Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák mélyponton fórum

Anyukák mélyponton (beszélgetős fórum)


129. orsolya33 (válaszként erre: 123. - A0c1361e44)
2011. febr. 7. 10:25
Nahát! De jó Neked! Csak a baj az,hogy minden ember más és máshogy tud dolgokat feldolgozni,megoldani. A fórum indító is azért írta ki a témát, hogy ki tudja magából beszélni és lám, nincs egyedül vele. Valószínűleg az a téli depresszió,amiben küzd sok anyuka,amikor sokkal nehezebb kimozdulni és a gyerek is unja már,hogy csak sétálnak és nem játszótereznek. Egy kisbabás anyuka pedig teljesen más,mint akinek már 4-5 éves a gyereke, illetve általában amikor vissza emlékszik az ember, mindig csak a szép és a jó dolgok jutnak az eszébe és utólag mindig rájön,hogyan is tudott volna még jobban megoldani egy egy problémát. Szóval megértem azt amiért Te így gondolod, hogy nem kell befordulni emiatt és igazad is van, csak ez nem mindig egyszerű. Ha az én példámat vesszük: napközben egyedül vagyok az ikreimmel,egyedül a másodikról mire lejutunk az cirka fél óra sprintbe öltözködést jelent,mert elrohannak előlem. Mire két gyereket és magamat felöltöztetem félő,hogy rájuk melegszik a kabát és kint megfáznak. Lemegyek egy gyerekkel,addig a másik a járókába beöltözve,beültetem az egyiket, rohanás a másikért.... és ugyan ez visszafele. Mire apa hazajön, besötétedik, nem is beszélve a kupiról,amit minden órában össze pakolok, mellette főzni,mosni,vasalni,teregetni....lehet régen nehezebb volt a tárcsással mosni,aláírom,hogy most könnyebb és kb. két óra nyereség,de most ebben a korban élünk, nem kell mosni pelenkát, de anyu nem velünk él és sokszor nincs segítségünk és amúgy is,az engem nem boldogít, hogy régen mennyire nehéz volt,mert most is az,mert minden napra jut valami és utálom a bezártságot.
128. 3aad3b800d (válaszként erre: 123. - A0c1361e44)
2011. febr. 6. 21:13
Tudod, a depresszió nem olyan, hogy azt választja magának az ember. Az igaz, hogy mikor igazi nagy baj van, akkor senki sem depressziós, mert nem ér erre rá, ettől függetlenül nem azért lesz valaki depressziós, mert ez neki jó vagy kényelmes. Borzasztó állapot, örülj, hogy nálad kimaradt.
127. kisbögre (válaszként erre: 123. - A0c1361e44)
2011. febr. 6. 20:23

Soha nem kiabáltam a gyerekkel, soha nem mondtam hogy nem foglalkozom vele, mert annak ellenére hogy depis vagyok tudom hogy jelenleg ez a feladatom bármi is történjen!

Hogy mondhatsz ilyet??? El kellene szégyellned magad, hogy bárkiről is ilyet feltételezel, hogy azt mondja a gyerekének: "hogy hagyjál békén, mert anya depis"

126. banita32 (válaszként erre: 124. - Jozsi.38)
2011. febr. 6. 20:21
Hagyd ő úgyse fogja belátni ezt soha. Mondom mindiganya típus. Nekem is van ilyen ismerősöm mindent rózsaszínben lát és mindig mindent jobban tud, az jó csak ahogy ő csinálja. Az ilyen embereket nem lehet (én nem is akarom) meggyőzni.
125. banita32 (válaszként erre: 123. - A0c1361e44)
2011. febr. 6. 20:18

A mindiganya nem rosszat jelent csak azt hogy ez az a típus aki szerint mindig minden happy. De ez nem így van. Két év távlatából már nekem is tök poén volt a szülés is és nem is fájt annyira (dehogynem majd meghaltam azt se tudtam hol vagyok, a végén szinte kómába voltam, fájásgyengeségem volt úgy préselték ki szegénykémet, 3 orvossal 2 gyerekorvossal stb). De az idő megszépíti a dolgokat.


Ne hidd hogy az én gyerekem nem kiegyensúlyozott. Nagyon is boldog és vidám baba. Minden reggel 20 perces kacagásos fetrengést rendezünk az ágyba, utána együtt készítjük a reggelit, reggelizünk. Közben beszélgetünk (én beszélek ő főleg hablatyol), mondókázunk éneklünk. Soha nem mondom neki hogy hagyjon békén még akkor se ha épp nem olyan kedvem lenne. Ő ebből semmit nem vesz észre. Sokat jövünk megyünk, minden nap van program. Örülök minden új tevékenységének, új szavainak. Mai nagy sikerünk a bilibe kakilás volt.

Szerintem te valamit félreértettél. Örülj neki hogy a te gyereked az első naptól átaludta az éjszakákat, az enyém a mai napig 3-4x kel fel. És nem azért mert rosszak a körülményei vagy szarul bánunk vele. Ilyen volt az apja is, 6 évesen aludta át először az éjszakát. És igen fárasztó éjjelente átjárkálni, ringatni stb. És nem azért mert csinálni kell vagy mert ne csinálnám szívesen hanem azért mert nem tudod kipihenni magad.

Bár azt hiszem feleslegesen írom le mert te ezt nem akarod megérteni.

124. jozsi.38 (válaszként erre: 123. - A0c1361e44)
2011. febr. 6. 20:18
te magad írtad hogy a fiad 20éves, tehát minimum 18-19 éve annak hogy ezt csináltad! ELFELEJTETTED ezt az időszakot miért nem ismered be? NEM HISZEM hogy nem voltál SOHA egynapot se fáradt attól mert a gyerek nem aludt nyűgös volt. lehet hogy piszkos nagy mázlid volt és egy jó alvó gyereket dobott neked a gép, de ENNEK 20 ÉVE! ne 20év távlatából oszd az észt hogy milyen lehetőségeink vannak, van egy pasi osztálytársam, akinek tizenéves gyerekei vannak és ugrattuk hogy nem túl öregek még a feleségével,vállaljanak be egy picit, de azt mondta hogy ki van zárva! már el tudnak menni akárhova az asszonnyal este, eszébe nem jutna újrakezdeni az egészet és megértem! tizenx évet végigcsinálták az asszonnyal gyereknevelést mindent, és most élvezik a szabadságot. lehet hogy te bárkit bármikor le tudtál akasztani a szögről segítségnek gyerekfelvigyázásra, de a többség NEM ÍGY VAN! RÉGESRÉG NEM CSINÁLOD ÉS ÍGY ÍTÉLKEZEL MÁSOKRÓL!
123. a0c1361e44 (válaszként erre: 121. - Banita32)
2011. febr. 6. 20:04

Irtam, hogy további jó szórakozást, ha nektek ez az.

Nézzetek TV-t, vagy olvassatok utána és rájöttök, hogy ennek nincs értelme, amit csináltok. Csak saját magatokat teszitek tönkre.

Ha azt mondod folyamatosan, hogy de rossz nekem, akkor az is lesz! Nem fogsz tudni semminek sem örülni. A gyerek felnő, és semmi örömöd nem lesz benne. Ha meg már nagy, akkor már késő lesz visszasirni azokat az időket.


A mindiganya tipus egy rossz jelző?

Sajnálom azt aki nem tud az lenni, mert azok kimaradnak egy csomó jó dologból. Igen, én anya vagyok, akinek nem okozott gondot 4 évet a gyerekével otthon tölteni, aki akkor is jól érezte magát, aki nem hagyta el magát, és még a gyereke is olyan, amilyenre a legtöbb anya vágyik. Nappal játszott, éjjel aludt az első éjszakától kezdve, mindig jó kedvű és kiegyensúlyozott. Valószinű, hogy ezt annak köszönhetjük, hogy ilyen körülményeket teremtettünk neki, igy nem hallotta sosem, hogy hagyjál békén, mert anya depis...

2011. febr. 6. 20:03

Sziasztok!

Ma kicsit jobb volt a kedvem, ki is mozdultam, kicsit a lakásból, a gyerekkel ugyan de kint az idő és mesés volt.

Sajnos visszatér a rossz idő, és a rossz kedv is!!! :(((

121. banita32 (válaszként erre: 120. - A0c1361e44)
2011. febr. 6. 18:02

Hát most már én se értem. Mért baj az ha az ember néha fáradt vagy nyűgös. Igenis akartam ezt a gyereket mindennél jobban, imádom is. De azért fárasztó egész nap hogy nincs felnőtt akihez szólnál. Egy idő után ellaposodsz. De ez szerintem természetes, nem kell ezért a másikat bántani.

És ha te nem így voltál akkor örülj neki. Nem hiszem hogy mi rosszul csinálnánk valamit. Nekem már bocs lehet hogy tévedek te vagy az a mindiganya típus.

120. a0c1361e44 (válaszként erre: 119. - Jozsi.38)
2011. febr. 6. 17:12

Azzal, hogy ezt gondolod, csak kifogást akarsz találni magatoknak. Nem akarod elhinni, hogy valamit más jól csinál, ti meg rosszul (de ez persze nem a legjobb megfogalmazás).


Ahogy gondoljátok, higgyétek, hogy igazatok van, de ezzel csak saját magatoknak csináltok még több problémát. Azzal, hogy ezt teszitek nem csak a saját életeteket teszitek tönkre, hanem a gyerekeitekét és a párotokét is.


De ha ez jó nektek, ám legyen. Csak azt nem értem, ha ezt ti természetesnek élitek meg, akkor miért háborogtok? Mit kell ezen beszélgetni, hiszen mindenki igy van, nem? Változtatni nem lehet rajta, akkor el kell fogadni.


További jó beszélgetést:)

2011. febr. 6. 16:51
kék írisz hiába mérgelődsz igenis elfelejtetted milyen volt amikor a tied volt kicsi :) tetszik nem tetszik az idő sok emléket szépít vagy töröl.anyám ma megjegyezte hogy ő már nem bírná ezt a ricsajt állandóan amit délelőtt csaptak nála a gyerekeim. megfájdult tőle a feje és nem azért mert nem szereti őket már nem tudna annyi türelemmel lenni hozzájuk 24órában éjjel-nappal mint régen. ez van. egyébként szívesen vállalja néhány órára őket
118. a0c1361e44 (válaszként erre: 97. - Mestimi)
2011. febr. 6. 16:27

Miért? Mit számit nekem hány gyerekem van? Attól ti még depisek lesztek, én meg nem:) Rossz lehet nektek, de ti csináljátok magatoknak.


Az, hogy depressziós lesz e valaki nem a gyerekek számától függ, hanem attól, hogy alakitja az életét. van, aki jól beosztja az idejét, igy nem lesz fáradt, elkeseredett, lelakott, stb.


Kiváncsi lennék mit számitana, ha 2, 3 vagy egy gyerekem lenne...

2011. febr. 6. 15:54
így van másképp látjuk a dolgokat:) azért nem lehet mindent rájuk hagyni, mert a fejemen táncolnának.
2011. febr. 6. 15:42

Te így gondold én másképp. Az én fiam se nagy alvó ezért van a szigor mert különben se nappal se éjjel nem lenne alvás. De ez is gyerekfüggő.

Csak én látom azt is hogy egy barátnőméknél minden a gyerek igénye szerint volt és a 3 éves gyereknek a mai napig nincs semmi rendszer az életében.

2011. febr. 6. 15:36
ez butaság ha valaki azt hiszi hogy ő irányít és nem a gyerek napirend terén, mert előbb-utóbb megszívja az ember. nálunk a gyerekek reggel fél 6-kor kelnek legkésőbb, a kicsi alszik egyet délben és a nagy bár 4éves lesz nincs igénye delelésre, mert különben este 10ig fent van és reggel 5kor kel! este 7kor alszanak mindketten. szerettem volna például ha a nagyobbikom újszülöttként 3óránként kel csak enni, de nem így volt! örültem ha 2x aludt napközben kicsinek, 1,5évesen már csak napi 1x aludt, 2évesen pedig beszüntette a déli alvást. a kicsi 16 hónapos 1x alszik délben és azzal kész
114. banita32 (válaszként erre: 105. - 186bcfb5ca)
2011. febr. 6. 14:45
Igen ilyenkor jó, bár én nagyon megküzdöttem a gyerekért (nekem elvileg nem lehetne) de azért én is ki tudok akadni és depizni.
113. banita32 (válaszként erre: 95. - Mestimi)
2011. febr. 6. 14:34

Én viszont nem értek egyet ezzel. Egy gyereknek akkor változik a napirendje ha te engeded. Nálunk bármilyen is az éjszaka reggel 7-kor kezdődik a nap. Így a nappal nem megy az éjjel rovására és így tovább göngyölítve. Bár ez is gyereke válogatja.

Az tuti hogyha én reggel hagynám tovább aludni akkor délben nincs alvás és akkor estig üvöltés ezerrel. Inkább egy fél óra nyüszi reggel és onnan már szép a nap.

112. kisbögre (válaszként erre: 111. - 186bcfb5ca)
2011. febr. 5. 22:14

Ha jön a jó idő, megígérem szerzek új barátnőket!

Tényleg, depis anyukák! Nincs valaki szegedi?

111. 186bcfb5ca (válaszként erre: 110. - Kisbögre)
2011. febr. 5. 22:01
Hát az tuti,hogy azért a régi barátnők az igaziak:( De nekem is muszáj lesz újakat találnom:(
110. kisbögre (válaszként erre: 109. - 186bcfb5ca)
2011. febr. 5. 21:51
Itt én már összehaverkodtam egy csajszival neki 15 hónaposa van meg egy 3 éves, de sosem sétálunk együtt :(((
109. 186bcfb5ca (válaszként erre: 108. - Kisbögre)
2011. febr. 5. 21:46
Rám is ez vár nyáron költözünk és ott nem ismerek senkit,de majd ha kimegyünk a játszótérre remélem vakai majd csak hozzám szól:D
108. kisbögre (válaszként erre: 107. - 186bcfb5ca)
2011. febr. 5. 21:37

Nálam az a baj, hogy szívesen eljárnék sétálni barátokat szerezni de ez nehéz...

Pedig, vicces, mert sosem volt nehéz nekem barátkozni.

Új helyre költöztünk és itt új arcok vannak. Mondjuk rengeteg babás is van, de pont eggyel sem találkozok mikor sétálok!

107. 186bcfb5ca (válaszként erre: 106. - Kisbögre)
2011. febr. 5. 21:28
Én azért próbálok ugyanúgy társasági életet élni,mint előtte,illetve máshogy,de ugyanannyit csavargok.Picurt mindenhova cipelem magammal 6 hetes korától,sokat sétálunk,barátnőzök,vannak új babázó barátnők is.Tesóm Pesten lakik hozzá is eljárunk ha már nagyon mennem kell valahova,így azért elvagyok.Mondjuk egy fodrász azért rám férne,de most is inkább befestettem magamnak,meg levágtam a frufrum,ennyi;)
106. kisbögre (válaszként erre: 105. - 186bcfb5ca)
2011. febr. 5. 21:22
Éppen ezért jó hogy van ez a fórum, itt meghallgatjuk egymást, és megpróbálunk segíteni egymásnak...
105. 186bcfb5ca (válaszként erre: 104. - Kisbögre)
2011. febr. 5. 21:20
De ez tök jó,hogy itt kiírhatod magadból.Én amikor tele a t.köm arra gondolok mindig,hogy hányan vannak körülöttem akik bármit megadnának egy babáért és nem lehet nekik,ez segíteni szokott:)
104. kisbögre (válaszként erre: 103. - 186bcfb5ca)
2011. febr. 5. 21:09

Nekem a sírás segít.

Csak néha már az sem megy!

103. 186bcfb5ca (válaszként erre: 101. - 186bcfb5ca)
2011. febr. 5. 21:07
Mondjuk nekem az a szerencsém,hogy lazán tudom venni a dolgokat,és többnyire csak röhögök a saját nyomoromon,ha meg néha kiborulok akkor kiordibálom magam apával,és megnyugszom:)
102. kisbögre (válaszként erre: 100. - Martin3)
2011. febr. 5. 21:06

Uram Atyám!

Szegény Te! Mindenesetre kitartást kívánok és próbáld helyrehozni a dolgokat az uraddal míg nem késő!

Most kell, mert lehet hogy 2 nap, 3 hét már késő lesz!

Ha beszélgetni szeretnél én meghallgatlak szívesen!

101. 186bcfb5ca (válaszként erre: 100. - Martin3)
2011. febr. 5. 21:05
Jesszusom...először is gratulálok,nem vagy semmi,4 gyereket kihordani,megszülni egymás után.Hát még ha házvezetőnőd lenne meg 2 bébiszittered már csak ez is megterhelő lenne.Az a baj a pasikkal,hogy ők amikor "halálos fáradtan" hazaérnek este,elvárnák,hogy rend legyen,kaja az asztalon,te meg kisimulva,mosolyogva várakozz,és még összebújni is legyen energiád meg kedved:D
100. martin3
2011. febr. 5. 20:58

sziasztok! nálunk 4 baba van, a legidősebb is most lesz majd csak 6 éves, a legkisebb 6hónapos...kb 6 éve nem alszom...a 6 év alatt talán 20x találkoztam a barátnőimmel baba nélkül max 1-2 órára...kb 4hónapja van bébiszitterünk, aki 1 héten 2x jön 1 délelőttre, amíg én kitakarítok, teregetek, ruhát pakolok stb stb(mindenki tudja), szóval ezt az időt sem magamra szánom, hanem arra, hogy a házimunkával gyorsabban végezzek és délután (amikor a 2 "nagyobb" hazajön az oviból) velük tudjak lenni...igen a nem alvástól sokszor vagyok fáradt, ingerült, főleg, hogy a nagyobbik kisfiam egy hisztigép...De mi akartunk 3 ill.4gyereket, fel is tudjuk őket nevelni nem is ez a bajom..hanem a fáradság, hogy nincs egy kis csend...az ember tényleg 24órás szolgálatban van...közben frusztrált az ember azért is, ha nem tudja azt megcsinálni, amit meg akart csinálni, mert a 24óra nem elég rá...és igen a páromra már nincs annyi energiám, sőt kiakadok, hogy nem nagyon keveset segít, simán eljár a haverjaival éjjel 2-ig, mert a munka fárasztó és ki kell kapcsolódnia...

2 napja hazajött és azt mondta, hogy ő nem érzi jól magát, nem szívesen jön haza, mert én állandóan feszült vagyok(amúgy nincs senkije, és nagyon szeret, csak nem érzi magát jól..."szegény!")

...na most igazán "norvégül" vagyok, erre mit mondjak? nem tudok megfeszülni, már most is úgy érzem 120%-kal csinálom a dolgokat..én ennél többet nem tudok nyújtani... innen kezdődik az, hogy rámegy az ember házassága? és akkor azt már csak halkan jegyzem meg, hogy most kezdünk majd tavasszal építkezni, arra eleve azt mondják, hogy házasságpróbáló "feladat"...ilyenkor mi lesz???!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook