Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell fórum

Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
375. afb21f7623 (válaszként erre: 372. - A22d4e01f3)
2009. nov. 8. 13:21

Na,most jól kisegítettél......

azt hittem valamire konkrétan gondoltok:)))))amúgy ma még csak böngésztem....bővitem agyi kapacitásomat,ill befogadóképességét:))))menni kéne enni...lusta vagyok,,fáj a bokám:(((

2009. nov. 8. 13:18

Pontosan, erről van szó, ha te csináltál egy botlást, akkor tudnod kell, hogy azért reagálsz így rá pszichésen, mert a sok próbálkozás miatt sokszor itt buktál el, és már fokozotabban bigyózza a pszichédet. Meg kell tanulni, és tudni kell, hogy te sokkal jobban jársz egy botlás után, ha másnap reggel megállapítot, hogy "húúúúú vazze, ez becsúszott, de nagyon", de itt egy újabb nap, ami lehetőséget ad nekem arra, hogy folytassam amit elkezdtem, és várható még botlás, de egyre rutinosabban tudom majd kezelni, és minél rutinosabb vagyok, annál kevesebb botlásra lehet majd számítani.

És azt is mérlegelni kell, hogy ha másnap nem térsz vissza, vagy pár napon belül, sokkal rosszabbul jársz, mert egyre elkeseredettebb leszel, és egyre jobban tolódik ki a visszatérés időpontja.

373. a22d4e01f3 (válaszként erre: 371. - Afb21f7623)
2009. nov. 8. 13:15

és szerintem másképp is kezelni,

és ezt a rossz fajtát számíűzni kell örökre

a jó maradhat, csak korrigálni kell, visszatérve a normál kerékvágásba, a jó botlás tuti nem okoz gondot...

örülök, hogy egyetértesz

372. a22d4e01f3 (válaszként erre: 370. - Afb21f7623)
2009. nov. 8. 13:13

mazsika :-)))))))))))

sok-sok okos cikket kell keresned, és elolvasnod, és elgondolkodni mindegyiken...

2009. nov. 8. 13:12
Egyetértek a rossz botlásban,de ez az "ehetnék" megfogalmazása a mindegy mint csak egyem......és ez ált.édesség.
370. afb21f7623 (válaszként erre: 358. - A22d4e01f3)
2009. nov. 8. 13:09
Milyen cikkekről kell olvasnom:))))????
2009. nov. 8. 13:08

pontosítok:

evésben

az elcsábulós botlás, ami jólesik mind mennyiségben (ha sok is), mind minőségben= az a "jó" botlás, ez legyőzhető egy jó motivációval

a kiéhezés azon korrigálása, hogy ennem kell, mindegy mit csak sok legyen: az a "rossz " botlás,

itt mást kell korrigálni

legalábbis most ezen agyalok

368. a22d4e01f3 (válaszként erre: 367. - 85055abb64)
2009. nov. 8. 13:05

amikor magamat elemzem, és pont te adtál most ehhez fontos gondolatokat:

akkor megkülönböztetem a botlást és azt a szükségszerű evést, amit a kiéheszés okoz

te hívtad erre fel a figyelmemet,

igen, a botlás jó, a botlás kell!

de én nem vagyok egy botlós alkat, ha én botlok, akkor ott valamit nem jól csinálok, és emiatt zavar a botlás, egy botlás kell, hogy jólessen, egy hibát viszont javítani kell

nálam vannak még ilyen hibák,

emiatt köszi a sok szempontot!

én tényleg figyelek, és elgondolkodok,

én nem vagyok egy fórumozós, csevegős alkat, de ha egy téma érdekel, arra szánok időt....

ez most (sajnos) kell, hogy érdekeljen, mert korrekcióra szorul, de nem tudom hol

2009. nov. 8. 12:58

Szerintem mindenkinek vannak botlásai, csak mindenki másként éli meg. Egy sovány emberben meg sem fogalmazódik, hogy aznap többet evett és, hogy nem volt ura a testének. Ezt nem fejtem ki, mert egyértelmű.

Aki kénytelen volt magának kialakítani egy rendszert, mert nem ura spontán önmagának és képes is elhízni emiatt, az sosem fogja tudni úgy kezelni a dolgokat, félrelépéseket, mint akinek nincs szüksége koncentrációnak.

Tévedés, hogy én nem csábulok el, tévedés, hogy nem szeretem az odafigyelés nélkül elkészített ételeket.

Csak felfogtam azt, hogy egy félreevés, de kettő sem tehet akkora kárt gyakorlatilag, hogy ne tudjak az én kis koncentrált étkezésembe akár másnap visszatérni.


A botlásokra szoktam mondani többeknek, amit egy hasonlat, de szerintem baromi jó és a számokat sem kell pontosan az étkezésre lefordítani:)))

Egy Tanár Urat tudok neked idézni, aki viccesen hívta fel a hallgatók figyelmét arra, hogy nála nem kifogás, ha kifogyott a toll ZH közben :))


Egy toll nem toll, két toll fél toll, három toll majdnem toll, négy toll egy toll :)))))

366. a22d4e01f3 (válaszként erre: 364. - 85055abb64)
2009. nov. 8. 12:52

oké, akkor egészítsük ezt mazsinak úgy, hogy:

próbálja megismerni magát, beleértve az ízlésvilágát, szokásait, igényeit, jó hangulátanak feltételeit, az őt erősítő és gyengítő körülményeket, a reakcióit, változásait, és az azt kiváltó okokat,

és ezek alapján olvasson-olvasson-kérjen tanácsokat, de! alakítsa magára,

akár jegyzetelhetnél is, mazsi, hogy tudd, mit és hogyan szeretnél és tudnál elérni!

innentől kezdve mazsi, te vagy a saját legtutibb tanácsadód! :-))

2009. nov. 8. 12:49

és pont emiatt nem azt nézem, hogy 3 kg van-e rajtam, vagy 13 kg.

máshogy fogalmaztam meg a célomat, és a feladatot.

így legalább ez is érthető.

364. 85055abb64 (válaszként erre: 360. - A22d4e01f3)
2009. nov. 8. 12:49

Mindenki tud tanácsot adni, az már a te személyiségtipusod által meghatározott gonolkodásod döntése, hogy miket tudsz hasznosítani, illetve milyen gondeolatokat indít el nálad, (szerintem).

Azt tudom, hogy nekem mindenki tud tanácsot adni, a 250 kilós kezdő és a fitt sportoló is, személyiségtípustól függetlenül.

363. a22d4e01f3 (válaszként erre: 362. - 85055abb64)
2009. nov. 8. 12:48

szerintem én ezt tudtam, képes voltam változtatni magamon, bár nem tettem magam próbára sosem, bizonyítékom nincs,

de most nem tudom, és nehezen jön vissza ez a képességem.

talán hülyén tettem fel a kérdést, vagy hülye példát mondtam, de a lényeg az lett volna, hogy ura vagy-e magadnak,

én nem teljesen- még :-))

a szavaid és munkáid alapján: szerintem te igen.

362. 85055abb64 (válaszként erre: 358. - A22d4e01f3)
2009. nov. 8. 12:44
Fogalmam sincs, hogy képes lennék e ilyenre, ez annak a függvénye, hogy, hogyan tudom megbeszélni magammal, és mennyi kopromisszumra vagyok hajlandó.
361. a22d4e01f3 (válaszként erre: 359. - 85055abb64)
2009. nov. 8. 12:44

Lehet, hogy igazad van,

lehet, hogy kell egy reformkonyhát vinnem, nagy kedvvel és lelkesedéssel, lehet, hogy egyszer az lesz a megoldás...

az tuti, hogy oké lesz, tipikusan küzdő alkat vagyok, aki eléri a céljait...:-))

köszi, az oldaladat azért nézegetem,

ha változást tapasztalok magamon, fogok jelezni..:-))

360. a22d4e01f3 (válaszként erre: 357. - 85055abb64)
2009. nov. 8. 12:38

szerintem a norbi a nullás vércsoportú, nagy húsevők diétája,

és szerintem mivel a CH-ot időben is, mennyiségben is korlátozza, emiatt az emberek mindenből kevesebbet fognak enni, mert igény van bizonyos természetes arányokra,

lehet, hogy azért is működik, mert nem száműz semmilyen ételt, nem tilt, emiatt nem rontják el az emberek a diétát, és ahogy telik az idő eredményt hoz.

én nem vagyok egy húsevő alkat, megeszem a csirkemellet bárhogyan, és a sovány sertéshúst (comb egy-két ételbe, és rövidkaraj), egy-két felvágott típus és kész,

édességre diéta nincs,

úgyhogy nekem bőven megfelelnek a mennyiségre ill. kcal.-ra figyelő variációk.

én sem kedvelem az ételek párosítására törekvő étrendeket, mert ilyen értelemben nem vagyok nagyevő

most ahogy így levezettem, azt gondolom, hogy a 90 napos és az update a nagyevőkre vonatkozik,

én normál ételekből sosem voltam nagyevő

édesszájú vagyok, és ha kiéhezem, akkor túl sokat eszem, de a normál nagyevő rám nem igaz!

én emiatt nem foglalkoztam ezekkel a diétákkal,

még egy gondolat jött:

tud-e tanácsot adni egyik típus egy másik típusú embernek? lehet, hogy ezt is mérlegelni kellene!

359. 85055abb64 (válaszként erre: 356. - A22d4e01f3)
2009. nov. 8. 12:31

Ok, én ennél többet nem tudok sajna segíteni, mivel te nem vagy magadon hajlandó :)

Ez nem gond, majd egyszer biztos oké lesz .) Hajrá :)

358. a22d4e01f3 (válaszként erre: 355. - 85055abb64)
2009. nov. 8. 12:29

köszi!

el fogom olvasni a cikkeket.

én nem hangulatveő vagyok az biztos,

egyszerűen kiéhezem, ahogy mondod, és nem a gyomrom éhes, hanem valahogy a fejem, pszichém, de biztos, hogy valami alultápláltság váltja ki

nem 1200 inkább 1300 a kcal.érték, amit tartani tudok, de lehet, hogy ez is limitált

felmerül a kérdés: nem kell-e tartani ezt, nem kell-e kibírni, nem kell-e túlesni a holtpontokon, nem kell-e próbálkozni addig, amíg sikerül, nem kell- erőltetni...

lehet-e azt várni, hogy nincs lemondás, hogy mindig elégedett (jól jóllakott) legyek...

szerinted? én nem tudom, eddig azt hittem igen: igenis túl kell esni egy nehéz 1-2 hónapon, amikor is többször elgyengülsz

(én mondjuk látványra soha, csak belső indíttatásra, valami belső szükséglet dönt romba..)

de én ezt a magam fegyelmezetlenségének hívom.

tévedek?

kérdés még: te 100%-ban ura vagy a testednek? tehát, ha most kellene 3 kg-ot fogynod, utána 13 kg-ot híznod, és utána megint 15 kg-ot fogynod: meg tudnád-e csinálni...? mondjuk egy filmszerep kedvéért, színészként... mert én ezt a tudást akarom!!

357. 85055abb64 (válaszként erre: 354. - Afb21f7623)
2009. nov. 8. 12:28

Még egyszer mondom, hogy én az ő módszerét egyszerűen nem tudom értelmezni, nem értem az egész rendszert. Mivel nem értettem annó, el is felejtettem a lényegét.

Én szoktam nézegetni a termékeit, nem értem mi kap egyes kódot, mire alapozza, mert kettes kóddal is látok ugyan olyan összetételeket.

Azt tudom, hogy szénhidrát ellenes, és azt is láttam a termékein, hogy a zsíroktól annyira nem tart. Az én táplálkozásról való értelmezésem nem engedi, hogy fel tudjam fogni a módszert.

Pl. nem értem, hogy az ő étkezésébe az a szalonna (nem jut eszembe a neve) estére, hogy férhet bele.

Én arra godnoltam, hogy az ő módszere azért működik, mert mérsékelt adatokra tudja bírni az embereket, és ha mérsékelsz már nyerő vagy.

De nem tudom, fogalmam sincs, nagyon nem vágom, de azt látom, hogy fogynak tőle nagyon sokan, és állítólag nem is éheznek, ezért azt kell mondjam, hogy azért mert én nem értem egy működő dolog. Hogy mennyire egészséges azt nem tudhatom...

356. a22d4e01f3 (válaszként erre: 352. - 85055abb64)
2009. nov. 8. 12:20

megnéztem a receptjeidet, és igazad van, ezen a szinten most tényleg nincs lelkierőm sütni-főzni,

elég sűrűek a napjaim a normál munkával, és nincs akkora sikerélményem még a diétás életben, hogy kedvem legyen pihenésképpen kísérletezgetni,

amiket én főzök, sütök, azok nagyon egyszerűek, gyorsak, kcal.szegények, az összetételük finom alapanyag, nekem ízlenek, hajlandó vagyok elkészíteni őket nagyobb lelkierő nélkül is, rutinból. Igen, ez a fajta lelkesedés, hogy boltokban kutassak, otthon kísérletezzek, keressem és élvezzem a light finom és egészséges ízeket, időt, energiát szánjak rá, feltöltsön, érdekeljen, jólessen, hobbi legyen, na igen, ettől sajnos nagyon messze vagyok, nyűg, feladat, főleg azért, mert még nincs meg annyi sikerélmény, ami töltsön. ha pedig megvan a sikerélmény, akkor nem tudom, meglátjuk...

nem tudom mennyire tudna elcsábítani a reformkonyha, a hoxán nagyon-nagyon lelkes konyhaművészek vannak, sokan a kalóriacsökkentős kísérletezős fajtából, engem -sajnos- kevésbé ragadtak magukkal...

ahogy én főzök, az ezeknél sokkal egyszerűbb és gyorsabb, praktikusabb, de kcal.szegény receptjeim is vannak! nyilván kevesebb, de azért ...

szóval így menthetetlen vagyok? :-((

nem tudom....

néha besokallok, néha még ennél is sokkal jobban leegyszerűsíteném az evés témakörét...

de biztosan valami ezzel kapcsolatos sikerélmény vezérel mindenkit, engem meg nem, mert egyelőre

1-1 hét önfegyelemnél többre nem futotta...

.................

355. 85055abb64 (válaszként erre: 353. - A22d4e01f3)
2009. nov. 8. 12:11

Hú de jót aludtam este :))


Igazából én nem tudhatom, hogy neked miért vannak az elgyengüléseid egy hét után, mindenesetre az előző próbálkozások alapján ezt megfigyelted, tök jó. Hiszen így tudod, hogy mire kell koncentrálnod.

Azt figyeltem meg, főleg itt a Hoxán, hogy sokan jelentgetnek ki ilyesmi megállapításokat, hogy "apáááám... a 90 napos, az a tuti, már háromszor fogytam vele 10 meg 20 kilókat" és ezért belevág negyedszerre is. Az a program, amit valaki negyedszerre kezd el, felejtős..., mindenesetre korrigálásokra szorul. Ne essél abba a hibába, hogy egy számodra nem működő dolgot, hatvanhetedszerre kezdesz el.

Még egyszer szeretném felhívni a figyelmedet, az 1 200 kalóriád hibáira. Azért mert te ennyit eszel/nap, amikor figyelsz az étkezésre, nem egyenlő azzal, hogy Te táplálkozol - és ahogy a nevében is benne van - TÁPLÁLOD a szervezeted. A helyes táplálkozás nem meghatározott kalóriákat jelent, hanem a napod alatt történt jól összekombinált tápanyag bevitelt, mérsékelt adagokat, megfelelő elosztásban a nap folyamán. Ha jól állítottad össze, és utána számolnál meglepődnél, hogy az energiaszükségletedben maradtál. Még egyszer mondom, hogy a minőségi étkezés nem egy darab élelmiszer önmagában való értékelését jelenti, hanem a napod alatt bevitt összes tápanyag mennyiséget és összetételt.

Ha egyesével nézed, vannak tápanyagban gazdagabb és szegényebb ételek, de egy kevésbé gazdagabb is tartalmazhat olyat, ami a táplálóbban nincs. Tehát együtt érdemes őket értékelni, itt is megerősíthető az elv. Nincs jó és rossz kaja. A te táplálkozásodba illő van és a táplálkozásodba pont (most) nem illő van. Ami ma nem illik bele, lehet holnap bele fog.

A szervezetednek mindenre szüksége van, mondhatnám azt, hogy a mocsokra is :))

Figyeld meg, hogy azok az emberek, aki először kezdenek el fogyózni, a legértékesebb tápanyagokat vonják ki az étkezésükből, amelyek egyrészt laktatnak másrészt nagyon is értékesek. Nem csoda, hogy egy idő után elkezd a szervezet az elvont élelmiszerek után sóvárogni és először nem a szervezet fog jelezni, mert a fogyisok agya azért annyira át van állítva, hogy a szervezet ilyen jelzéseit „belefér”, és jelentéktelen jel(ek)nek gondolják. De a pszichénk szerintem sokkal érzékenyebb, mint a szervezetünk az első időkben. Ezért is van az a harc sok esetben (ált. este), hogy kéne enni valamit..., első este még nem eszel..., második este sem..., talán kibírod így hétvégéig, de egy idő után kimész a hűtőhöz. Na, ebből csak azt akartam kihozni, hogy szerintem az ember pszichéje sokkal hamarabb és intenzívebben kér, mint a szervezet.

A lényeg, hogy nálad valami hiba van, valamit nem teszel jól, és előfordulhat, hogy nem adsz meg mindent a szervezetednek.

Ne az én kajáimat próbáld ki, hanem járj utána, hogy mik azok az ételek, amik kellenek a szervezetednek, melyek a tápláló ételek, és utána tudsz válogatni az én kajáimból is. Tanulmányozgasdd a táplálkozási piramist, feltettem azt is, de ne csak nézd, hanem gondold át egy napra értelmezve, majd egy hétre.

Azt is érdemes lenne megfigyelni, hogy amikor elgyengülsz, mit eszel. Tudom először fagyit. De utána mit? Azt is jó lenne tudni, hogy ha ilyenkor fagyizol, akkor cukros fagyit eszel, vagy édesítőset.

Ott van csomó cikk a táplálkozás című menüben, vedd már a fáradságot és olvasd át őket, ha először nem vili, nem gond, hidd el, hogy tisztulni fog, és ha nem is rögtön fordítod le a saját észjárásodra, előbb utóbb értelmezést adsz neki, minél többet forog rajta az agyad.

Igen, szerintem is van pszichés kajálás, de azt is gondolom, hogy ezeknek több eredete is van, és legtöbben egyszerűen csak kiéheztetik magukat fogyisok, ami először a pszichéjüket támadja meg.

Lehet nem ez a bajodra a megoldás, mindenesetre egy átgondolandó lehetséges probléma.

2009. nov. 8. 11:12
Sziasztok:))))Ahogy végigolvastam a beszélgetéseteket,eszembe jutott norbi,,,,tulajdonképpen ő is ételtársítást,szétválasztást csinál csak ő ezt up.....date-nak hívja,de szétválasztás,estére egyél egy szelet húst sok sok zöldséggel......nem?fehérje nap.
353. a22d4e01f3 (válaszként erre: 352. - 85055abb64)
2009. nov. 8. 00:29

nagyon köszi, ki fogok próbálni a te ebédeidből, mert lehet, hogy nem elgyengülök, hanem kiéhezek (?) 1-1 hét után,

jókat mondasz...

köszi a figyelmet,

bár én is szeretek tanácsokat adni, ha olyan kérdést látok, amit úgy érzem ismerek, de látod, mennyire jól jön nekem is, köszi

én nem így gondoltam nem éreztem a kiéhezést, pedig valószínű az lehet, a fene egye meg....

na jó, ma nem járunk a végére...

adom-fogadom-kérem! a tanácsokat a továbbiakban is

jó éjt

2009. nov. 8. 00:22

na jó, ezt ma este sem fogjuk megoldani :)))


megek csucsulni, mazsi is már felvette a pizsit ahogy látom :)


(Amúgy szerintem egy hét után éhezteted ki magad, persze ezt nem tudhatom, de ha neked a jó reggelt keksz bevált délelőttre, akkor a többi időpontra is más tápláló étel is lehetséges, hogy beválna)

Próbáld ki légyszi a pitát, ott van a honlapomon, nem kell 10 db-ot, én is 5-öt szoktam csak egyszerre sütni, és lefagyaszthatod. De graham vagy tönköly lisztből és csirkemellel töltsd meg és sok zöldséggel és fűszerezett natúr joghurtal öntsd le.

Na, az egy tápláló étel, egy darabban ha így eszed, sok fontos dolog van, és meglepődsz, hogy mennyire nem fogsz utána éhes lenni. sok ilyesmi ételt kellene kipróbálnod, ha működik és talán ezekkel megszünnének a rossz időszakaid.

351. a22d4e01f3 (válaszként erre: 349. - 85055abb64)
2009. nov. 8. 00:12

talán a zabálhatnék most erős kifejezés, nem ismeretlen, de most nem ennyire erős,

mondjuk fagyiban a mértékegység: 1 doboz, de szerintem ez még nem zabás, csak kajás :-))

nem tudom, illetve mondom: egy-egy fegyelmezett időszak tart nálam mondjuk 1 hétig, ha tovább akkor már jó lesz, ha még tovább, akkor azt is elfelejtem, hogy valaha ehetnékem volt...

tehát bizonyos időnként jön elő, nincs egyéb megfigyelés, mert sokszor volt délelőtt, de jó reggelt keksz óta nincs: édességvágy rendezve, laktat is, de nem is okoz roszz telt érzetet...klassz!

menses, persze, azelőtt lehet, de ha már minden holtponton túlvagyok, akkor már premenses sincs


igen, ilyen hülye vagyok! nem kevertem túl magam a 2-3 héten, és a 3 hónapon...

350. a22d4e01f3 (válaszként erre: 346. - 85055abb64)
2009. nov. 8. 00:07

egyébként nagyon köszi!

mert igazad van, és ha nem főznék, az lenne a baj, hogy a kimért, kiszámolt sovány megrendelt étel egyszerűen nem lenne elég mennyiségben, és nem lenne kielégítő

kcal-telítőérték aránya nem éri meg!

ez nagyon jó tanács, de tudom, hogy ezt a fajta lustaságot nem engedhetem meg magamnak :-((

349. 85055abb64 (válaszként erre: 347. - A22d4e01f3)
2009. nov. 8. 00:07

És tudod, hogy ezek az éhség rohamok mikor törnek rád? Nem lehetséges, hogy a női ciklusod felelős ezért?

Lehet, ha bejelölnéd azokat a napokat, amikor zabás vagy, előre fel tudnál készülni rá.

Tévedés, ha azt hiszed, hogy ez amikor nem diétázol akkor nincs, csak akkor mivel nem figyelsz a kajára csak annyit érzel, többe ettél, mint szoktál. Odafigyelésnél általában pedig szakad ilyenkor a cérna és zaba.

Lehet, ha kitapasztalnád ezeket a napokat, akkor ott jobban tudnál készülni, esetleg aznap eltelítő ételeket enni.

Nekem pl ez a zabálhatnék 15-16. nap van meg mielőtt meg jön egy-két nappal.

348. a22d4e01f3 (válaszként erre: 346. - 85055abb64)
2009. nov. 8. 00:04

jóllakom, hiszen 1-1 hétig megy, csak mondjuk 1 hét után, vacsora után éhesnek érzem magam: szerintem nem igazi éhség

jókat eszem ám, és nagyon egyszerű, de nagyszerű, ételeket, valamennyire nálam is megvan a párolt zöldséggel kombinálás, azokat is kiválogattam, hogy a legjobbakat egyem, finomság, laktatás szempont! mindkettő fontos

kombinálom a sajtot, a húsokat, a tojást, a krumplit,a rizst, mindent, szóval ezzel nincs gond, minimális kcal-maximális tömeg,

inkább ilyen pszichés éhség

erre kellene talán 1 doboz fagyi hetente egyszer

vagy nem tudom....legalább az elején, pár hétig..

347. a22d4e01f3 (válaszként erre: 340. - 85055abb64)
2009. nov. 8. 00:01

és igen, én is mályhűtök, adagokat mélyhűtök...

ezzel nincs gond

működik

emiatt nem vagyok nyitott új módszerekre

most is így eszem, csak kisebb hullámok jöhetnek, ahogy mondtam: egy ideig, egy biz.időnek el kell telnie, amikor már perfekt a vonalvezetés...

így élek, csak nem csont nélkül, de pár hónappal ezelőtthöz képest: sokkal jobb:-))

emiatt tudom, hogy a holtpontokat kezelni kell tudni, nekem holtpont csak az eljeén szokott lenni, utána nem, de kezelni nem igazán tudom

holtpont= éhesebb vagyok, mint elszánt :-((

2009. nov. 7. 23:59

De ha ezektől éhezel, akkor kísérletezz laktatókkal, részesítsd előnyben a lassan felszívódó szénhidrátokat, azokból kevés is elég, viszont mivel lassan szívódik fel, így sokáig eltelít.

Azért mert valami laktató, nem azt jelenti, hogy nem lehet tőle fogyni, mert jóllakotságot érzel tőle.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook