Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell fórum

Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell

15. lazsuci (válaszként erre: 11. - 9c9da7a59a)
2009. okt. 9. 20:36
na..csatlakoztam, és mivel nem szeretem a lenyelt mondatokat, rá kérdeztem mibe fog ez kerülni nekünk már mint anyagilag. Kíváncsian várom a választ.
2009. okt. 9. 20:08
Hát....szívesen belegabalyodnék én is a dologba, de nem tudok regisztrálni, pedig gmai com.-s az email címem. Segítene valaki?
2009. okt. 9. 19:56
Az nagyon találó, hogy az évek alatt fokozatosan felszedett kg-kat, sokan hetek vagy hónapok alatt szeretnék leadni, és ez valóban nem működik.
12. 85055abb64 (válaszként erre: 10. - Pirosalma)
2009. okt. 9. 19:43

Szió,


Igen, én sem értettem pár dologgal egyet, ill írtam is lejjebb, hogy azt a részt több "HA"-val kiegszíteném. Magyarul odafigyeléssel ez nincsen

DE:

Avval viszont egyet értek, és a cikkíró valószínűleg ebből a szemszögből közelíti meg, hogy valóban képsek esztelen fogyókúrával ilyet produkálni.

Az 50%-al is egyet értek, amit valaki itt megreklamált.

2009. okt. 9. 18:56

Nem rossz a cikk, de azért mégis kíváncsi vagyok, hogy lesz-e valamilyen termék, amit mégiscsak ránk szeretnének sózni a végén...

Szerintem aki már sok fogyókúrát kipróbált, vagy legalábbis beleásta magát valaha is komolyan egybe, nagyon is tudja, hogy a gyors fogyás nem túl célszerű, nem csak az izmok leépülése miatt, hanem a bőr összehúzódása miatt sem.

Viszont szerintem az is természetes emberi tulajdonság, hogy minél hamarabb szeretném leadni a fölösleget. Mert eléggé rémisztő lenne abba belegondolni, hogy a 25 év alatt felszedett hájamat 25 év alatt adjam le... :)))

10. Pirosalma (válaszként erre: 2. - 319cd6978b)
2009. okt. 9. 16:10

Amit írsz, ebben a formában nem igaz.

Alapvető, hogy fogyni csak a felhasználtnál alacsonyabb energia bevitele mellett lehet. Olyan pedig nincs, hogy először az izomszövet és a szénhidrátraktárak csökkennek, azután jön csak a zsírszövet. Ti. a zsírszövet bontása az izomfehérjék bontásával és a glikogén fölhasználásával PÁRHUZAMOSAN zajlik.

Annyi igaz, hogy a túl drasztikus (túl alacsony energiatartalmú) diéta hatására az izomszövet jelentősen megcsappanhat, ez jellemzően nemkívánatos, ezért kell figyelni a diéta megfelelő szénhidrát-, fehérje- és energiatartalmára, valamint fontos az izommunka (a "sima aerob" mozgás kevéssé haszno ilyen szempontból, a "rendes" izommunka - pl. súlyzózás - hatékonyabb).

9. Pirosalma (válaszként erre: 8. - Pirosalma)
2009. okt. 9. 15:57
Kicsit kifejtve: nekem gyanús. Vajh honnan lehet az adat?
2009. okt. 9. 15:56
50 %? Ugyan már...
2009. okt. 9. 15:55

A cikk jó, bár én most is azt hangoztatom:

ÉLETMÓDVÁLTÁS!!

Ez nem kúraszerű, hanem egész életre szóló. Csak tudom mit beszélek, 82 kilóról lementem 55 kilóra, életmód váltással. Már 2 hónapja tartom a súlyom és eszem ágában sincs visszahízni :-)

6. 156a5eb9fd (válaszként erre: 2. - 319cd6978b)
2009. okt. 9. 15:54

Ne a BMI döntse el, hogy anyukád mennyi kiló kell legyen. A tükör is sokat számít. Lehet ha lefogyni 49 kilóra, már nagyon sovány lenne. Az összképet is nézni kell, nem csak a BMI-t.

Bár lehet, hogy 49 kilósan nézni ki jól. Ez csak egy vélemény.

2009. okt. 9. 12:29
A cikk egészét még nem olvastam el (most fogom), de az indítás nekem kicsit erős. Szerintem egyre többen és többen "fogják fel", hogy gyorsan és koplalással nem kifizetődő fogyni. :) De kíváncsi vagyok a többi részére. :)
2009. okt. 9. 12:21
kiváncsian várom a progit.
2009. okt. 9. 12:06

Szia,


Nekem tetszik ez a cikk, bár van olyan megállapítás benne, amivel nem pontosan értek egyet, illetve sok megjezséssel és "HA"-val egészíteném ki -- >(Kalóriacsökkentés, anyagcsere résznél, de nem megyek bele.)

Minenesetre összegségében az én elveim szemszögéből egy jó cikk, remélem sokan fogják olvasni.

2009. okt. 9. 12:04

Ez egy jó cikk. Érthetően leírja a tényeket. ÉN ezt egy pro ana oldalon olvastam még érthetőbben amit egy tinilány vázolt fel. Nem tudom hogy saját kútfőből e. Ott úgy írta hogy ha kevesebb kalóriát viszünk be akkor először az izmainkat "zabáljuk föl" mert ott történik a munkavégézés és csak azután jönnek az elraktározott energiák mint a zsír, de mivel a munkavégzés az izomban van és azzal égetjük el az energia nagyrészét (és ha azt már lefogytuk) akkor nincs mivel elégetni a tartalékot és így még nehezebbé válik megválni a zsírtól, ezért kell aerob sportot űzni csökkentett kalóriabevétellel és egy órán át művelni heti négyszer, mert az első fél órában csak a vérben levő energiát égetjük el. Ezután lefáradunk nyilván és így nehezedik a dolog, hogy még fél órát lehúzzunk pedig már most is hullák vagyunk. Persze sokkal elfogultabban fogalmazott és nem volt objektív hiszen ez egy pro ana site-on volt. Nem tudom mennyire igaz amit írt de gondolom nem akarta félrevezetni sorstársait. Lehet ő is máshol olvasta. Nem tudo hogy csinálják a heti négy edzést. Én délután 5kor már alig tudok lábraálni. Persze megvannak a trükkök amivel erőrekapunk. (kávé, energiaital)

Anyukám 14 éves kora óta csinál fogyókúrákat rendszeresen de mindíg van túlsúlya. Mos jutott el odáig hogy szerzett egy szobabiciklit és napi fél órát teker. 41 éves és 59 kiló és 160 centi magas. A bmi index szerint 49 kiló lenne az ideális. Amikor ezt megtudta akkor döntötte el hogy sportolnia kell valamit sorozatos diéták mellett. Volt hogy 100 kiló fölött volt szülés után.Az én indexem 15-16 körül van de ha megkérdezik mindíg többet mondok.

2009. okt. 9. 10:58
A legtöbb ember a fitness ipar hatására erősen hisz abban, hogy a leggyorsabb eredményhez a koplalás vezet. Ha Te is így vagy vele, ne érezd rosszul magad, mert nem Te tehetsz róla. Sajnos a fitness ipar szereplői – még az elismert „guruk” is – mindent megtesznek azért, hogy ez a hit az emberekbe rögzüljön.

Azonnali fogyást ígérnek, mert azt könnyebb eladni. De amúgy is az azonnali kielégülés korát éljük: gazdagodj meg AZONNAL, fogyjál le AZONNAL, legyen szép izmos tested AZONNAL. Kevés embernek van már reális fogalma a tartós eredmény eléréséhez szükséges időről és módszerről.

Ugrás a teljes írásra: Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook