Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliai élet - milyenek az angolok? fórum

Angliai élet - milyenek az angolok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
186. jokri21 (válaszként erre: 185. - *Csajszi*)
2016. máj. 5. 15:34

Ez is egy olyan dolog hogy van akinek rossz tapasztalata van, van akinek jo. Nekem pl nincs tapasztalatom, de csak rosszat hallottam magyarorszagi ugynoksegekrol. Az itteni ugynoksegek egy fillert sem vonnak a te beredbol. A ceg fizet nekik hogy munkaerot szerezzenek nem te fizetsz hogy munkat kapj.

Az amit te elmondasz tenyleg korrekt, de 10 evvel ezelott volt. En Magyarorszagbol mar annyira kiabrandultam, hogy nem hiszek a jo dolgokban. Biztos van, csak en nem tapasztaltam. :)


Mint mondtam ha az embernek nincs idekint ismerose, nincs nagyon mas valasztasa, de jol meg kell valasztani, hogy melyik ugynoksegre bizza ra magat.


Dolgoztam itt kint ugynoksegben, szoval ismerem azt az oldalt is. Jottek Romaniabol, romaniai ugynoksegen keresztul, ott volt az ajanlo level a kezukben hogy itt es itt ezt az angol ugynokseget kell keresni, mar varjak oket...Csak az angol ugynokseg nem tudott errol semmit, legtobbjuk nem beszelte a nyelvet, hiaba lobogtattak a levelet egyszeruen nem kuldtettuk oda oket mert veszelyes a munkakornyezet annak aki nem erti azt sem hogy tuz van, menj ki az epuletbol. Szallast is biztositottak nekik csak kilometerekre a munkavegzes helyetol. Ott sirtak az irodaban hogy mi lesz igy...mondjuk ez Romania, es csak egy ugynokseg a sok kozul. Nem sokaig dolgoztam az ugynoksegen mert nekem ehhez nincs gyomrom iszonyuan sajnaltam oket.

185. *Csajszi* (válaszként erre: 184. - Jokri21)
2016. máj. 4. 21:52

Miert nem bizol az ugynoksegekben / munkakozvetitokben? Ha papiron van minden (ahogy altalaban szokas) mindenki jol jar.

En bo 10 eve igy jottem ki, fizetnem nem kellett semmiert, de az elso par honapban a munkaberembol vontak egy nagyon fair reszt. Es ezert biztositotak treninget, munkat, szobat, repulojegyet, repteren sofor vart aki aztan mh-re is bevitt, bankszamalt nyitottak. Sajnos ok mar bezartak, de barmi normalis munkakozvetito akar hasonloan fair feltetelekkel dolgozhat.

184. jokri21
2016. máj. 4. 20:16

En pont hogy nem bizok az ugynoksegekben, de persze ha nincs kint ismeros akihez lehetne koltozni, akkor nem marad mas. Az biztos hogy Londonba nem eri meg kimenni. Nagyon sokan jonnek Derby kornyekere, itt gyar negyedek vannak, nem mosogatast kell elkepzelni, hanem raktari munkat. Szamomra jobb mint a mosogatas. Vannak helyi ugynoksegek, akik ingyen elkuldenek dolgozi, az esetek 90%-aban csak a sajat szorgalmadon es akaratodon/nyelvtudasodon mulik hogy hosszu tavon felvesznek e.


Csak egy viszonyitas, azert a penzert amiert Londonban egy szobat kapsz, ezen a kornyeken egy ket szobas lakast. Nem egy ismerosunk jott mar el Londonbol, aki mgtudta hogy itt mennyibol elunk meg, es csodalkonak hogy van penzunk evi ketszer nyaralni menni. :) Barhova mesz, a ne London legyen.

183. Enough (válaszként erre: 180. - Ori90)
2016. máj. 4. 19:11
Biztos hogy még mindig jobb Angliában mint Magyarországon, úgyhogy hajrá! Csak zárójelben szeretném megjegyezni, egyáltalán nem lenézőek az osztrákok és a németek, köztük is van ilyen is, olyan is,mint minden más országban. De persze ha nem beszélsz németül akkor számodra ez nem érdekes. Vágj bele, ez a lényeg, még nem késő!
2016. ápr. 29. 14:52

Szia,

Ha teheted (sztem) ugynoksegen keresztul gyere ki, akik biztositanak allast meg kezdesnek gondolom egy szobat.

Most sztem nagyon nehez kijonni es ervenyesulni legalabbis viszonylag hamar.

Az idegen gyulolet elegge jellemzo amiota be kell fogadjunk menekulteket, amikor en kijottem meg semmi ilyesmi nem volt.


Merre gondoltal kijonni (melyik varosba, kornyekre), lesz-e eleg kezdopenzed ha nem ugynoksegen keresztul jossz ki, mit szeretnel dolgozni stb - alap kerdesek. Munka sztem mindig van, csak az a kerdes, h mi es mennyit fizet. Lakasarak, kozlekedes arak horror foleg Londonban.

181. Ori90
2016. ápr. 29. 14:29
Középfokon beszélek angolul papír szerint,de vannak angol nyelvű ismerőseim,akikkel napi szinten beszélek,ők ugyan nem Angliában élnek,de ha velük el tudok beszélgetni hétköznapian,akkor úgy gondolom,a nyelv nem okozhatna gondot.
180. Ori90
2016. ápr. 29. 14:27

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy érdemes-e még kimenni Angliába dolgozni és mi az,amit leginkább keresnek ott?Illetve az is érdekelne,milyen ott az élet:lenézőek-e,mint pl az osztrákok és a németek,meg lehet-e élni,lehet-e bérelni lakást egyből egy fizetésből és hasonlók.Nagyon nem vagyok otthon a témában,ezért bocsánat,ha hülyeségeket kérdezek.Még egyáltalán nem vagyok biztos benne,de eljutottam egy pontra,ahonnan lépni kell,mert már mindent megpróbáltunk,de nem tudunk emberhez méltón megélni itthon,ezért kacsingatunk kifele...Kérem,csak az írjon,aki segítő szándékkal teszi.Szívesebben maradnék saját földön,de nem csak rólam van szó...Aki tud,kérem írjon pár dolgot,legjobban saját tapasztalatnak örülnék.Köszönöm szépen.

179. vica66 (válaszként erre: 153. - MelisUK)
2012. jan. 3. 12:25

Kedves MelisUK!


Elfelejtetted megemlíteni a hozzászólásodban, hogy bár Angliában nincs 3 év Gyes, viszont más módon nagyon is komolyan támogatják a gyerekes családokat. Ezért ott is egy kétkeresős családban, ha a férjnek rendes munkahelye van, megtehetik, hogy az anya otthon marad egy darabig a gyerek(ek)kel. Sőt, ahogy kint élő ismerőseimtől hallom, sok a leányanya, épp azért, mert mint egyedülálló szülő, annyi pénzt kap az államtól, hogy nem megy el dolgozni.

Itt nálunk mindig a szánalmas összegű Gyessel dobálóznak, hogy az milyen luxus. Hát próbáljon nettó 25 ezer Ft-ból valaki megélni, ellátni egy gyereket. Nem hinném, hogy ebbe ment volna tönkre az ország. Itt is nagyon kevés nő engedheti meg magának, hogy a 3 évet otthon töltse a gyerekkel (pedig igenis szükség lenne rá), ahogy lehet, igyekszik vissza dolgozni (kivétel nyilván van), mert egy fizuból nem élnek meg. Akkor aztán szembesül a ténnyel, hogy sok esetben nem veszik vissza a munkahelyére, máshova meg szintén nem veszik fel, ahogy kiejti a száján, hogy kisgyereke van.

A betegállomány esetében már hasonló a helyzet, mint ott. Annyira féltik az emberek az állásukat, hogy nem mertnek elmenni betegállományba, ami itt is már csak 60%. Inkább bemennek betegen, és végigfertőzik a többit is. Ugyanazen oknál fogva a gyereket is beviszik betegen az óvodába, bölcsődébe, az eredmény dettó.

Nem bántásból írtam, csak egy teljesebb kép kedvéért.

178. Ncilány (válaszként erre: 173. - MelisUK)
2011. dec. 17. 21:57

Akkor ha jól értem többféle dolgot tanulnak, tanultunk mi itt Magyarországon..

Nálunk van külön gyerekorvos, és felnőtt. ( talán itt beszéltünk róla lejjebb )

177. arrival
2011. dec. 17. 21:30

Melis: en sem nezek tv-t 2006 ota :)


(egyedul sportot, azt is a neten)

176. arrival (válaszként erre: 171. - MelisUK)
2011. dec. 17. 21:27

Igen, az angolok nem epp jok foldrajzbol :)

Van egy kedvenc kollegam, egy borgyogyasz, aki tudja, hogy magyar vagyok, es multkor beszelgettem egy magyar beteggel magyarul, es nagy lelkesen kerdezte a doki, hogy jeee, ez milyen nyelv?

Teljesen meglepodve hallotta, hogy Mo.n, magyarul beszelnek.

(pedig nem egy buta ember, Cambridgeben vegzett)

175. arrival
2011. dec. 17. 21:24

Nekem is csak jo tapasztalataim vannak, nem koltoznek haza, es remelem nem is lesz ra szukseg.


Ha hazamegyek, ugyanugy mint Melis, borzasztoan idegesitenek az emberek, nem is szeretek kimozdulni otthonrol.

Elmegyek a par baratnomhoz, a keresztfiamhoz, es max. egyszer be a varosba, Szegedre es az eleg is.


Az angliai (en Londonban lakom 5 eve)idojarasrol csak jot tudok mondani. Kb. havi egyszer esik az eso, akkor is ejjel. Nyaron nincs kanikula, telen nincs jeghideg.

Az, hogy London esos, az mar megvaltozott, valamikor biztos ugy volt, de akkor meg nem laktam itt...

A kozlekedes nagyon jo, mar megszoktam, hogy max. 3 percet kell kozlekedesi eszkozre varni.


Az, hogy van rossz kornyek, meg aljanep, az normalis, hisz mindenhol van. De nem kell oda menni, ennyi.


A kozbiztonsag nagyon jo. Londonban vigan setalok egyedul ejfelkor az utcan. Szegeden mar este 6kor sem merek kimenni az utcara.

174. michelle.r (válaszként erre: 165. - MelisUK)
2011. dec. 17. 20:14
Nem. Csak továbbra sem hajlandóak a vacak pénzüket a stabil és megingathatatlan euróra cserélni :DDDD
173. MelisUK (válaszként erre: 168. - Ncilány)
2011. dec. 17. 11:36
Valóban nem tanulnak földrajzot. :) Legalábbis kötelező tananyagban ilyen nics, választani valószínűleg lehet, meg a felsőoktatásban biztos van, de érettségiig ilyesmivel nem kötelező foglalkozniuk. Még a mérőszalagról se tudják leolvasni, amit le akarnak mérni. :) Kissé bonyolult lenne, ha még földrajzzal is kéne foglalkozniuk. :))))
172. MelisUK (válaszként erre: 169. - Kyuuketsuki)
2011. dec. 17. 11:33
Jaja, én is rájöttem. :) Csak a helyiek kavarnak, hallanak valami hírfoszlányt, aztán kibővítik a saját gondolataikkal és ezekről beszélnek egész nap. :)
171. MelisUK (válaszként erre: 167. - 8d99f66bbe)
2011. dec. 17. 11:32

A legtöbben azt se tudják, hogy van ilyen ország. Aki mégis hallott róla, azok többsége is csak annyit tud róla, hogy valahol keleten lehet és nagyon szegény. Azt se tudják, hogy fekete vagy fehér emberek lakják. Azt se tudják, hogy mi a hivatalos nyelv, azt se, hogy van olyan nyelv, hogy magyar.

Vannak nagyon kevesen, akik tudnak Mo-ról. Ezek általában idősebb emberek, akik tanultabbak, vagy jól fizető állásuk volt/van és futja belőle gyakori külföldi nyaralásra. Ha már megunják a dögmeleg tengerpartot, akkor ellátogatnak Mo-ra is a fürdők végett.

170. Kyuuketsuki (válaszként erre: 169. - Kyuuketsuki)
2011. dec. 17. 10:02
Mármint az angolok többsége.
169. Kyuuketsuki (válaszként erre: 166. - MelisUK)
2011. dec. 17. 10:02

Anglia nem lépett ki az unióbol csak nem írtak alá egy egyezményt ami az eurozónára vonatkozik.

Gondolom ezért hiszik azt h kiléptek, valószínűleg nem látják ,át, hogy mi történt.Ennyi.

Bár úgy hallottam, hogy az emberek többsége szeretné ha kilépnének

168. Ncilány (válaszként erre: 167. - 8d99f66bbe)
2011. dec. 17. 08:13

Nem tudom, csak vannak sejtéseim.

Pl Budapest összekeverik Bukaresttel..

Mi tanulunk földrajzot, úgy tudom Ők nem! Így elég valószínű semmit nem tudnak más országokról, illetve nem sokat. Ezer bocs ha nem így van..

2011. dec. 16. 23:02

Hello MINDENKI! ^^


Köszi az újabb válaszokat! :)

Szívesen fogadom a továbbiakat!


Komolyan, MelisUK?! És miért?

Másvalaki valamit az angolokról?

Pl. mit tudnak rólunk magyarokról?!

Hogy vélekednek rólunk stb.


Köszi előre is!

Bye!


E.

166. MelisUK
2011. dec. 16. 12:32
Úgy látom, csak a helyiek vélik úgy, hogy már nincsenek az Unióban, mert nincsenek erről konkrét hírek.
165. MelisUK
2011. dec. 16. 11:49
Hallottátok, hogy Nagy-Britannia kilépett az Unióból? Most már akkor vízum kell, ha valaki ki akar jönni? Vagy mi lesz?
164. MelisUK (válaszként erre: 163. - Ncilány)
2011. dec. 14. 13:33
Nálunk sem egyszerű a bejutás, már a gyerek születése után érdemes intézkedni, hogy legyen hely a nursery-ben. Ha végképp nem jön össze, akkor az önkormányzattól lehet segítséget kérni és elhelyezik a gyereket valamelyikben. Így nem feltétlenül a legjobban lesz a gyerek, de a kevésbé nevesekben is olyan jól érzik magukat a kicsik, hogyha pl a szülők korábban mennek értük, akkor a gyerek megmondja nekik, hogy korán jöttetek, gyertek értem vissza később. Élvezik az ottlétet. Az egyik lengyel barátaimnak a lánya jár pl nursery-be pár éve, a kiscsaj tudja, hogy melyik nap kell menni, melyik nap nem. Egy héten három napot jár. És ő már egyszer hazazavarta a szüleit, mikor korábban mentek érte. :) Olyan szinten imádja, hogy otthon hiába lengyelül foglalkozik vele az anyja, az apja pedig félig lengyelül, félig angolul, csak angolul beszél a kislány. Érti a lengyelt is, de angolul beszél. Pedig a hét hét napjából csak hármat van a nursery-ben, négyet otthon. Ez a három nap alatt dolgozik az anyja részmunkaidőben.
163. Ncilány (válaszként erre: 161. - MelisUK)
2011. dec. 14. 12:51
Köszi a választ. Pl nálunk megszünt egy böli. Nem is tudják hova tenni a piciket. Ha viszaveszik az anyát, gyakori, hogy lapát a vége..
162. MelisUK
2011. dec. 14. 11:33

Ma itthon csücsülök, kb 20 perce értem haza a kórházból, kivették az Implanont a karomból. Ez volt a fogamzásgátlóm, elvileg 6 óra múlva már akár teherbe is eshetek a dokim szerint. :) Bár azért nem sietjük el, de már nem fogok fogamzásgátlót használni. Most olyan szintre jutott a gondolkodásom, hogy jobb nélküle - bár ha megint iszonyatos hasgörcseim lesznek, akkor lehet, hogy változni fog a felfogásom. :P

Szóval ma szabadnapom van, holnap megyek legközelebb.

161. MelisUK (válaszként erre: 157. - Ncilány)
2011. dec. 14. 11:30
Nursery-be, ami egy bölcsi-ovi keveréke intézmény. Vannak, akik babysittert fogadnak, mert olcsóbb, mint az intézmény, viszont kevésbé jó. Nagyszülő sem vigyázhat napi szinten mindig a gyerekre, így jobbára a nursery marad.
160. MelisUK (válaszként erre: 156. - Jasmine24)
2011. dec. 14. 11:28
Nalunk is rengetegen felmondanak, nehéz olyan embert találni, aki megmarad. :)
2011. dec. 14. 01:04

Milyen az au-pair-i munka?

Ott mi hogyan van?

2011. dec. 14. 01:04
Köszönöm a további válaszokat! :)
157. Ncilány (válaszként erre: 153. - MelisUK)
2011. dec. 13. 15:04

Hova teszi ( k ) a picit ( ket )??

Bölcsöde, bébicsösz, vagy nagyszülő? Habár tartok tőle az is aktív korú.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook