Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák mélyponton fórum

Anyukák mélyponton (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
249. 14ef40febd (válaszként erre: 247. - 3aad3b800d)
2011. febr. 17. 21:43
Hát ez az, ha a kezére csaptam, visszajött és tartotta vigyorogva, azt hitte játszom, mert nem ütök nagyot, szóval semmi értelme.Az ordibálásnak sem sok, de a szép beszédnek sem, ha vészhelyzet van, akkor marad az útról lerángatás, de azt is rossz csinálni, meg gondolom nézni is.Szóval legjobb lenne ki sem menni, csakhogy nagyon menős a drága.Egyébként tegnap tényleg front lehetett, mert ma sokkal kezesebb volt a drágám.:-DD.
248. 3aad3b800d (válaszként erre: 245. - 14ef40febd)
2011. febr. 17. 15:55
így vagyok én is, csak kettő van, és úgy érzem, egyikkel sem foglalkozom eleget.
247. 3aad3b800d (válaszként erre: 246. - 14ef40febd)
2011. febr. 17. 15:54

Az enyém megáll mindig az út szélén, de igazából mostanra jutottunk el oda (3 évesen), hogy abszolút megbízható és nem félek, hogy kigurul (motorral). De én is utána szoktam kiabálni, biztos ami biztos. A járókelőkkel meg ne foglalkozz.

Én azt vettem észre, hogy az ordibálás csak nekem jó, illetve nekem sem, mert én is csak idegesebb leszek tőle, ő meg pláne, és ilyenkor csakazértis a rosszat csinálja továbbra is. Még egyszer sem bizonyult hatásosnak az üvöltözés, így próbálok más módszereket találni.

Én nem vagyok híve a kézre meg fenékre csapásnak, nem tartom persze bűnnek, és meg is értem, de személy szerint úgy gondolom, nem helyes. Én is vertem már el a kezét (elveimmel ellenkezve), de nálunk abszolút semmi hatása. Mert úgy nem ütöm meg úgysem, hogy fájjon neki, ezt nem tudnám, amúgy meg nem érzi, hogy ez most büntetés, és nem is érdekli. Azt sem szeretném, hogy féljen tőlem és azért engedelmeskedjen, persze az fontos, hogy tiszteljen. Szóval nagyon nehéz...

246. 14ef40febd (válaszként erre: 233. - 3aad3b800d)
2011. febr. 17. 15:09

Igen, várom már a jó időt, de nekünk így is minden nap mennünk kellett, annyira sok mozgásigénye van.

Szóval naponta 2x általában van egy kis séta még a leghidegebb időben is, de fagytunk már szét a játszón és áztunk már el, azaz én, mert ő be volt öltözve.

szóval a legjobban attól akadok ki, hogy ha kiszalad az útra.Mert bármikor a szemem előtt elütehti valami őrült.És az is idegesít, hogy ha rászólok, azért fintorognak a járókelők, ha nem szólok rá akkor meg azért, hogy hogy viselkedik.Nem tudok mit csinálni, néha hatásos a szép beszéd, máskor hatásos az ordítás, vagy szoktam a kezére ütni.Tudom ez egyeseknek bűn.De melyik a jobb, ha vvégigrángatom a rúgkapáló gyereket a hideg földön, hogy már a ruha is lejön róla, vagy ha a kezére csapok és mégsem töri össze a műanyag tárolómat a konyhában, amit teljes erőből rángat és már recseg és már csak 3 lába van.Minden tönkre megy a lakásban, amit csak lehet szétrommbol, szed.Aztán meg odabújik és hízeleg.Nem kell félreérteni, én imádom őt, de kikészít ha ilyen.

245. 14ef40febd (válaszként erre: 237. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 17. 15:04

ez érdekelne.

Pszichológushoz?Már én is gondoltam rá, de sokszor az is megfordul a fejemben, hogy minek szült meg az anyám, most nem tartanék itt.durván hangzik, de olyankor már nagyon nem józanul gondolkodom.

Én azt bírom legkevésbé, hogy egyszerre annyi felé kell figyelni.Már tudom, hogy ez az ami legjobban kikészít, na és a lelkiismeretfurdalás.

Például.forralom a tejet, közben engedem a pancsi vizet, vetkőztetem, pisilnia kell, habfürdő kell, törölköző, pizsama kikészítés, cumi elmosásá a tejnek és a tej ki ne forrjon, de beüti a fejét a mosdókagylóba, sír, vígasztalom, pisilnom kell, stb, stb....?.-)))

Lelkiismreretfurdalásom meg azért van, mert egy lassan idegbeteggé váló anyja van, és lehet, hogy én rontottam el valamit, azért ilyen, vagy attól is van furdalásom, hogy talán nem játszok vele eleget.Mikor megy a házimunka, meg mikor egyszerűen már nincs kedvem duduzni:-))

244. 3aad3b800d (válaszként erre: 241. - Orsolya33)
2011. febr. 17. 14:58

Ismerős... Sajnos.

Minden tiszteletem a tiéd, iszonyú nehéz lehet ikerbabákat nevelni... Viszont talán később, ha nagyok lesznek, egyszerűbb lesz, mert eljátszanak majd egymással, és nem várják el, hogy te szórakoztasd őket egész nap.

2011. febr. 17. 12:03

Hú akkor azt hiszem én ne is panaszkodjak a páromra. Igaz nagyon keveset van otthon, általában 1/2 6-ra ér haza és szombaton is dolgozik délig. Ősszel, télen nem jön velünk csak ha szánkózunk, mivel raktárban dolgozik és egész nap a hidegben van. Így azt nem is várom el.

Nyáron sokat jön velünk játszóterezni. Vagy a legjobb barátjával elmennek a fiúkkal játszózni, motorozni.

Bevásárolni igaz nem jön el velem (nem is akarom) de ő cipekedik. Mi kitaláltunk egy nekünk fekvő munkamegosztást és ez bevált. Porszívózni, ágyazni, kocsit takarítani és szemetet le és kivinni az ő dolga.

Hát a számítógépre ráfaragott mióta a gyereknek is tetszik, mert most amíg ébren van Hunor olyannal játszanak amit a gyerek akar, bár max. 30 percet mert többet nem engedek neki nehogy rákapjon.

242. orsolya33 (válaszként erre: 240. - Jozsi.38)
2011. febr. 17. 10:47
Írtam itt ,hogy van a suttogós könyvem,azt hiszem este előveszem és felkészülök a megoldásra,remélem bejön. Tudod mi a legnagyobb bajom,hogy ki nem tudom állni a hisztit, felőlem visíthatnak örömükbe, de a hiszti,az kicsinál.Nagyon tartok attól,hogy az idegeim tönkre mennek,mivel a párom sokat lesz távol és egyedül kell egyszerre küzdenem két dacos gyerekkel,kimerülök és kapnak egy idegroncs anyát.
241. orsolya33 (válaszként erre: 234. - 3aad3b800d)
2011. febr. 17. 10:44
Nálunk nem a sétával van a baj,hanem amikor hazaér, leül a gép elé,igaz fontos dolgokat csinál,átutal...blablabla,de olyan sokáig, hogy tegnap tiszta ideg voltam rá,mert amikor hazajön,csak akkor tudok főzni,vagy takarítani,vasalni,de tegnap egész délután ott ült és lányok órákon keresztül a járókába. Na erre allergiás vagyok,mert nem elég, hogy esik az eső,kimenni nem tudunk,de az hogy bent ülnek a ketrecbe, FÚÚÚÚÚ.Jó,ez nem sűrű,de ritka,amikor kra délután nem kell valahova elmennie. De összegezve az egészet nagy probléma nincs vele,de az utalásokat el tudja végezni akkor ,amikor alszanak, például. Ha fent vannak a lányok,akkor csak velük foglalkozok,max a kaját készítem össze,vagy elmosogatok reggel,amikor a kakaót isszák.
2011. febr. 17. 10:43
a dackorszak egyszerűen szörnyű. sokszor zártam rá az ajtót és pihentettem az idegeimet az udvaron, amíg tartott
239. orsolya33 (válaszként erre: 225. - 14ef40febd)
2011. febr. 17. 10:37

Sziasztok!!!!


Ennyire nehéz egy két és fél évessel? Félek!!!!! Bár én elég határozottnak érzem magamat, de Ők többen vannak. Nálunk még nem érkezett meg a dackorszak, de hamarosan jön és egyedül leszek,nem csak fél napot,hanem lehet egészet és nem fogom győzni az itthoni munkát a gyerekek mellett,be fogok úszni a háztartással. Pedig így is minden napra beosztok valamit.Nekem ma az időn kívül bajom nincs,tegnap kiszortíroztam a kinőtt ruhákat amit ma a vöröskeresztnek viszünk el,ami meg jól néz ki az a bababizibe kerül.

238. 4c1a787e8f (válaszként erre: 231. - Mestimi)
2011. febr. 17. 08:39

Ja, és a lényeget meg nem írom, mert ez önmagában nem olyan nagy baj. A lényeg az volt, hogy emiatt elkezdődtek nálam a pánikrohamok...


No az már gáz... És nem gyógyul úgy, mint a vírus...


Egyébként meg jobbulást... mi is kerülgetjük a nyavajákat...

Decemberben a nagyok bárányhimlősek voltak, ami lepukkasztja az immunrendszert...


Én azt nem értem, nem is olyan régen, amikor mi voltunk gyerekek miért nem volt ez a görcsölés. Mi sose voltunk kórházban, nem voltak ilyen gáz fertőzéseink, pedig nem szupersterilen nőttünk fel... És anyáink se féltek a baciktól.. Mi a fene történt 20 év alatt??? Jó, részben tudom a választ, de akkor is!

237. 4c1a787e8f (válaszként erre: 225. - 14ef40febd)
2011. febr. 17. 08:34

Meg tudlak érteni.


Mi most kezdtük a pszichológushoz járást, mert már nem láttam a kiutat... és az óvoda is kérte...


Valamit lépni kellett..


A pszichológiát, mint olyat nem tartom mindenhatónak, és a helyén kell kezelni, de sokmindent a felszínre hoz, és jó feszültségoldó módszerek vannak a gyerekeknek...

236. 4c1a787e8f (válaszként erre: 234. - 3aad3b800d)
2011. febr. 17. 08:31

Tudod a pasik meg tudják maguknak indokolni: "Ők dolgoznak, nekik kötelességük eltartani a családot." Tételezzük fel, hogy őszintén így is gondolják. Csak azt nem veszik észre, amikor eme nemes szándék égisze alatt már tulajdonképpen a család ellenségévé válnak, mert nem tudnak váltani, nem tudnak leállni...


Én imádom a férjemet, ő is a gyerekeket, meg engen is (remélem) de én is érzek ilyen gondot...

235. 4c1a787e8f (válaszként erre: 231. - Mestimi)
2011. febr. 17. 08:28

Addig jó, amíg "csak" ennyi...

Nekem úgy jött ki a pánikbetegségem, hogy kaptam egy hányós-hasmenős vírust.. És én akkor tényleg majdhogynem magatehetetlen voltam, és nem tudtam ellátni a gyerekeket. Ráadásul féltem, hogy elkapják... Segítség nemigen volt. Végül anyám kínjában elvitte magával a munkahelyére őket, engem meg végül beutaltak a kórházba. Bent is voltam pár napot... És addig is meg kellett oldják...


Ennél voltak gázabb betegségeink is sajna, tehát nem ez volt a legnagyobb, csak valahogy ekkor éreztem ezt, amiről írsz...

234. 3aad3b800d (válaszként erre: 232. - Banita32)
2011. febr. 16. 22:52
Én már azzal is elégedett lennék, ha legalább a gyerekekkel foglalkozna... Valahogy úgy gondolja, hogy mivel én úgyis egész nap itthon vagyok, ez az én dolgom. Mondtam már neki, hogy bármilyen meglepő, ők az ő gyerekei is... Pl. sosem jön el velünk sétálni, még hétvégén sem. pedig fél órája csak lenne a nagy munka közepette.
233. 3aad3b800d (válaszként erre: 225. - 14ef40febd)
2011. febr. 16. 22:50

Szerintem az enyémmel több van...:)

Nagyon ismerős, olyan rossz, hogy néha percenként rá kell szólni, és folyton a rosszat csinálja... Majd ha jön a jó idő, és nem bent unatkozik egész nap, akkor könnyebb lesz.

És igen, front is van, ez még rátesz...

Szerencsére mindenki oltva van nálunk, nem is szoktunk betegeskedni télen, kopp-kopp... Úgy vettem észre, hogy a hasonló típusú fertőzések ellen is hatásos az oltás, legalábbis nálunk már évek óta se takonykór télen, se köhögés... Na, legalább tudtam valami pozitívat is írni, most ahogy végiggondoltam, ez tök jó.:)

2011. febr. 16. 21:52

Nálunk szerencsére apuci kiveszi a részét a dolgokból ha hazaér este. Nem is tehetne mást mert a gyerek onnantól csak "apa, apa". Nagyon imádják egymást.

De azért jó lenne ha a házimunkába is besegítene néha és nem venné természetesnek hogy a feneke ki van nyalva.

231. mestimi (válaszként erre: 226. - 14ef40febd)
2011. febr. 16. 21:26
Na hát ez az! Én beteg nem lehetek, a férjem már egy kis fejfájással lefekszik pihenni... 2 óra hosszára....Én meg becsípődött derékkal ápoltam a két gyereket miközben már hőemelkedésem volt. Ez van!
2011. febr. 16. 21:26

Még jó:-))

A helyzet, hogy sajnálom magam, mert vele még duriba se nagyon lehet menni úgy viselkedik

a fórum elején olvastam,és rájötem a kulcsra.Hogy az elején az ember körbe volt ünneelve, mert szült, most meg le van ...vaTermészetes, hogy csinálod, hogy jól csinálod és még várnának többet is, mert úgy is ki van pihenve a gyeses anyuka.Na ebből van elegem.

229. banita32 (válaszként erre: 228. - 14ef40febd)
2011. febr. 16. 21:18

Szerintem ma valami front is lehetett. Egész délelőtt fájt a fejem meg szédültem. Ő meg meg volt kergülve. Dél körül aztán jobban lettem és ő is már mosolygósan kelt fel az alvásból. Azóta nincs baj.


Egyébként most kezdte a gyerek (persze picinek utált öltözni), de csak akkor ha nem tetszik neki amit rá akarok adni. Mintha nem is fiam lenne, úgy képzeld el hogy nem mindegy ám hogy mit hajlandó felvenni. Thomasos gatyához csak vonatos zoknit és vonatos pólót lehet ráadni. Autóshoz csak autósat.... kikészít. Még jó hogy van egy szupi turi amiben be tudom olcsón szerezni ezeket.

228. 14ef40febd (válaszként erre: 227. - Banita32)
2011. febr. 16. 20:52

Jujj!Tényleg nem csak az én gyerekemmel kell birkózni szó szerint az öltözésnél?

Igen, ha fájt a fejed, annál jobban, mintha megéreznék, hogy na most kell belerugni anyába még egy kicsit és totál ki fog készülni:-))

szerintem csak azt érzik meg, hogy nyűgösebbek vagyunk betegen és akkor ők is azok.

227. banita32 (válaszként erre: 225. - 14ef40febd)
2011. febr. 16. 20:49

Ezt a helyzetet nagyon is ismerem. Ma én is ezt gondoltam mikor már egy órája azon ment a cívódás hogy vegyük már le a pizsamát és öltözzünk fel.

Ráadásul a fejem is fájt ő meg még rajtam is ugrált. Totál kikészültem.

226. 14ef40febd (válaszként erre: 219. - Mestimi)
2011. febr. 16. 20:44

Hú!Sajnálom.ez durva helyzet.

Mi is 4-en vagyunk és egymás hegyén hátán a betegségtől.Igen, influenza B.

Önző leszek.Mindenki kifeküdte a családból a lázas időszakot, kivéve persze az anyát:-)))Mert az ugye bírja.Vagy nem is tudom.aki gyesen van, hogy megy táppénzre?:-))

2011. febr. 16. 20:42

Sziasztok!

Beszállnék.Totál ki vagyok készülve, testileg is lelkileg is.azaz már azon a szinten vagyok, hogy csendben tűrök, majd kérlelek, majd ordítom, majd sírok, de MINDEN, MINDEN hatástalan, a 2 és fél éves kisfiam akaratával szemben.Úgy érzem nem él a földön olyan gyerek, akivel több baj lenne:-DDDPedig ez komoly, de mégis:-DD

224. 3aad3b800d (válaszként erre: 223. - Martin3)
2011. febr. 15. 22:30
Igen, de a kicsit nem, ő még csak pár hónapos, és ha mi védve vagyunk, úgysincs kitől elkapnia.
223. martin3 (válaszként erre: 221. - 3aad3b800d)
2011. febr. 15. 21:50
minden télen beoltottad őket? mi csak tavaly, idén nem akartam, mert akkor ennyi erővel minden évben lehetne, nem? amúgy én nem értem miért kutyulják meg ezt az egészet, mondják azt, hogy káros az oltás vagy azt hogy nem, és akkor simán olthatnánk minden évben, de engem ez a "bizonytalanság" néha megőrjít...egyik nap azt gondolom, hú oltassunk, másik nap: minek?
222. mestimi
2011. febr. 15. 20:19
kÖSZÖNÖM, MÁR LÁBADOZUNK!!
221. 3aad3b800d (válaszként erre: 219. - Mestimi)
2011. febr. 14. 21:38

Jobbulást!!

Mi mind oltva vagyunk. Én is csak ajánlani tudom. Mióta oltatunk, senki nem volt beteg télen a családban, még más hasonló betegségekkel sem.

220. banita32 (válaszként erre: 219. - Mestimi)
2011. febr. 14. 21:01
Ezer gyógypuszi az egész családnak! Mennek a drukkok hogy minél hamarabb jól legyetek!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook