Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell fórum

Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
345. a22d4e01f3 (válaszként erre: 342. - 85055abb64)
2009. nov. 7. 23:57
így értettem, tudom, mire gondoltál:-))
344. 85055abb64 (válaszként erre: 341. - A22d4e01f3)
2009. nov. 7. 23:56
De ha te tudod, hogy egy héten egyszr elég neked a fagyi, akkor miért kérdezed, hogy hányszor ehetsz egy héten, amikor a szám egynél biztosan nagyobb lesz? :DDD
343. a22d4e01f3 (válaszként erre: 340. - 85055abb64)
2009. nov. 7. 23:56

tévedés! magam főzök, nagyon kikísérletezett kis ételsoraim vannak, mármint ebédre, a többire inkább hideget eszem.

300 kcal körüli laktató ételek, egytálételek, több tucat recept, vannak könyveim, tapasztalatom, és kísérleteztem is sokat

az van, hogy rendelnék én szívesen diétásat, de az nem laktat, amit én főzök, az pedig igen.

20 féle minimum és annak variációi

342. 85055abb64 (válaszként erre: 339. - 85055abb64)
2009. nov. 7. 23:55
mármint, hogy túl értékes tápanyagokat nem tartalmaz a cukormentes fagyi, csak elírtam :)
341. a22d4e01f3 (válaszként erre: 339. - 85055abb64)
2009. nov. 7. 23:53

a nagy semmi véletlenül lett, ugyanis nincs olyan étel, ami annyira fontos lenne, sok mindent szeretek, azokból millió féle variáció jöhet, és ráadásul soványak is, nekem nincsenek kedvenceim, ilyen értelemben nem vagyok kajás, én csak éhezni nem tudok, ha éhes vagyok, vagy csak úgy érzem, akkor viszont ennem kell, és ha nem terveztem, akkor biztos, hogy édességre nyúlok..

a fagyi nélkül is megvagyok...nem kell köréépítenem a napjaimat, esetleg a heti 1-szer jól jöhet, és a carte d'or csoki light tökéletes ízű, és még nekem a vienetta is :-))

nekem egy kellene, 3 hónapig fegyelmezettnek lenni, egyben, utána már eszembe se jut ez a téma, annyira belezökkenek és egyúttal kizökkenek,

lehet, hogy kevesebb is elég, de 3 hónap biztos,

meg is csinálom, a fene egye meg.

2009. nov. 7. 23:51

49 neked a főzéssel van bajod, de igazán saját főztünkel lehet a legjobban eredményeket elérni. Én azt mondom neked, hogy gondold át.

Hajlandó vagy főzni? Ha igen, akkor sokkal könyebb dolgod van. Ha nem, akkor tudd, hogy pont azt kell gyakorolnod, amit nem tudsz, mértéket tartani, mert a rendelést csak így lehet megoldani. Én rendeltem annó diétás menüt, heteken kersztül, kopogott a szemem az adagoktól. Nem, nem is, már inkább becsöngetett :D

A főzést egy héten egyszer is elég elvégezni egy hétre, van méjhűtő vazz.


Az a helyzet, hogy ez a két eset áll fent, több variáció nincs, és mind a kettőben van egy db kompromisszum számodra. Lehet választani kellene, hogy ha le akarsz fogyni, hogy melyiket tudnád jobban csinálni. Mérék és rendelés vagy főzés és kevésbé szigorú mérték. Ha nem vagy képes komromisszumra, felejtsd el a fogyást, kár az idődet erre pazarolni :)

339. 85055abb64 (válaszként erre: 333. - A22d4e01f3)
2009. nov. 7. 23:43

Na, most mondál egy nagy semmit :D Amire kíváncsi voltam, nem tudtam meg :D


Hát én az 5 evés híve vagyok, de ált csak négy jön össze.


Az hogy te hányszor ehetsz fagyit egy héten, ez attól függ, milyen fagyit eszel, mennyit eszel. Ha te a fagyit tarod fontosnak, anélkül nem tudsz meglenni, építsd aköré a többi kajádat és akár minden nap ehetsz, van csomó cukormentes. Bár azt is vedd figyelembe, hogy túl értékes tápanyagokat tartalmaz, viszont olyan veszélyeseket sem, bizonyos márkák cukormentes fagyijai. Az édeségek általában azért tiltottak, mert cukor van benne, tojás és liszt, meg még ez meg az :)

De egyesével nem lehet ételeket meghatározni, vagy értékelni, egy napod teljes étkezését kell figyelembe venni.

A sarki cuki fagyiját már nem ajánlanám minden napra, mert cukor van benne.

338. a22d4e01f3 (válaszként erre: 332. - 85055abb64)
2009. nov. 7. 23:37

mert nem könnyű, senkinek

és nagyon sokakat, ha nem mindenkit érint ez a dolog- különböző szinten

337. a22d4e01f3 (válaszként erre: 336. - A22d4e01f3)
2009. nov. 7. 23:35

nem tudom a norbi előírja-e, hogy főétkezés és slussz

ha nem, ez neked akkor is legyen nulladik lépés!

mazsi

336. a22d4e01f3 (válaszként erre: 334. - 85055abb64)
2009. nov. 7. 23:34

mi lenne, ha a Norbit megkeresnéd...

ő előtte nincs mit szégyellni

ő nem volt mindig vékony, izmos

elhivatott

és a lefogyott emberek adják a hitelét

335. a22d4e01f3 (válaszként erre: 330. - 85055abb64)
2009. nov. 7. 23:32

ha nagyon őszintén írnám le az ebédeket, akkor rendelnék egy nagyon finom konyhából....

de sokszor elég kevesebb és soványabb is, az meg azért jó, mert jó önérzetet ad

:-))

334. 85055abb64 (válaszként erre: 329. - Afb21f7623)
2009. nov. 7. 23:32
Ja, és már régen akartam mondani neked. Egyszer halottam Katinkát nyilatkozni és azt állította, hogy csinált valami diétát egy évig, és meg sem mozdult a mérleg. És neki a Norbi diétától indult el ilyen szépen. Igaz én nem ismerem Norbi diétáját, mert még nem sikerült megértenem, de hát fogynak tőle sokan.
333. a22d4e01f3 (válaszként erre: 330. - 85055abb64)
2009. nov. 7. 23:31

nekem nagyon bejön reggelinek :

capuccino+ jó reggelt keksz

ez emiatt marad, ameddig meg nem unom, akármilyen elvet is követnék

azonkívül én inkább 4 evős vagyok

kisebb ebéd, uzsonna és egyszerűbb vacsora (zsemle+tej pl.)

egyszer egyszer jó lenne egy nagy doboz fagyi, én inkább így vagyok...de mikor, hányszor? hetente egyszer lehet, ha valaki fogyni akar, és kiszámolta a kb. 1300 kcal-t?

332. 85055abb64 (válaszként erre: 329. - Afb21f7623)
2009. nov. 7. 23:29
Hát legalább azt tudod, hogy neked kell megoldani, így felesleges köröket spórolsz meg. Nem kell elkeseredni, senkinek sem megy olyan könnyen a saját fogyásának megtalálása és annak megtartása. Hát látod mennyien vannak a fórumon, mennyien próbálkoznak.
331. a22d4e01f3 (válaszként erre: 329. - Afb21f7623)
2009. nov. 7. 23:28

egy nagyszerű fogyás esettanulmánya lehetnél

az tiszteletet szülne szerintem

amit leírtál már korábban is, az szerintem jogellenes is volt, kellett volna a beleegyezésed


holtpontok mindenkinél lehetnek, azokat kell legyőzni! akkor kellhet az a bizonyos kis lökés, szerintem biztosan vannak elhivatottabb egészségügyisek is, csak túl sok szerintem az fogyós, aki nem csinla a diétát, nem fogy, csak hízik, és ettől maguk az eü.isek bizalmatlanok, nem hisznek neked, csak szidnak...

bizonyíts valakinek, legfőképp magadnak!

2009. nov. 7. 23:22

Írd le, hogy ha tehetnéd, miket ennél egy nap, írd le a kedvenceidet. De nagyon őszintén. Írd le a kedvenc reggeliket, a kedvenc ebédeket és vacsikat vagy nem muszály így részletezni, csak tippnek írtam.


Nekem pl a kedvencem a majonézes krumpli, sajtos rántott párizsival, ez a kedvenc ebédem.

329. afb21f7623 (válaszként erre: 327. - A22d4e01f3)
2009. nov. 7. 23:19
Nem ,nem ,nem találtam senkit,csak a kórházban amikor a fogyókúrán voltam a bizalom elveszett,,,úgy voltam vele,hogy kibe ne bíznék,ha nem az orvosomban és akkor mutogatnak.....ez embertelenül megalázó,,,,,,,,Vagy megtudod csinálni saját erőből vagy sehogy.....Tehát beteg viszonylatban nem csak beteg vagyok,eset,hanem ember,akivel nem kell bizalmaskodni,megtartani a három lépés távolságot,és csak tényleg emberiséget adni annak aki segítségért fordul,nem elhajtani..............Tudjátok sokszor csak egy kis lökés kell....Amúgy meg hogy valaki felvállaljon egy esetet nagyon elhivatottnak kell lennie,igen igen híres orvosok nem foglalkoznak akárkivel,csakhogy ki dönti el ,hogy ki az aki ki tud lépni a szűrkeségből??Hát az aki engedi,hogy esettanulmány legyen
328. a22d4e01f3 (válaszként erre: 326. - 85055abb64)
2009. nov. 7. 23:15

bosszant, jól látod, nem sok, csak nem mindig vagyok ura a helyzetnek, nem bántja a szemet, persze, de az én alkatomhoz sokk, nem alacsony vagyok, csak olyan kis vékonycsontú, nem is igazán izmos, sem nem húsos, úgyhogy csont, és zsír, egyszerűen nem fogadom el, nem veszek rá ruhatárat, stb.

az nem zavar, ha szabályok szerint élek, de emiatt is járom a bevált útjaimat, nálam is alapvető, hogy étkezések között nem nassolni, csak energiamentes italokkal...,

és az is igaz, hogy az 5 kg már nem is látszik, azzal elvagyok, az afölötti viszont nagyon zavar :-((

= egyébként tutira több, mint 5, inkább 8..

átvariálni az étrendet?

jut eszembe, te hánykor eszel utoljára?

ezt sem bírnám másképp: én későn...


ha azt javaslod, hogy ne keressem és ne tartsam a szabályokat, inkább csak elveket, akkor viszont tutira elolvasnám Gyöngyi módszerét...

akkor azt próbálnám meg elsőnek...


van itt egy olyan fórum, hogy kcal.számolók beszélgetnek, a fórum jópofa, de alap, hogy mindig írják és számolják a kcal-t, én csak annyira, amennyire fejben megy....írni nem tudnám életformaként....egyébként nagyon sikeres a fórum sok tagja!

327. a22d4e01f3 (válaszként erre: 325. - Afb21f7623)
2009. nov. 7. 23:08

de egy szakember előtt megnyílik mindenki, ahogy egy orvos előtt, egy diétás szakember előtt, egy pszichiáter előtt... szerintem az csak úgy működik, ott nem lehet titok,

ott mindent meg kell gyónni, és a szakembert titoktartás kötelezi, szakmai, nekem ez így természetes

ő ott nem kiváncsi emberként van jelen, hanem segítő szakemberként, és mindent tudnia kell, hogy segíteni tudjon,

a szimpátia helyett a bizalom szót használnám,

az kell, az nagyon kell!

megértem, hogy zárkózott vagy, de ezekben az esetekben remélem nem, mert az viszont nagy gáz!

vagy onnan tudhatod, hogy (szak)emberedre találtál, hogy megbízol és megnyílsz előtte,

nem azért, hogy cikizzen vagy csodálkozzon, hanem azért, mert ért hozzá, 1000 ilyet látott, és tud segíteni!

vagy nem? mazsika...

2009. nov. 7. 23:05

Igazából nem értem a stresszelésed. 10 kiló felesleg van rajtad. Most őszintén..., az olyan baromi sok??? Igaz 10 + mindenkin másként mutat, de azért általánosságba ítélve, egy nő nagyon is kívánatos tud lenni, nagyon is divatosan tud még öltözködni és férfi tekinteket tud magára vonni ezzel a többlettel, ha szépen ápolja magát. Nem hiszem el, hogy nem vagy energikus, mert akkor nem tudnál futni. Nem értelek :D

10 kilót pszichésen nem is bonyolult leadni. Ha le megy a fele, már idézőjelesen nagyon ráérsz, mi az az 5 kiló felesleg???? Az a vicc, hogy szerintem apró változtatáokkal simán le tudnád adni, fokozatosan és nem kellene ennyit stresszelni. Kicsit jobban odafigyelsz, az eslő 5 kg a kajád átvariálással két hónap alatt meg lenne. Az utolsó öt utána már jelentéktelenné válna, és észrevétlenül leadnád, mert már nem figyelnél rá. Nem igaz, hogy nem találod meg a kopromisszumokat, lehet túl nagyokat keresel, közben meg apróbbak is segítenének rajtad.

325. afb21f7623 (válaszként erre: 318. - 85055abb64)
2009. nov. 7. 22:57
Én is tisztában vagyok azzal miért jött létre aza bizonyos fórum...Amúgy nem akarok tőle semmit tényleg csak érdeklődtem,amúgy meg tudjátok,ha valaki tesztalanyt keres az akkor perek perec kijelenti,hogy kell nekem 1-2 ember propagandának,,,aki belemegy belemegy aki nem az nem.....Persze miért is segítene valaki egy vadidegennek,el se fogadnám,így itt az ember leír dolgokat,mert nem ismerjük egymást,De egy vadidegennek szemtől szembe nem mondanám el azokat a dolgokat,amiket most itt megosztok veletek...A személyes kontaktusba beletartozik maga a szimpátia,hogy meg tudnál e nyílni bárkinek is,nehezen ismerkedem ,mégnehezebben barátkozom,ezeket a dolgokat amelyeket ti tudtok a barátnőm 10év után kapta meg,,,és még így sem tud annyit mint ti a gondolataimról:)))
324. a22d4e01f3 (válaszként erre: 322. - 85055abb64)
2009. nov. 7. 22:53

aha, olvastalak közben sokszor, de ez kimaradt, az rémlett, hogy kcal-t számolsz, azt tudom, hogy kísérletezve nagyon szeretsz főzni, sütni, és az egészségest keresed...

nahát akkor nekem nehezebb: én fogyás centrikusan próbálkozom még,

a gyümölcsnap nekem szerintem nehezebb lenne, mint egy víznap, mert annyira idegen...

én fizikailag jól bínám szerintem, elaludni este?...az az egy nehézség lenne...

persze rá kellene készülni, és ahhoz már egy eleve akaraterős alapállapot kell,

visszatérve Gyöngyi módszerére, szerintem annyival is el lehet indulni, amit beírt 7 alap dolgot, vagy lépést,

nekem pl. tetszik a fokozatos építkezése nagyon, először csak egy nulladik lépés, aztán az első, aztán stb. mindig ahogy érzed és ahogy bírod, szerintem kívánja is az ember a változást, de az már egy tényleg jó helyzet...

te is kísérletezel...szerintem pont emiatt, jól vagy a bőrödben, jól étkezel, csak finomítani kell...

én kicsit hátrébb kullogok, a biztos pontokat keresem, amiket ismerek... de én is csak így érzem jól magam, elhagyva, elhanyagolva...brrr borzasztóan.

323. a22d4e01f3 (válaszként erre: 321. - 85055abb64)
2009. nov. 7. 22:45

Írtam alább: ez közös érdeken alapulhat csak,

szeretetből, szerelemből kap az ember támogatást, azonkívül nyilván nem várható el senkitől egy ilyen, és másmilyen munka sem, természetes, nekem legalábbis,

de erről sokat írtam lejjebb...

az üzlet az üzlet, a világ így működik, ez nem baj egyáltalán, csak korrekt legyen...

322. 85055abb64 (válaszként erre: 320. - A22d4e01f3)
2009. nov. 7. 22:42

Igen bírnék, mert kitartó tudok lenni szélsőségekben, ha ráhangolom magam. Az teljesen más szempont, hogy fizikailag nem bírom és közben rosszul vagyok. Én már írtam, hogy addig bírtam annó a koplalás, hogy csak közelre láttam, messzire már nem. Csak elveket követek, nem számolok kalóriákat, de már sokszor írtam :) Nekem most nincsen célom, én mindél változatosabban szeretnék enni, és találgatom, variálom a recepteket.

Több szempontom van még: kihozni a legegészségesebbet az elég rossz lehetőségekből, nem akarok éhezni, ezért úgy enni, hogy keveset, de még is laktatót, és még sorolhatnám.

321. 85055abb64 (válaszként erre: 319. - A22d4e01f3)
2009. nov. 7. 22:36
De te tudod mit jelent egy olyan emberrel foglalkozni, aki erős kontaktot igényel lelkileg meg szakmailag is? Állítom egy másodállást jelenthet csak az az egy ember. A másik, nem is lehet a másiktól elvárni pusztán szerelemből, mert ha lelkiismeretesen teszed, akkora meló. Lehet nyers volt, de ezt gondolom.
320. a22d4e01f3 (válaszként erre: 319. - A22d4e01f3)
2009. nov. 7. 22:34

kriszcsike, neked mi a szempontod még a kcal mellett?

egyáltalán pontosan számolsz ? vagy csak elveket követsz?

fogyásban vagy? vagy tartás a cél?


még egy baj van eMpszi-vel nekem:

gyümölcsnap:-((

bár ez nem fontos egyből, de azért lássuk be, lehet, hogy a heti 2 gyümölcsnap és a havi 1 víznap maga a fogyás, a többi meg csak a kiegyensúlyozottság (ami szintén nagyon fontos)


kriszcsike, te bírnál ilyeneket? gyümölcs? víz?

2009. nov. 7. 22:31

szerintem mazsinak igénye van a személyes kontaktokra, és neki Gyöngyi bejött volna, nem az info hiánya miatt, szerintem nem is a feltett kérdések miatt, hanem a kapcsolat kedvéért...

én megértem mindekttőjüket

az üzlet meg üzlet, ha korrekt árut vagy szolgáltatást kínál, akkor szerintem nincs hiba

318. 85055abb64 (válaszként erre: 317. - Afb21f7623)
2009. nov. 7. 22:27
Hát most ha úgy gondolod, hogy ő személyes csevegés céljából indította azt a fórumot, szerintem tévedsz :)))) Te is tudod, hogy miért, ami szerintem nem gond. :)
317. afb21f7623 (válaszként erre: 316. - 85055abb64)
2009. nov. 7. 22:25

Tudod,ez azért fórum, beszélgessünk,a könyvvel nem lehet beszélgetni,ezt te is beláthatod,most meg volt a lehetőség....válasz?:)))

Megyek alcsizni....puszia...

2009. nov. 7. 22:18

Mazsi, azért abban egyet érthetsz, hogy ő leírta ezt a könyvet, baromi sokat dolgozhatott vele. Engem pl. idegelne, hogy leírtam valamit, amiben rengeteg infó van, és alapkérdéseket tesznek fel nekem belőle, amit esetleg ingyenesen hozzáférhetőnek is tettem, ahogy láttam ő is az oldalán. Ez kb. olyan mint Mari Zsuzsinak az Almát eszem vagy a Korda házaspárnak a mamma miaaaa hihetetlen világslágere:D Unalmas újra leírni azt, ami már egyszer megtettél :) És valjuk be, kérdés kérdést szül. Ha válaszol te újabb kérdéssel állsz elő. Olvasd el a könyvet, és eleve sok kérdéstől megkíméled magad. Szerintem az oldala ingyenes része korrektül közli az alap dolgokat, ami alapján el tudja dönteni az olvasó, hogy hajlandó-e a könyvét megvenni és az ő módszerét követni, vagy sem.

És gondolj arra, te csak egy vagy a sok kérdező küzül, és lehe sokatok az első oldal után választ kapnátok a feltett kérdésre.

Ez nem probléma, csak őt is meg lehet érteni.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook