Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell fórum

Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. jan. 18. 19:04

Hát karrierről nálunk nem sok szó van. A párom autószerelő, én meg nem is tudom, irodai ez meg az, még talán az is lehet, hogy viszem valamire, de az tuti, hogy mindent megteszek a munkahelyemen az adott 8-10 óra alatt, de ennél többet tőlem ne várjon senki. Pont most volt ilyen eset, ilyen többnapos valami volt, de nagyon próbáltam minden nap hazaérni. Nekünk most két kutyánk van, és ebből is látom, hogy mi lesz ha gyerek lesz. Én csinálok mindent, és ő majd elbohóckodik velük ha jó a kedve, persze nem akarom így beállítani, segít ő is de az a kitartás ami egy átlagos nőben megvan, a legkiválóbb férfi esetében is túl magas labda. Szóval csak magadra számíthatsz, igen és közben próbálj meg nő maradni. Azért mindíg picit maradj éhes, mert ha picit is jóllaksz már kezdesz gömbölyödni. Legyél vidám, kül hárpia vagy stb.. na nem akarok elmenni más irányba.

Pont ettől félek. Szabadidőm most sincs, szinte semmi. Ok amíg otthon vagy a gyerekkel addig minden ok ahhoz képest ami utána jön. Ha a mostani napjaimba bele akarnék suviszkolni gyerekkel való tanulást meg ilyeneket, nem azt mondom hogy lehetetlen, csak az a gyomorgörcs ami így is a napom nagy részét behálózza, miszerint mindenhol meg tudok e feleni, ellepi majd az egész napomat.

Képes leszek a következő 40 évben kb. minden héten legalább 3szor itthon sportolni. Na mert ha lenne időm és pénzem eljárni, na úgy sokkal jobban hangzik. De nagyon nehéz itthon. Két ugrálás között megkeverem a pörköltet és berakom a mosást stb. és teljes időművészetre vall, hogy mostmár a gép elött ülhetek de azért van ma még dolgom. Szóval egyenlőre biztos vagyok benne, hogy egyszer el fogok gyengülni, és pizzát fogok enni este anélkül, hogy szétizzadnám elötte magam egy dvd-re.

Mi az a Kállai???

Igen a terhesség alatti torna az szerintem is fontos, főleg, hogy egy boldog és egészséges anyuka csak jót tehet a babának.

De akkor te most hogy edzel, hogy fogsz edzeni?? hogy visszatérjünk az eredeti témánykhoz.

Súlyzók?? Hány kilóval? Milyen gyakran?

2010. jan. 18. 15:52

Hűha.Én már 2 gyereken túl vagyok (9 és 5 és fél évesek) :-). Óhatatlanul is változunk, akár akarjuk, akár nem. Én se akartam ilyenné válni, ezért is jött ez az elhatározás. Hol itt engedtem egy picit, hol ott, aztán már nem is én voltam én. A gyerekhez az első, amit tudnod kell, hajlandó vagy-e feláldozni sok dolgot? És ami még fontosabb, a párod hajlandó-e lemondani a kényelméről a gyerekek javára? De a következő hiba, ha mindent feláldozol. Ha csak a gyerek számít, és önmagad nem. Egy idő után hiányozni fogsz magadnak :-). Főleg, ha még a párod is rálapátol, és sok tűz között leszel. És még valami. Persze ezért lehet sokan megköveznek, de az én véleményem az, hogy 1 család 2 karriert nem bír el. Nem 2 dolgozó embert, hanem 2 munkamániást, vagy hívd, ahogy akarod. Persze ez attól is függ, van-e segítséged, és hogy mennyire szeretnéd a srácokat magukra hagyni.


Mondja nekem bárki, hogy de igenis fogadd el magad így blablabla. Nem. Ha elfogadom, nem fogok tenni ellene. Jóban vagyok magammal, de a tükörrel nem. De leszek :-). Addig meg kihozom ebből az anyagból a legtöbbet :-).

Milyen témában érted a leghatékonyabbant? Bár talán minden témára igaz, hogy NE GÖRCSÖLJ!

Mindig gondom volt a súlyommal, pedig akkor még én voltam a dögös kiscsaj az 58 kg-mal. Az első gyerek után meg csak helyet cseréltek a számok. :-)De leadtam, igaz nem mindet, mert utána jött a pajzsmirigy kórságom. Megráztam magam, vártam pár hónapot, ésszerű étrend és torna. Amíg a baba alszik, lehet ám tornázni. És az egészségesen összeállított étrend a babának is egészségesebb, mint a haptákban bekapott jó kis kalóriadús szemét. Mert az van kéznél. Persze tudom, a legelső amitől érzékeny búcsút inthetsz, az a szabadidő lesz. De egy valamit sosem szabad figyelmen kívül hagyni, a lelked érdekében.NŐ VAGY! Ezen belül lehetsz kismama, anyuka, nagymama, bármi.

A második gyerek könnyebb :-). Az elsőnél még agyonparáztam magam, semmi sem számított, csak a gyerek. És annyira örültem is, és olyan büszke voltam, hogy ilyenkor-szerintem más is- azonnal kisnyanya ruhát húzol, és mindenki lássa és és és és. És óhatatlanul átváltozol nőből, terhessé. Szándékosan írtam a terhest. Másodszor nem követtem el ezt a hibát. Nem érdekelt, hogy egy kismamának mit kell viselnie, és mi illik és mi nem. Azt viseltem, amit szoktam. Csipkés combfix? Naná. Tűsarkú? Hát persze. Amíg bírtam. És ha kimarad a nagyanyám torpedója típusú terhesbugyi, már nyertél :-). A kismamákra annyi minden szart akarnak rásózni, ha kell, ha nem, és mivel annyira jót akarnak a babának no perc alatt azt veszed észre, hogy egy 4személyes sátrat viselsz, gyógypapucsot, és nem érted, miért érzed magad bálnának? És ami nekem nagyon sokat dobott. Nyárra időzítettem a 2. babát. Ugyanis az utolsó hónapban lehet a legjobban elhízni-nekem akkor sikerült az elsővel- de a nyári melegben jobban esik a hideg joghurt, gyümölcs, mint a porcukros núdli :-). Nem is híztam 20 kg-t, csak 6-8-at. Ja, és addigra Réka megcsinálta a kisnyanyatornáját, amit szépen a végéig csináltam. A Kállai félét felejtsd el, az unalmas és egy tötymörgés. Lehet, majd egy csomó mindent inkább a blogomba írok, mert ide már ez is nagyon off :-)

463. Spiritus (válaszként erre: 462. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 17. 19:37
Hát engem is aggaszt a kor, bár biztos kinevetsz én még nem töltöttem be a 25öt. De lassan ugye majd baba jön, meg mindenmás, az idő ellenem dolgozik. Félek, tudom e majd állni a sarat. Tudok e olyan nő maradni akit el tudok fogadni, mert sokat számyt a boldogságunkban, hogy milyen tükörbe nézni stb... Szóval érdekelne nagyon, hogy te mit gondolsz, te mire jöttél rá, hogyan lehet a leghatékonyabban eredményt elérni, mert már most sem vagyok pont olyan amilyen szeretnék, félek mi lesz késöbb..
462. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 460. - Spiritus)
2010. jan. 17. 16:47

ja, nekifutásból, mellizomból vágom a zsömit :-).

Igazán kemény akkor leszek, ha ledobom a 18-20 kilómat. Ezt az évet rászántam. Vagyis nem. Ebből az évből egy ésszerű mennyiséget.

Tudjátok, 35 múltam. És megdöbbentem, az utóbbi év mennyire leharcolt testileg, lelkileg, ami egy idő után olyan ördögi körré válik, amibe nem vagyok hajlandó belemenni. Bár a korom nem érdekel. Egy célom van, hogy jól érezzem magam a bőrömben, ami az első nagy lépés a testi-lelki harmóniám felé vezető úton.És valahogy úgy érzem, ha idén nem teszem meg, akkor már így marad, és egyre nehezebb dolgom is lenne.

461. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 459. - Pirosalma)
2010. jan. 17. 16:36

Én fogyni szeretnék, meg tulajdonképpen állóképességet is növelni, hogy ne essek le holtan a kütyüről egy intervallumtréningnél :-). Mondta a srác, hogy majd később szétszedjük a köredzést.


Majdnem minden cikket elolvastam. És tetszett, hogy le merik írni, hogy tavaly azt mondtuk, hogy.......de azóta fejlődött a tudomány, és a tapasztalat azt mutatja, mégis jobb mondjuk ez......

460. Spiritus (válaszként erre: 457. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 17. 15:05
kemény vagy :) majd én is megpróbálom :)
459. Pirosalma (válaszként erre: 457. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 17. 14:36

Izomépítésre a köredzés nem igazán jó, fogyásra, állóképesség-növelésre inkább.

A tesztoszteron.hu tényleg jó.

458. Pirosalma (válaszként erre: 456. - Spiritus)
2010. jan. 17. 14:33
Rögtön az oldal tetején, első hozzászólás.
457. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 456. - Spiritus)
2010. jan. 17. 14:31

Én is ezt találtam meg. Rögtön az első pár hsz. Semmi konkrét érv, de mit is várunk, csak halvány utalások, hogy aha, edzésmester, mi?.

Az a baj, hogy vannak a testépítők között is olyanok, akik azt hiszik, azért, mert kinyomnak 3000 kg-t, már mindent tudnak, "mer öcsém, én minden nap gyúrok 3 órát". EZért ajánlottam nektek a tesztoszteron.hu-t. Igaz, ők is jórészt testépítők, de elég sok tudományos cikkel alátámasztva, és amennyire gondolom edzők és profi versenyzők osztják az észt, nem pedig a "ha megeszek minden nap egy fél disznót, akkor kurva nagy leszek?" kategória. Így már talán össze lehet rakni belőlük egy használható dolgot, amit alkalmazni tudunk. Illetve ami még tetszik benne, szinte minden cikkben találsz valamit, ami laikusoknak is szól, külön kiemelve, hogy ez így működik annál, aki versenyző, és 8 % a testzsírja, de aki átlag halandó fogyózó, ezt és ezt tegye.

Egyébként voltam az első súlyzós edzésemen. Igaz, a srácnak pont el kellett mennie, de azért egy kezdő adagot kaptam tőle. Mily meglepő, a kis külkerületi edző is köredzés programot adott. Igaz, más bontásban, mint az Ildikóféle, mert 2 kört 20-25-ös szériákban.(bár nekem tényleg az Ildikós módszerrel semmi bajom, és sok újat mondott nekem is, csak a körítés teszi egy kicsit hiteltelenné a szememben. És sokszor egy jó módszer is azért válik negatívvá, mert nem a módszer előnyeit hangsúlyozzák, hanem a versenytársakat húzzák le. Ebben nem hiszek. Az én, illetve az ő :-) módszere nem attól jó, mert a többieké rossz, és vica versa.) De ugye ez még az alapozás. És igyekeztem is ésszel dolgozni. Sok éve már sikerült másnapra Popeye alkart csinálnom, ami leginkább gyulladt, bedurrant izmokból tevődött össze. A mostani után pusztán érzem, hogy vannak izmaim. De csak úgy kellemesen. Igaz, a gyereknek a zsömlét is izomból vágtam ketté :-). Mer az ugye nagyon brutál tevékenység :-). Csak közben éreztem, hogy vannak mellizmaim.

2010. jan. 15. 21:58
vagy 25 öldalt visszaolvastram de semmit se találtam
455. Pirosalma (válaszként erre: 453. - Mothertiger)
2010. jan. 15. 20:55

Volt egy tippem, melyik fórumon került elő Szűcs Ildikó kritizálása, és bejött:


[link]

2010. jan. 15. 20:48

jó csak vártam a részletezést!

Na én most feliratkoztam arra a cuccra ami a 6 dolog a fogyókúráról cikk után van. Már fel is hívtak. Egész jónak tűnik.

2010. jan. 15. 18:28

"Nem találtam meg a Szűcs Ildit fikázó cikkeket. Nem tudnál valami konkrétabbat mondani róla? Mit mondanak rossznak??"


Ezt írtad, erre válaszoltam! :)


Ha beírod a nevét a Google-ba, kiad egy pár olyan linket, ami valóban róla szól. Azok közt találtam meg én is azt a bizonyos hozzászólást. Valami gyúrós honlapon értekeznek róla, de igazából semmi különös...

2010. jan. 15. 18:07
???
451. mothertiger (válaszként erre: 448. - Spiritus)
2010. jan. 15. 18:00
Konkrét indokot nem írt, ha jól emlékszem...
450. Spiritus (válaszként erre: 449. - Pirosalma)
2010. jan. 15. 16:26
Na és akkor szerinted mi az igazság?
449. Pirosalma (válaszként erre: 435. - Mothertiger)
2010. jan. 15. 13:50

Ne is mondd, a testépítők a legrosszabbak ilyen szempontból. Általában pont annyira értenek ezekehez a dolgokhoz, hogy le tudjanak ugatni, ki tudjanak oktatni másokat, de ennél többre általában nem képesek, nincsenek meg a megfelelő ismereteik.


Még régebben (kb. másfél éve), amikor jártam konditerembe, egyszer szóba elegyedtem egy ott edző sráccal, aki szakács. És magyarázott nekem, de olyan hülyeségeket...

2010. jan. 15. 13:04

Üdvözöllek titeket eme (még)bűnmentes napon.

Nem találtam meg a Szűcs Ildit fikázó cikkeket. Nem tudnál valami konkrétabbat mondani róla? Mit mondanak rossznak?? Persze szerintem ahány ember annyi féle.. valakinek ez jön be valakinek az.

2010. jan. 14. 19:34
Én is megettem még egy pár csokit. :)
2010. jan. 14. 18:44

igen, én még mindíg azt mondom, hogy enni kell. Reggel is este is:) de mondjuk nem 4 azaz 4db kókuszgolyót mint én... még hozzájön az is, hogy elötte két napig egy szállodában voltunk a melóhellyel és ott az ebédhez és a vacsihoz is korlátlan süti járt. Hát én végigmentem az összesen, és van amiből 2x. Megint remegve várom a vasárnapi mérlegelésemet, és mindíg megfogadom, hogy jövő héten már jó leszek. De mondjuk én már csak 4kg től akarok megszabadúlni, és nyárig ráérek. Azért veszem ilyen lazán. Tavasszal majd tuti könnyebb lesz.

Ma elkezdtem tornázni, de nem sikerült befelyezni, elment a kedvem.

Majd ha elkezdesz valamit mozogni, akkor meglátod, hogy jobban érzed majd magad és akkor majd lesz motiváció.

2010. jan. 14. 17:20

Fúj, de rondák vagytok :-). Én meg itt húderendes vagyok, és nem bűnözök.


Mi lenne, ha rákérdeznél óvatosan? Hogy nagyon szeretnéd mihamarabb elkezdeni stb. Ez mondjuk nem egy bíztató kezdet, hiszen ha jó értettem, ebben a kampányban 3 ember nyert. Az azért nem a leküzdhetetlen mennyiség, még ha a postáig kell is menni érte :-). De az is lehet, hogy a posta a ludas. Most tökítették el egy kifizetett 18.000 pénzes csomagomat. Amit nem tudtak a postaládába tuszkolni, úgyhogy a szokásos "DEÉNBEDOBTAM" nem jön be.


Nincs, ami motivál. Na várj csak. Ha mondjuk 2 óránként ideírjuk, hogy húzzá' tornázni az segít?

Engem most motivál, hogy a kollégám észrevette, hogy fogytam. Már csak 18-20 kg, és kész is :-).

A hazipatika 5 hét 5 kilós diétáját nézted? 18-ig lehet még regelni rá.

Igaz, nekem most kicsit könnyebb dolgom van, mert azuram is diétázik velem. Igaz, ma reklamált (mivel egész nap nem szokott enni, nem érek rá címszóval, rádumáltam a gastroyalos for men diétára, amit az orra elé visznek a munkahelyére, így mozdulnia sem kell érte). A mai reggeli ham and eggs volt. Közölte, hogy ezek nem tudnak angolul, mert ez csak egg volt :-). 1 tükörtojás, 1 szelet sült sonka, meg egy diabet kenyér.

444. Spiritus (válaszként erre: 443. - Mothertiger)
2010. jan. 14. 16:10
(ettem még 2-őt.. ez így már elég sok...a maradékot pedig jól eldugtam.. most meg el kéne kezdeni tornázni, de most csak dögleni lenne kedvem)
2010. jan. 14. 14:21
(pssszt...csak egyet...)
2010. jan. 14. 14:20

Nincs, ami motiváljon. :)

(Én is megyek, eszek valami csokikát...Pedig nem kéne!)


:D

2010. jan. 14. 13:16

jajj, dehogy :) semmit nem tudsz addig kitalálni magadnak ??? vannak nagyon kímélő tornák.

(én most ettem meg 2db kókuszgolyót...jajj de jó volt, de nem kellett volna)

2010. jan. 14. 12:59

Pár hónap??????


Addigra extrabálna leszek... :(

439. Spiritus (válaszként erre: 438. - Mothertiger)
2010. jan. 14. 10:35
nem hiszem. Szerintem lehet hogy akár pár hónap, de meg fogod kapni
2010. jan. 14. 10:09

Csajok: egy hete, két napja kaptam az értesítő mailt... Azóta se jött se csomag, se utalvány. Asszem engem átqrtak. :(

Azért még haloványan él bennem a remény. :(

437. Spiritus (válaszként erre: 434. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 14. 09:34

Na igen az intervallumedzéseket kipróbáltam... hát talán az elsőt bírtam 40 mp-ig, utána 15-20 ak... igen, és én úgy érzem állati jó formában vagyok, 24 évesen, minden nap edzek stb. Biztos van aki kibírja az 1 percet, de nem hiszem, hogy mindenki eljuthat arra a szintre. Én akkor fogom használni, ha nincs időm az egy órás tingli-tanglira:)

Súlyzókkal én úgy csinálom, hogy a kezemben én 2,5-2,5 öset tartok minden H-SZ-P kb. a lábamra pedig rárakok 1.5-1.5 és úgy nyomom a dvd-ket. Csak annyi, hogy ne féljünk emelni a súlyt, de nyilván nem fogok kategóriákat feljebb menni, akárki akármit mond.

Igen forradalmi úgyse lesz a dolog, de tudod, olvass el mindent meg minden, és dönts saját belátásod szerint. Azért én úgy érzem, hogy sikerült olyan változtatásokat belevinnie az edzéseimbe amik azt pozitív irányban formálták.

2010. jan. 13. 22:41
Valami ilyesmit én is láttam, talán ezen röhögtem ma címmel valami fórumban. Alapvetően nem a módszerrel van a baj, hanem azzal, hogy az egyetlen, üdvözítő és forradalmian új módszernek kiáltja ki. Holott ez nem egészen így van. A módszerek alapvetően jók, de nem ebben a formában. És azt gondolom, nem tud olyan tartalmas anyagot adni, ami 14.500-at érne. Célkitűzés, diéta egy csomó van a neten ingyenesen. Kontrollfüzetet veszel 20 ft-ért. És ha ügyes vagy, akár még edzéstervet is találsz, de legalábbis edzőtermet biztosan, ahol hasonló elveket valló edző van. A napokban legalább 40 edzőt és termet találtam a neten, akik nagyvonalakban ezt az irányelvet képviselik. Csak némileg továbbfejlesztve, és ismertetve az új és a régi módszerek előnyeit éshátrányait
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook