Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anyajegy eltávolítás fórum

Anyajegy eltávolítás (beszélgetős fórum)


401. emagdi
2008. febr. 19. 19:08

sziasztok!

visszaolvastam jópár oldalt (még nem a teljes topikot). láttam, hogy többen az onkológiai intézetben vetettétek le az anyajegyeiteket. nézegettem a honlapjukat, de semmi erre vonatkozó infót nem találtam. milyen telefonszámot hívtatok, a központi számot?


hogy zajlik egy ilyen anyajegy levétel?

(elhatároztam, hogy végre én is leszedetem az enyéimet, amik gázosak lehetnek, mert csökkenteni akarom a rizikófaktorok számát)

előre is köszi minden infót!!

400. B12Linda (válaszként erre: 394. - **Rita**)
2008. febr. 17. 19:46

Helló Rita!

Mi a véleményed a magánklinikáról? Milyen maradt a heg? Mindenki írjon, akinek debreceni tapasztalatai vannak!

Köszi!

399. Szatim
2008. febr. 17. 10:49
Sziasztok!Szeretném megkérdezni,hogy kinek szedtek le anyajegyet úgy,hogy be is kellet feküdnie a kórházba?Mivel találtak valamit a hasamon lévő anyajegyemnél,azt monták,hogy a körülötte levő bőrrészből is távolítanak el valamennyit!Valakinek volt már ilyen műtétje?És a műtét után meddig kell még kórházba feküdni?A műtétnél csak érzéstelenítenek?Légyszi valaki válaszoljon,fontos lenne,hogy kicsit lenyugodjak!21-én műtenek!Már szedtek le 3 anyajegyet a hátamról,de az sima sebészeten történt,attól nem kell félni nem is érezni és szépen begyógyult,csak erről a műtétről még nem tudok semmit!Aki válaszol,előre is köszönöm!
398. Prücsi
2008. febr. 17. 08:01
Még valami: volt szövettani vizsgálat is, mert kb. két hét múlva telefonálhattam az eredményért.
397. Prücsi (válaszként erre: 396. - Paree)
2008. febr. 17. 08:00
szia! nekem már 12 anyajegyet távolítottak el és nagyon szépen begyógyúltak. Szikével csinálták mindet, de egy év alatt már szinte nyoma sincs. Pedig volt nagy méretű is, kb 1 cm-es. Nekem ez volt a legnagyobb. De rossz helyen voltak. Szóval jók a tapasztalataim és nekem tb-re csinálták. Semmibe nem került, Kulcson egy Klinikán. Csak jót mondhatok.
396. paree
2008. febr. 17. 00:54

Sziasztok!


Tapasztalataimat akarom megosztani veletek, látom sok itt a kérdés. Kb már 6 éve távolítottak el a mellkasomról 3 anyajegyet lézerrel. A beavatkozás egyszerre történt. Én kizártnak tartom, hogy azokról szövettan készűlt, mivel a beavatkozás kb 10 perc volt és minden füstölt, ami annak a jele, hogy a szöveteket elégették. Természetesen végignéztem mindent és semmi olyat nem láttam, hogy mintát tettek volna el, de hát nem is maradt miből. Ennek ellenére a háromszor 7000ft ot felszámolták. Akkor a nagy izgalmamba ebbe bele sem gondoltam. Műtét után 2 nappal mindhárom seb begyulladt, gennyes volt és nem gyógyúlt. Telefonon azt mondták borogassam kamillával. Kössz! Kontrolon már csak injekció kúrával tudták megállítani a kelloid képződést, amit nagy részt a gyulladásnak köszönhetek. A lézer sokkal nagyobb területen sebzi meg a bört ill a seb fedetlen, nagyobb az esélye a gyulladásra. Mindenesetre így 6 év után a helye viszonyleg szép, majdnem egyszínű a körülötte lévő börrel.( én nem kentem akkoriban semmivel) De nem az igazi. És belekerűlt vagy 60 eft-ba a három. Azt hiszem a szikével jobban jártam volna. Csak az lesz legközelebb. Már be is jelentkeztem, és majd beszámolok a tapasztalatokról.

395. **Rita** (válaszként erre: 394. - **Rita**)
2008. febr. 15. 16:57
bocsi ezt "ilyen biztos nincs"-nek akartam írni
394. **Rita** (válaszként erre: 393. - B12Linda)
2008. febr. 15. 16:55
nekem két éve magánklinikán 5000/db +egyet elküldtek szövettanra 5000-ért
2008. febr. 15. 14:55

Sziasztok!

Debrecenben tud valaki szépen dolgozó orvost? Érdekel a metszés és a lézeres is. Úgy döntöttem, mind a kettőt kipróbálom a karomon és az arcomon azzal csináltatom, amelyik szebb lett, pontosabban nyomtalan. Bár nem tudom, egyáltalán hihetek abban, hogy létezik teljesen nyomtalan levétl..

2008. febr. 15. 09:48
Én hétfőn megyek sebészhez, mivel 2 éve nőtt a hasmon egy mini anyajegy, de a doki szerint fura, hogy csak úgy nőtt és leveszi...viszont 25-30000 Huf lesz a műtét, ezen kicsit megfeküdtem!!!1Viszont az SZTK-ba nem merek menni, mert nem szeretnék csúf heget a hasamon...Nektek mennyiért szedték le?
391. gezus (válaszként erre: 389. - Peter30)
2008. febr. 12. 20:02

"Amúgy teljesen jóindulatú anyajegyekről van szó,bőrgyógyász meggvizsgálta"


Ezt egyetlen egy bőrgyógyász sem tudja megmondani ránézésre, akár műszeres vizsgálattal sem.

A biztos, ha kivágják, majd szövettant végeznek.

390. gezus (válaszként erre: 387. - 485197f983)
2008. febr. 12. 20:00

Szia!

Most, hogy már megtörtént felesleges kétségbe esned. Egyébként én is úgy tudom, hogy a lézerrrel eltávolított anyajegy szövettani vizsgálata nem lehetséges, legalábbis az tuti, hogy nem olyan biztos eredményt tud mutatni, mint a sebészi.

389. peter30
2008. febr. 12. 18:14

Sziasztok!

A neten olvastam egy un. cryo eljárásról,fagyasztással távolítják el az anyajegyet,a honlap szerint ez az egyetlen sebészeti eljárás,amely hegmentes bőrcserét ígér.Tud valaki ehhez hozzászólni?Amúgy teljesen jóindulatú anyajegyekről van szó,bőrgyógyász meggvizsgálta,nem is javasolta az eltávolítást ,mondván hogy megmarad a helyük,amik nagyobbak lesznek,mint maguk az anyajegyek.Csak hát pont arcon vannak,négy darab 2-3 mm átmérőjűek,és eléggé zavarnak.Ha valaki tudna erről a cryo módszerről,kérem írjon.Előre is köszönettel.

388. Bures
2008. febr. 12. 17:18

sziasztok

Bidapesten tudna valaki ajánlani lézersebészt?

Az anyajegyemet lézerrel szeretném levetetni de nem találok lézersebészt Budapesten. Kérlek segítsetek!

Előre is köszi :)

2008. febr. 12. 14:04

Szisztok

Nekem lézerrel vettek le anyajegyeket. Írjatok légyszíves, akik hasonlón mentek át, mik a tapasztalataitok. Hogyan gygyula seb? Valóban nem lehet szövettanra küldeni, amit eltávolítottak? Akkor nekem hogy kérhettek darabjáért még +5000 ft-ot szövettanra? Félek, hogy nem néztem kellően körül és a nem javallt technikát választottam.

Egy kétségbeesett új!

Köszönöm

386. gezus
2008. febr. 8. 14:24

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy anyajegy eltávolítás(sebészi úton kivágással) után a varratszedéséig szükséges-e kenni valamivel a sebet, vagy csak utánna?

385. Eni-21
2008. febr. 6. 19:14

Sziasztok!

anyajegy levétel előtt állok, nem önszántamból, és nagyon félek is tőle.Volt valaki közületek a Mária u-i klinikán?Ha igen akkor mit hallott róla?Kihez érdemes menni?Fájdalmas,és mennyi ideig tart kb a gyógyulási folyamat?(nekem a bal vállamon és az egyik lábujjam belső felén van.Mindkettő kb 1cm és 8mm között van)

384. Medó
2008. febr. 6. 18:07
Sziasztok! Én új vagyok köztetek, viszont nagyon aggódom. Van egy, a bőrgyógyász szerint nagyon gyanús anyajegyem, amit sürgősen ki kell operálni a helyéről (bal oldalt, derekamnál). Holnap megyek a sebészhez, szikés műtét lesz az biztos, bár még nem holnap. Viszont vérzékeny vagyok és így nem tudom mire számítsak, az is felmerült, hogy a kórházban kell töltenem az éjszakát. Ez valószínűleg hülye kérdés mégis aggaszt: mennyire kell levetkőzni? És letakarnak valami steril dologgal? Látom majd mit csinálnak? Gondolom elég fájdalmas lesz, és nagyon félek előre is az ilyen kistolgáltatott helyzetektől. Kérlek írjatok!
2008. jan. 30. 23:58
Nekem 4 éve sebész távolította el..de még mindig látszik a hegg..
2008. jan. 30. 15:20

Sziasztok!


nekem ma vesznek le valószínűleg egy anyajegyet, mér rosszul vagyok előre :(

2008. jan. 30. 15:16
Ja és szegedi vagyok szóval aki tud itt egy jó rendelőt ahol lézerrel eltávolítják jó lenne ha szólna:))
380. Doriszz
2008. jan. 27. 16:02

Sziasztok!


Nekem sebészeti úton vették le egy anyajegyemet, de nagyon megbántam. Ugyanis ott maradt a 3 cm-es heg. Szerintem a lézeres jobb.

379. Maci81
2008. jan. 25. 13:33

Sziasztok!


Én is lézeresen vetettem le az anyajegyeket. Egy jónevű magánklinika Pozsonyban, ő nekik van egy kamerájjuk amivel megnézik rosszindulatú e az anyajegy vagy nem. Több diplomos orvosnő szemmel megnézte mi az amit le akarok szedetni. Le is szedte lézerrel. Előtte kérdeztem hogy nemnézi meg e kamerával, azt mondta hogy nem szükséges mert ő látja amit látnia kell. De egyet mégis csak megnézett amit gyanúsnak vélt. Odatette a kamerát, pörögtek az adatok, kirajzolta a képernyőre a nagyságát az anyajegynek, és utána hogy mennyire rosszindulatú (fehértől - pirosig terjedő skálán). Hála istennek fehérbe volt. Azt mondta feleslegesen fizetnék ki minden egyes anyajegy megvizsgálásáért 500 Sk-t (3600 Ft), mert ő látja melyikben van elváltozás. Szerintem a leszedett anyajegyeket nem küldte kivizsgálásra, ugyanis az anyumét is leszedték és egy tálba rakta. De belegondolva lehúhatott volna több pénzzel is, ha azt mondja hogy meg kell nézetni őket.

De azért be vagyok ijedve rendesen hogy nem küldi el sehová, hanem csak a tapasztalatára hivatkozott. 3 hét múlva ujabb termin és nem tudom mi tévő legyek.

2008. jan. 24. 15:59

Sziasztok!

Tudtok segíteni?Anyajegyet az arcomról 4-et szeretnék levetetni,hátamról pedig 3-at.Hallottam hogy lézerrel is lehet.Hol lehet lézerrel levetetni és kb. mennyibe kerülne?

377. lill (válaszként erre: 376. - Fbe484eca1)
2008. jan. 23. 13:53

Szia!


akkor a levétel után 1-2 napig kis sötét pöttyöcske látszódott, de aztán az "leesett" és maradt a helyén aaaa nagy semmi :o).

nekem egy ismerősünk csinálta, de Pesten vagy nagyon sok helyen csinálnak ilyen eljárással plasztikai sebészek. nem olcsó, 1 anyajegy kb 5-8ezer ft, de ha ez fontos nekünk (mert mégis az arcunk), akkor úgy gondolom, megéri!

376. fbe484eca1 (válaszként erre: 375. - Lill)
2008. jan. 16. 23:10

Szia Lill!


Az lenne a kérdésem,h az arcodról való eltávolítás után mennyi idővel gyógyult meg ilyen szépen a helye? Illetve még nagyon megköszönném,ha megadnád a doki nevét és elérhetőségét!:)

375. lill
2008. jan. 16. 17:57

Sziasztok!


nekem is vettek le anyajegyet, az arcomról is lézerrel. meg nem mondanátok a helyét, annyira szépen leszedték :o))

374. regi333 (válaszként erre: 370. - C6c3241b6e)
2008. jan. 16. 17:41

Szia!!

Persze megmondom a nevét:Dr Cuhorka Antal.

Most pénteken megyek varrat szedésre.és már most nagyon szép a heg.nem gyúladt be és semmi baj nem volt vele.Tényleg nagyon szép.Sok sikert neked is!!

373. Maci81
2008. jan. 12. 17:05

Sziasztok!


Találtam egy olyan kilinikát itt nálunk Szlovákiában akiknek van egy speciális kamerájuk amivel megnézik az anyajegyeket az eltávolítás előtt hogy rosszindulatú e vagy nem. Ezért dolgoznak inkább lézerrel.

Irtátok hogy a lézeres azért rosszab mert nem lehet utána szövettant csinálni, de ha előtte igy megnézik szerintetek, engedjem lézerrel leszedetni?

2008. jan. 9. 12:21

Sziasztok,


Én abból indultam ki, hogy a lézeres megoldás tisztább, gyorsabb, fájdalommentesebb, és szövettant is tudnak csinálni, ha akarnak...

Mindezek után az ArsMedica lézerklinikára elmentem, ahol az orvos olyan lekezelő volt velem, hogy kifordultam és inkább hazamentem. Semmilyen kérdésre nem volt hajlandó válaszolni, csak azt hajtogatta ujra meg ujra, ami a websitejukon fennvan, majd lehúzott 10ezer forinttal a 'konzultációért'. Senkinek nem ajánlom, aki bármiféle tanácsra vagy empátiára (is)vágyik, bár a szaktudását nem tudom véleményezni, én biztos nem csináltatok nála semmit ezután. Ja és még várni is sokat kellett.

Ha valaki tud javasolni megbizható lézeres orvost, kérem irja meg. Egyébként hajlok rá, hogy az itteni hozzászólások után maradok a sebészeti utnál, az sem tünik szörnyűnek és talán még szebb is lesz :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook