Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anyajegy eltávolítás fórum

Anyajegy eltávolítás (beszélgetős fórum)


341. rena116
2007. dec. 8. 22:31

Levetettem egy anyajegyet a hajas fejbőrömről, még szeptemberben, a szövettan jó lett. November végén, pár napja begyuladt, és úgy tűnt valami kiáll belőle, ez valószínűleg egy cérnadarab lehetett. Aztán olyan lett, mint egy gennyes pattanás, kifakadt és jól kinyomkodtam. Visszamentem az orvoshoz, azt mondta, biztos a cérna maradványa okozta, de ő nem lát semmit, valószínűleg a gennyel, az is eltávozott. Fertőtlenítette és kész. Néhány napja volt ez, akkor jobb lett, most viszont újra erősödött a fájdalom, valószínűleg a bőr alatt újabb gennyesedés van. Képzeljétek, ha ez ráadásul az arcon történik, így is aggódom, hiszen több mint két hónapja, és még mindig a sebbel kell vesződni.

Volt-e valaki hasonló cipőben?

340. regi333
2007. dec. 8. 19:46

Sziasztok!!

Most szeretnék levetettni 1 anyajegyet,a melltartó vionalába a kulcsont alatt(kb1-1,5cm-es).Őszintén szólva nagyon félek:(Aki túl volt már hasló helyű műtéten kérem írjon!!!

339. gery112
2007. dec. 7. 19:06
Fú hát nekem vmi ismerősünk kevert vmi aloe verás cuccot de nemtom pontosan mi az, mert patikus aztán úgy állította össze. De tuti jó lesz az eredmény, míg le nem esik az az izé addig csak javul, gyógyul, szóval majd 2 hét múlva lesz sztem végleges eredmény.
2007. dec. 7. 17:53
Jaj, ezt nem altatásban csinálják?
337. Matroz-55 (válaszként erre: 336. - Gery112)
2007. dec. 7. 17:45
Én nem 2 órával rá vettem le a tapaszt, hanem csak délután, amikor hazaértem, és akkorra már besebesedett szépen. Még mindig aggódok a mélyedés miatt. Tudnál ajánlani valami kenőcsöt, vagy egyebet ami segíthet a gyógyulásban?
336. gery112
2007. dec. 6. 22:40
Hát én meg már betáraztam magam Bioptron lámpától kezdve a legtutibb gyógykenőcsig mindennel, de lehet egyik se fog akkor kelleni:) Hát az egyik részét a télapó már meghozta, a másikat meg a Jézuska meghitelezi:) Amúgy ha többet vetetsz le egyszerre akkor azért jóval olcsóbb mintha, csak egyet szedetnél, bár gondolom ezzel nem mondok újat. És most nem fáj vagy nincs vele semmi problem? Amúgy mikor 2 órára rá leveszed a tapaszt akkor már be is van hegesedve az egész?
335. Matroz-55 (válaszként erre: 334. - Gery112)
2007. dec. 6. 22:19
Az ambuláns lapon az szerepel, hogy 4*4 mm-es festékes anyajegy, ez nagyjából megfelel a valóságnak. Hát bízom benne, hogy javul a dolog, végülis csak pár órája műtöttek és a végeredményt több hónapra becslik, tehát van még esélyem+ :) Szerintem nem fog széthúzódni, ilyen panaszról még nem hallottam. Kenőcsöt nem kaptam rá, remélem tényleg nem szükségszerű. Hú, ha 5-6-ot szedetsz le az nem lesz olcsó, lehet, hogy a jézuska hozza a műtétet? :)
334. gery112
2007. dec. 6. 21:11
Köszi a választ, de az esetedben azt nem értem, hogy még ott van az a pörk, amitől még gyakorlatilag nem tudhatod hogy lesz-e mélyedés majd csak akkor ha az leesik. Vagy rosszul értem?:) Amúgy sztem jó lesz az simán, vagy pedig az nyugtasson meg hogy én 5-6ot megyek leszedetni:) És egyébként mekkora volt az anyajegyed? Én csak attól félek hogy mivel itt nem varrják nehogy széthúzódjon. Kaptál rá vmi kenőcsöt?
2007. dec. 6. 19:50

Szia gery!


A műtét lezajlása számomra szinte fájdalomentes volt. Egy kis szuri, amit még éreztem, de aztán ennyi, alig érzed. Már tényleg csak a végeredménytől félek, hogy megérte e leszedetni, mert ha ugyanakkora mélyedés marad ott akkor ugyanott vagyok csak negatív előjellel.. :)

Esetleg valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, hogy tényleg eltűnik a nyoma? Az arsmedica honlapján a képek eléggé magukért beszélnek, de feltételezem vagy plasztikai műtét utáni képek vagy csak egyszerűen photoshop...

332. gery112
2007. dec. 6. 19:32
Hello Matroz, tudnál mondani valamit a műtétről, vagy hogy hogyan zajlik az egész? Fájdalmas volt? Sztem ne aggódj biztosan be fog gyógyulni és egy szintbe lesz a bőröddel.
2007. dec. 6. 18:09

Én ma vetettem le a homlokomról az anyajegyemet az Ars Medica lézerklinikán, és mikor hazaértem és leszedtem a raktapaszt, megdöbbenve láttam, hogy majdnem az anyajegy kitüremkedésének megfelelő nagyságú mélyedés lett a homlokomon :/ . Gyorsan felhívtam a műtétet végzett orvost, hogy ez normális e ő azt mondta hogy az anyajegynek gyökere van és majd a pörk le fog esni és így gyógyul. Most kérdezem én, ha még le is esik a seb, akkor mitől múlna el a mélyedés? Ha ez valóban így marad lehet, hogy el sem megyek.

Tudtuk ezzel kapcsolatban mondani valamit? Valóban normális a mélyedés, begyógyul, mérséklődik?

Köszi!

Üdv!

330. gery112
2007. dec. 6. 18:07
Aki volt már az Ars Medica lézerklinikán, wolframhurkos eltávoltitáson, az kérem ossza meg véleményét itten:)
329. 7de797a332 (válaszként erre: 328. - MMMM)
2007. dec. 5. 08:53
Az én stílusom őszinte.Kicsit önző emberke vagy, ha elolvastad volna végig segítőkész voltam, és egy köszönömöt sem mondtál.Én vállalom magam, képeim is vannak kinnt.Te vagy egy neveletlen ember.Tudod ilyen ember nem érdemel segítséget.ha bárki végig olvassa amit neked írtam végig, látja, hogy folyamatosan írtam, mi a jó, hova menj.Ha neked ez sértő akkor egy lelkibeteg, elégedetlen ember vagy.Neked szól mmmm.
328. MMMM (válaszként erre: 327. - 7de797a332)
2007. dec. 4. 17:59

Szia Ildicicus


Nem annyira tetszik a stílusod. (Dr Liszkai a Főorvos ezen az osztályon.)Nem azzal volt a gond, hogy nem tudja megállapítani, hogy rosszindulatú vagy sem(nem az), hanem hogy nem volt tul segítőkész arra a kérdésemre vonatkozóan, hogy kinél vetethetném le. Ennyi.

327. 7de797a332 (válaszként erre: 319. - MMMM)
2007. dec. 4. 15:32
Hát Drága!!Ha elolvastad volna amit direkt neked írtam itt,most nem lennél így elkeseredve.Már leírtam, hogy én is hozzá kerűltem,és nem tudott semmit.Átküldött a profhoz.Ő van ott egyedül.Az egész onkológián.Kérted volna direkt a háziorvostól a Dr Gilde katalint.:(
326. MMMM
2007. dec. 4. 13:49
bocs a helyesírási hibákért sietve írtam...
325. MMMM (válaszként erre: 322. - Renatac28)
2007. dec. 4. 13:49

Szia


Ma voltam Dr. Liszkei Gabriellánál, Ő kb 30 cm-röl ránézett és azt mondta nem kell leszedni, csak ha zavar. kb 3 mperc alatt elintézet... Kérdeztem tőlem,ha le szeretném szedetni kihez fordulhatok, azt válaszolta menjek a háziorvosomhoz és beszéljem meg vele kit ajánl. Ennyi. Nem volt nagyon szimpi a doktornő sajnos. Kolleganőm 1 hete szedette le az arcátol az anyajegyeket, van egy plasztikai sebész barátja. Sztem megvárom milyen lesz az erdmény neki( seb-, heg gyógyulás) és ha monden ok. elmegyek én is ahhoz az orvoshoz. Sajnos nem ismerek sebészeket, így nem is merek ellenni senki "idegenhez".

324. Zsikee
2007. dec. 3. 21:44
A fiamnak nem rég szedettük le az arcáról az anyajegyet. 5 perc volt az egész műtét maga. Sebgyógyuláshoz a Ökonet Mirtil kenőcsét, a Zepter Biotron lámpáját használtuk . Az eredmény tökéletes sebgyógyulás volt.
323. vilike
2007. dec. 3. 18:57

Sziasztok, ha valaki a honvédkórházban tud valami nagyon jó anyajegy leszedő bőrgyógyászt, megtenné, hogy megírja a nevét?

köszike

322. renatac28 (válaszként erre: 319. - MMMM)
2007. dec. 3. 10:02

Sziasztok, én még új vagyok itt. A hétvégén végigolvastam az utolsó néhány oldalt, mert tervezgettem, hogy visszamegyek az ArsMedica lézerklinikára levetetni az arcomról az anyajegyemet. Mivel itt olyan jókat írtatok az Országos Onkológiai intézetről, úgy döntöttem, hogy inkább őket látogatom meg. Ma reggel felhívtam őket, és holnapra már kaptam is időpontot. Nekem is Dr. Liszkai Gabriellához kell mennem. MMMM te már túl vagy rajta? Milyen volt?

Én már 10 éve egyszer voltam az ArsMedica lézerklinikán, de annyira jó munkát nem végeztek, mint amennyit ki kellene fizetni most és egy kicsit futószalagos rendszerben működnek. Nekem elég sok anyajegyem van, nem hiszem, hogy alaposan megnéznék őket. Ha valakinek más tapasztalata van, kérlek írjátok meg.

321. 7de797a332 (válaszként erre: 319. - MMMM)
2007. nov. 26. 18:28
Szia MMMM!! örülök, hogy odamész leszedetni. Én is hozzá kerültem, de nem tudta megmondani mi az,és úgy mentem Gilde Katalinhoz.Ő a prof asszony. A Gabriella még csak tanuló.Ja,és nem ő műt, ő csak átküld beutalóval a sebészhez.Két pasas van aki leszedheti.
320. Orsy28
2007. nov. 26. 12:49

Sziasztok


Szerdán végre varratszedés!Nagyon szépek a varratok,csak a két végén látszik 1-1 fonalcsomó és a kettő között,mintha nem is vágtak volna.Arany keze van a dokimnak :-)))Az orrom melletit nem varrták,de az is szépen gyógyul.

Gyors gyógyulást minden frissen vágottnak!!

319. MMMM
2007. nov. 26. 07:58

Sziasztok

Mégiscsak az Onkologiába megyek megnézetni az anyjegyem...felhívtam őket, nem kell beutaló:) szóval inkább ide megyek. Viszont nem sikerült Dr. Gilde Katalinhoz bejelentkezni, Dr.Liszkai Gabriella fog megnézni, de említették, hogy nem minden bőrgyogyi vesz le anyajegyet az arcon, lehet máshoz kerülök, ha le kell szedni.

318. 7de797a332 (válaszként erre: 315. - Arev76)
2007. nov. 23. 09:21
Kedves arev!4Senki nem mondta, hogy hülye vagy!!Nálam hiubb ember nem sok van!!:))Tényleg nem látszik. Pont a hasamon volt.te kicsit összezuhantál, hogy ilyen stílust veszel elő emberekkel mikor azoknak a véleményét, tapasztalatát kérted.Hmmm!!:((Én evvel azt akartam írni, hogy ingyen is csinálnak jó munkát. Különben a lézeres eljárás marha csúnya. Láttam már olyat. Pl. az Onkológián csak sebészeti úton veszik le. Sokkal hamarabban gyógyul, és szebben. Ez köztudott. Én sem nekifutásból szedettem le. Kicsit érdeklődtem.
317. ac1096844d (válaszként erre: 316. - Lujzi86)
2007. nov. 23. 05:34

Osztom a véleményt.

Én a párommal egyszerre voltam, nekem semmi nem látszik, neki mindkét heg a hátán csak gyógyulófélben van, s neki a varratszedés is csak ma lesz.

316. lujzi86 (válaszként erre: 315. - Arev76)
2007. nov. 23. 00:20
Azért az nem teljesen az orvostól és a módszertől függ, hogy milyen helye marad.Nagyrészt genetika is, hajlam, mindenkinek más a bőre, és más a sebgyógyulás mechanizmusa...
315. arev76 (válaszként erre: 314. - 7de797a332)
2007. nov. 22. 18:05

Kössz.

Vagyis már nemcsak csúnya vagyok de ezek szerint hülye is, hogy nem máshol csináltattam.

Kicsit megnyugtatóbb lett volna valami "ezt nem lehet másképp, ez ilyen lesz" szöveg.

Egyébként úgy veszem észre itt a "nem látszik" mindenkinél mást jelent. Mindenesetre az enyémre nehéz lenne ezt mondani.

Most éppen ezért azt keresgélem hátha van olyan lézeres vagy akármilyen kezelés amivel el lehetne tüntetni vagy legalább javítani valamit a hegen.


Tud valaki ilyet?

Nagyon hálás lennék.

2007. nov. 22. 11:26
Kedves arev76!!Nekem az Országos Onkológián szedték le szikével.Most egy hónapja, és semmi nem látszik, pedig nekem biztonsági zónával vágták ki mert azt hitték hogy melanóma.
313. MMMM
2007. nov. 22. 09:08

Sziasztok


Engem a bőrgyógyászom az István kórházbas utalt be(dec.5-én megyek konzultácóra). Olyan kis süket vagyok, hogy féltem megemlíteni az Onkologiát vagy az AEK-ot. Valaki hallot jót vagy rosszat az István kórházról? Illetve az ott lévő doktorokról?

Kérhetem a kórházba szerintetek azt, hogy plasztikai sebészeten szedjék le az arcomrol az anyajegyet? (van ott ilyen osztály is) Vagy nincs értelme?

Válaszokat előre is köszi.

2007. nov. 21. 18:48

A doktornő, akinél én voltam dr. Varga Klára az ÁEK-ban.

Nekem egy anyajegyet vett le combhajlatban.

A doktornő oldotta a feszültséget, mondta, ha nem húzom félre ügyesen a micsodám, levágja, aztán nézhetek:)

Nem vágta le, viszont az anyejegyet leszedte, és olyan sikeresen varrta össze, hogy nyomtalanul eltünt a heg.

Ez nem azt jelent, hogy háton, vagy máshol is mindíg ez így sikerül, (nem tudom), de nekem szó szerint nyomtalanul eltünt a heg.

Az érzéstelenítő injekció fájt, ill. kellemetlen volt, utánna szó szerint semmit nem éreztem a varratszedésig.

Az egy picit kellemetlen volt.

Kérdeztem a doktornőt, hogy levegyem az alsónadrágot?

Erre ő:

-Neeeem muszály, minek azt mindíg mutogatni...

:)

No ennyi, én örülök, hogy túlvagyok rajta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook