Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztráiban aki dolgozott, vagy kint él, milyen lehetőségek vannak egy magyar számára, ha kint szeretne dolgozni? fórum

Ausztráiban aki dolgozott, vagy kint él, milyen lehetőségek vannak egy magyar számára, ha kint szeretne dolgozni? (tudásbázis kérdés)

1 2
53. Wagnerur (válaszként erre: 52. - Nadine81)
2011. márc. 31. 17:21
Gondolom a helyi polgármesteri hivatalban. Legalábbis nekem az tűnik logikusnak. A feltételeket is ott lehet megtudni. Esetleg körül lehet nézni a honlapjukon.
52. nadine81 (válaszként erre: 51. - Wagnerur)
2011. márc. 31. 17:17
Ez jó lenne,de ennek hol tudok utánajárni,érdeklődni feltételekről stb.?Mondjuk ezt is gondolom csak egy eltelt idő után adnak külföldieknek,szoval így kezdésnek biztos nem segítenek ebben:(
51. Wagnerur (válaszként erre: 50. - Nadine81)
2011. márc. 31. 16:29
Sajnos nem ismerem a feltételeit, csak tudom, hogy sokan élnek olyanban. Valóban olyasmi, mint az önkormányzati bérlakás, csak nem olyan lepusztult, mint idehaza. Plusz megvan az az előnye, hogy ha el kell költözni a munka miatt, nem kell eladni, és máshol venni, csak felmondod, máshol meg beköltözöl.
50. nadine81 (válaszként erre: 49. - Wagnerur)
2011. márc. 31. 16:02
Az állami bérlakás olyasmi mint itthon az önkormányzati bérlakás?És ilyent adnak is ki magyaroknak kinnt?Mik a feltéteteli,illetve hol lehet ennek utánanézni nem tudod?
49. Wagnerur (válaszként erre: 47. - Nadine81)
2011. márc. 31. 15:33

Bécs környéke drága.

esetleg az állami bérlakásokat kellene megpróbálnotok, kint a legtöbben olyanban élnek, nem sajátban.

48. nadine81 (válaszként erre: 47. - Nadine81)
2011. márc. 30. 23:42
1500euro kauciot akartam írni,bocsi.
2011. márc. 30. 23:36
Sziasztok. Találtunk ausztriában munkát, az lenne a gond, hogy vállalkozoival lehet csinálni, ahhoz viszont kellene bejelentett lakcím kinntre, nameg haza se szeretnénk minden nap utazgatni. Ami lakásokat találtam neten, mind 150euro kauciot kérnek. Ha tudtok, légyszi segítsetek, hol tudnánk találni valami olcsóbb albérletet, ahova be is lehet jelentkezni?Ja, Bécs illetve környékén keresünk, 2fő-re.
2011. febr. 24. 14:30

Szerencsénk volt amikor kijöttünk, a válságról még nem is hallottunk, ha otthon ér minket, egy életre tönkre mentünk volna.

A sors kegyes volt hozzánk, bár meg kell vallanom, meg dolgozunk érte rendesen. Itt elég zárkózottak az emberek, a gyerekek nagyon szenvednek a társaság hiánya miatt. Itt sincs kolbászból a kerítés, de az tény, hogy anyagilag talpon lehet maradni.

45. horvathrekusi (válaszként erre: 42. - Szoszilvi81)
2011. febr. 24. 12:12

De legalább ti már a határ másik oldalán vagytok és valamennyire beilleszkedtetek.

Sokkal egyszerűbb onnan állást, új albérletet keresni.

No de egy a lényeg, haza ne gyertek!

44. nadine81 (válaszként erre: 39. - Molnika68)
2011. febr. 23. 20:52
Ez a neu.hu oldal nemis rossz,vannak fennt jók,jó lenne ha valósak lennének és sikerülne is valami...Valaki talált már munkát onnan?
43. nadine81 (válaszként erre: 25. - Dokianya)
2011. febr. 23. 20:36
Azt sem tudni,hogy melyik városban van a gyár?Holnap adom fel az önéletrajzomat,ha jelentkeznek,írok minden infot ide:)
2011. febr. 23. 18:44
Most elég kacifántos a helyzet, én a gyerekekkel Kärntenben vagyok, a férjem Burgenlandba dolgozik. A nyáron mi is utána akarunk költözni, csak előbb albérletet kell keresni, és Bálintnak be kell fejeznie a sulit.
41. horvathrekusi (válaszként erre: 38. - Szoszilvi81)
2011. febr. 23. 15:28
Merre vagytok és mit dolgozik a férjed?
40. horvathrekusi (válaszként erre: 39. - Molnika68)
2011. febr. 23. 15:28

Megértelek benneteket is.

Sajnos ezekkel a hirdetésekkel az a baj, hogy nem lehet tudni mi áll mögötte.

2011. febr. 23. 12:37

Sziasztok!


Olvasgatom a hozzászólásokat, mert egyre inkább úgy érzem, hogy Nekem és Családomnak is jobb lenne a szomszédban.

Fontolgatom 1 ideje, hogy állás ügyben lépni kéne, de nem könnyű: sajnos a német nem nyelvet nem beszéljük (pedig úgy érzem, hogy előny lenne) 2 kicsi gyerek van, nem kis hitel a nyakamon ...


Ha lesz több időm, akkor még írok.


Tovább. Állás ügyben találtam néhány linket, hátha vkinek jó lesz, ajánlom figyelmetekbe.

ÉS MINDENKINEK SOK SIKERT!!

Ausztriai szakmunka : szobafestő állás

[link]


[link]


sziasztok :)

2011. febr. 22. 19:15
Tudom, hogy nehéz, de mi úgy csináltuk 3 éve és most is úgy fogjuk, hogy a férjem előre ment dolgozni, keresett albérletet, és úgy jöttünk a gyerekekkel. Most egy másik megyébe akarunk költözni, ha letelik a férjem próbaideje, és van albérlet, akkor költözünk mi is. Az albérlet után beiratjuk a gyerekeket oviba-suliba, ha mindenkinek meg van a helye, akkor megyek énis dolgozni. Amig nem telik le a próbaidő, addig egyik munka sem tekinthető biztosnak, persze ezt mindenki másképp gondolja. Ha megtehetném holnap költöznék, de a gyerekek miatt muszáj megfontoltan cselekedni.
37. horvathrekusi (válaszként erre: 36. - Varga.nora)
2011. febr. 22. 17:56
Igen ez a baj. Nem szeretnénk ingázni félévente. Csak biztos és állandó munkahelyért hagynánk itt mindent.
36. varga.nora (válaszként erre: 34. - Horvathrekusi)
2011. febr. 22. 17:08
Ezek a szakmák általában télen planganak, most jön a tavasz, most érdemes nézegetni, ezt azért tudom, mert a sógor is festőként dolgozik kint, meg dolgozott már burkolóként is, és általa tudom, hogy ilyenkor nem nagyon van munka náluk sem.
35. varga.nora (válaszként erre: 33. - Szoszilvi81)
2011. febr. 22. 17:07

Hát a gyerek miatt tényleg megértem, hogy kint akartok maradni.

Párom is már több, mint 3 éve kint van, ő azóta egy munkahelyen van.

2011. febr. 21. 22:16

Mi is nagyban nézelődünk. Először a férjemnek szeretnénk munkát találni. Ő gipszkartonos, kőműves és festő.

Csak hát a pici 2 éves lányunkkal csakis tutibiztos helyre indulnánk el.

Eddig nem találtunk semmit.

Már csak a kicsi lányunk miatt megérné. Teljesen más környezetben, más körülmények között nőhetne fel.

Mert itthon ugyebár már szinte elviselhetetlen a légkör.

2011. febr. 21. 20:52

Ma volt bent a férjem, azt mondták, ha letelik a próbaidő, akkor menjen vissza, most felírták a nevünket, de persze idő mire kapunk lakást.

Mi is sokat beszélgettünk, hogy Magyarországról járna át, de úgy döntöttünk, inkább maradjunk itt. Ha ne adj isten munkanélküli lenne, a magyar munkanélküliből nem tudunk megélni, de az osztrákból már igen. Nem erre hajtunk, de 3 év alatt kétszer volt munkanélküli, és bizony döntő szempont, hogy amig nem talál munkát a család ne legyen veszélyeztetve. A másik szempont pedig az, hogy Bálint itt kezdte az iskolát, akkor újból elsőbe kellene mennie, mert teljesen más az ABC, és ő nem tudná behozni a lemaradását.

32. varga.nora (válaszként erre: 30. - Szoszilvi81)
2011. febr. 21. 18:38

Szia. A párom neunkirchenben dolgozik (remélem jól írtam), asszem wienerneustadt mellett van. Rengeteg török is van náluk, és velük is mindenki normális. Úgyhogy szerencsére jól kifogta a párom. Foglalmam nincs, hogy van -e felvétel náluk, majd megkérdezem tőle. Most éppen délutános, ugyanis kétműszakoznak, közben három, ha baromi sok munkájuk van, úgyhogy nem panaszkodik.

Mi is nagyon sokat gondolkodtunk azon, hogy kiköltözzünk. De aztán elvetettük éppen a magas albérlet és lakásvásárlások horribilis ára miatt.

De amúgy ti nem is szeretnének lakást venni. Állítólag önkormányzatoktól lehet támogatásokat igényelni a lakásvásárláshoz, ha van gyerek, nálunk ez azért is van kilőve, mert még nincs gyerek.

2011. febr. 21. 07:29

Mi is nagyon szeretnénk kimenni..a férjem évekig dolgozott Németországban, mint építésvezető..oda én nem szeretnék menni...

Ő belső burkoló most itthon...vállalkozásban..de jó lenne kimenni..neki tuti lenne munkája, én meg majd idővel talán találnék valami takarítást..vagy valamit:)

Annyira szeretném, mert itthon már szinte nem lehet megélni :(

30. szoszilvi81 (válaszként erre: 21. - Varga.nora)
2011. febr. 20. 21:49

Megkérdezhetem, hogy melyik részen dolgozik a párod? Nincs náluk felvétel véletlenül?

Az én férjem is cnc-s. Mi Kärnten-ben lakunk, itt elég zárkózottak az osztrákok (egymással se nagyon, auslander-ekkel meg mégkevésbé-persze vannak kivételek, de kevés), nem sikerült jó kapcsolatot kialakítani a kollégáival. :S

Most Burgenland-ban dolgozik, ha a nagyfiamnak vége a suli, utána akarunk költözni.

Ami elkeserít az az albérlet, nagyon drága. Itt ahol most lakunk 560€-t fizetünk rezsivel, 3 szobás lakás.Neusiedl am See-be pedig 7-800 plusz rezsi, a neten mindenhol ennyi körül hirdetnek. Magyarországra nem akarunk átköltözni, hogy onnan járjon be, szeretnénk itt maradni ezen az oldalon. Ha esetleg van valakinek hasznos infója albérlettel kapcsolatosan, szivesen fogadnám.

2011. febr. 20. 21:38
Hello!Mi a párommal Ausztriában dolgozunk,Salzburg tartományban egy síparadicsomban.Szezonális,a neten találtuk,3 havi intenzív keresés után.A pénz jó,a háziak nagyon rendesek.Sokkal jobb az életszínvonal,ez tényleg így van.Mi nem győzünk csodálkozni,ha megyünk vásárolni.Mikor kijöttünk,azt mondta a főnökünk,nem baj,ha nem beszélünk németül,ő sem tud magyarul:)Persze azért valamennyit tudtunk.Jó a pénz,de azért plusz egy idegen nyelv sem semmi.Ahol találtuk a munkát:europa.eures.eu Ott minden értelemszerűen le van írva.Nekünk bejött a vendéglátózás.Bárki meg tudja csinálni.Sok szerencsét kívánunk!
28. nadine81 (válaszként erre: 26. - 6752c58fe3)
2011. febr. 20. 21:37
Egyik ismerős dolgozik építőiparban így,meg ha jól emlékszem,valaki gyárra mondta ezt régen.Aztán ki tudja,én is hiszem,amit látok amúgy.
27. lully (válaszként erre: 21. - Varga.nora)
2011. febr. 20. 21:32
További sok sikert, de jó hallani, hogy valakinek azért sikerül is. Reméljük még sokáig megmarad ez a helyzet!
26. 6752c58fe3 (válaszként erre: 22. - Nadine81)
2011. febr. 20. 21:29
Az az "egyes" hely, az nagyon egyes. Én még nem hallottam ausztriai 4 napos munka hétről. Csak a vasárnap kötelező munkaszüneti nap (ami mondjuk a vendéglátósokra, ill. értelemszerűen mentősökre, közlekedési vállalatokra nem érvényes stb.).
25. dokianya (válaszként erre: 22. - Nadine81)
2011. febr. 20. 21:18
Juuuj,most jókat kérdezel. Sok minden nem rémlik már, amiket hallottam,de mintha azt mesélte volna a csaj, hogy volt egy szoba amiben egy házaspár lakott, volt egy 3 személyes, meg egy két személyes. De nem akarok hülyeséget mondani. A konyha pici volt, arra emlékszem. De viszont akiről írtam, hogy 1 éve van kint, ő másik szálláson van és fullosra berendezték lomtalanításból...és ott megint mások a körülmények. Munkahétről semmit sem tudok. Ha jelentkezel és kijutsz, meghallgatod a csajszit és még akkor is visszamondhatod. Ha többet megtudok, írok majd.
24. varga.nora (válaszként erre: 23. - Dokianya)
2011. febr. 20. 21:16
Én is remélem :-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook