Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell fórum

Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
405. a22d4e01f3 (válaszként erre: 404. - 85055abb64)
2009. nov. 15. 14:34

egyetértek!

do not fosás Karácsony, nyaralás, és semmilyen buli vagy vacsora, és ez annyira kellett!!

a sütemény meg majd ott adott helyen és pillanatban eldől,

"csak bizonyos ételek bizonyos mennyiségei hízlalnak" ergo do not fosás

2009. nov. 15. 14:22
De ha eszel belőlük, akkor sem gáz, mert úgy is fogod érezni a mértéket.
2009. nov. 15. 14:21
Ami még elég nagy előnye ennek a felfogásnak, hogy do not fosás a decembertől, mert nem fognak meghatni a sütemények és egyéb jól kinéző dolgok, mert nem fogod érezni, hogy neked abból ENNED KELL!
2009. nov. 15. 14:19

és egész kis nőies adagokon elvagyok....

mondjuk én a nőies étvágyon belül a nagyétkű variáció vagyok, :-D

nem túrkálom az ételt, gyorsan eszem, beszélek, jár az agyam, stb...

ezek adottságok...

de ezek már abszolút mértéktartó étkezések, és annyira jó, és annyira elég :-DD

2009. nov. 15. 14:16

én egyébként kevésbé ízek, inkább mennyiség (hiány) miatt éheztem ki mindig,

ízek hiánya is lehet, hogy okoz kiéhezést, de az nem ilyen hamar, egy-egy hétig meg lehet lenni egy-egy kedvenc nélkül, de lehet, hogy középtávon az is egy (másikfajta) kiéhezést okozott volna, csak addigra már jól bekajáltam a mennyiségi hiánytól :-DDDD kicsit komplikált gondolatmenet, de te biztos érted :D

jaj, de jó, hogy nem nyúzom magam, semmilyen értelemben, basszus, de jó :-DD

400. 85055abb64 (válaszként erre: 399. - A22d4e01f3)
2009. nov. 15. 14:03

Nem nehéz felismerni, mert ez nem csak nálad vagy nálam van így, hanem mindenkinél, ez a ha nem adod meg a szervezetednek dolog..., most abba gondolj bele, hogy a mészhiányos gyerkek kikaparják a falat, mert mészre van szügsége a szervezetének. A gyermeknek nem tudatos, hogy azért bontjaa házat, mert mész kell neki..., csak tudja, hogy kívánja és eszi :)))

Most gondolj bele, hogy ha falat képesek vagyunk enni, ha a szervezet azt akarja..., akkor más élelmiszereknél miért működne másként?


Csak ebben is fokozatok vannak fogyókúrázók esetén. Van aki sóvárog ugyan, de azért még is ad annyit a szervezetének, hogy meg tudjon maradni a sóvárgás szintjén és ne legyen nagy hami. Ezt is rossznak tartom, mert ha valaki sóvárog, de meg tudja állni, akkor már csak egy kevés hiányzik a szervezetnek, ami már igazán nem befolyásolja az ésszerű fogyást.


Nem nehéz arra következtetni, hogy aki nem ismeri a táplálkozást, 1 200 kalóriát, hogy állít össze, inkább megvon először, ezért is ajánlottam neked, hogy ne vonj meg így, ilyen formában, mert neked az kevés ahogyanösszeállítod. Nem feltétlenül mennyiségen kevés...


Igen hiszek abban az evési zavarokban, amiket írtál, van akinél előfordul.

Aki már kórosan kövér, valószínüleg minden meg van azok közül amiket felsoroltál, és még egyéb gondok is.

2009. nov. 15. 13:41

akkor te ezért ismerted fel egyből, hogy én periodikusan kiéhezem....!

tényleg igazad volt, nem egy nap alatt, mert nem éheztem, csak kevesebbet ettem, és több nap kellett a kiéhezéshez, nevezzük farkaséhségnek...

amúgy még egyszer köszi!!

azt viszont nem tudom, hogy mindenkinél ez-e az oka...nálunk csak nem szabad túl kebete enni, nem lesz farkaséhség, nem fogunk túl sokat enni, és kész

de állítólag van olyan is, hogy hangulat- unalom-,...stb. te hiszel ebben? egy tényleg jóllakott szervezet mégis enged enni és befogad ételtömeget, amit nem kíván??

vagy csak nem jól ismerik fel, hogy valójában éhség van...

2009. nov. 15. 12:16

Hát hál istennek tudom az okát, de én éhes csak háromszor vagyok egy nap, de ha a tízórait meg az uzsi is meg van, akkor nem vagyok farkas éhes soha.

Az uzsit általban elsumákolom, ez még nem gáz, ettől nem lesz gond. De ha a tízórait is meg az uzsit is (pl.: 4 napig folyaatosan), akkor lesz gondom, és nem annyi vacsit eszem, mint amennyit kellene, de másnapra minden OK, és akkor fokozottabban kezdek figyelni, hogy meg legyenek.

2009. nov. 15. 11:07

ebben egyetértek, de én legtöbbször megéhezek 4-szer, és pont emiatt ez szerencsés,

vagyis nem olyan nagyon jó dolog nem éhesnek lenni és kihagyni egy étkezést, bumeráng-visszaüt.


hullámvölgy? nem, nincs, mert amikor áhesebb vagyok, akkor a kis elveim alapján többet eszek, és mivel azonnal lereagálom (következő étkezés) emiatt nem tud halmozódni....

na igen, ugye én nem vagyok hangulat-, unalom-(nem is unatkozom sosem), evő, tehát én az éhséghez szoktam eljutni, aztán meg természetesen én az "erős" le szoktam győzni, aztán ezt szoktam csinálni egy halmozott és már nem legyőzhető éhségig, és akkor nem párolt zöldséget szoktam főzni a tányér nagyobbik felére :-D

és még egy, esténként mindig megeszek egy sor fekete csokit...


szóval nincs hullámvölgy,

mert pont a hullámvölgyekből lett elegem, és már nem akartam harcolni magammal és legyőzni magamat.


azt tudod biztos, hogy a nagyobb evéseknek, amiket nem akarsz csak jön, azoknak a közvetlen kiváltó okait kell megvizsgálni és azokra a kiváltó okokra kell készülni, hogy legközelebb másképp reagáld le, és ezt kell a gyakorlatban megpróbálni, majdnem biztos, hogy nem sikerül elsőre vagy mindig, de gyakorolva egyre többször, és ez a megoldás...


nahh, nálam nem, mert én csak simán kiéheztem a sok diétától (nem is voltak szigorúak, csak nem fokozatosan vezettem be olyan dolgokat, amiket talán fokozatosan bevezetve tudtam volna simán tartani)

pl. kcal számolásnél, lehet, hogy nem egyből 1000 vagy 1200 kellett volna, (ahogy én próbáltam), hanem először néhány magasabb lépcső...


emiatt el is ment a kedvem a kcal számolástól, pedig az egy nagyon jó kis eredményes módszer, mondhatom innen is akár a neveket, sok a sikertörténet....

szóval én egy másik módszerre esküszöm már, talán jobb is így...


nem voltam rövid, visszakérdezek, ha van érdekesség írj, vagy írjatok...


(amikor beállnak egy témában a dolgaim, akkor én sem vagyok már ilyen témával törődő, valószínúleg a fogyis kérdések teljesen idegesítőek lesznek majd számomra, ahogy a jó súlyaim környékén mindig, de most még téma...:-)

2009. nov. 14. 17:54

Na, akkor majd pár hét múlva nyilatkozz.

Hullámvölgy?

Nem tom, én már másként kezelem. Ha nem figyelek oda a kajálásomra, van néha durva vacsi.

De akkor tudom, hogy én voltam a hülye, mert tudom magamról, hogy ha sok étkezést kihagyok amikor nem vagyok éhes akkor annak egyszer kemény vacsi az ára.

395. a22d4e01f3 (válaszként erre: 394. - 85055abb64)
2009. nov. 13. 20:27

mivel olyan szabály nincs, amit meg lehet szegni.....

ennyire szabályszegőnek mutatkoztam volna be??:-D


egyébként köszi a kérdést, jogos!


Legyen úgy, hogy nézzük azt, eltelik-e 1 hét?

mert ugye eddig mindig eljutottam...:-D


oké, még egy kis idő, aztán meglátszik...

le fogom írni,

mérni csak azután kezdek, ha már tudom, mit csinálok (2 hét után..:-D)


és hogy érzem magam? legjobban, mert:

SZABADON

(egyszerűen nincs fogság érzésem)

igen, konkrétan kajakérdésnek vettem a kérdésed, és ez a válasz jutott eszembe!

:-D


és te? sose hullámvölgy?

394. 85055abb64 (válaszként erre: 391. - A22d4e01f3)
2009. nov. 13. 19:06
Hogy érzed magad? Milyen az új kajálás? Hogy érzed, lesz feladás?
2009. nov. 12. 07:20

Én nem is kértem.

Amúgy hogy állsz a fogyival?

2009. nov. 11. 22:48
Kapjátok még az edzésmesteres e-maileket????Én már vagy 6-ot ki se bontottam,el kéne olvani....
391. a22d4e01f3 (válaszként erre: 390. - Aquisz)
2009. nov. 10. 15:44

a túlevésnek oka van

a legegyszerűbb, hogy kiéhezel, mert keveset eszel,

akár több nap alatt is kiéhezhetsz, nem biztos, hogy egy étkezés kevés,

lehet, hogy pár nap után kezdődik.


mindenesetre önmegfigyelésből nagyon jó vagy, és ezt könnyen tudod hasznosítani!


ezzel a problémákat biztosan megoldod

vagy már meg is oldottad...

390. aquisz (válaszként erre: 385. - A22d4e01f3)
2009. nov. 10. 15:30

én nem tartom a Norbi update módszert, bár régebben ezt alkalmaztam.

Teljesen tartható a módszer, de az én túlevéses problémámon nem segített, mert itt is túlettem magam. De ettől legalább nem híztam.:) Előnye hogy mindent lehet enni, hátránya hogy nem éhséghez köti az evést. Bár ez a hátrány a legtöbb fogyókúrára igaz.

Ha nagyon kívánok édeset, én gyümölcsteát szoktam inni, vagy valami édes gyümit eszem. Ha nagyon csokifalós kedvemben vagyok, akkor csakis étcsoki jöhet a számításba.:)

389. a22d4e01f3 (válaszként erre: 387. - 85055abb64)
2009. nov. 10. 09:29

köszi, fontos, de az előző tipped dolt a tuti nyerő,

igen, elég két kiskanálnyi, ha ízre kívánsz,

de nálam- ahogy mondtad: igazi éhség jön elő, vagyis a jóllakást keresem, az másik kérdés, hogy miért édességgel,

másik: és ha elfogadom, hogy 1200-1300 (akár nem számolva is) a fogyasztói szint, akkor azt is le kell fogadnom, hogy lehet, hogy annyit kell ennem, de előbb egy-két magasabb kcal-t meg kell, hogy szokjak.... fokozatosság alapon,

ezt gondoltam ki, mit szólsz?

az édességre én is készültem:

megvettem a legtutibb fekete csokikat, na abból

1-2 kockát tervezek majd.... :-))

mézes trükköt nem felejtem.

2009. nov. 10. 08:47
Megyek körtécskézni:)))))
2009. nov. 10. 08:19

49, Még akartam mondani, csak mindig elfelejtettem, hogy nekem még az akác méz is nagyon jó édesség ellen. Ha kívánós vagyok két teáskanálnyit hamm, és megszűnik.

Ha bénáztam és este kívánom meg az édeset, akkor is működik a két kiskanálnyi nálam.

2009. nov. 9. 14:04

egy példát mondok:

az instant capuccino, nem tudom, hová fér bele, hová nem, de én azt a legtermészetesebben odateszem még akkor is, ha éppen húsdiétát vagy atkins-ot, vagy bármi hasonlót vennék alapul, értelmetlen lenne kihagynom ezt, nekem sokkal többet jelent, mint amennyire bármely diéta elveibe beleütközik....

385. a22d4e01f3 (válaszként erre: 384. - Aquisz)
2009. nov. 9. 14:02

sok igazságot már te is észrevettél ezek szerint..

szóval egyszerűbb, de összeolvasgatni, kikísérletezni, teljesen magadra szabni, az viszont előremutatóbb, mit gondolsz,,? én erről kezdem meggyőzni magam..

a kívülálló nagyon jó tükröt tart eléd, ha szakember akkor még több alany viselkedését is össze tudja vetni, de te viszont reagálsz, érzel, hiányt szenvedsz, vagy éppen túltelített vagy, ezeket a megfigyeléseket magadnak kell megtenni!

az update kevésbé tilt, és a 90 napos is kevésbé, korlátoz időben, ha te ehelyett az időkorlát helyett mennyiségi korlátokat szeretnél, és azt jól viselnéd, akkor szerintem ugyanúgy hozná az eredményt.

a hoxa egyébként nekem majdnem teljesen kielégítő eszmecsere lehetőséget jelent,

a külvilágban én erről nem annyira beszélek, esetleg ha más előhozza, akkor persze szívesen, a magam jogán nem, úgy inkább itt...

mondasz valamit? mióta tartod az update-ot? mást próbáltál? tarthatóság? eredmények? pro-kontra vélemény?

384. aquisz (válaszként erre: 383. - A22d4e01f3)
2009. nov. 9. 12:49

Hát igen, próbálom követni.:) Csakhát nem mindig vagyok netközelben.:)

Egyet értek Veled, sokkal könnyebb egy kész diétásprogramot betartani, mint magadnak kitalálni, összehalászgatni az infókat. Csak sajnos ezek a diéták-tisztelet a kivételnek-általában megvonással járnak. Nem ehetsz cukrosat, nem ehetsz ezt, nem ehetsz azt... Ez a sok NEM pedig pont az ellenkezőjét éri el. Mert, amit nem lehet, az biztos izgi dolog.:) Fontos, hogy, hogy állunk az ételekhez, nincs jó, vagy rossz csak olyan ami jól esik Neked és ami nem. Ami nem, azt meg nem kell megenni. Persze vissza kell állítani a természetes ízlelést, és azt lehet, hogy csak megvonással sikerül elérni. Nem tudom, ebben még nincs tapasztalatom.

Egyébként szerintem nagyon fontos, hogy személyesen is tudjatok valakivel erről beszélni, főképp olyannal aki jól ismer titeket. Nekem pl a barátom segít a tanácsaival, mert ő előbb meglátja a problémákat tükröt tartva elém.

383. a22d4e01f3 (válaszként erre: 382. - Aquisz)
2009. nov. 9. 11:21

persze, nekem jól jön minden új vélemény, köszi!

te ezt követed? vagy követted?

annyit hozzátennék: hogy részben egyszerűbb egy irányt maximálisan lekövetni (pl.update), másrészt viszont talán előremutatóbb, ha valaki összekombinálja a sok irányból a számára fontosakat, de persze nem az engedmények kimazsolázgatásával, hanem az eredményt hozó elvek felépítésével.

írnám a saját tuti módszerem is...de azt még sajnos keresem, illetve szedegetem össze.

nem voltam sose ilyen diéta párti, hogy norbi, 90 napos, stb. de úgy, hogy kiszedegetni mindegyikből a jó gondolatokat, úgy igen, úgy határozottan érdekes több irányzat is! nos most éppen itt tartok diétás/fogyókúrás életemben..:-))

382. aquisz
2009. nov. 9. 11:09

Sziasztok. A Norbi update módszerhez szólnék hozzá. Némely szempontból pártolom az ő módszerét. A módszere lényegében az alacsony glikémiás indexű ételek bevitelén alapul. Ezek azért jók, mert a vércukor szintet nem ugrasztják meg, hanem egy állandó értéken tartják. Ez a fogyókúrázóknak több szempontból is jó, egyik hogy a farkaséhséget megszünteti, a másik hogy nem indul meg a zsírraktározás (ez összefügg a vércukorszinttel). Így pl. húsokból töménytelen mennyiségűt megehetsz, anélkül hogy híznál, csak arra kell figyelni, hogy szénhidrát ne kerüljön mellé. A cukor önmagában nem hízlal, de ha már csokiban eszed, ahol a zsír is mellette van, akkor igen. Viszont a csak "fehérje+zsír" evés diétája már ismerős lehet Atkins diéta néven. Errről gondolom pedig már mindenki hallott, hogy milyen egészségtelen, sőt veszélyes a szervezetre nézve. Norbi módszere azért jobb az Atkins diétánál, mert ő minden ételt engedélyez, csak meghatározott időpontokban.

És az édességek esetén sem mindegy mi van a cukor mellett- teljes kiőrlésű süti/fagyi. Mindenki tudja mitől lehet hízni jobban.

Hirtelen ennyi jutott az eszembe. Remélem valamennyit tudtam hozzáadni.

2009. nov. 8. 21:41

:-))

reméljük nem lőttünk félre

380. 85055abb64 (válaszként erre: 379. - A22d4e01f3)
2009. nov. 8. 20:15

A beszélgetések pont erre jók, hogy együtt lehet ötletelni.

Max félre lőttünk, nagyobb baj nem eshet :)))

379. a22d4e01f3 (válaszként erre: 378. - 85055abb64)
2009. nov. 8. 18:11

hát, pont erre jutottam én is,

és nagyon sokat segítettél benne, köszi!

igen, első feltételezés szerint valamiféle elégtelenség van mielőtt többet eszem, illetve sokat eszem

igen a jó reggelt keksz egy nagyon jó kis dolog lett nekem, azt is köszi!

most egy kicsit agyalok majd ezeken, és kísérletezgetek.

azért, ha új ötleteid vannak, módszerileg, jelezz,

minden érdekel,

a gyakorlati részében (főzés) tudom fejlődnöm kell, de azt egy kicsit lassúbb ütemben fejlesztem, nem felejtem, nem hanyagolom, azt is észben tartom...

2009. nov. 8. 17:33

Ha az ok neked nem mindegy, akkor az elcsábulás után könnyű dolgod van, mert másnap mehet minden szépen úgy ahogy volt, odafigyeléssel. De ha a pszichédnek gondot jelentő félrelépésed volt, ott is ugyan olyan künnyű a dolgod!!! Másnap térj vissza, de azzal kiegészítve, hogy gondold át, hogy: mit kellett volna másként tenni, mit kellett volna vagy mikor, (melyik napszakban)adni a szervezetednek, hogy ne ez történjen.

Ezek után, fokozatosan tudod beépíteni azokat az elemeket az étkezésedbe, ami megelőzést nyújtanak számodra, tudod, mint a jó reggelt keksz. (Írtad valahol, hogy csökkent az édesség utáni vágy, de még azt is lehet, hogy írtad, hogy megszünt.)


Ha megbizonyosodtál róla, hogy ezek a feladások nem a kiéheztetések miatt voltak, akkor lehet tovább gondolni, és újabb okokat keresni. Egyelőre lehet, hogy jó, ha erősen koncentrálsz arra, amit most feltételezünk, nem kell ezer felé szétkapni a gondolatokat. 10 kiló fölösleg nem vészes, ráérsz kísérletezni..., adj időt magadnak, ne kapkodj. Jó munkához idő kell :)

377. a22d4e01f3 (válaszként erre: 375. - Afb21f7623)
2009. nov. 8. 14:40

én nem gondoltam semmire, szóba került sok minden, és mindegyikből lehet valami okosat kiszedni -mindenkinek más szempont alapján:

eMpszi, 90 napos, update, kcal.számolás, testkontroll (szétválasztás), esti vacsora elhagyás, az éhség figyelése, stb,.

sok ember talált sokféle megoldást, és mindenkinek más jött be, valószínűleg ők is olvastak előtte, és kicsit elvettek és hozzátettek, emiatt egyre több a variáció és az olvasni való

nekem bejönnek azok is, hogy minden tudatosságot hagyni kell a fenébe, és igenis, mással foglalkozni, ezt sem vehetem 100%-osan, de nekem ez is tetszik, rám pl. illik, rád nem biztos...

szerintem az interneten is már úgy kell válogatni, amit valamiért elfogadsz, ha nem akarsz és tudsz grammokat mérni, akkor egy-két téma kilőve:-))

de ugyanez a mottó felvet másik milliót...

szóval, ha úgy érzed tanácstalan vagy és bizonytalan, akkor még olvasnod kell, ha tudod, mit-hogyan: akkor meg mi hiányzik még? akkor azt kell pótolnod,

én nekem is vannak tanácstalan pontjaim....

igyekszem megválaszolni, őszintén, építőn.

2009. nov. 8. 14:34

kicsit eltűntem mondat közben, de du. sajnos itt kell dolgoznom, úgyhogy benézek.

szóval a visszaállás azonnal= egyetértek,

de nálad a botlás oka nem annyira fontos,

nálam igen, nem mindegy, hogy elcsábulok vagy engedek egy kísértésnek - mértékkel,

vagy valami kiéhezett/elkeseredett állapotban jól elcseszem a diétát/életmódot, a kedvemet, meg még ráadásul a gyomromat is.

szerintem ez két külön eset

az első nem is biztos, hogy hízlal, csak max. egy fogyásba nem fér bele

a másik viszont romba dönt..

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook