Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anya vs. dolgozó nő! Hogy is lehet ezt összeegyeztetni? fórum

Anya vs. dolgozó nő! Hogy is lehet ezt összeegyeztetni? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anya vs. dolgozó nő! Hogy is lehet ezt összeegyeztetni?

1 2 3 4
53. 34c48a3825 (válaszként erre: 51. - 117b1693d0)
2012. nov. 5. 09:56
A véleményemet írtam le, a "betámadni" kifejezést nem ismerem. Így túl elvont hasonlatot sem tudsz írni.
52. borostyánvirág (válaszként erre: 31. - Krisz42)
2012. nov. 5. 09:54
Nem kell minden készpénznek venni, amit itt leírnak. Szerinted létezik ember, aki gyerekeket nevel, karrierje, tökéletes párkapcsolata van és még arra is van ideje, energiája és igénye, hogy mindezt napi szinten netes fórumokon tárja átlagemberek elé?
51. 117b1693d0 (válaszként erre: 49. - 34c48a3825)
2012. nov. 5. 09:36

Nem kellene ennyire betámadni, mert nagyon sok igazság van abban, amit ír!


Kicsit vonatkoztassunk el a témától, ugye mindenki tudja, hogy a rendszeres testedzév és a vegyszermentesen termesztett növények, nem agyon gyógyszerezett állatok húsának fogyasztása lenne az ideális. Azért mert a legtöbb ember nem mozog rendszeresen és nem a fenti alapanyagokból készíti el az ételeit, attól még az állítás igaz marad...


Remélem, nem volt túl elvont a hasonlat.

50. 117b1693d0 (válaszként erre: 48. - 34c48a3825)
2012. nov. 5. 09:29

Nem annyi gyilkos nincs, kb. fél millió gyilkosság történik egy évben a világon összesen.


Viszont, az emberek többsége igenis küzd mindenféle pszichoszomatikus problémával. És mivel ez tényleg így van, ezért már ez a normális, sajnos.


Hogy ne kelljen messze menned saját tanulmánykörútra, akkor nézz bele a hoxa több fórumába és látni fogod, milyen összetűzések mennek - sokszor a semmin - azért ez sem véletlen, ugye? :(

49. 34c48a3825 (válaszként erre: 37. - Krisz42)
2012. nov. 5. 09:09
Esetleg azt "fogjuk fel", hogy nem döntöd el, ki, mikor, miért szüljön.
48. 34c48a3825 (válaszként erre: 31. - Krisz42)
2012. nov. 5. 09:07

Az EGYÜTT nem azt jelenti, hogy a gyerekek és én AZ együtt azt jeleni, hogy az apjukkal együtt, az egész család. Ez eleve 2 felnőtt, nem egy.


Nem, nem kellene "igenis" 3 év, hogy ne legyen mentálisan sérült a gyerek, mert ezzel azt mondod, hogy a bolygó lakosságának nagyobb része, több MILLIÁRD ember mentálisan sérült. Ez pedig nem igaz. NEM igaz, hogy kb. 6 milliárd gyilkos van ezen a bolygón.



Számomra pedig annyira fontosak a gyerekeim, hogy mindent megteszek azért, hogy kiegyensúlyozott anyjuk legyen, aki folyamatosan képzi magát, halad előre a pályán és mindezt a család mellett teszi. Ezt a példát akarom nekik átadni. S mint említettem, nálunk nem a pénzügyi kényszer diktált ennél a döntésnél.

2012. nov. 5. 08:56

Mi most kezdtük a bölcsibe a beszoktatást. A gyereknek tetszik is meg nem is, én rühelllem. Ha lehetett volna sok gyerekem, tutira főállású anya lennék. Nem volt még elfoglaltság az életemben, amit ennyire élveztem volna, mint az anyaságot. Sosem értettem, hogy panaszkodhatott pár anyuka arra a játszón, hogy unatkozik otthon a gyerek mellett. Hogy a fenébe lehet unni azt, hogy megfigyelheti az ember egy másik csodálatos emberi lény fejlődését. Izgalmas volt észrevenni egy-egy logikai, beszéd, vagy mozgásfejlődésbeli lépcsőfokot.

Nálam a háztartás nem a harmadik, hanem a századik helyre szorult. Mitagadás, rendetlenek vagyunk mind.

Azt el sem tudom képzelni, hogy akkor mi lesz, ha jövő hónap közepétől már vissza kell menjek dolgozni. Mikor fogok takarítani? Mikor fogok főzni? Mert ha én hazaesek a melóból, tutira inkább leülök majd játszani. Nálunk nincs senki külső segítség. Azzal vígasztalom magam, hogy bár nem látom majd egész nap a gyerekem, de minden reggel az enyém, és minden lefektetés. De ez olyan nyomorultul kevés.

46. Kistanítónéni (válaszként erre: 45. - Krisz42)
2012. nov. 4. 22:30

Én is bölcsis voltam, a húgom is. Mégis elég szépen elboldogulunk az életben. Remélem a mi családunk az üdítő kivétel. A bölcsinél sokkal rosszabb dolgokat is megéltünk.

Én nem kényszerből mentem vissza dolgozni, itthon maradhattam volna a gyerekek iskolakezdéséig dupla GYES-en, a férjem is jól keres. De nekem igenis számít, hogy van munkám és nem csak anyukaként tudom megvalósítani önmagam, vagy ha valamiért a férjemmel vagy a munkájával történne valami nem hal éhen a család. Ezek szerint minek szültem a három gyereket (főleg miért gondolkodom a negyediken), az ilyennek, mint én egy se kellene.

Egyébként elég sok pszichológiát tanultam életem folyamán.

45. Krisz42 (válaszként erre: 41. - Kistanítónéni)
2012. nov. 4. 22:03
Nem kérdőjeleztem meg senkinek az anyasághoz való jogát.Úgy látom,belemagyarázol olyat,amit nem írtam.Egyébként én is jó kislány voltam,hiába voltam bölcsis is.A gondok később jöttek.Felnőttként elég rosszra fordult az êletem és nagyon sok mindent újra kellett értêkelnem a környezetemhez fűződő kapcsolataimban.Ma már egy új házasságban tökéletesen boldog vok,de mivel kiváncsi természet vok,nem csak a magam,de más elszúrt életébe is bepillantást nyerhettem.Akik bölcsibe mentek,vagy gyakran másra voltak bízva,kicsit máshogy álltak a világhoz,mindenkinek volt vmi problémája,nem volt kiegyensúlyozott.Van,aki tudott változni,volt,aki nem és ők ma is boldogtalanok.Legtöbbnél az is ott volt,h a szülő szivesen is ment vissza dolgozni,otthon is inkább azzal törődött,h minden makulátlan legyen,nem azzal,h a gyerekkel foglalkozzon.Nálunk nem volt ez,még is megsinylettem.Tudod nem szeretek csak úgy vagdalkozni,nem lelem örömöm abban,ha mást bántok,nem vok megkeseredett.Ha vmi érdekel,utánanézek,persze más csak azzal foglalkozik,h ez nem egyezzik azzal,amit ő tart fontosnak,de eszébe se jut elgondolkozni azon,a másik mit is írt.Leírtam azt is,h megétem,ha vkinek muszáj dolgoznia,én meg tudtam oldani egyedül is,csak arra világítottam rá,h nem véletlenül írták,h az a jó,ha otthon van vki a gyerek 3éves koráig.Az pedig,h ezt itthon nem mindenki tudja megtenni,nem az én hibám,de igenis van olyan,akinek fontosabb maga,mint a gyereke.Akinek nem inge....Ezért nem értem,miét háborodtál fel.Annak meg nézz utána,mennyi minden összefügg egymassal,mi mit válthat ki,stb.Csak egy kis pszihológia.
44. Éva82 (válaszként erre: 41. - Kistanítónéni)
2012. nov. 4. 21:44

Nincs nálatok semmi baj otthon! Hanna is nyávog kicsit, de azt még sírásnak sem lehet nevezni. :) Bepróbálkozik, mert mégiscsak jobb otthon.

Szerintem nem lehet ennyire sarkítani, hogy akkor vagy nem kell szülni, vagy nem kell dolgozni. Meg kell találni az arany középutat. Erről szólna ez a fórum, hogy ez kinek, hogy sikerül(t)!

43. Kistanítónéni (válaszként erre: 38. - Éva82)
2012. nov. 4. 21:41
Örülök, hogy sikerült a férjednek váltani és szurkolok, hogy neked is sikerüljön a munkarendeden változtatni. A takarítást meg add alább! :)
42. Éva82 (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2012. nov. 4. 21:40

Köszönöm! :)

Én általában már pénteken itthon vagyok délután, így olyankor én megyek érte, hétfő reggelig mindent együtt csinálunk. :) A többi hétköznap pedig én viszem az oviba, meg este megvárnak a pancsival.

Egyetértek, szerintem sem az a megoldás, hogy egyikünk itthon üljön :( Bár megoldható lenne!

41. Kistanítónéni (válaszként erre: 37. - Krisz42)
2012. nov. 4. 21:38

Nem értem milyen alapon kérdőjelezed meg bárkinek az anyasághoz való jogát. Nem vagyunk egyformák, de mindenki lehet jó anyuka. Nem attól lesz valaki jó anyuka, és egy gyerek kiegyensúlyozott, hogy mikor megy vissza dolgozni. Az, hogy a saját igényeimmel foglalkozom nem jelenti azt, hogy a gyerekével nem.

Egyébként ezt a dumát, hogy a gyerek 3 éves koráig otthon kell maradni az anyának általában olyenoktól hallom, akinek esélye nincs visszamenni dolgozni. Én még senkivel nem találkoztam, akinek volt lehetősége és legkésőbb a GYED lejárta után nem ment vissza dolgozni (hacsak nem született kistesó).

Egyébként a lányom 15 éves, nem úgy néz ki, hogy bármit is elrontottam volna azzal, hogy két évesen bölcsibe ment.

És a kisfiaim is szeretik a bölcsit, egy-kétszer volt csak kisebb sírás reggel. Ezek szerint nálunk bajok vannak itthon?

40. 117b1693d0 (válaszként erre: 38. - Éva82)
2012. nov. 4. 21:38
Az már nagyon szerencsés változás, hogy a kicsi az apukájával tölti az estét. Te pedig próbáld úgy alakítani, hogy amikor egyedül vagy, akkor mindent elintézz és így igazi takarítás- és bevásárlásmentes családi hétvégéitek lehetnek hármasban :)
39. trapiti (válaszként erre: 38. - Éva82)
2012. nov. 4. 21:35

Szerintem az már nagyon jó hogy a férjed tudott váltani, így a gyereknek jó lesz - hét közben apa, hét végn gondolom te fogsz többet foglalkozni vele. Így szerintem már simán belefér, hogy kivárjátok hogy neked is jobb időbeosztásod legyen.

Azon meg szerintem ne is gondolkozz, hogy egy fizetésből éljetek, ma ebben az országban semmi jóra nem vezet... :(

38. Éva82
2012. nov. 4. 21:31

Sziasztok! Köszi, hogy ennyien foglalkoztok a cikkemmel. Végigolvastam az összes hozzászólást, és nagyon tetszenek. Nem válaszolgatnék külön-külön, megpróbálom összesíteni.

1. Nem azért írtam ezt a cikket, hogy megmutassam milyen "mindenreképesszuperanyuci" vagyok, hanem pont azért, mert azt gondolom, hogy sokan járunk ebben a cipőben, talán tudunk egymásnak segíteni, tippeket, tanácsot adni.

2. Az, hogy külföldön nem lehet anya ilyen sokat otthon, azért nem jó érv, mert ott apa keres annyit, hogy a család kényelmesen (nem luxusban) megéljen belőle. Ha itthon is így lenne, egy szó nélkül itthon maradnék!!! Nekem maximálisan elég a gyerek, és a háztartás, nem vagyok karrierista. :) Nem hiszem, hogy a pénzhiány miatt állandóan ideges anya/apa olyan jól tudna itthon gyereket nevelni, közben pedig azon rágná magát naphosszat, hogy miből fizet rezsit, hitelt, vagy miből eszik hó végén a család.

3. Kértem a munkahelyemen, hogy más időbeosztásban dolgozhassak, de meg kell várnom, míg lesz hely. Ez lehet 1 hónap, de 1 év is. Egyébként a cikk írása óta annyit változott a helyzet, hogy a férjem munkahelyet váltott, így ő megy délután a gyerekért az oviba, és jönnek együtt haza. (Így már csak az a bajom, hogy én keveset vagyok a gyerekkel.)

4. Nem hiszem, hogy a mai világban megengedhetem magamnak, hogy csak úgy, lazán munkahelyet váltsak. Itt dolgozok 8 éve, végelegesített közalkalmazott vagyok. Ha másik iskolát keresek, és még találok is, tuti csak szerződéssel vesznek fel, max. juniusig. Akkor megint marad az idegbaj, hogy mi lesz nyáron.

2012. nov. 4. 21:00
Én is megértem,ha muszáj visszamenni,de ne írja azt,h a gyereknek jobb,főleg az ne,aki 1év után már rohanna vissza,mert az jobban érdekli.Akkor ne szüljön,élvezheti az életet,az egész fizetését magára költheti,nincs gond.Fogjuk már fel végre,h a gyerek nem egy akarat ,személyiség nélküli lény,és az ő életét csesszük el,ha nem foglalkozunk,csak a saját igényeinkkel.
36. 117b1693d0 (válaszként erre: 34. - Trapiti)
2012. nov. 4. 20:37
Igen, nagyon egyedi ez az egész, hogy ki miért megy vissza, vagy miért marad(hat) otthon.
35. Krisz42 (válaszként erre: 32. - Trapiti)
2012. nov. 4. 20:29
SNâlunk nagyobb a gyilkosságok szâma?Én Kanadában éltem 10 évig.Senki nem volt hajlandó otthon lenni,holott megtehette volna,mert csak azét ment vissza dolgozni,h még egy kacsalábon forgó palotára teljen.A gyerek nem oviba,bölcsibe ment,hanem jött a bébiszitter.Tényleg nem voltak olyan esetek ahol a gyerek irtotta az oszt.társait?Pedig ez az Usában kezdődött.Nálunk nem volt apuka-szerencsére-anyuka 3év után 4órában dolgozott és nem voltak a gyerekeimnek idegbeteg szülei.Én kedves voltam veluk,amire szükségük volt megkapták és jól érezték magukat.A legnagyobb butaság,amikor azt hallom,h a gyerek mások tàrsaságát igényli.2 évesen közölte,h minden vágya a bölcsi.Akkor otthon nem volt minden rendben.Nekem a kicsi most 4évesen is szìvesebben van otthon,velünk,mint az oviban.Mert ézi,h nem teher,szívesen foglalkozom vele,jól érzi magát velünk,jobban,mint az oviban.Lehet,h nehezebb bevinni néha reggel,de nem baj,mert ez azt jelenti,otthon minden rendben.
34. trapiti (válaszként erre: 33. - 117b1693d0)
2012. nov. 4. 20:16
Hát nálunk - mivel kb. egyenlően kerestünk - az én jövedelmem kiesése bizony nagy érvágás volt... és ha arra gondoltam, hogy ez még lecsökken havi 24-re vagy mennyire... hát nem voltam boldog...
33. 117b1693d0 (válaszként erre: 32. - Trapiti)
2012. nov. 4. 20:14

"Egyáltalán nem gondolom, hogy jobban jár az a gyerek, akinek otthon van az anyja 3 évig, aminek következtében megélhetési gondok vannak, apuka próbálja a hiányt behozni, r-go éjjel-nappal dolgozik, és mindenki ideges a számlák, a hitel meg a mittudoménmi miatt. Nálunk sokkal nyugodtabbá vált a légkör azzal hogy visszamentem dolgozni, az az idő amit együtt töltünk ugyan lerövidült, viszont délutánra egy kiegyensúlyozott, gondtalan anyát kap a gyerekem, nem egy idegroncsot napi 24-ben..."


Nálunk meg éppen az ellenkezője történt, amikor itthon voltam, minden rendben ment, aztán, amikor újra irodában kezdtem dolgozni, akkor meg fejére állt minden. De ez csak azért van, mert az ingázás miatt jó esetben 10 óra lesz a 8-ból és nincs semmi segítségem.


Ezért is hagytam abba.

32. trapiti (válaszként erre: 31. - Krisz42)
2012. nov. 4. 19:38

Azért a 6 hónapos és a 2 éves között már óriási a különbség... az én lányom 2 évesen már nagyonis igényelte a közösséget. Nyilván nem a napi 8 óra volt az ideális, de mondjuk heti 3x4-6 óra az lett volna, HA kaptam volna részmunkaidős állást. De vagy teljes állás volt, vagy semmi.

Egyáltalán nem gondolom, hogy jobban jár az a gyerek, akinek otthon van az anyja 3 évig, aminek következtében megélhetési gondok vannak, apuka próbálja a hiányt behozni, r-go éjjel-nappal dolgozik, és mindenki ideges a számlák, a hitel meg a mittudoménmi miatt. Nálunk sokkal nyugodtabbá vált a légkör azzal hogy visszamentem dolgozni, az az idő amit együtt töltünk ugyan lerövidült, viszont délutánra egy kiegyensúlyozott, gondtalan anyát kap a gyerekem, nem egy idegroncsot napi 24-ben...


Más: a gyilkosságok száma és a bölcsikezdés ideje között azért elég bátor dolog ilyen egyenes összefüggést felállítani... nagyon sok országban általános hogy jóval korábban dolgoznak az anyák, mégis nálunk jóval magasabb a gyilkosságok aránya... pedig jó széles az a társadalmi réteg is, akik nemhogy 3, de 33 évig vannak otthon... aztán mégse tudna rendes embert nevelni a gyerekükből...

Amúgy meg, sajnos egyre több olyan gyerek van ebben az országban, akinek bizony jobb helye van a bölcsiben-oviban, mint az anyja mellett... ha elnézem a játszótér sarkában unott pofával bagózó, ki tudja hányadik éve gyesen lévő anyucikat, hát nem vagyok meggyőzve...

31. Krisz42 (válaszként erre: 23. - 34c48a3825)
2012. nov. 4. 19:20
Elég szuper gyereked lehet,ha vele hamarabb végzel.Én is sok mindent együtt csinálok a kicsivel,de egy 4éves gyerek felmosása után nekem is fel kell mosnom,+előkészíteni az ő vizét,felmosóját,elpakolni.ablakpucolàs praclinyomokkal megint plussz idő.Egyáltalán nem lehet még gyorsabban haladni.Nekem szerencsère a másik kettő már nagyobb,minap a fiammal főzés közben beszélgettünk,poénkodtunk,de amikor a két nagy pici volt,igenis fontosabbak voltak,mint hogy visszarohanjak a munkába.Igen is kellene 3 év,hogy a gyerek mentálisan ne legyen sérült.Azért,mert rákényszerìtik az embert vmire,az nem jelenti azt,h jó.Bár mivel egyre többen elhiszik,h az a jó,ha visszarohannak dolgozni,ezért itt is lassan eléik,h majd ha nem lesz muszáj,akkor is visszamenjenek az emberek a 6hónapos csecsemő mellől is dolgozni.Végül is,egyre több a fiatalon elkövetett erőszak,gyilkosság.Biztos nem azèrt,mert anyukának volt ideje a gyerekére.
2012. nov. 4. 18:52

Én nagyon szerencsésnek mondhatom magam. Novemberben lesznek két évesek a kisfiaim és egy hónapja dolgozom hat órás munkarendben. Ez így kezdetnek szuper, mert egész jól össze lehet egyeztetni a munkát a családdal. Szerencsére a bölcsi néhány percnyire van, de a munkahelyemre is beérek negyed óra alatt busszal. Ez így teljesen vállalható még három gyerek mellett is.

A cikkíróval nem cserélnék. Szerintem ilyen munkarendet nem lehet összeegyeztetni a családdal, főleg úgy, hogy apuka sem tud besegíteni. Mindenképp keresni kell valami állandó segítséget, kérdés ugyanakkor, hogy úgy van-e értelme visszamenni dolgozni egyáltalán (dadus több, mint amennyivel többet keresel).

Ha nekem véletlenül tovább kell dolgoznom, párom tud menni a gyerekekért, de van dadusunk is ilyen esetre, legvégső esetben néhány órára a 15 éves lányomra is rá merném már bízni őket, de szerencsére erre még nem volt szükség.

A takarítással meg ne foglalkozz, nálunk is sokszor szalad a lakás. Most például csokis az egyik függöny. De nem szedtem még le, mert akkor már az ablakot is meg kellene mosni, arra meg nem nagyon van időm még így sem.

Kitartás, szorítok, hogy találjatok megoldást a helyzetre.

29. trapiti (válaszként erre: 27. - 117b1693d0)
2012. nov. 4. 18:40

Bölcsiben még sajnos az én lányom is többet volt, kb. 9 órát, mivel az a lakóhelyünkhöz volt közel.

Most a munkahelyem szomszédságába jár oviba, reggel együtt indulunk, délután rögtön munka után megyek érte. Én jobban szeretem így, mintha a lakásunkhoz közel lenne az ovi.

28. 117b1693d0 (válaszként erre: 26. - Jooeva)
2012. nov. 4. 17:45

Nálunk a gyerekbevonás egyelőre nem működik, még csak 5 éves és magára se hagyhatom állandóan, hogy én haladjak a házimunkával vagy mással.


Nálunk az a fajta munkamegosztás, amiről beszéltek egyáltalán nem működik, fizikai képtelenség összehozni.

27. 117b1693d0 (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2012. nov. 4. 17:42

Napi 8 óra oviba meg nálunk csak max 6 órás munkaidő fér bele az ingázás miatt.


A 8 órás munka mellett minimum 10 órát volt a fiam az oviban, nagy nehezen zárás előtt 6 körül estem be érte, mert a pesti dugót meg kellett járni kétszer naponta.


Ez sehogyse jött ki jól.

26. jooeva
2012. nov. 4. 16:22

Nehéz minden területen jól "teljesíteni".....2 gyerekes anyuka vagyok én is (8 és 5 évesek) és bizony megszendvedtem, hogy mindenkinek jó legyen, mikor újra munkába álltam.Én is pörögtem és bár minden rendben volt, de én kiborultam.....nem volt időm magamra és a férjemre sem....Ezért kellett átgondolni mindent és változtatni.

Csak úgy működött, hogy össze kellett fogni a családnak: apuka mosogat, mosógépet indít és tereget is, ha kell. Előkészíti a főzéshez az alapanyagokat, a bevásárlás mindíg családi progi heti 1x. Takarításba már a gyerekeket is be lehet vonni, sütés-főzésbe szintén.

Jut idő játékra a gyerekekkel, családi programokra, 2-3 havonta kettesben is eljutunk moziba vagy vacsizni a párommal és még magamra is jut némi idő mindennap.

25. trapiti (válaszként erre: 20. - 117b1693d0)
2012. nov. 4. 15:56
A 12 óra már tényleg nagyon sok... nálunk a napi 8 óra óvoda van, azzal azért összeegyeztethető hogy foglalkozzm is vele. Délután 3-4 között hozom el az oviból (reggel 7 előtt érünk be), utána lefekvésig elsősorban vele foglalkozom, nyilván vásárolni ha kel beugrunk, vagy kisebb házimunkákat megcsinálunk, de mindenképpen együtt vagyunk, ez napi 3-4-5 óra együttlétet jelent, ami ha az ember odafigyel, és tartalmassá teszi, akkor elegendő. Emellett pl. az utazással töltött időt is igyekszem tartalmassá tenni, sokat beszélgetünk ilyenkor.
24. 447396604e (válaszként erre: 21. - 34c48a3825)
2012. nov. 4. 15:41

ott a pont. egyetértek minden szavaddal. minden időbeosztás kérdése, és persze a családi összefogásé.

és a bevásárlás is lehet gyerekprogram. ha ügyes az anya a gyerek imádni fogja, segít pakolni, ügyködik stb..

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook