Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliai élet - milyenek az angolok? fórum

Angliai élet - milyenek az angolok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2011. dec. 8. 13:27
Tudom, hogy nem kell és már kicsit bánom is, hogy ilyen bántóan cinikus voltam. De őszintén szólva mindig elgurul a gyógyszerem amikor valaki pár év külföld után elfelejti, honnan indult ;)
65. b486c9cf7d (válaszként erre: 64. - Michelle.r)
2011. dec. 8. 12:39

nem kell munkavallalasi engedely.

Tenyleg teljesen mashogy bannak itt egymassal az emberek, mi a ferjemmel a rokonainkkal se jovunk ki, annyira magyarok, tudjuk melyik kerdes mogott mi van, atlatszoak, de a magyar ismerosok hasonloan.

Volt mar szerencsem parfele mentalitashoz, ez a negyedik orszag, ahol elek, eleg behatarolhato a magyarok viselkedese es gondolkodasmodja, de meg megszolalniuk se kell, latszik a viselkedesukon, kulsejukon is, hogy magyarok.

64. michelle.r (válaszként erre: 57. - MelisUK)
2011. dec. 8. 12:28

Jobb, ha nem találkozol itthon a köznéppel??? A karácsonyi adakozós fórumon aljanépet emlegetsz....


Nagy Britanniában mostanában a bevándorlók a munkavállalási engedélyhez már kék vért is kapnak? :/

63. MelisUK (válaszként erre: 62. - Jasmine24)
2011. dec. 8. 11:17
:)
62. Jasmine24 (válaszként erre: 57. - MelisUK)
2011. dec. 8. 10:53
Igen, ezzel en is egyetertek! Otthon ugy felszoktam magam idegesiteni az embereken!
61. MelisUK (válaszként erre: 55. - Rozália)
2011. dec. 8. 10:23
Itt tényleg nem szokás öblíteni. :) Kiengedünk a csapba vagy a csapban lévő lavórba meleg vizet, abba tisztítószer és jöhet a mosogatás. Amit elmosogattunk, az a szárító részre megy, ahol a hab 95%-a lefolyik, a maradékot pedig a törlőrongy leszedi. :)
60. MelisUK (válaszként erre: 50. - Szatmarisz)
2011. dec. 8. 10:11
Munkaközvetítők nélkül is ki lehet jutni. Pusztán angolul kell tudni, jelentkezni interneten keresztül munkákra és kész. A munkaközvetítőkről folyamatosan csak negatív tapasztalatokat lehet hallani.
59. MelisUK (válaszként erre: 58. - MelisUK)
2011. dec. 8. 10:05
Ja, és mindemellett el kell hogy mondjam, hogy itt nem tanulnak földrajzot.
58. MelisUK (válaszként erre: 47. - 8d99f66bbe)
2011. dec. 8. 10:04

Akik voltak már Mo-on nyaralni, azoknak tetszik kinézetre, akik régebben voltak, azoknak tetszik hogy milyen olcsó a pia, akik manapság mennek azok sopánkodnak, hogy milyen drága és hogy nem jókedvűek az emberek.


A legtöbben nem tudják, hogy hol van, esetleg annyit, hogy Kelet-Európában valahol. Sokan azt se tudják, hogy van ilyen ország. Mivel hasonlítunk kinézetre a lengyelekre, így úgy vannak vele, hogy ha azt is mondod, hogy magyar vagy, akkor is lengyelnek néznek. A lengyeleket pedig utálják.

Ha pl munkára jelentkezem, akkor a származásom mellett mindig teszek fényképet is fel magamról, mert arról hogy magyar még azt se tudják, hogy fekete vagy fehér.


Százalékos arányban kb jó ha 10% tudja, hogy hol van és hogy fehér emberek lakják Mo-ot. De ez a 10% olyan, hogy még a magyar történelemről is tud beszélni.

57. MelisUK (válaszként erre: 42. - Alidamolnar)
2011. dec. 8. 09:56
Én is élvezem az itteni életstílust és azt, amilyen segítőkészek, kedvesek, aranyosak az emberek. Valóban ez a helyzet a boltokban is, amit leírtál, ilyen Mo-on nincs. Sőt, olyan sincs, hogy rádköszön az eladó és megkérdezi hogy vagy, vagy megemlíti, hogy épp vihar közeleg, szóval vigyázz magadra, stb. Mo-on ezzel teljesen ellentétesen viselkednek az emberek, nem figyelnek oda egymásra, egyáltalán nem kedvesek. Mikor Mo-on elmegyünk vásárolni és én kérdezem meg az eladót, hogy hogy van, akkor bevág valami fancsali pofát... Én csak azért járok még mindig Mo-ra, mert a szüleim ott élnek, de ha pl egy hétig ott vagyok, az emberek úgy felidegesítenek... Jobb, ha csak otthon ülök a szüleimnél és nem találkozom a köznéppel, mert rosszul leszek. És nem én vagyok az egyetlen. Múltkor is a barátaim ahogy Mo-on voltak két hetet, a barátnőm elkezdett sírni és kiverte a hisztit, hogy ő nem bír tovább ott lenni, haza akar jönni ide Nagy-Britanniába. Persze rátetézett erre az is, hogy terhes volt és a hormonjai is játszottak vele, de elmesélte, hogy milyen rosszul érezte magát, sehol egy mosolygós arc, az üzletekben is milyen ellenségesek, semmi segítőkészség... Mi is ezt tapasztaljuk folyamatosan... Sokkal jobb idekint.
2011. dec. 8. 07:45
Evolet, te ki szeretnél költözni?
2011. dec. 8. 05:55

Én még nem jártam Angliában, de ott élnek a párom bátyjáék... Angol sógornő, tök angol gyerekek, unokák. Egy se beszél magyarul. A sógor annyira igyekezett beillszekedni, 57-ben, hogy majdnem elfelejtette, honnan érkezett... Egy biztos, nekem az is elég volt, amit általuk megtapasztaltam. Az apróságok. Mert ugyebár, az ördög is...

Egy alkalommal pl. elmosogattak. De nem öblítették le az edényt... No, ha feltételezem, hogy neki(k) mosogatógépük van, akkor sem volt mindig...

(Áh, szerintem ezt most csak azért írtam le, mert annyira bírtak bosszantani:)

Amúgy gazdag nemzet, bármerre mennek a világban, a pénzükkel nyugodtan játszhatják az agyukat.

2011. dec. 8. 02:34

Na, most már elég jól informált vagyok, köszike! :)

Egyébként örülök, hogy megismerhettelek benneteket!


És milyenek a bevándorlókkal?

53. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 49. - Kyuuketsuki)
2011. dec. 8. 02:06

Igen, igen, helyeslem az előttem szólót, alma meg a fája, nem lehet országra fogni a "ne sérüljön a gyerek önérzete" felfogást. Ha szélnek eresztik mint Isten a legyet nem kell csodálkozni, de ebben sem szabad általánosítani.


Azt hallottam ismerőstől, hogy a gyerekek 5évesen már suliba mennek és mennyire megerőltető, hogy a jó iskoláknak egyenruhájuk van. Én ezt helyeslem is és ellenzem is. Azért jó, amíg kis egyforma "báránykák" mert addig sem tanulják el egymástól az igen furcsa öltözködést, van esélye az egyéniségüknek. Az, hogy mindenki egyforma iskolás szempontból nem jó, sokkal nehezebb kivívni a falkavezér szerepét...:)

52. michelle.r (válaszként erre: 49. - Kyuuketsuki)
2011. dec. 7. 15:08

Egy nyavalyát! Az angol gyerekek pont olyan neveletlenek és szörnyűek, mint a magyar gyerekek, attól függ, milyen szüleik vannak és hogy nevelik őket.


Az angolok nagyon másak, ehhez hozzá kell majd szoknod. Udvariasak, modorosak, cseppet sem nyájasak és szívélyesek. Ha elhív este vacsorázni, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy ő fizeti a számládat. Viszont a kiszámíthatóan távolságtartóak, nem kell attól tartanod, hogy szemben a legnagyobb barátod, majd azonnal a hátadban a kés, ahogy elfordulsz.

2011. dec. 7. 11:41
Szerencsére nekünk ismerős fog segíteni.Ügynökséggel sosem mennék ki.
2011. dec. 7. 11:37

Sziasztok!


Azoknak akik most terveznek Angliában munkát vállalni azt javaslom, hogy ne a Team Supporttal menjetek. Mi a párommal a Team Suporttal voltunk kint dolgozni, fizetésről-fizetésre értek a meglepetések, hogy milyen mondvacsinált okok miatt vonnak le tőlünk. Ráadásul jelenleg másfél hónapja küzdünk azért, hogy kifizessék a bérünket, amiért napi 12 órában dolgoztunk. Jellemző még a Team Supportra, hogy aki most gondolkozik azon, hogy rajtuk keresztül menjen, talán már találkozott is vele, hogy semmilyen módon nem lehet velük kommunikálni, nem veszik fel a telefont, nem válaszolnak az e-mailekre. Abban nem tudunk segíteni, hogy melyik közvetítővel tudtok elindulni, de azt ki tudjuk jelenti, hogy ne a Team Supporttal. Velük a kintléted az folyamatos bizonytalanság, stressz, és távolról sem korrekt.

2011. dec. 7. 10:59

Sziasztok!

Engem is érdekelne a téma, ugyanis úgy néz ki, hogy kiköltözünk méghozzá Birmingham az esélyes (egyenlőre)

Két gyerekünk van és őszintén szólva nagyon elriasztott amit az angol gyerekekről hallottam...

Tényleg annyira szörnyűek, neveletlenek, másra nincsenek tekintettel? Vagy azért vannak normálisak is.

Egyébként itthon is egyre több a viselkedés zavaros gyerek, pl az oviban olyan csoportba került a lányom, hogy gyakorlatilag a 15 gyerekből hatan vannak "normálisak".

48. krisztinucika (válaszként erre: 3. - Gynemiho)
2011. dec. 7. 08:34
Annyira szörnyű lehet ott neked! Miért nem élsz inkább Mo-n? Ahol az emberek tiszták, józan életűek, karcsúak, logikusan gondolkodnak és ennek köszönhetően messze jobban élnek, mint a drogos angolok!
2011. dec. 7. 03:54
Köszönöm a további bejegyzéseket, nagyon szívesen olvasgatom őket! :) Miként vannak Magyarországról? Tudják hol van? Mi a véleményük rólunk?
46. michelle.r (válaszként erre: 4. - 0245e2b239)
2011. dec. 6. 20:41

Szerencsére nincs is rá szükséged, hiszen intelligens, okos, cseppet sem buta és megvezetett nép gyermeke vagy ;)


Ha ennyire szörnyűek buták, igénytelenek, tehetségtelenek az angolok, miért nem 1 forintért adnak 360 fontot?

45. Muraja (válaszként erre: 3. - Gynemiho)
2011. dec. 6. 20:39
Hogy esne ha te orszagodra valaki enyire csunya bejedzest irna? Mien jogon serted meg egy masik orszag nepet föleg ha oda mentek hivatlanul ?
2011. dec. 6. 20:27

Jaja egyetértek az előttem szólókkal, udvariasak, nem röhögnek képen ha furcsán nézel ki, lehet odébb vihognak egy sort, de az emberrel személyesen nem éreztetik. Itt a melegeknek királyság van, ha annyit mondasz, hogy homofób vagy már be is perelhetnek, és perelnek is:)) Elvárják a kölcsönös tiszteletet. Ami baromi jó, én egyetlen egy cigányt láttam amióta itt vagyok, és le is fényképeztem :D Egyik csávó azzal szórakozik, hogy szemétnapokon körbe járja a várost, és összeszedi a kirakott TVket, porszívókat bútorokat, nem mert sz@rok, hanem mert megunták, vagy vettek modernebbet. Kuka mellé ki van rakva, és viszi, teszi fel netre eladni. Pedig angol, itt született, vagyis nem itt hanem Manchesterben.

Mi ketten élünk egy fizetésből, és marad is. Otthon politikus kéne legyen a Vőlegényem, hogy ezt a mennyiségű pénzt összelopja...

2011. dec. 6. 19:42

Nekem is kint dolgozik tesóm, én eddig egyszer voltam Londonban 5 napot. Tetszett, már a második napon szinte otthon éreztem magam, pedig az angolt alig beszéltem. Nekem leginkább a higgadtságuk, udvariasságuk jött be, ők nem anyáznak egymásra, ha véletlenül nekimész, nem bámulnak meg, mindenki megy a dolgára és nem sokat foglalkozik a másik emberrel (mármint, hogy milyen a ruhája, haja stb...). Ezek a saját tapasztaltok.

Amiket tesóm mesélt: a kosz, az igénytelenség inkább a szegények "kiváltsága", akinek van egy kis pénze, az felfogad takarítót. Olyan értelemben lusták, hogy kétkezi munkát nem végeznek, de hát mi magyarok is, amíg megtehettük, nem mentünk el a saját országunkban minimálbérért takarítani. Egyébként egész évben hajtanak, de ha buli van vagy nyaralás, akkor iszonyatosan elengedik magukat. A füvezés a fiatalok körében szinte mindennapos. Apropó minimálbér, ott a minimálbér kb. annyit ér, hogy kifizeted a szállásod (itt leginkább szobára gondolok), eszel, ruhát veszel esetleg még havonta 1-2 buli és még spórolsz is. A ruházatról is azt mesélte tesóm, hogy jobb minőségű, illetve ugyanaz a márka, amit itthon is kapsz sokkal olcsóbb. Pl. tesóm Le.is farmere forintba átszámolva 3e ft volt itthon meg leárazva 15e. Sok turkáló van kint is és amit sokáig nem tudnak eladni azt kiakasztják az üzlet elé és bárki elviheti ingyen és azok sem rongyok. Anyu barátnője két vadiúj öltönyt meg egy rakat női blúzt szedett össze így.

2011. dec. 6. 19:10

Tesóm hat éve él Londonban. Voltam nála már többször, hetekig. Nekem ami feltűnt, hogy van az ottani emberekben egy bizonyos alap udvariasság (ami itt Magyarországon nagyon nincs.)

És nyugisak. Pl. Tescoban vásárolunk, a pénztáros egyenként kinyitogatja a reklámszatyrokat, amit ad, megkérdezi, hogy segítsen-e bepakolni. Ha a vevő azt mondja, hogy igen, akkor szép nyugisan bepakolnak, közben váltanak pár kedves szót egymással, és a többi várakozó nem anyázik, nem vág pofákat.

Tesóm itthon is érvényesült mindig, vezető volt multinál. (Angliában is a szakmájában dolgozik).

Ő azt mondja, élhetőbb ott az élet, más az emberek temperamentuma, boltokban, utakon, munkahelyen, mindenhol, és ő ezért ment ki (konkrétan itthon is jól keresett, mindig a vezető réteghez tartozott, neki nem a pénz, hanem az életvitel volt a döntő abban, hogy Angliát választotta otthonának.)

2011. dec. 6. 17:39
Nem túl tiszták, nem túl okosak, de kedélyesek, és segítőkészek.
2011. dec. 6. 17:33
Lassan 6 eve elek itt, nagy reszben csak jot kaptam itt az emberektol. Azt mondhatom, hogy segitokeszek es konnyen megtalaltuk a helyunket. Persze van az allja nep, akikrol mar elottem szoltak, de azert vannak normalisak is. En jol erzem magam, nincsen gondom, beilleszkedtem, nem eroltetnek semmit az emberre, meglehet a kulon velemenyed, akkor sem neznek ki. Osszessegeben jokat mondhatok. A idojaras egy masik kerdes, van akinek nagyon bejon, van aki utalja. En a nyarat (azt az igazit) hianyolom mindig, leven hogy imadom a napsutest es a melehet, de megtehetem hogy hazautazzak a Balatonra, vagy atugorjak a Kanari-szigetekre. Hianyzik a hazam is, de valamit valamiert.
39. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 38. - Krisztinucika)
2011. dec. 6. 17:08
Engem sokkolóan ért ez a kérdés, amikor egy túl sok ésszel nem rendelkező, ideszabadult magyarországi hölgyike megkérdezte, hogy hol tanultam meg magyarul, ha Romániából jöttem és beszélek angolt, mikor volt időm a magyarra. Pofám leszakadt... Ő gondolom átaludta azokat a napokat amikor hirtelen "összetartott a nemzet és küzdöttünk a gonosz román megszállókkal" :))
38. krisztinucika (válaszként erre: 33. - MelisUK)
2011. dec. 6. 14:41

:))

Tőlem is kérdezték már meg Mo-n, hogy ha Romániában élek, akkor hogy beszélhetek ilyen jól magyarul:)) Pedig ez nem is világjárás, hanem a saját történelmük:))

37. Ncilány (válaszként erre: 31. - MelisUK)
2011. dec. 6. 13:16

Nővérem lánya van Dublinba és csak májusba tudtam vele egy kicsit dumcsizni erről, mi is van ott kinnt. Ha itthon van a nővéreméknél meg az anyósáéknál vannak... Keveset vannak itthon. Azt se a anyája hugicájával fogja tölteni.. Nagyon ritkán látom..

Biztosan úgy van, mert nem szokása " lenézni a dolgokat ".

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook