Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell fórum

Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
225. Margitnéni (válaszként erre: 224. - Kerkira)
2009. okt. 28. 12:50

Köszi! Ez még csak az út eleje, mág hátravan vagy 70 kg, de türelmes vagyok.

Voltam már terheléses cukor vizsgálaton, és éppen a határon van a cukrom. Kaptam rá gyógyszert, de nem bírom szedni, mert eszeveszett hasmenést okoz.

Egyébként kamasz korom óta küzdök azzal, hogy leesik a vércukor szintem, szinte az ájulás határáig jutok, sőt volt, hogy el is ájultam. Mindig azt a tanácsot kaptam orvosoktól, hogy kapjak be valami édeset. És ez tényleg használ, gyorsan jobban vagyok. De ez minden napos volt, hogy bekapjak valami édeset, sőt anélkül már nem is mertem dolgozni jönni. Itt az eredmény, jól meghíztam!

Ma már változott a helyzet, legalábbis mióta nem vagyok szénhidrát függő, azóta nem éreztem a vércukor ingadozás miatti rosszullétet, és azt az eszméletlen farkaséhséget sem. Szerintem most valahogy normálisabban éhezek meg.

224. kerkira (válaszként erre: 220. - Margitnéni)
2009. okt. 28. 12:36

Hatalmas gratula Margitnéni!!!! Csak így tovább, ezek szerint jó a módszert választottál.

Viszont lenne egy kérdésem. Írod, hogy állandóan éhségérzeted van. Mennyi a cukrod? Esetleg voltál-e már terheléses inzulin mérésen?

Pl. inzulinrezisztenciára is jellemzők ezek a tünetek.

2009. okt. 28. 10:15
Nekem tetszik aquisz története. Nem azért, mert én így táplálkozom, hanem mert neki módszerekkel sikerült megtalálnia a mérték betarthatóságát és működik is nála. Én kifejtettem a véleményem egy helyen a táplálkozásról, aminek kb. ez a lényege. Szerintem pont a lényeget kapta el (legalábbis nekem a lényeg). Szerintem azt kell megtanulni, hogy melyek azok az ételek, amelyeket ha rendszerbe teszünk, hosszútávon mértéket tudunk tartani velük. Valakinek ez halál spontán megy, vagy ebből a szempontból "jó genetikája" van. Én azt tudom, nekem újra kellett tanulnom enni.
222. aquisz
2009. okt. 28. 09:12
Hű, bocsi ez hosszú lett...
221. aquisz
2009. okt. 28. 09:11

Halihó!

Nekem is pontosan ez okozta a legelején a problémát, hogy nem tudtam, mikor vagyok éhes. Ezért még most is úgy csinálom, hogy mikor úgy érzem éhes vagyok iszom egy keveset. Ha elmúlik, akkor csak szomjas voltam. Ha nagyon megkívánok valamit és nem vagyok éhes, akkor úgy érzem azonnal ennem kell, nem várhat fél percet sem. Ha nem ilyen sürgető az érzés akkor vagyok éhes igazán. Legalábbis valahogy így működik nálam.

Első héten mikor nekikezdtem, amikor éhes voltam csokit és sütit ettem. De én személy szerint gyorsan telítődöm ezekkel, ha nem érzelmi okok hajtanak. És valahogy az első hét után már nem kívántam ezeket, mert valami tartalmasabbat szerettem volna enni.

Az is igaz én szeretem a gyümölcsöket, zöldségeket, imádom a rozskenyeret a fehéret nem érzem elég tartalmasnak. Szeretek sportolni is, bár ebben már finnyás vagyok.:)

Én nem szeretnék olyan sovány lányka lenni, aki mindenre csak fanyalog. Amit szeretek azt szeretném megenni, és nem úgy gondolni minden szelet sütire, hogy ezt nem kellett volna és utána egy hétig koplalni. Más embernél, ha ismerem az illetőt pl. családtagoknál látom a kínlódást ilyen téren. Próbálnak koplalni, de amikor esznek, akkor irtó gyorsan teszik. Nem is az evésre figyelnek. Tudjátok más szemében a szálkát... Eddigi legnagyobb fogyásom én is koplalással értem el, de utána 5 kg-mal több jött vissza, mint amiről elkezdtem, és irtózatosan szenvedtem.

Nekem ez bevállt, igaz vannak még visszaeséseim (érzelmi kitörések miatt), de akkor sem adom fel, bár tudom semmi sem lehet tökéletes.:)Változó hányszor eszem naponta. De kb. 4x-5x. Ha evésidőben nem vagyok éhes, nem eszem. A mérleget nem engedett venni barátom, a ruhákon mérem a fogyást. 31-es volt a farmerméretem, most 29-es van rajtam. Remélem megy lejjebb is.:) Majd ha mérleg közelébe kerülök megmérem magam, mert azért kíváncsi vagyok.:) Nem egy gyors dolog, csodák nincsenek, de élethosszig tartható.

2009. okt. 28. 09:08

Azt hiszem lányok, hogy akinek nagy gondok vannak a súlyával, és itt most elsősorban magamra gondolok, valahogy már nem működik jól az éhségérzet, telítettség. Nálam ez az állandó édességvágy, aztán jön a vágy a sós dolgokra, lényeg, hogy mindig kívántam valamit, és ez nem normális.

Viszont ha valamikor ez rendeződik, lehet, hogy az Aquisz által leírtak igazak lesznek rám is. Összetett dolog ez a kövérség sajnos.

Viszont jó hír, megmértem magam reggel, 138,5 kg vagyok, 6 hét alatt fogytam kb. 10 kg-t. Ez teljesen jó, meg vagyok elégedve magammal.Nem koplaltam, csak a kalóriákra vigyáztam, és próbáltam egészségesen táplálkozni.

219. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 214. - 85055abb64)
2009. okt. 28. 09:02
A gyomorsavtúltengést nagyon könnyen össze lehet keverni az éhséggel, ezt is tapasztaltam.Sajnos csak az evés után derül ki ebben az esetben, hogy nem éhes volt az ember, hanem sok a sava.A cukoringadozásnál is rá lehet jönni, mert akkor is evés után nem egy kellemes érzés van, hanem inkább feszülő, túlterhelt pocak.
218. 85055abb64 (válaszként erre: 217. - Afb21f7623)
2009. okt. 27. 23:51

Ja, hát tudom én, hogy nem rosszindulatból írtad. :-)

Biztos van valami magyarázat rá, csak én nem ismerem.

217. afb21f7623 (válaszként erre: 216. - 85055abb64)
2009. okt. 27. 23:44
Tudod,nem rosszindilatból mondtam,én elhiszem neked,mert ez a két érzés hasonló....olyan mintha....
216. 85055abb64 (válaszként erre: 215. - Afb21f7623)
2009. okt. 27. 23:27
drazsi, nem tudom, hogyan van ez. nem tom mitől van, hogy össze tudom keverni.
215. afb21f7623 (válaszként erre: 214. - 85055abb64)
2009. okt. 27. 23:19
Most hogyis van ez?Azt szokták mondani a gyerekek sokszor összekeverik az éhséget a szomjúsággal.Most azt érzed éhségnek amikor ég a gyomrod,ill valami olyasféle az állapot.
214. 85055abb64 (válaszként erre: 205. - Aquisz)
2009. okt. 27. 23:15

Figy, én még egy gyomorsavat is képes vagyok összekeverni az éhséggel. Röhely :)

Hát ez van, de én a mai napig van, hogy 5 percet gondolkodom, hogy éhes vagyok-e. :-))) És az a vicc, hogy erre nem is magamtól jöttem rá, hogy sokszor akkor eszem, amikor nem vagyok éhes. Tudom, hogy furán hangzik, hogy azt hiszed éhes vagy, aztán még sem vagy.

213. afb21f7623 (válaszként erre: 208. - Margitnéni)
2009. okt. 27. 23:05
A sovány kolléganők a nem hízékony fajtából valók!Nekünk még a friss hegyi levegő is ártalmas:),:))
212. afb21f7623 (válaszként erre: 201. - Aquisz)
2009. okt. 27. 23:00
Hát ,ez a dolog ilyenformán nem kóser!!!!
211. 85055abb64 (válaszként erre: 210. - 85055abb64)
2009. okt. 27. 22:21

Jajj, begépeltem egy "N" betűt :-)))


Na, szóval... :-)

Így ezt nem lehet megmondani ennyi infóból.

Írdd le, ha van kedved hogy hány kg vagy, mennyit szeretnél fogyni, írd le részletesen, hogy eddig mit ettél, most mit eszel (pl. három napot).

Mit jelent számodra a mérték? Stb.

210. 85055abb64 (válaszként erre: 199. - Ryta)
2009. okt. 27. 22:07

Szió,


N

2009. okt. 27. 16:16
Normális vércukorral, ami nem ingadozik extrémen, az ember mindíg ugyanabban az időpontban lesz éhes.A cukros édességek, vércukoringadozást okoznak, ami soronkívüli éhségérzetet eredményez.Ha valaki csak akkor eszik amikor tényleg éhes, és az éhséget nem az okozza, hogy félórája evett egy csokit, akkor az jó:)Én is csak akkor eszem, ha éhes vagyok.Ehhez tudni kell azt is, hogy én egy nap háromszor leszek éhes.Amikor sokat ettem, és ennek nagy százaléka cukros kaja volt(csokik, cukrok), akkor egész nap éhes voltam. Pl ebéd után fél órával már nyitogattam a hűtőt, pedig az emésztés még jóformán el sem kezdődött.Az a jó hír, hogy ha leállunk a nasival, megtanuljuk megkülönböztetni a valódi éhséget, a vércukorszint jojózásától.Nem ugyanaz az érzés, ezt magamon tapasztaltam.:)
208. Margitnéni (válaszként erre: 205. - Aquisz)
2009. okt. 27. 14:59

Én is megfigyeltem sovány kolléganőimet, a mázlistákat. Csak csipegetnek, de finnyáskodva, semmi nem finom. Viszont a csoki minden nap befigyelt, és minden egyéb, amit én is ettem. Csak míg én élveztem minden falatot, soványka meg fanyalgott.

Sajnos én nem ehetek csokit, sem más fincsit. Azt, hogy ne egyek, a jelek szerint kibírom, de csak egy falatot nem bírnék enni.

207. Margitnéni (válaszként erre: 203. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 27. 14:50

Én azt vettem észre, hogy van abban valami, ha gyorsan felszívódó szénhidrátot eszek, pl. cukros lisztes dolgok, akkor hamarabb leszek éhes, méghozzá úgy, hogy egy tasmániai ördög hozzámképest szende cicamica. Nagy mennyiséget szerintem nem ettem, látva mások étkezését.

Most kénytelen vagyok husi féléket benyomni, ez telíti a pocakot, nem is éhezek meg olyan hamar, de elmaradt az élvezet, ez van.

206. Nattine (válaszként erre: 205. - Aquisz)
2009. okt. 27. 14:44

Szia! És hogyan állapítod meg, hogy éhes vagy? Addig vársz, míg korog a gyomrod? Nincsenek fix időpontok, hogy mikor eszel? És ha vannak, mondjuk 1-kor ebéd, de nem érzed éhesnek magad, akkor vársz? És ha egész nap egymás után csak csokit kívánsz, azt eszel? Bocs, hirtelen jöttek ki belőlem a kérdések :))

Mennyit sikerült fogynod ezzel a módszerrel?

205. aquisz
2009. okt. 27. 14:39

Sziasztok! Nem, nem szántam viccnek kerkira. Volt alkalmam megfigyelni a vékony emberek szokásait (munkatársaim, barátom, volt egyetemi csoporttársaim), és beszélgettem is velük erről a témáról. Felfedeztem, hogy miben különbözik az én étkezésem az övéktől. Én korlátokat állítottam fel: nem ehetek cukrosat, liszteset stb. Ebből az lett, hogy folyamatosan ott lebegett előttem a sok csokika és sütike képe, és amikor hozzájutottam nem bírtam leállni. Ők nem állítanak korlátokat, ehetnek bármikor bármit, ami jólesik DE! csak akkor, ha éhesek.

Ha éhesen úgy érzik egy szelet csoki jól esne, akkor megeszik. Következő különbség: lassan esznek. Én már bevágtam az ebédadagomat, kolléganőm még feleakkorával sem végzett. És még pár aprócska különbség.

Az én esetemben azért segített a módszer, mert érzelmi evő vagyok/voltam. Lehet, hogy nálatok máshol kell a problémát keresni (érzelmi, egészségügyi probléma), csak az egyéni tapasztalataimat írtam le. Nálam teljesen hatástalannak bizonyultak az éhezéses kúrák, mert csak időleges megoldást nyújtottak. Próbálok fejlődni, a hibáimból és mások hibáiból is tanulni és jelenleg ide jutottam el.

204. kerkira (válaszként erre: 201. - Aquisz)
2009. okt. 27. 13:57

Kedves Aquisz!

Ugye ezt a hozzászólást illetve a tartalmát csak viccnek szántad????

:))))

203. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 202. - Margitnéni)
2009. okt. 27. 12:49
Szerintem azért mert a telítettség érzet csúszik félre.Éhezni nem jó, de addig enni amíg fáj az sem.Meg kell találni a normális adagot, és ez nem könnyű.Ha az megvan, megy minden mint a karikacsapás.Ez kicsit megint olyan mint az anorexiásoknál.Ők sem jól érzékelik az adagot, túlzásnak tartanak akár egy szem diót is.Aki sokat eszik, annál ugyan ez van, csak fordítva.A normál adagot kevésnek érzi, ez lehet azért mert szemre már megszokta, és a kitágult gyomor miatt is.
202. Margitnéni (válaszként erre: 201. - Aquisz)
2009. okt. 27. 12:17

Szia Aquisz!

Szerintem én eddig éppen így csináltam, ahogy írod, és jól meg is híztam. Főleg a 2. pont, hogy azt egyem, amit kívánok jól betett nekem. Én azt hiszem, hogy már örökre elfelejthetem azt,amit szívesen ennék, és be kell érnem olyasmivel, amit egyátalán nem szeretek, de szerencsére idáig még valahogy megbírkóztam vele. Minden falatot élveztem, a sok fincsiből, amit ettem ez tény. És soha nem ettem degeszre magam, tehát a 4. pont is stimmel.

Engem sokáig egyébként az is félrevezetett, hogy gyakran hallom, nem szabad éhezni. Ezért én ette is mindig egy kicsit, hogy ne éhezzek. Most úgy látom, hogy igenis kell önmegtartóztatás, és ebben sajna benne van a korgó gyomor is.

201. aquisz
2009. okt. 27. 11:34

Sziasztok!


Szeretném megosztani Veletek a tapasztalatomat fogyókúrák terén, hátha tudok segíteni. Mondhatjuk, hogy a rendszeresen fogyózók táborába tartozom. 15 évesen kezdtem egy őrült fogyókúrába (sajnos meg is sínylettem a dolgot), 64 kg-ról 1,5 hónap alatt lefogytam 52 kg-ra. Ezután 2 év alatt 70 kg-ra ment fel ismét, majd mostanáig jojóztam ekörül. Kb. egy hónapja találtam rá egy nagyon jó fogyis könyvre, ami nekem tényleg bevált. Nem érzem hogy fogyóznék, mégis fogyok.

A fő alapelvei:

1. Akkor egyél, amikor éhes vagy

2. Azt edd, amit kívánsz, és nem azt, amit enned kell

3. Tudatosan egyél, és minden falatot élvezz

4. Hagyd abba az evést, amikor úgy gondolod hogy tele vagy, még akkor is, ha a tányérodon van még étel

200. kerkira (válaszként erre: 199. - Ryta)
2009. okt. 27. 11:12

Számold össze egy hétig, hogy mennyi kalóriát és szénhidrátot tartalmaz a mostani étrended. Illetve próbáld megsaccolni, hogy régen mennyit ettél ehez képest. Szerintem meg fogsz lepődni, és megkapod a választ is.

"Délben rendesen eszem,azt amit előző nap főzök a családnak"...

ez konkrétan mit takar? bolognai spagettit, vagy párolt brokkolit csirkemellel?

199. ryta
2009. okt. 27. 08:29

Sziasztok!


Látom, sok tapasztalt fogyis gyűlt itt össze,ezért kérném a segítségeteket.

Kb. egy hónapja döntöttem úgy, hogy le kell fogynom néhány kilót.Eért változtattam a dolgokon,a reggeli péksütit leváltottam,helyette joghurtot,gyümölcsöt,jó reggelt kekszet vagy korpovit kekszet eszek felváltva.

Délben rendesen eszem,azt amit előző nap főzök a családnak.Délután 4-ig vagyok melóban,onnan rögtön gyalogolni megyek,közepes tempóban,súlyokkal a lábamon,kb 2 naponta 5 km-t.

Hazaérve még szigorúan 6 előtt valami könnyű vacsit eszem.A mérleg mégsem mozdul.

MIT CSINÁLOK ROSSZUL???

198. afb21f7623 (válaszként erre: 196. - Margitnéni)
2009. okt. 26. 13:00
Megpróbálkozni a jógával,nyújtások?utánna már könnyebben fog menni a többi mozgásforma,ne add fel már az elején,hogy úgysem fog menni,de persze te érzed mi az amit bírsz és meg is tudod csinálni.Esetleg törzsfordítás,törzsdöntés?Nekem bevált módszer egy rúddal forgatni,dönteni,csak fokozatosan kezdeni,mindenképpen valamit mozogni,hogy erősödjenek az izmaid!Kérdezd,meg Nattinet ,írj neki priviben.Rendes,válaszolni fog neked az edzésmesterrel kapcsolatosan!!! puszika
197. bobe2315 (válaszként erre: 195. - Margitnéni)
2009. okt. 26. 11:10
Köszönöm Margit néni. Kitartás szerintem sikerülni fog.
196. Margitnéni (válaszként erre: 194. - Afb21f7623)
2009. okt. 26. 10:59

Szia Mazsi!

A duci tréning 1-et én is koptattam sokszor, de szerintem már nem menne. Nagyon le vagyok amortizálódva, tulajdonképpen csak ülni, meg feküdni tudok rendesen.

Éppen ezért kellene valamit mozogni, hogy erősödjek egy kicsit, de olyan mozgás kellene, amit meg is bírok csinálni, különben nem ér semmit! Szobabiciklim nincs, és nem is tudok venni, úgyhogy az kilőve.

Szóval nem tudom, hogy érdemes-e beneveznem Ildikóhoz, engem nem érdekel a feszes popsi, és hasonló feszes tetstrészek, csak azt szeretném, hogy legyen erőm járkálni, tudjam behajlítani a lábam, és esetleg fel bírjak lépni könnyedén a járdaszegélyre. Jó lenne egy gyógytornász, de oda is el kellene menni, és gondolom nem olcsó, ha csak velem foglalkozna, úgyhogy ez sem járható út.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook