszik akkor kb. 1-1,5 óra mire az idegrendszerem kicsit lecsillapodik. Próbálok egész nap türelmes, figyelmes lenni, nem kiabálni, nem kiakadni de ez sokat kivesz estére. De ő talán kezelhetőbb.

Egyébként ma bevettem a "leszarom" tablettát. Nem akarsz felöltözni? Akkor úgy maradsz. Nem akarsz enni? Akkor éhes maradsz. Nincs erőm minden csip-csup dolog miatt órákig könyörögni.


Megértem szegény nagyobb gyerekedet, biztos jó lenne hogyha többet tudnál vele törődni. De úgy érzem nagyon megértő lélek. Így talán kicsit könnyebb, mert az még rosszabb lenne ha ő is hisztizne amiért a kicsire több figyelem kell.

289. 14ef40febd (válaszként erre: 288. - Banita32)
2011. febr. 20. 16:08

Tegnap, mikor nem aludt nappal, akkor sem alszik nyugodtabban éjjel?

Nem az a baj, hogy korán fekszik, eltelik jó pár óra is mire te lefekszel és ez így persze Nekd kevés? nem lehetne megoldani, hogy Te is lefeküdj mikor ő?

Tudom-én sem fekszem le, mert végre lehet egy szabad gondolatom, kicsit nézhetek ki a fejemből, vagy éppen megfürödhetek, vagy elvégezhetem az elmaradt házimunkát, vagy éppen tudok szólni a másik gyerekemhez is, aki a kicsi miatt igen csak el van hanyagolva.Szegény.Na ezért is lelkiismeretfurdalásom van, mert ő is kapott egy zombi anyukát és egy szeleburdi kistestvért, akihez semmi türelme nincs.Mondta is valamelyik nap, hogy nincs hozzá türelme, sosem lehet kettesben hagyni őket.Sajnos.Mások úgy gondolják, hogy milyen jó nekem, mert biztos vigyáz rá, de hát nem így van.Sajnos.

2011. febr. 19. 23:11

Vagyis én főleg csak aludnék, mert akkor már nem tudok annyira mélyen, na meg ugye akkor jön a felületes alvása és így én se tudok mélyen aludni.

Szégyen és gyalázat de tegnapelőtt éjjel nem ébredtem fel arra hogy bejött. Annyira kóma voltam hogy szerintem ágyút dörgethettek volna mellettem.

2011. febr. 19. 23:08
Mi úgy alszunk hogy mind a 3-an lefekszünk és amikor ő elalszik, párom beviszi a szobájába. Ott alszik tovább az változó hogy meddig. De van hogy megébred és ott marad, de legkésőbb olyan hajnali 3-kor megjelenik nálunk. Akkor közénk fészkeli magát, hozzám bújik és úgy alszunk tovább.
286. 14ef40febd (válaszként erre: 285. - Banita32)
2011. febr. 19. 22:59

Ez nem igaz, nálunk is meztelen szokott elaludni éjjelre, azután öltöztetem fel.

A kocsiból mindig behozom ,levetkőztetem és úgy alszik.Hát a bicikli jó lenne pedig, de nem hegyen:-)))

Megint ki kell jelentetnem, ma délutn kettesben voltunk itthon, szinte semmi baj nem volt.Nem értem, mi van, ha más is van a képben.Olyankor egyáltalán nem hallgat rám.ma egyébként boldog vagyok.a délután tündér volt, mondom kettesben voltunk.sokat rám nézett cinkosan, sokat játszottunk, nem főztem,csak neki amit kért és inkább vele voltam.végre mosolygósan fekszem le.Nektek is szép ééjsazkát.Te is vele alszol?

2011. febr. 19. 22:23

Mi sokat vagyunk anyáméknál, anyós meg velünk lakik úgyhogy látja őket sokat. Nagyon szereti is őket nekik is hízeleg meg adja a puszikat. Nálunk szerencsére nem annyira van erőszakosság, inkább csak pörgés. De azért nagyon kell figyelni hogy ne hagyjunk olyan dolgokat elől. Egy időben rá is jellemző volt hogy agresszívabb volt, szeretett harapni, ütögetni minket de szerencsére erről már nagyából leszokott.

Hunor nagyon bújós, szeretgetős típus rengetegszer csak úgy odaszalad megölel, megpuszil.


A pocsolyák nálunk is nagyon menőek, most megyek is venni neki gumicsizmát mert kinőtte.


Bevallom mondani könnyű hogy maradjon nyugodt az ember. Most én próbálom ezt a taktikát de néha nem megy. Megütni teljesen felesleges mert abszolút nem érdekli a dolog. Sőt ha mi úgy akkor ő is úgy mód szerint akkor ő is ütni akar. Ezt meg én nem akarom. De hiába mondom el a dolgokat szépen ezerszer, semmi haszna. Már feladtam. Ma se akarta az istennek se felvenni a pizsamát, úgyhogy egy szál pelusban aludt el, utána felöltöztettem... Nem fogok mindenen hadakozni vele mert ő lecarja csak kiröhög én meg gutaütést kapok.

284. banita32 (válaszként erre: 279. - 14ef40febd)
2011. febr. 19. 22:10

Mostanában nálunk is már csak az segít ha elviszem autókázni. De ha nem kell menni sehová akkor feleslegbe nem fogok kocsikázni, főleg hogy azért ha leállok vele valahol nem nyár van, hideg az autóba aludni. Biciklim nincs, na meg hegyen lakunk.

Ma se aludt, reggel 7 körül ébredt és majd 9 óra volt mire nagy nehezen ágyba könyörögtük. Most még alszik de lassan ébredni fog. Teljesen ugyanaz ami nálunk. Ha megébred utána 3-4 órán keresztül szinte csak kómázik nem alszik. Beszél álmában, sokat forgolódik, iszik, simogatja a hajam, rám mászik stb. Nálunk még éjjel pelus van úgyhogy pisilni nem kell fel. De ez se lesz sokáig mert már nagyon kezd szobatiszta lenni.

2011. febr. 19. 21:28
Egy kérdésem lenne.Mindenki azt mondja az a helyes, ha nyugodt marad az ember.Na és nem szabad a kezére ütni, sem reagálni sehogy sem, majd akkor leszokik róla.Hát valahogy csak meg kell értetnem a gyerekemmel, hogy nem szaladgálunk senki után csavarhúzóval és nem döfködjük belé, és anyát nem verjük el a kisszékkel, mikor játszik velünk a földön és nem rugunk bele a volt anyósomba csak úgy játékból, stb, stb,mert nem csak hogy szégyen, de bármi történhet íg később.na és a tiszteletről nem is beszélve.Fegyelmezés mégiscsak kell.
282. 14ef40febd (válaszként erre: 276. - Banita32)
2011. febr. 19. 21:11
Igen, ebben is egy a szál.az a pici kis gyengédség, mert azért nem viszi túlzásba :-)))az annyi energiát ad és egyébként is nem tudok rá haragudni, van hogy alig bírom ki röhögés nélkül, például, hogy minden pocsárba bele kell lépni.Egyem a szívét nézek rá és látom rajta, hogy se hall se lát dömötör és tudom azt érzi meg kell csinálni, valami mondja neki belöl, hogy meg kell csinálni és nem tudok rá haragudni.
281. 14ef40febd (válaszként erre: 278. - Banita32)
2011. febr. 19. 21:09

Ez a jót akarás is imerős.Nekem az a szerencsém, hogy a testvére már 12 éves és azért valamennyire meg tudja magát védeni, de valamelyik nap is csavarhúzóval üldözte és beleszúrta volna a lábába, ha nem tekerem ki a kezéből.

Most sokan felhördülnek, hogy kerül a keze ügyébe csavarhúzó.Hát úgy, hogy szereltem a kisautóját és nem figyeltem eléggé.

280. 14ef40febd (válaszként erre: 276. - Banita32)
2011. febr. 19. 21:07

igen, ebben is hasonlítanak!!!!!!!!az én fiam is azt mondja csicsikáljunk.Na az azt jelenti, hogy összebújunk, megissza a cumikáját és 5-10 perc múlva azt mondja, hogy kész és rohanunk tovább.

nem tudom emlékeztek-e, valaki járt-e arra, de én indítottam annak idején azt a fórumot, hogy 2 éves a gyerekem és semmi lelkierőm, sem testi nincs, mert ki vagyok készülve a nem alvástól.Szóval megértelek én is átmentem rajta, meg még most sem telt el éjszaka, hogy végig aludhattam volna.És már nálunk sem működik a mamás dolog, idén már csak 2x látta, mert egyszerűen nem marad meg mással, csak velem, de azért ost ez kezd jó irányba forfulni, hogy azért néha a wc-n már nem követ:-DDDDDDDDEz komoly.Te tudod.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook