Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anya vs. dolgozó nő! Hogy is lehet ezt összeegyeztetni? fórum

Anya vs. dolgozó nő! Hogy is lehet ezt összeegyeztetni? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anya vs. dolgozó nő! Hogy is lehet ezt összeegyeztetni?

1 2 3 4
83. Éva82 (válaszként erre: 81. - F758a7200f)
2012. nov. 6. 08:54
Igen, erről szólna a fórum, hogy egymásnak tippeket, tanácsokat adjunk, hogy is kell ezt csinálni.
2012. nov. 6. 08:48

Amugy dolgozo noknek annal inkabb ajanlom, egy biztos, nem kell martirkodni es megszabadit attol a fajta buntudattol is amit sokan ereznek ha mondjuk nincs egyetlen nagytakaritassal (orakig tartoval)a haz kiforgatva-kibelezve-kisuvickolva.


A hazimunka nem lehet nyug es nem tarthat orakig, annyi minden mas fontos van az eletben, de megsem elhet senki a koszban es rendetlensegben, mert mindenki megerdemel egy tiszta rendes kornyezetet (mind az anyuka mind a csalad), a pont ott van, hogy mindezt gyorsan es nem farasztoan kell megcsinalni (nem lehetetlen)

81. f758a7200f (válaszként erre: 78. - 731e5b9ffb)
2012. nov. 6. 08:42

Ezt a vegtelensegig folytathatnank, szerintem nem azon kell keseregni hogy most kinek jut bejarono es kinek nem hanem ha valaki mindezt egyedul csinalja (mint a forumcimben is), akkor hogyan lehet osszeegyeztetni?


Nem kell kifogasokat gyartani hanem aprosagok, trukkok, szervezes kell, hogy minden jol menjen! Nem kellenek orak a hazimunkahoz, de kis koncentralas az igen. Szemely szerint en orulok annak, hogy sikerult megtalalni egy egyensulyt mert szinte egyik naprol a masikra 6-an lettunk kutyaval egyutt. A haz is 3x akkora mint ahol elotte eltunk es megis, alig tudom elhinni hogy mindezt egyedul (nem sirankozva!) is fenn tudom tartani, a hazat dicserik es feleannyit melozok mint annak idejen a kicsiben. En ezek utan, kozeposztaly vagy sem, miert adnek penzt valakinek ha konnyeden meg tudom csinalni es azt a penzt magamra kolteni?:)


Masreszt egyet sajnalok csak, hogy a flyladyt nem ismertem meg akkor mikor csak 3-an voltunk

80. Mazsinka (válaszként erre: 78. - 731e5b9ffb)
2012. nov. 6. 08:34
Én például nem a fejlett, nyugati országokról beszéltem. Közelebb is vannak fejlettnek nem mondható országok, ahol nincs gyes és társai, sem bejárónő, se semmi. Az egyszeri keres vagy kétszáz eurót, bejelentve nincs, állandósításról nem is álmodik, apuka vagy dolgozik, vagy nem, közben kéne fizetni a rezsit, hitelt, ezt-azt, és még vegyen fel babysittert a fizetésének nyolcvan százalékáért? Persze. Inkább otthon marad, és ő neveli, nem egy idegen.
79. 7dfc648351 (válaszként erre: 78. - 731e5b9ffb)
2012. nov. 6. 08:28

Amit elfelejtettél: a középosztály kifejezés nem azt takarja, amit te hiszel vagy itt sokan. Nem a középosztály a kicsit néha csóróskodó nagyátlag.


Középosztály a közép-vagy felsővezetőkből áll, akiknek jellemzője az átlagosnál magasabb fizetés, saját ingatlan (nem kinyögött hiteles), két autó, nyaraló és/vagy külföldi nyaralás évente kétszer. Ez a középosztály, akik megengedhetik maguknak a bejárónőt.


Értelemszerűen az alig vagy éppen átlagot kereső, hitelbe majd beledöglő, nem nyaraló stb. réteg nem tartozik a jól szituált középosztályba.

78. 731e5b9ffb (válaszként erre: 67. - F758a7200f)
2012. nov. 5. 19:55
Ha a fejlettebb nyugati országokról beszélünk (én arról írtam), ott a középosztály már megengedheti magának a bejárónőt. Az "Aupairmädchenek" például Németországban közel sem keresnek annyit, mint a titkárnők, a minimálbért kapják bentlakással( nem sokkal többet, mint a magyar minimálbér, az itteni viszonylatok mellett ez aprópénz), cserébe elvégeznek minden háztartási munkát otthon, főznek is, hurcolják a gyerekeket ide-oda stb..
77. f758a7200f (válaszként erre: 72. - Trapiti)
2012. nov. 5. 19:23
En sem adtam volna, de az o bevallasa szerint a dadak vegig babusgattak mert o volt a legkisebb akkor:)
76. spinneli (válaszként erre: 72. - Trapiti)
2012. nov. 5. 19:02
A szociális és gyermekvédelmi rendszerről nem is beszélve...
75. Kistanítónéni (válaszként erre: 52. - Borostyánvirág)
2012. nov. 5. 19:01
Sajnálom, hogy annyira kilátástalan az életed, hogy számodra ez teljesen elképzelhetetlen. Kívánom, ha szeretnéd, neked is részed lehessen mindebben.
74. trapiti (válaszként erre: 71. - F758a7200f)
2012. nov. 5. 18:54

Hát igen... nem hiszem hogy aki napi 24-ben otthon van és lesz*rja a gyereket az jobbat tesz, mint én aki dolgozom, bölcsibe-oviba járatom és a délutánjaimat-estéimet neki szentelem...

És azt sem hiszem, hogy létezik ember aki 3-4-5 vagy ki tudja hány éven át képes napi 24 órában a gyerekével foglalkozni.


A bölcsikezdés után éreztem én is, mennyi időnk ment el utazással, vásárlással, ügyintézéssel, háztartással amíg otthon voltunk. A "tisztán" vaélójában 100%-ban a gyerekre fordított idő nem lett olyan nagyon sokkal kevesebb azóta sem, bár tény, hogy nagyon odafigyelek, hogy amíg ő ébren van csak a minimális dolgokat csináljam, és a legtöbb időt ténylegesen rá szánom.

73. trapiti (válaszként erre: 72. - Trapiti)
2012. nov. 5. 18:49
szóval hogy 8-10 gyerek vagy 25-30 gyerek van egy csoportban...
72. trapiti (válaszként erre: 69. - F758a7200f)
2012. nov. 5. 18:49
Én nem hiszem, hogy ez ördögtől való lenne, bár 3 hónaposan még nagyon nem szívesen adtam vola. Az is igaz viszont, hogy ennek az éremnek is két oldala van, más a bölcsőde itt nálunk, mások a feltételek, itthon nem is fogadnak a bölcsiben 3 hónapos gyereket (ha jól tudom 7 hó az alsó korhatár, de 1-1.5 évesnél kisebbek csak elvétve vannak, inkább 2 éves kortól járnak a gyerekek). Nekünk is van több külföldön, különböző országokban élő ismerősünk, hát egészen más a felkészültség és a hozzáállás az óvodákban-bölcsődékben. Attól is függ ám, hogy mennyire sínyli meg a gyerek az ovit, hogy milyen óvónőhöz kerül, mennyire figyelnek rá, és az sem mindegy, hogy 8-1
2012. nov. 5. 18:45

Ja, ha mar ott tartunk hogy kibol lesz a borton fix lakoja akkor nem is kell reszletezni hogy ok aztan mindig "anyu" mellett voltak, aki havonta bejar 20 gyerekkel segelyert. Erzelmileg aztan egy kiegyensulyozott csapat, nem?


Nem hiszem hogy csak ezen mulik

2012. nov. 5. 18:42
Ja es nem gondolom hogy gyilkos lesz a gyerekbol
69. f758a7200f (válaszként erre: 62. - Éva82)
2012. nov. 5. 18:41
Egyetertek, bar en itthon vagyok mert a bolcsi nekunk dragabb lenne mint a fizetesem de pl mifelenk 3 honaposan is bolcsibe adjak, orvos, kozgazdasz, ugyved, nem hagyhatjak csak ugy ott a studiot, olyan is volt, hogy ugyved 1 hettel szules utan mar be-bement dolgozni (pedig meg a varras sem gyogyult be) es 3 honaposan a gyerek bolcsibe ment. Nem is bebiszitter hanem kapasbol bolcsi
2012. nov. 5. 18:37

Ja, eredetileg azert is akartam irni hogy megkoszonjem aki ajanlotta a naplomat mert nem ertettem hogy lett egyik naprol a masikra ennyi olvaso, gondoltam, azert ennyire nem jo, igyekszem csak osszefoglalgatni a dolgot:)))


A cikkbol vagy talan hsz-bol megfogott ez a vasalas-mania, en is nagyon az voltam regen, amugy imadok vasalni de 5 emberre sajnos most mar nem olyan konnyu es mar mas szemmel nezem a haztartast, a gyorsasag lett a lenyeg nem a tokeletesseg.


Gondolom sokan, akiknek van szaritogepuk, mar tudjak, de azert leirom, a szarito ugye 3x annyit fogyaszt orankent mint a vasalo. De 20 percig csak ugy a meleg levegovel atforgatni a mar SZARAZ ruhat (a nedves osszemehet), ugyanannyi fogyasztas mint 1 ora vasalas viszont elonye, hogy a ruhak ugy megpuhulnak hogy siman, gyurodesmentesen lehet oket azonnal hajtogatni. Lenyeg, hogy azonnal mert ha hagyjuk kihulni ujra osszegyurodik. Ezzel a modszerrel rengeteg idot es munkat lehet megsporolni, mert csak az marad amit okvetlenul vasalni kell. Ha az ido, es a gyerekekkel/csaladdal toltott ido szukos, en ajanlom hogy probaljatok ki! Igazabol en szaritasra mar nem is hasznalom, csak "vasalasra", inkabb kint megszaritom elotte a ruhakat:))))

67. f758a7200f (válaszként erre: 65. - 731e5b9ffb)
2012. nov. 5. 18:28

Azert ez nem mindenhol igy van, vagyis csak egy bizonyos reteg (vezeto allas) es ok Magyarorszagon is megengedhetik hogy a "tutiba menjenek haza". En ismerek sok atlagfizetese not es ok igenis 2 muszakot nyomnak es kesz. Sot olyan vezeto allasut is aki szinten, csak mert nem bizik senkiben hogy hozzanyuljon a dolgaihoz. Mint oraber, a takaritononek magasabb az orabere mint pl egy sima titkarnonek szoval nem eri meg anyagilag sem.


Ettol fuggetlenul akiket ismerek es bejaronojuk van, ok is nem ugy van, hogy a tutiba mennek, hanem mindig mindent el kell pakolniuk mert kulonben ahol kupi van, a takaritono nem takarit fel (nem hanyagsagbol hanem igy szokas), aztan gondolom, ez is orszagonkent valtozhat

66. alidamolnar (válaszként erre: 65. - 731e5b9ffb)
2012. nov. 5. 18:25
Ezzel megmondtad a frankót!
2012. nov. 5. 18:07
Amikor a külföldi példákat felhozzátok, azt felejtitek el, hogy ahol a nő visszamegy dolgozni 1 év után ott ugyanaz a nő munkaidő után nem fog nekiállni főzni-mosni-takarítani-mosogatni-bevásárolni stb.. Ugyanis erre találták ki a házvezető nőket. Az olcsó külföldi munkaerő megcsinálj ezeket a nő munkaideje alatt, így ő a tutiba megy haza, ergo esténként és hétvégén 100%-ig a gyerekekkel, a férjével és magával tud foglalkozni..Ha meg egy kis gyerek nélküli nyugira vágynak a szülők, csak lepasszolják a gyereket egy babysitternek. Szóval nehogy azt higyjétek, hogy ott dupla műszakot nyomnak az anyukák a gyerek 1 éves korától..
64. Szerénke83 (válaszként erre: 31. - Krisz42)
2012. nov. 5. 11:58

Mert ezek szerint minden gyerek mentálisan sérült, aki mondjuk bölcsis?

Istenem...

63. Szerénke83 (válaszként erre: 20. - 117b1693d0)
2012. nov. 5. 11:51

Nem írtam, hogy ideális, de az van,ilyen világot élünk, mindenkinek a legjobbat és legtöbbet kell kihoznia belőle.

Tudod kompromisszumot kell kötni, hogy most élünk egy biztos szinvonalon (és megvan mindenünk), vagy kuporgatunk és boldog vagyok a gyerekemmel otthon.

A régi világ, hogy apuka dolgozik egyedül, anyuka háztartásbeli, nem megvalósítható, csak a társadalom kis részének.

62. Éva82
2012. nov. 5. 11:03

Szerintem senki nem lesz attól gyilkos, hogy dolgozik a szülő. :) Ez kicsit nevetséges. Legalábbis én nem tudom komolyan venni. Sokan írtátok a külföldi példát. Ott, ha egy szülő dolgozni akar, már 8-10 hónaposan bölcsibe adja a gyerkőcöt. Mégsem gyilkosok.

Nem a gyerekkel eltöltött idő mennyisége, hanem a minősége a fontos. Szerintem igenis lehet a főzés, vagy a takarítás is program a gyerekkel. Tapasztalatom szerint a gyerek nagyon élvezi az ilyen "felnőtt" programokat. Közben lehet mesélni, mondókázni, énekelni....stb...

Az én szüleim is dolgoztak, mégis azt gondolom, hogy rendes ember lett belőlem... :)

Az szerintem sehol sem megoldás, hogy akkor nem kell menni dolgozni. Addig, amíg 2 fizuból is éppenhogy meg lehet élni, addig igenis menni kell, ha négykézláb, akkor is.

61. 117b1693d0 (válaszként erre: 60. - 34c48a3825)
2012. nov. 5. 10:41

Ez a gyilkososdi csak valahogy belekeveredett, mert valaki nagy vehemenciával felhozta. Már nincs is kedvem visszakeresni.


Valóban nem kell non-stop otthon ülni, ezzel egyetértek. Az is igaz, hogy sokan egyszerűen nem tudják megoldani, hogy kisgyerek mellett ne menjenek el dolgozni napi 8 órában. De ettől még nem lesz ez a gyerek számára jobb, mintha csak a nap egyik felét töltené közösségben és a másik felét a családjával.


Azzal is egyetértek, hogy hosszú távon kifejezetten nem jó, ha kizárólag a gyerekről szól az élet, de a napi 8 óra munka sok helyen éppen az ellenkezőjét eredményezi és ez sem feltétlenül múlik el nyomtalanul...

60. 34c48a3825 (válaszként erre: 59. - 117b1693d0)
2012. nov. 5. 10:21

Nem csűröm és nem csavarom. Leírtam a véleményemet, a gyakorlatot, ahogy láthatólag működik, sok-sok helyütt és senki nem lesz tömeggyilkos azért, mert az anyja azt hiszi, hogy ennek elkerülésének egyetlen módja, ha ő non-stop otthon ül. Vagy akár a gyerek egyetlen érdeke az lenne, hogy kizárólag róla szóljon az élet.

Vagy hogy a pszichológia, a gyermeklélektan ennyire egyszerű lenne.


Én nem győzködök senki semmiről, él, ahogy tud vagy ahogy akar-igaz, általában nem úgy élnek, ahogy akarnak.

59. 117b1693d0 (válaszként erre: 54. - 34c48a3825)
2012. nov. 5. 10:18

Csűrheted-csavarhatod, a véleményem az, hogy nem tesz jót egy gyereknek, ha a szüleinek hétközben alig jut rá idejük, mert közben mindig valami mást kell csinálni (reggelihez, vacsorához készülni, bevásárolni, takarítani stb.) Ez akkor sem szerencsés, ha mindezt együtt csinálják.


Minimum 8 órát vannak a gyerekek, idegennel, a szülővel meg jó esetben 4-et, amiből 3 elmegy azokra a dolgokra, amit muszáj csinálni (ingázás, vásárlás, főzés, takarítás stb.).


Szerinted segíti a szülő-gyerek kapcsolatot, a gyerek személyiségfejlődését, ha napi 1 órát tudnak csak kifejezetten vele, az ő dolgaival foglalkozni a szülei?

58. 34c48a3825 (válaszként erre: 57. - 34c48a3825)
2012. nov. 5. 10:13
*mai regisztrációddal, azaz csak most, csak ide írsz. Cuki.
57. 34c48a3825 (válaszként erre: 56. - Borostyánvirág)
2012. nov. 5. 10:12
Ez szánalmas így, ami regisztrációddal, csak ezért a cirkuszért. Szórakozz mással, te szerencsétlen.
56. borostyánvirág (válaszként erre: 55. - 34c48a3825)
2012. nov. 5. 10:08

Gondolom nem ok nélkül vetted magadra azt a bizonyos inget.

Most éppen hány gyereket és milyen karriert találtál ki magadnak? Csak trollkodsz vagy tényleg belebetegedtél?

55. 34c48a3825 (válaszként erre: 52. - Borostyánvirág)
2012. nov. 5. 10:01
Hát, sokkal több boldog, dolgozó családos ember van, mint hiszed :) Ez azért nem teljesíthetetlen követelmény, párszázezren megugorják ezt a lécet.
54. 34c48a3825 (válaszként erre: 50. - 117b1693d0)
2012. nov. 5. 10:00

És hol van az ok-okozati összefüggés a világon elkövetett gyilkosságok és az anyák otthon töltött ideje között? (nincs)

Oka-e minden pszichés problémának az, hogy dolgozik az anya? (nem)

Magasabb-e ez az arány ott, ahol az anyák tipikusan dolgozó nők (szintén nem)?

Ez a fórum semmilyen szempontból nem reprezentálja a társadalmat.



Nincsenek meg az alapvető összefüggések abban, amiről beszéltek, sem logikailag, sem tényszerűen.


Mintha azt mondanátok, hogy a legtöbb autóbalesetet az ezüst színű autókkal okozzák, EMIATT az ezüst szín vagy az ezüst autó öl. Pedig csak abból van a legtöbb az országban, így ARÁNYAIBAN így alakul a dolog. Nincs minden között ok-okozati összefüggés, ami egymás mellé rendelhető.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook