Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliai élet - milyenek az angolok? fórum

Angliai élet - milyenek az angolok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2011. dec. 6. 12:45
Nekem semmi bajom veluk, sem az idojarassal, sem semmivel :) Ugy jo itt, ahogy van :) Meg lehet elni, beken hagynak, a landlordom pl indiai es ugrik, ha kerek valamit. Azt kapom a penzemert, amit elvarok. A boltokban mosolyognak ram, ha egy fontot koltok akkor is.
35. MelisUK (válaszként erre: 31. - MelisUK)
2011. dec. 6. 12:44
Vannak olyan városkák, falucskák itt, hogy 1-2 házról van csak szó, előtte utána a nagy semmi. Vannak olyan picike városkák, ahol már boltok is vannak, de csak a legfontosabbak, van mondjuk Tesco, Lidl, kocsmák, kajázdák, meg néhány fontosabb ruházati bolt, mint pl munkaruházat. Komolyan vannak olyan városok, ahol nincs igazán semmi választék, ha ilyen helyen él a barátnőd, akkor nem is csoda, hogy azt mondta neked, amit mondott. Az egyik barátaimék, akik 5 és fél óra kocsi útra laknak tőlünk, 2 és fél órát autóznak azért, hogy eljussanak a legközelebbi nagyvárosba, ahol tudnak ruhákat venni, ahol van pl meki. Náluk nincs semmi választék és csak picike városkák vannak arrafelé elszórtan.
34. MelisUK (válaszként erre: 29. - B486c9cf7d)
2011. dec. 6. 12:39

Valóban. És úgy egyáltalán nem piszkálják a terhes nőket, meg is mondják, hogy a terhesség nem betegség, hanem egy állapot. Nem kell olyan gyakran vizsgálatokra járni, nem csinálnak gátmetszést, mert természetellenes, csak akkor császároznak ha tényleg szükség van rá. Lehet vízben szülni, ezt ajánlják a leginkább, mert ez terheli meg a legkevésbé a szervezetet. Ha vízben szül valaki 10-11 óra körül délelőtt, akkor akár már délután 2-kor otthon is lehet a babával. Erre példa a szomszédom lánya. :)

Rengeteg dolog máshogy van itt és így is működik.

33. MelisUK (válaszként erre: 30. - Ujlany)
2011. dec. 6. 12:34
:) Pontosan. Még azt is megkérdezte egy srác, hogy Mo-on ló húzza a vonatot? :) Mivel egy gazdag országról van szó, így úgy gondolják, hogy a szegény kelet európai országok totál csövesek. Azok viszont, akik utaznak is a nagyvilágban, azok nem kérdeznek ilyen butaságokat. :)
2011. dec. 6. 12:32
Hogy az ember szórakoztató bepillantásban nyerjen az angolok nyökereibe, el kell olvasni Mikes György How to be an alien c. könyvét :)
31. MelisUK (válaszként erre: 24. - Ncilány)
2011. dec. 6. 12:30

Ne szégyelld magad. :) Szerintem az íreknél is ugyanazok a cuccok vannak, mint Nagy-Britannia többi részén. Én is Skóciában élek, nem Angliában, mégis itt vannak az angol márkák a boltokban, hisz ez a helyi és egy országról van szó.

Lehet, hogy a barátnőd olyan városban lakik, ahol nincs túl sokminden.

30. ujlany (válaszként erre: 3. - Gynemiho)
2011. dec. 6. 12:07
ok pedig ugyanezt gondoljak a kelet-europaiakrol. :-)
29. b486c9cf7d (válaszként erre: 28. - Ncilány)
2011. dec. 6. 11:58
Nem, ha nem indokolt, nem piszkaljak a mehszajat.
2011. dec. 6. 11:36
Úgy tudom ott a kismamákat nem vizsgálják kézzel. Csak az ultrahangra hagyatkoznak. Nyáron egy ismerősék mentek vissza, és kellett valami igazolás, hogy utazhat repcsivel...
2011. dec. 6. 11:04

Szerintem is segitokeszek, kedvesek es bar a serultek is kijarnak az utcara ugyanugy, szerintem itt tobb is van beloluk. A terhesseg alatti nem tul alapos diagnosztikai rendszer is hozzajarul ehhez illetve mashogy allnak a serultekhez, sokan a serultnek varhato magzatot is vallaljak. Es teny, isznak sokan.

Nem altalanosithato, hogy mind koszos es zullott, de alapjataton erkolcsileg eleg feslettek. Ranezesre azert kulfoldit es zullott angolt lehet tobbet latni, mert a gazdagok kevesbe keverednek a kozzel. Az establishment kasztszeruen osszetart es zart.

26. mint
2011. dec. 6. 10:40

Nekem idaig nem volt rossz tapasztalatom az angolokkal. A tobbseguk kedves,mosolygos es segitokesz. En nem tudom,hogy hol laknak azok akik azt irtak koszosak es butak,de nyilvan nem a kozep vagy a felso reteg altal lakott keruletekben.

A ruhak minosege nagyon jo,persze itt is kerdes,hogy ki hol veszi.

Teny hogy surun esik,de azert nem allandoan.Nyaron hidegebb van,viszont a tel enyhebb.

25. Ncilány (válaszként erre: 21. - MelisUK)
2011. dec. 6. 10:31
Attól tartok igazad van. Nagyon jó cumók vannak a turiba. Talán jobbak mint a kínai boltba..
24. Ncilány (válaszként erre: 19. - MelisUK)
2011. dec. 6. 10:28

Bocs. Szégyenlem magam..

Most esik le, Ő Írbe van. Ott szerzett élményét mondta el.

23. Ncilány (válaszként erre: 17. - Krisztinucika)
2011. dec. 6. 10:27

Tőled is Bocs. Szégyenlem magam..

Most esik le, Ő Írbe van. Ott szerzett élményét mondta el.

22. Ncilány (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2011. dec. 6. 10:25

Bocs. Szégyenlem magam..

Most esik le, Ő Írbe van. Ott szerzett élményét mondta el.

21. MelisUK (válaszként erre: 17. - Krisztinucika)
2011. dec. 6. 09:57

Valóban jó minőségűek az angol márkájú ruhák. Az ára itt nagyon olcsó, mivel helyben gyártják, nem tesznek hatalmas hasznot és adót. Épp ennek köszönhető, hogy az embereknek alig van nem márkás ruhája és amit már többször fölvettek azt meg küldik a szegényeknek. Tudom, hogy Mo-on nagyon drágák ezek ugyanezek a márkák, mert a boltosok hatalmas hasznot tesznek rá.

Ja, jó ha tudjátok, hogy kb 2-3 hetente ruhát gyűtjenek nálunk, mindig bedobnak egy kis szórólapot, hogy következő héten ekkor és ekkor jönnek, egy zsákba téve tegyük ki a megunt ruhát, ágyneműt, törölközőket, cipőket, stb, hogy elküldjék a szegény kelet európai népeknek - és Magyarország is fel van sorolva. Biztos vagyok benne, hogy Mo-on mégsem adományként van szétosztva, hanem beteszik a turkálókba - a javát meg kiválogatják a fuvarozók, a turi tulajok, stb.

20. MelisUK (válaszként erre: 16. - Krisztinucika)
2011. dec. 6. 09:51

Pontosan. :)

Persze vannak itt is segélyen élők, és azok a drogosok, alkoholisták és a sok gyerekesek. De ilyenek mindenhol vannak. Ezek az emberek önszántukból lesznek ilyenek, esélyük lenne dolgozni és normális életet élni.

19. MelisUK (válaszként erre: 13. - Ncilány)
2011. dec. 6. 09:48
Ez érdekes. Minden külföldi ismerősöm, beleértve a magyarokat is nagyon meg van elégedve az itteni ruha kínálattal. A minőség nagyon jó, az ár is. Az évek folyamán eljutottunk oda, hogy Mo-on nem veszünk már ruhát, mert olyan gagyi szar az ittenihez képest, nameg itt márkás ruhát tudok venni abból a pénzből, amiből Mo-on csak kínait... És nem mi vagyunk az egyetlenek, akik nem úgy mennek Mo-ra meglátogatni a rokonokat, hogy a kocsi rogyásig megrakva itteni cuccokkal, Mo-on meg szinte semmit se veszünk, mert minden drága és a minősége silány -> és itt nem csak a ruhára gondolok. Amit jobbára visszafelé hozunk, az a szüleink, nagyszüleink által készített befőtt.
18. MelisUK (válaszként erre: 9. - 4d5610bcc4)
2011. dec. 6. 09:43
Szerintem is csak azért tűnik úgy, hogy itt több a rokkant, mert kijárnak az utcára. Itt nem dugják őket intézményekbe, nem dugják el az ember szeme elől. :)
2011. dec. 6. 09:07
Angol márkájú ruhám is van, az ára is magas, meg a minősége is...
2011. dec. 6. 09:07
Én ugyan személyes tapasztalattal nem rendelkezem, ezért lehet, hogy hülyeséget állítok, de valamit kell tudjanak ezek az angolok. Ha mindenki olyan igénytelen, koszos és narkós lenne, mint ahogy itt egyesek írták, akkor valahol India szintjén élnének. Csakhogy mind tudjuk, hogy fényévekkel vannak Magyarország előtt!!!
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Ncilány)
2011. dec. 6. 08:19
Nem vagyok mai csirke, de a kirakati ruhákért csorgott a nyálam, de tudtam volna vásárolni,de a minőség drága.
2011. dec. 6. 08:17

"Méteráru és rövidárú boltba nem botlott. . "


Pedig rengeteg van, főleg indiai üzletek, csak ámultam és bámultam, de vannak a klasszikus angol üzletek is. Nekem még az is furcsa volt, hogy nagyon sok üzlet kicsi a mi kis országunk léptékeihez. Viszont arra jó volt látni Angliát, milyen szép is Magyarország építészete, Budapest,Sopron, Eger, Kőszeg és......sok-sok kisebb- nagyobb városunk, náluk sokkal egysíkúbb, de a fű az náluk zöldebb és tisztább, rendezettebb az biztos :DDD

2011. dec. 6. 08:01

Tesóm lányát nem egy divatot követőnek lehet mondani. Szereti a szép ruhát, de inkább a nadrág..

A ruházatra azt mondta : Kirakatba olyanok vannak, amit még Ő se húzna fel. Az anyag minősége nálunk sokkal jobb. Méteráru és rövidárú boltba nem botlott..

Vieslkedés stb amit lejjebb írtak se erősíteni se cáfolni nem tudom.

2011. dec. 6. 07:40

Inkább én azt mondom vannak itt, helyesebben ott is kerületek , helyej ahol nem szeretnék élni.


Én szorgalmas embereknek tartom őket, az más, hogy rengeteg Angol állampolgár van akiknek különösen nem sok köze van az angolokhoz, a volt gyarmatokról beköltözött , ott maradt emberek. Ezért néha az ember egy-egy kerültben úgy érezheti nem is Angliában van.

Üzletekben, hivatalokban legtöbbször kedvesek, az ügyfélért vannak. az időjárással nekem nem volt bajom, nyáron hűvösebb, télen melegebb.Csapadék tényleg több, de szigat ne csodálkozzunk.

A kis étkezdéket én sem találtam valami tisztának, de a közlekedési eszközök azok tiszták. Röviden most ennyit, indulok dolgozni.

2011. dec. 6. 05:39

Az igénytelenség az egyik legjobb szó....már , akikkel én találkoztam , láttam , hallottam.


Bár biztos van kivétel.

2011. dec. 6. 02:32

Köszönöm! Szívesen fogadok további

válaszokat! :)

2011. dec. 6. 02:09

Nekem nagyon bejön az itteni időjárás, rühellem a telet és a nyarat is, ez a lehető legmegfelelőbb ország számomra. Az, hogy itt sok a rokkant, az talán annak is köszönhető, hogy ki mernek jönni az utcára, mert van mit csináljanak. Itt nem kampány függők a rámpák a rokkantaknak.

Persze mindenhol vannak normálisak is, éjjel normális ember nem hányik, nem tántorog, nem jönnek értük a sünök, azok nem feltűnőek számomra.

A narkós libákon viszont jól lehet röhögni ;)

Az, hogy mennyire házasodnak családon belül, azt nem tudom, de szerintem ez amolyan urban legend... Valami rosszat kell mondani minden népcsoportra, mint pl a románok leeszik a hattyút a tóról;)

2011. dec. 6. 01:46

Az időjárásról megjegyeznék annyit, hogy nincs mindig ősz, a globális felmelegedésnek köszönhetően mára már olyan lett az időjárás, mint amilyen régen volt Mo-on. :) Legalábbis északon a skót földeken ilyen.

Különböző rétegek vannak a britteknél is, akikről korábban írtak a többiek, az az alja népség. Vannak normálisak is, csak az egy másik kör, nem a munkásnép. :)

2011. dec. 6. 01:05

Koszos,lusta népség.Nagy a "beltenyészet",sok a fogyatékkal élő,vagy határeset,illetve "sajátos nevelési igényű".

(beltenyészetnek köszönhetően)

Hogy "a vagyon ne menjen ki"-gyakran házasodnak családon belül (is)

Mindíg "ősz van":-(

Siralmas lehet hosszabb távon ott élni.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook