Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliai élet - milyenek az angolok? fórum

Angliai élet - milyenek az angolok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
96. krisztinucika (válaszként erre: 95. - Michelle.r)
2011. dec. 9. 09:32

Pontosan! Az is siránkozik, akinek nem kellene.


Hogy vagy?:)

95. michelle.r (válaszként erre: 93. - Krisztinucika)
2011. dec. 9. 08:58
Engem még sose kérdeztél :) az én tapasztalatom szerint a nyavalygás egy olyan műfal, ami nem mindig kapcsolódik a kétségbeejtő anyagi helyzethez. Én inkább mentalitásnak látom.
94. krisztinucika (válaszként erre: 92. - Rozália)
2011. dec. 9. 08:29
:))) Ez nagyon jó:)))
93. krisztinucika (válaszként erre: 70. - Bella 13)
2011. dec. 9. 08:28
Én olyan országban élek, ahol az emberek nagy része rosszabb körülmények között él, mint Mo-n. Ennek ellenére nem búskomorak, tudnak mosolyogni és főleg: nem rinyálnak állandóan. Én elhiszem, hogy nehéz minimálbérből élni, sőt, majdnem lehetetlen. De azt már nem hiszem el, hogy valaki soha, a nap egyetlen órájában sem érzi jól magát. Márpedi ha megkérdezek valakit Mo-n, hogy hogy van, sosem mondja azt, hogy köszönöm jó. Mindig azonnal egy panaszáradat kezdődik. Hogy lehet ennyit nyavajogni?
92. Rozália (válaszként erre: 61. - MelisUK)
2011. dec. 9. 06:55

Kétségtelen, eltörölgették az edényt. Amit meg én nem teszek meg, de én öblítek. Így már érthető:)

De mivel nem tudunk egymással kommunikálni...

2011. dec. 9. 02:21

Nagyon köszönöm a válaszokat, ám eléggé eltértetek a témától, mondhatnám azt is, hogy majdnem egymás nyakának estetek, de higgyétek el, nem éri meg, nem éri meg egymást 'döfködni', ahelyett inkább beszéljétek meg békésen és normálisan a dolgokat!


Nem, nem akarok Angliába menni, bár lehet, elgondolkozom rajta, én személy szerint itthon egy jómódú családban élek, nekem úgy mondd, nincs szükségem rá, de csak mint környezetváltozás, tanulás, más élet kialakítása érdekében mennék ki! És persze szeretném megismerni milyen az intelligensebb, jobb mentalitású emberrel együtt élni, mert eddig csak turista voltam Európán belül..


De hogy én is beszálljak a vitába, mert ez inkább vita, ha jól meggondolom, én is támogatom Bella kijelentését, amennyiben a jól élőnek nincs fogalma milyen egy kilátástalan problémával küzdeni, ám igazat adok a mosoly-pártiaknak is, mert ekkor egy mosoly igazi felüdülés, főleg annak aki kínlódik..


Ítélkezni pedig könnyű a másik felett, mindaddig, amíg bele nem kerülünk hasonló szituációba, és meg nem tapasztaljuk, milyen is óriási pofonok után egy kis gondokkal teli életet élő kritikáit hallgatni.. erről ez a személyes véleményem!


Ám ekkor az a legkézenfekvőbb, ha az illető megpróbálja elfogadni a sorsát, és abból kihozni a legjobbat.. és végérvényesen mosolyogni! :-) Nemde?


És milyen szokásaik vannak az angoloknak? Hogy vélekednek a magyarokról?

2011. dec. 8. 20:59

Ez annyira vicces bír lenni. Mindenki sorolja a maga igazát, de abba senki nem gondol bele, hogy akinek van bátorsága az esetleg változtathat az életén? Persze, barátok meg család, meg minden marhaság, meg magyar vagyok, ott születtem (azaz erdélyi, az sokak számára már román). Kifogásokat az ember mindig talál, hogy miért ne változtasson azon amint lehet. Mint kiderült nem lapos a föld és senki sem pottyan le róla, ha odébb megy pár országgal.


Nekem nem tudott eleget nyújtani az otthonom, untam az állandó siránkozást, hogy jajj így a múlt, meg úgy a múlt, tudtam, hogy nem tudok ott felnevelni majd egy gyereket, úgy hogy mindent meg adjak ami kell neki, így eljöttem. Nem bánom, és nem is fogom. Tagadni nem fogom, hogy honnan jöttem, de ha lesz gyerekem, örülni fogok, hogy nem tudom milyen kevés pénzből eltartani, nem fogom tudni milyen azt mondani neki, hogy nincs rá pénz.

89. Ncilány (válaszként erre: 87. - Michelle.r)
2011. dec. 8. 19:43

Jól körül írjuk a témát. Igaz én csak Bécsben jártam kb 20 éve, és Nyitrán tavaly, meg az idén..

Nem is tudom Nyitrán savanyú képeket láttam - e? Nem figyeltem..

Írbe a tesóm lánya van, azt a keveset tőle tudom..

88. Ncilány (válaszként erre: 72. - Mosolyka1111)
2011. dec. 8. 19:30

Igen a mosolynak van hatalma..

Ahhoz hogy válasszak, rendesen körül kell nézni, neem? Mellesleg nem vagyok női szabó, amatőr módon varrok. tudok dolgokat. Meg akart győzni a dua jó edényfogónak..

Ahogy nekem ajánlotta úgy tuti nem jó.. a 200 °sütőbe elolvad. Amit én csináltam az igazi vatelinből, az bírja..

2011. dec. 8. 19:00
Hehe, hova sikerult jutni onnan, hogy milylenek az angolok.... ;)
86. df2a740c00 (válaszként erre: 85. - Muraja)
2011. dec. 8. 18:37

Végülis persze. Ne szóljon inkább semmit. Úgyis észreveszi az a gyerek, ha korgó gyomorral megy iskolába, nem?


Nem a népről kéne itt a szegénységi bizonyítvánít kiállítani szerintem. Hogy kikről, azt mindenki tudja, így le se írom.


Én is sokszor tapasztalom itthon a savanyú arcokat, és én is mindig abba gondolok bele, hogy 70ezerért lehet nekem se lenne kedvem mosolyogni egész nap. Persze a 8 óra ígyi-úgyis eltelik, igazából magával szúr ki mégjobban, ha közben dúl-fúl.

85. Muraja (válaszként erre: 75. - Bella 13)
2011. dec. 8. 18:31
Az mar csak a szegenysegi bizonyitvany ha a szulö erröl felvilagositja a gyereket. Ez mar nem csak anyagiszegenyseg de szellemi is , a masodik meg rosszabb ...
2011. dec. 8. 18:30
En is tobb eve kint elek Angliaban,.es valoban nem panaszkodhatok rajuk,.ha megyunk vasarolni ,.nagyon figyelmesek,.segitokeszek,.szivesen beszelgetnek velunk,.a doktornom kifejezetten imadja a magyarokat ,.mert szerinte nagyon baratsagosak,es tisztelet adoak,.es amikor eloszor megtudta hogy magyar szarmazasu vagyok ,.szinte odaig volt:-)nah azt is hozza tennem hogy eddig nagyon nyugodt eletem volt ,.mig egy nap arra nyitottam fel a szemem hogy mar az egesz csaladom itt kint el,.es allandoan segitsegert rimankodnak,.mert lustak nyelvet tanulni,.es a joisten penze nem lenne nekik eleg ahoz hogy elegedettek legyenek,.en sem felejtettem el hogy honnan jottem ,.de mar 2 eve nem voltam othol Magyarban ,.mivel nincsenek szuleim,.ha haza is mennek ,.nem sok ertelme lenne,.az emberek kivannak fordulva on magukbol,.es mind ez az anyagi ,.illetve megelhetes ,miatt,.nos en minden esetre ,.nagyon megszerettem Angliat ,.es ugy erzem en mar ide tartozom,.
83. Jasmine24 (válaszként erre: 81. - Mosolyka1111)
2011. dec. 8. 18:20
Pontosan...foleg ha meg a sajat uzleterol van szo, akkor meg kulonosen kellene kedveskedni a vendeggel. En nagyon sokszor meglepodom, hogy hat ennyire nem erdekli oket?
82. Jasmine24 (válaszként erre: 80. - Bella 13)
2011. dec. 8. 18:19
Nyilvan nem gonoszkodni akarunk, en pl nagyon sajnalom az otthoni helyzetet, az en csaladom is otthon el es mindig panaszkodnak. De en csak annyit irtam, hogy ateltem en is amirol beszelsz, eppen ezert tettunk is erte. Persze tudom, hogy mindenki nem koltozhet kulfoldre....
81. mosolyka1111 (válaszként erre: 75. - Bella 13)
2011. dec. 8. 18:18

És ha fancsali képet vág, akkor be tudja fizetni másnap a csekkeket?

Attól, hogy undok valakivel, neki még nem lesz jobb.

2011. dec. 8. 18:17
Burkoltan meg főleg nem céloztam. Mint írtam, pár rokon kint él, már csak ezért sem ítélkezem a kint élők felett. De ezt az itthon sínylődőkkel se szabad tenni sztem.
79. mosolyka1111 (válaszként erre: 76. - Jasmine24)
2011. dec. 8. 18:16
Ez így van.
78. Jasmine24 (válaszként erre: 77. - Bella 13)
2011. dec. 8. 18:13
Nem celoztal, csak burkoltan, en meg szinten mondtam a velemenyem.
77. Bella 13 (válaszként erre: 74. - Jasmine24)
2011. dec. 8. 18:11
Már bocsi, de én nem céloztam senkire.
76. Jasmine24 (válaszként erre: 74. - Jasmine24)
2011. dec. 8. 18:11
A masik meg, hogy szerintem a magyarok nagy %-a eleg lusta es csak nyavajog, plusz jo nagy elvarasaik vannak, de tenni mar nem igazan akar ertuk.
75. Bella 13 (válaszként erre: 71. - Mosolyka1111)
2011. dec. 8. 18:10

És neked lenne kedved mosolyogni, ha közben azon kéne gondolkodnod, hogy melyik csekket fizesd be és hogy mondjad meg a gyerekednek, hogy másnap már nem futja reggelire???

Mert itthon az emberek 70%-a így él...

74. Jasmine24 (válaszként erre: 70. - Bella 13)
2011. dec. 8. 18:09
Ez azert nem minden kulfoldon elo magyarra igaz. Legalabbis rank biztosan nem. Sajnos nagyon is tudjuk milyen 60-70 ezerbol, de meg kevesebbol is megelni. Nem veletlenul vagyunk most kulfoldon. Egyebkent meg a magyarok a jo letben is sokkal savanyubbak es komorabbak szerintem. Nem kell ahoz szegenynek lenni, ez nem vagyonfuggo dolog en ugy erzem mar egy jo ideje.
73. 06718ca650 (válaszként erre: 70. - Bella 13)
2011. dec. 8. 18:06
így igaz.
72. mosolyka1111 (válaszként erre: 68. - Ncilány)
2011. dec. 8. 18:05
Én is egyre többször tapasztalom ezt, amit leírtál. Azért is érdekes, mert ugye mindenből túlkínálat van (áruból, szolgáltatásból). Ehhez képest sehol nem érzem, hogy akár egy mosolyt is megérne neki, ha nála költöm el a pénzemet.
71. mosolyka1111 (válaszként erre: 70. - Bella 13)
2011. dec. 8. 18:03
Igen, csak tudod, a 8 órás munkaidő az így is 8 óra, meg úgy is 8 óra (fancsali pofával is, meg mosolyogva is.)
2011. dec. 8. 17:44

Szerintem senki ne csodálkozzon azon, hogy a magyarok búskomorak, mosoly nélküliek, és elkeseredettek.

Érdemes lenne megkérdezni a komor boltost, hogy mennyi a fizetése és emellett mennyi kölcsön van a nyakában.....

A jólétből könnyű ítélkezni mások felett!

Nekem a legjobb barátnőm és a párom összes gyereke családostul évek óta kint él. Tudom, milyen ott az életszínvonal. Fogalmuk sincs, milyen megélni nettó 70.000-ből.......

69. b486c9cf7d (válaszként erre: 66. - Michelle.r)
2011. dec. 8. 16:44
Akinek nem inge, nem veszi magara. Sokakbol meg sok ev kulfoldon se mossa ki azt a fene eros onerzetet, ami ugyancsak jellemzo.
68. Ncilány (válaszként erre: 57. - MelisUK)
2011. dec. 8. 16:25

Boltok nálunk? Igazad van.

Én vadászaton voltam. Méterárút, és zipzárt akartam venni. Segítőkészség abból állt : Adhatok valamit?

Hozzá tartozik elég nagy volt a kínálat, kicsit megnéztem volna az anyagokat. Nem sok sikerrel. Nem kívánatos vásárló voltam. És legalább 3 üzletbe voltam.

Mi az mindenki csallánra pisilt? Úgy húztam a csíkot mindenhonnan mint a szél..

Bementem egy fonalashoz. " Fonott kosaras fiók " a polcokon. Kicsi rés, hogy meg lehessen fogni.

bizonyos dolgokat rohadt hamar észreveszek.

Láttam van olyan méterbe kapható cipzár, amit kerestem. Fel volt háborodva, miért kell nekem az, nem tudja lemérni, foszlik.. Mindenféle HÜLYE kifogás.

Megköszöntem a segítséget, távoztam.

Egy olyan boltba tévedtem be ami 30 éve is ott volt már, a kínálatuk se változott. bőrdíszmű és cipőkellékek, táskák, és nem beszélve rövidárú ami kell hozzá. Műbőr, bőr hulladék, gyöngyvászon, utazótáskák készülnek általában abból.

És amiért mentem ZIPZÁR MÉTERBE! Sokféle színben.

Végre egy olyan KREATÍV eladó aki egy szavamból megértette mit akarok. Van ám kocsi is hozzá! Fém színű.

Mire én : az nagyon jóóó bármelyik zpzárba beleillik!

Sőt a polc mélyén megbúvó szineket is elővarázsolta, nem hisztizett!

Tudod ( tudjátok ) nekem ez tök furcsa. Eddig mindig az volt, beléptem ( más is mondta ) a boltba és rámtelepszenek..

Hát én is így jártam.

( Pécsieknek ha kérdik privátban, megírom hol volt )

Bocs eltértem egy kicsit.

67. Kyuuketsuki (válaszként erre: 66. - Michelle.r)
2011. dec. 8. 13:30

Ezzel egyetértek..utálom ha általánosítanak!Hiszen ők is/ ti is magyarok vagytok!Magyarok vagyunk!

Ugyanakkor azzal is egyetértek, hogy a magyar emberek többségének a mentalitása rettenetes...ezért tart ott az ország ahol..

És igen, nekem is elegem van az emberekből!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook