Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliai élet - milyenek az angolok? fórum

Angliai élet - milyenek az angolok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
156. Jasmine24 (válaszként erre: 149. - MelisUK)
2011. dec. 13. 13:40
Hat igen! Akkor tudjuk mirol beszelunk, ez a ket ceg nagyon durva. En mondjuk nem dolgoztam egyeiknek soha, de a parom altal azert rendesen belelatok. Iszonyat mennyit kovetelnek es soha nem eleg amit csinalnak! Van hogy felvesznek uj embereket es 1-2 nap mulva inkabb felmondanak mert nem birjak a tempot.
155. michelle.r (válaszként erre: 153. - MelisUK)
2011. dec. 13. 11:32

Na ezért olyanok az angolok, amilyenek........ mert nem 3 évig pátyolgatja őket anyuci, hanem csak 9 hónapig ;))


Nincs ez másképpen Franciaországban sem. Egy amerikai barátnőmet ki is rúgták a Gap-től, pedig nagyon kedvelték, mert úgy döntött, az ikrek 2 éves koráig nem fog dolgozni. Nem könnyen élnek most a férj újságírói fizetéséből.

154. michelle.r (válaszként erre: 150. - MelisUK)
2011. dec. 13. 11:30
Ezt kellene Magyarországon is bevezetni. Nem elmebeteg indokokat találni arra, hogy lehetne még több pénzt kisajtolni az emberekből, csipszadókkal, meg áfaemeléssel, hanem olyan intézkedéseket hozni, amelyek tényleg az értékteremtés irányába hatnak.
153. MelisUK (válaszként erre: 150. - MelisUK)
2011. dec. 13. 11:20

Egyébként épp azért történtek reformok a betegszabi ügyében, mert ugyanazt csinálták itt is az emberek, mint Mo-on, folyton otthon csücsültek és nem is voltak betegek. Vagy betegszabin voltak, felvették a pénzüket és valahol máshol feketén dolgoztak mellette, így dupla jövedelemre tettek szert. Rájöttek, hogy ez így nem mehet tovább, nem gazdaságos, ezért most már úgy van, hogy az első három napra egyébként sem fizetnek semmit, ha otthon marad az ember, utána pedig a napi alap fizu fele jár csak. Így a jóval kevesebb jövedelem végett nem szívesen mennek el az emberek betegszabira.

Az történt az egyik munkatársammal is, hogy eltörött a lába (foci közben, nem munkabaleset volt), több mint egy fél évig nem jött vissza dolgozni. Manageri beosztása volt a Lidl-ben, ez a hosszú betegszabi után pénztárosként kezdhette csak újra... Itt nem úgy működnek a dolgok, mint Mo-on.

Itt pl ha valaki gyereket szül, akkor is összesen 9 hónapig maradhat otthon úgy hogy kap jövedelmet. Ebbe a 9 hónapba az is beleszámít, amikor még nincs meg a baba, de már otthon marad az anya, mert már azt mondja, hogy nem bírja tovább dolgozva. Fura módon itt van egy olyan állam, ahol van pénz, mégsem szórják el arra, hogy 3 évig ne dolgozzon az anya. Ha itt is 3 évig otthon lehetne maradni, azt az ország gazdasági helyzete igencsak megsínylené.

152. MelisUK (válaszként erre: 148. - Michelle.r)
2011. dec. 13. 11:08
:)
151. MelisUK (válaszként erre: 140. - 691169a2e9)
2011. dec. 13. 11:05

Nem az angliai emberek tették tönkre magyarországot, a közembernek semmi köze hozzá, pusztán politikáról van szó.

A két nép mentalitásáról van szó, az egyik országban kedvesek, segítőkészek, mosolygósak az emberek, a másikban meg ott támadnak hátba, ahol csak tudnak, csak azt nézik, hogy hogy szújranak ki a másikkal, mélabúsak, idegesek. Mégis melyik embertítpus között éreznéd jól magad, ha választhatnál? Itt pusztán erről van szó.


Elképzelhető, hogy agymosottak az emberek a tv-től, én pl 2006 óta nem tv-zek.

150. MelisUK (válaszként erre: 139. - 691169a2e9)
2011. dec. 13. 11:01

Nem vagyok másodrangó melós külföldön. Ebből a kifejezéscsokorból csupán az igaz, hogy külföldön vagyok. Vezető beosztásban dolgozom, manager vagyok. Itt úgy működnek a munkahelyek, hogy annyi embert vesznek föl dolgozni, amennyire ténylegesen szükség van. Nincs plusz ember. Ha valaki szabadságra megy, akkor a többi embernek be kell dolgozni annak az óráit. Meg van határozva, hogy melyik nap hány órát lehet dolgozni, egy héten összesen hány órát lehet dolgozni. Ha lassúak vagyunk, több órát használunk fel, azt a főnökség szívja meg. Ha a megadott óra alatt elvégzünk minden munkát, akkor megveregetik a vállunkat. Ha még hamarabb végzünk a munkával, akkor plusz juttatás jár a főnökségnek. Ha nincs annyi munka, nincs olyan forgalom, akkor a részmunkaidősök közül haza kell küldeni valakit/valakiket.

Ha nem mennék be dolgozni akkor, amikor lázas beteg vagyok és még rajtam kívül jópáran ezt megtennék, akkor hatalmas bajban lennénk, ezért nem engednek el, ha beteg valaki. Az első ember aki betelefonál, hogy beteg, az még elmehet, a többi nem, mert akkor nincs elég ember. A cég, ahol dolgozom, főnökséggel és egyéb beosztottakkal együtt 11-en vagyunk, plusz a takarító, de az nem tud mást csinálni, csak takarítani. Ha jön egy megfázásos influenzás korszak, akkor a 11 emberből szinte mind a 11 beteg. Épp elég nezéség, ha beteg szinte mindenki és valaki heti 50 óráját is még be kell pótolni, nehéz akkor is, ha valaki csak szabin van és a többiek egészségesek. Egyébként is úgy működik a betegszabi dolog, hogy az orvosnak ki kell, hogy írjon. Ahhoz, hogy eljusson az ember a dokihoz, általában egy hét kell, mert addigra adnak időpontot. Annyi idő alatt meg is gyógyul az ember. Ha valakit kiírnak 2-3 napra, akkor se jár érte semmi pénz. Ha kiírnak pl egy hétre, akkor is az első három napra semmi pénz nem jár, az utolsó négy napra pedig az alapbér fele. Szóval egyáltalán nem éri meg elmenni betegszabira.

149. MelisUK (válaszként erre: 115. - Jasmine24)
2011. dec. 13. 10:41

Az Aldinál? Na, az totál ugyanolyan cég, mint ahol én vagyok. Én Lidl manager vagyok. :) 10 órát kell dolgozni egy nap, elvileg 1 óra szünet van, de ezt általában nem veszi ki senki végig, sőt, korábban kezdünk, később végzünk és csak az a 10 óra van kifizetve. Pörgés állandóan, van, aki 6-8 energiaitalt ledönt egy nap. Van, akinek a gyomrát készítette ki, van, akinek a szíve pörög túl.

Való igaz, hogy nagyon jól meg lehet élni külföldön, lehet előre haladni az életben, ami szem-szájnak ingere meg lehet teremteni, de ténylegesen tenni kell érte, ahogy te is leírtad. Ha aldis a férjed, akkor tisztában vagytok ti is vele. De a kemény munka meghozza a gyümölcsét, mi épp a második ingatlanunkat tervezzük venni. :)


És való igaz, annak, aki kijön, kösse fel a gatyáját. Aki nem beszéli a nyelvet, az ne is jöjjön, aki lusta, az se. Kemény fizikai munkára fogják még a főnököket is, ha valaki ezt nem bírja, akkor maradjon a fenekén ahol van. Jóval több itt a kereset, de azért jóval többet is kell dolgozni.

148. michelle.r (válaszként erre: 147. - 691169a2e9)
2011. dec. 13. 09:52

..súlycsoportBAN.


Ha már kioktatsz, tedd azt helyesen!

;)

Ha vitatkozni akarsz, vitatkozz! Sorakoztass érveket, amelyeket mi vagy megcáfolunk, vagy elfogadunk. Eddig csak személyeskedtél.

147. 691169a2e9 (válaszként erre: 146. - 4d5610bcc4)
2011. dec. 12. 23:33
Talán egy pici különbség van az osztálytársad és én köztem. De tudod mit? Nem állok le veled vitatkozni, mert nem vagyunk egy súlycsoportba.
146. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 145. - 691169a2e9)
2011. dec. 12. 20:37

Volt egy ilyen osztálytársam mint Te, hozzá szoktam az évek során, hogy veletek nincs mit kezdeni. Dugjátok a fejeteket a homokba, vagy épp ahová akarjátok. Megváltoztatni semmit sem tudtok, ami történt az megtörtént. Nem tudom, te hogy vagy vele, de én még sosem laktam jól hazaszeretettel, vagy fizettem belőle számlát.

A kiscsillagot, pedig sértőnek érzem, főleg tőled, és főleg mert érvek helyett használtad... De ha belegondolok, ez sem lep meg... Ti már semmi újat nem mutathattok nekem...

145. 691169a2e9 (válaszként erre: 142. - 4d5610bcc4)
2011. dec. 12. 18:18
A határok azért vannak, mert férfiak milliói vére folyt. Kapisch, kiscsillag?
144. 691169a2e9 (válaszként erre: 143. - Michelle.r)
2011. dec. 12. 17:07
Csak annak mondom el, akit érdekel. Privátban.
143. michelle.r (válaszként erre: 140. - 691169a2e9)
2011. dec. 12. 16:34
Hála istenek azonban itt vagy közöttünk, és majd jól megmondod a tutit :).
142. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 140. - 691169a2e9)
2011. dec. 12. 04:48
Óóóó már úgy vártam valakit, aki letorkol minket mocskos dögöket, mert ott mertük hagyni drága jó hazánkat. Sirassuk együtt a gyönyörű múltat, vesszen Trianon meg stb. maszlag... Fogjunk össze és váltsuk meg a világot, de nem csak a felét, az egészet... Az ami elromlott, az el van romolva, mindenkinek a maga döntése mit választ, ezért senkinek sincs joga letorkollni a másikat. A határok azért vannak, hogy legyen mit átlépni...
2011. dec. 12. 02:02

Ismét újra itt,

üdvözöllek benneteket! :-)


Nagyon köszönöm az eddigi bejegyzéseket, valóságos

szópárbaj kerekedett a szemem előtt, de engedjétek

meg, hogy beszállva azt mondjam, szerintem ennek

semmi értelme, inkább beszéljétek meg normálisan

a dolgokat! ;)


De amit Mx3i7cp mondott, az felettébb érdekes,

pontosan mire is gondoltál, amikor ezt mondtad,


"Van fogalmatok arról, hogy mennyi szerepe volt

az angol Price Waterhouse-nak abban.."?!


Köszi a választ!

Pusz!


Evolet

140. 691169a2e9 (válaszként erre: 100. - MelisUK)
2011. dec. 12. 01:09

"Tisztába vagyok vele, hogy honnan származom és sajnos amikor reptéren vagyok, inkább eldugom az útlevelem és a britek között vegyülök, kerülöm a magyarokat, mert nevetséges, ahogy a LEGTÖBBEN viselkednek, ahogy felhívják magukra a figyelmet."



Az igen. Van fogalmad róla, hogy egy olyan ország állampolgárai közt bújkálsz a magyarok helyett, akik tönkretették hazádat? Van valamilyen sejtésed? Hihetetlen ahogy olvasgatom a véleményeket, mennyire tudatlanok és rosszul informált emberek vagytok.

Szomorúan azt kell mondanom, hogy a sok tv-zéstől teljesen agymosottak az emberek.

139. 691169a2e9 (válaszként erre: 104. - MelisUK)
2011. dec. 12. 00:59

"Tömtük magunkba a megfázás enyhítésére való gyógyteákat, de dolgoztunk. Megszólalni alig bírtunk, de dolgoztunk. Alig álltunk a lábunkon, de dolgoztunk. És túléltük. És a következő betegségnél is túl fogjuk élni."


Egy másodrangú melóssal ezt meglehet csinálni külföldön. Gondolom úgy kivágtak volna, ha nem dolgozol, mint a 21. Kényszer nagy úr.

2011. dec. 11. 19:01

Segítek tisztán látni.


Nem tudom a kedves hölgyek mennyire vannak tisztába a Magyarországon lezajlott privatizációs folyamatokról. A nyolcvanas évek vége felé londoni és amerikai befektetők egy csoportja tőkét helyezett el a Magyar államban.

Amikor megtörtént a rendszerváltás, kopogtatott az ajtón ez a maroknyi csoport, és zsarolta a kormányt. -Ha nem privatizáljátok a nyereséges vállalataitokat, akkor kivonjuk a tőkét az országból!

Ezzel már a rendszerváltás pillanatában megszünt a demokratikus államformája Magyarországnak. (Papíron ugye az van)


Most azt látom, hogy Magyar fiatalok Londonból neteznek, és itt köpködnek a Magyarokra, hogy milyen birka, és szánalmas nép. Van fogalmatok arról, hogy mennyi szerepe volt az angol Price Waterhouse-nak abban, hogy Magyarország tönkre legyen téve?


A kommunisták valóban elérték, hogy a Magyarok elfelejtsék történelmüket, a hazaszeretetet helyette azt nevelték bele, hogy szégyeld magad, mert magyar vagy.

Ez a szokás szülőről gyerekre szállt.

Amelyik Magyar ember ismeri a hazájának történelmét, az igen is büszke arra, hogy Magyar.

Megsemmisíteni az egységes összetartó magyar gondolkodást. Sikerült elérniük, még a mai napig is ez a szellem járja át a fiatalokat.

137. 0245e2b239 (válaszként erre: 136. - 0245e2b239)
2011. dec. 11. 13:10
*Magyarország az egyetlen olyan hely, ahol az összes Európai növény megterem.
136. 0245e2b239 (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2011. dec. 11. 13:08

Ne haragudj, hogy ilyen későn reagálok erre a kérdésedre...


"Szerencsére nincs is rá szükséged, hiszen intelligens, okos, cseppet sem buta és megvezetett nép gyermeke vagy ;)


Ha ennyire szörnyűek buták, igénytelenek, tehetségtelenek az angolok, miért nem 1 forintért adnak 360 fontot?"



Igaz nem szabad politizálni itt, ez egy női fórum, de ha már rákérdeztél, akkor válaszolnék.

Először is.

Számomra elképesztő a mai "modern" ember gondolkodása saját országáról, saját honfitársairól. Főként a fiatal nőknek. Nem tudom, mennyire vagy jártas a politikában. Nálunk volt egy Kádár János nevezetű úriember, aki ránk hívta az oroszokat, és "mi Magyarok" megpróbáltunk ellenállni, a világ legnagyobb hatalmával szemben. Önmagában ez egy hatalmas tett volt! Elsöpörtek minket. Az, hogy a kommunizmusban lebutították az embereket, megfosztották nemzeti öntudatuktól, a hazaszeretetről, ez még a mai fiatalokon is érezhető. Az értelmiségieket, vagyonosokat, Kádár kiüldözte! Jelzem, ellenálltak, a magyarok, nem akartuk ezt a rendszert.

Magyarország az egyetlen olyan hely, ahol az összes növény megterem Európában. Hiszed van sem, Károly Róbert idejében, Európa aranyának 80 százalékát mi uraltuk. Ha mi aranyat bocsájtottunk a piacra, az bőséget hozott Európának. Évszázadok óta több ország koncentrálódik erre a kis területre, a nyugati világ kelet európából él. Ha megmaradt volna a Nagy-Magyarország (remélem nem tűnök nácinak) A világ 3. leggazdagabb országa lennénk ma. (Forrás: Dr. Bence Izabella)


Olvass utána, mennyi mindent találtak föl Magyarok, voltak, és vannak itt nagy koponyák.

Egy nyugtató jel azért van. A régi világ lebutított öregei, kezdenek kihalni.

135. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 134. - 4d5610bcc4)
2011. dec. 11. 04:12

Jaaaa, hogy problémát jelent a szövegtördelés értelmezése. Első bekezdés: pénztéma;

Második bekezdés: Anglia-téma;

134. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 133. - D43485a76e)
2011. dec. 11. 04:08
Szétestek? Kérdezek? Pusztán leírtam a véleményemet:)
133. d43485a76e (válaszként erre: 131. - 4d5610bcc4)
2011. dec. 11. 03:35

Annyira szétesettek a hozzászólásaid, hogy választ is csak erőltetve tudnék írni.

Mit szeretnél tudni te?

Mihez kell az info?

Azért, mert valaki fiatal, attól nem kell hülyének lennie.

132. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 129. - 5f22d37f8b)
2011. dec. 11. 01:37
Amúgy nekem is a család az első, ha nem is látszik:)
2011. dec. 11. 01:36

Nem a családról van szó, hanem ezeket a nagyon bölcs általánosításokat rühellem, amiket a cserekereskedelem idején találtak ki. Aki a szerelmet nem találja meg, nem a pénzt kéne okolja, hanem a saját silány életében keresse a hibát. Nem pénz függő az hogy mennyire elviselhető, szerethető egy ember.


Amúgy másik első benyomás: az emberek ha találkoznak egymással és megkérdik "hogy vagy?" a választ is megvárják. Tény mondjuk, hogy sosem tálalják ki egymásnak a negatív dolgokat:) kifelé minden jó a többi magánügy:)

2011. dec. 11. 01:27
Na, erre varrjál gombot! :P
2011. dec. 11. 01:26
De az a baj, hogy mindenki ebbe gondolkodik, és fogalma sincs milyen az, ha egy olyan dolog nincs meg, amin ténylegesen nem lehet változtatni, mert pénzt kapni lehet, de családot nem...
2011. dec. 11. 01:24
Vagy barátaid, normál társaságod.. olyan dolgok, amik nem a pénzről szólnak: család, anya, apa, gyerek, nagyszülők.. stb.
2011. dec. 11. 01:23
De ha nincs szerelmed, akkor megeheted reggelire a pénzed..
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook