Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell fórum

Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. febr. 12. 10:39

ja :-).

[link]

itt találtam :-)

2010. febr. 11. 20:06
akkor meg ne titokzatoskodj, oszd meg velünk :)
583. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 582. - Spiritus)
2010. febr. 11. 16:58
Receptet :-)
2010. febr. 11. 14:34

mármint receptet.. vagy a boltban?

Tigris??? Merre jársz?

2010. febr. 11. 12:57
Na, találtam nokedlit is, fele sima, fele t.ő. liszt, hát kíváncsi vagyok.
2010. febr. 11. 07:40

Én is szoktam keverni, leginkább kirántásnál, picit legalább vltozatosabb az ízvilág,és néha kihagyom a zsemlemorzsát, mert az nem teljes kiörlésű ugye. Kenyeret mmár rég nem sütök... én ugye tönkölyt eszem. Egy hétre simán elég és 180 forint azt hiszem 350g, na most ezért mit strapáljam magam??? Páromnak néha szoktam, de most az a reggeli zsömle az auhanban 6 ft vagy 8... hát ezért nem éri meg... a mosogatás többe kerül. Szóval azt csak vészhelyzetben, ha nem tudtunk szerezni de mindenképpen kell.

Amúgy nagyon furcsa... a diétám legelején azt hittem, hogy a kenyérről meg a tésztáról lesz a legnehezebb leszokni....de nem. Egy picit sem hiányzik. A tészta az egyszerűsége miatt igen. Az ember feldob valami prököltet, megfőzi a tésztát és isteni finom kaját kap baromi egyszerűen... zöldségekhez meg nem jók a pörköltek... sajna

579. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 577. - Aquisz)
2010. febr. 10. 21:24

Én is vettem inkább teljesőrlésű tésztát. De pl. van egy kedvenc kajám, ami diétának is, a borsópörkölt, és az nokedlival az igazi.

Én is úgy szoktam a kenyeret, hogy felesben sima liszttel. Azt olvastam egy könyvben, hogy ha legalább 30 % a t.ő. tartalom, az már tekinthető jónak. Sőt, mostanában a t.ő. lisztből mondjuk 5 dekát lecserélek lenmagpehelyre. Legutóbb napraforgót is tettem bele, de legközelebb előre megpirítom, mert nem sült meg annyira.

Anno zabpehelylisztből csináltam pancake-et ( az a kis amerikai palacsinta), egész jó lett.

Na, majd kutakodok még. Egy pár kenyérötletet begyűjtöttem, de nokedlit még nem :-)

578. Spiritus (válaszként erre: 577. - Aquisz)
2010. febr. 10. 13:59
Igen igen, de egy picit feladtam az ilyen dolgokat... Lisztes dolgokat úgysem szabad sokat enni, ha meg eszem abba belefér a finomliszt. A kenyeret, tésztát készen veszem és abból meg van teljes kiörlésű...
577. aquisz
2010. febr. 10. 08:21

Én is teljes kiőrlésű dolgokat szoktam gyártani. :) De tényleg nem mindegy, hogy milyen lisztet használsz. Ugyanis különböző tészták elvileg különböző minőségű lisztet igénylenek. Ezért lehet külön pizzaliszt, aminek gondolom nem olyan magas a sikértartalma (fehérje) viszon az jól nyújtható, és szemcsemérete a fogós és a sima liszt között kell legyen valahol.

Ha teljes kiőrlésű lisztet használsz, plusszba bekerül rost is a rendszerbe, ami jócskán megváltoztatja a tészta tulajdonságát. Több vizet vesz fel, nem lesz olyan stabil a tésztaszerkezet és főzésnél hajlamos szétázni. Szóval mindenképp keverni kell valamivel. Hozzáadagolt sikér és tojás tud esetleg segíteni a dolgon, de ezt az ember magának nagyon nehezen tudja eltalálni. Viszont nagyon sok cikk van erről a neten. Utána lehet olvasni, milyen tésztához, milyen lisztet érdemes használni + esetleges adagolásokat. :)

2010. febr. 10. 07:28

Jójó, ok. Adalékanyagokkal mindent lehet, legalábbis én erre tudok gondolni. A teljes kiörlésű nem olyan "finom" szemű és ezért nem áll úgy össze nekem... lehet, hogy van külön nokedlinak való vagy nem tudom. Vagy ha van pizzaliszt érted, akkor lehet bármi. Amúgy a pizzaliszt tényleg jó :) Na még palacsintát csináltunk teljes kiörlésúűből... abból legalább minden második úgy-ahogy sikerült...

Na és akkor mit kéne enni a hús-hús helyett... én meg túrós nem vagyok túlságosan.. bár a túrógombócot azt szeretem :)

Tigris, Ildiről várom ám az infókat :)

575. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 574. - Spiritus)
2010. febr. 9. 10:19

A nokedli is csak egy tészta :-). Mi ebben a varázslás? És valahogy a Gastroyal is megcsinálja.

A dobozos tonhalat szeretem. A lidl-s nagyon jó. Én most nagyon élvezem, hogy nem tolok annyi húst. Pont azért, mert utálom az ilyen egysíkú hús hússal salátával témát. Igaz, nem vagyok annyira elvetemült, hogy 2x főzzek egy nap. Sőt, tegnapról még maradt az isteni joghurtos, tárkonyos kruplisalátámból, az ebédre pont jó lesz, vacsira meg valami túrórémes szenya.

574. Spiritus (válaszként erre: 573. - Bf3f2dc3a8)
2010. febr. 9. 10:04

A teljeskiörléű nokedli nekem is megvolt :) szegény kutya... de annak a lisztnek a hátuljára amiből én csináltam, még rá is volt írva, hogy mit lehet ebből készíteni eé a nokedli nem volt beikszelve :)

De 10órainak akkor lenne jó ha délelött edzenél, nemdebár.. szerintem így vacsira jobb nekem, legalábbis mindenhol ezt olvastam, hogy edzés után.

No én sem vagyok egy hal-fan, de meg lehet oldani. Halfilék... ma ilyen dobozos tonhal a menü... máskor 100%-os halfiléből készült előrefagyasztott termlkek, kevés E betüvel vagy a nélkül... Ma sajtos csirkét főzök füstölt pulykemellel zöldségkörettel... na profi vagyok??? Ugye az!!! Hétfőn volt csirkebrassói... de kellenek az ötletek, mert nem túl változatosak az alapanyagok... zöldség csirkével, zöldég hallal, csirke zöldségggel, vagy hal zöldséggel :) kb ennyi... ja és a turmixot ki ne hagyjam már. Az is milyen változatos minden este :) nyami-nyami. Ha délelöt gyúrok :) akkor teszek bele banánt is edzés után... no és az a kánaán:) de nem baj... ettem én évekig rendesen, hogy szép kerek legyek:) most pedig viselni kell a következményeket!!!

Jajj, ma szerintem "gyúrok", holnap aerobozok shane-tvel:)

Alig várom!!!!!!

573. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 572. - Spiritus)
2010. febr. 9. 09:26

De én nem szeretem a halat :-(. Talán csak mert gőzöm sincs, hogyan lesz változatos és finom. A szálkás eleve felejtős, mert tudod ki szarakodjon vele 1 órát, hogy 3 falat tiszta húst ehessen :-).


Nekem is a húson bukott be a dolog. Ezért most itthon kotyvasztgatok. Viszonylag kevés hús, sok zöldség, de nagyon sok egyéb fehérje. Joghurt, író, túró, cottage cheese (ezt imádom), gomba.

Olvastad a turbo jam-hez adott diétát? Abban is van szinte napi 1 fehérjeturmix, kicsit felturbózva. Általában talán a tízórai. Egyébként az is tetszik, csak igazi amerikai. Abból indul ki, hogy minden egészséges elérhető. Aszongya teljes őrlésű pita, muffin stb. Naja. Ha sütök itthon talán. De ezeket nem olyan könnyű hűzilagm megcsinálni. A teljesőrlésű csipetkém meg nokedlim is csúfosat bukott :-)

572. Spiritus (válaszként erre: 571. - Bf3f2dc3a8)
2010. febr. 8. 07:45
Én meg mindenhol azt olvastam, hogy növős időben 2g / tiszta testsúly, fogyósban pedig 3 g... de amúgy tényleg olyan mint a csrke turmixban dolog... hortobágyi palacsinta nélkül :) de én nem tudok ennyi csirkét enni. Amit tegnap megfőztem, nagyon ízlett, de ahogy ma raktam el, majdnem kifordult a gyomrom, hogy nem akarom. Mondjuk ebédkor biztos másképp látom majd :) de én már rászoktam a heti 4 halevésre, csak picit ne lássak csirkét:)
571. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 570. - Spiritus)
2010. febr. 7. 22:09
picit én is félek a fehérjétől, de mindenhol azt írják, hogy nem kell, mert az tulajdonképpen annyi, mintha a csirkét dugnád a turmixgépbe :-)
2010. febr. 6. 19:57
Tehát a diéta alatt képtelen lettem volna kiiktatni az anyagcserepörgető napokat :) szerintem s megnövekedett fehérjebevitel miatt "növök" és nem fogyok. Holnap mérlegelek, megint izgulok! Letöltéseket folytatom. Ma meg volt a pörgesd fel is... felejthető.
2010. febr. 6. 08:22
nem hiszem hogy raktározok... majd kifejtem...
2010. febr. 5. 20:37

Szerintem vulgaritáshoz szokva vagyunk :-). És igenis van, ami csak így jön ki rendesen. Milyen hülyén hangzana, hogy ó az milyen rossz lenne :-)


Évi, szerintem lehet, hogy a diéta után a raktározásod elindult a kajálással. Tuti nálam is ez a gáz. És ezzel a hülye levessel csak rontottam rajta. ELmondanám, hogy ma reggelre lett kicsivel kevesebb a súlyom, amikor tegnap este megettem 2 vékony szelet teljesőrlésű kenyeret. Úgyhogy jövő héten megpróbálok egy napi 5x-i étkezésest. Azt a könyvet, amit mutattam.


Tigris, ez a lényege a jó étkezésnek. Hogy elhagyd a káros dolgokat, de azt a fogyás után is. Tegnap elolvastam azt a diétás alapelves irományt, amit annál az amerikai edzésprogramnál találtam. Ők is azt mondják, hogy napi 5x keveset, semmi finomított, cukrozott cucc, ne menj 1200 kcal alá, lefekvés előtt 3 órával egyél utoljára, legalább napi 2 l víz, esetleg egyél valami jó minőségű multivitamint, és a mozgás.


Én dec. 27 óta nem ettem szinte semmi cukrosat, fehéret, bűnöset. Na jó, amikor már nagyon nem bírtam, egy pici kocka csokit az elején. De jó ideje azt sem, mert elfogyott az itthoni, és szándékosan nem is veszek ilyesmit, még a gyerekeknek se, illetve csak 2-t, amit úgyis rögtön befalnak. És megkapták ukászba, hogy nem adhatnak belőle :-).

Ma rohantam egész nap, így nem ittam, már érzem is a rossz hatását. Egyébként, ha nem iszom meg nap 3-4 l vizet, végem van.

Megérkezett a csodamérlegem, kíváncsi vagyok mit fog mondani :-). Csak még nem kapcsoltam be, mert csóri jéggé van fagyva, nem akarom rögtön elrontani, megvárom míg kiolvad :-)

2010. febr. 5. 16:34

Megmondom őszintén, hogy semmit nem csinálok a gyakorlataiból. Lenne pár dolog amit meg tudnék csinálni, de egy kicsit félek tőle.

Amúgy azt mondta, hogy csinálhatom amit tudok, de előtte tényleg csinálnom kéne jó sokáig a gyógytornát, a statikus gyakorlatokat, meg a nyújtást állandó jelleggel, hogy ne tapadjanak vissza, ne görcsöljenek be az izmok megint.


Úgyhogy most gyógytornázni fogok az edzőmmel. Ildit meg későbbre hagyom... :(((


Az étkezésen kicsit radikálisan változtattam, mert teljesen elhagytam a káros dolgokat. Az édességet 99, a fehér kenyeret 100%-ban kiiktattam. Eszek rendes dolgokat is, de csak egyszer egy nap, ez az ebéd. Valamikor azt is a wokos zöldségekkel pótolom.

Tegnap este ettem egy banánt, meg vagy négy kiwit. Kicsit égett a belem éjjel, de elmúlt.

És az a legérdekesebb az egészben, hogy vagy két hónapja evés után is ettem volna! Szó szerint zabáltam, mindent, ami elém került. Most meg nincs az a gusztustalan égető farkaséhség. A folyadék rendszeres fogyasztása gondolom nagyban hozzájárult, hogy ne érezzem ezt.

2010. febr. 5. 14:29
Na de mesélj róla!!! Mit csináltok, hogy haladtok. Mit mondott, hogy mit csinálj???
2010. febr. 5. 13:56

Amúgy szerény véleményem szerint -nem csak azért mert nyertem a játékán,- simán megéri a programja a pénzt.

Más kérdés, hogy én nem fizettem érte mikor volt rá lehetőség, mivel karácsony előtt gáz lett volna még pluszban ennyit kiadni.

Ha nem nyertem volna, akkor tavasszal biztos kihisztiztem volna a Zuramtól. :)

2010. febr. 5. 13:54

Az baszna be! XD

Akkor már elfújna a szél!


Bocs, hogy vulgáris voltam. :P

Néha kicsúszik. :D

563. Spiritus (válaszként erre: 562. - Mothertiger)
2010. febr. 5. 11:04

ha tovább így haladsz befizetek Ildikóra :)

ha így folytatod nyárra 50kg leszel nem 60 :)

2010. febr. 5. 10:15

Sziasztok!


Ma reggelre megint fogytam egy kilót, 67-et mértem. Csak alakul ez... :)

561. Spiritus (válaszként erre: 560. - Bf3f2dc3a8)
2010. febr. 4. 20:09
én legalább nem fotoszintetizálok... nagyon nem... de én sem fogyok... ezen a héten a súlytartás a cél megint, karácsony óta ez is nagy dolog. Valami akkor változott meg. Addig nagyon szépen ment le minden. Pár kajálás, feljött nem teljes két kiló, ami szerintem nem sok, de tényleg csak tényleg eléggé elengedtem magam 2 hétig, és azóta nem tudok fogyni. Elképzelésem sincs, hogy miért....
2010. febr. 4. 18:24
Csajok én lassan már csak fotoszintetizálok, de semmit sem fogyok :-). Na, majd jövő héten indul az anyagcserepörgetés :-).
2010. febr. 4. 18:20
??? ennyire nem tudom megrágni. De hát a fele az összesen 100 kcal... az a semmi a köbön... legalábbis nekem. Az olyan mintha meginnál 2dl cukros üditőt csak egészségesebb... Ilyenkor kezdem érteni, hogy mitöl is hizok... csak nem az evéstől???
558. mothertiger (válaszként erre: 557. - Spiritus)
2010. febr. 4. 17:26

Nekem a fele simán elég.

Lassan kell enni, jól megrágni mindent, és egy idő után eltelít bármi, amit eszel!

557. Spiritus (válaszként erre: 556. - Spiritus)
2010. febr. 4. 16:15
ja de nekem nagyon kevés... egy zacsi 400 gramm, hát probléma nélkül lecsusszanna:)
556. Spiritus (válaszként erre: 553. - Mothertiger)
2010. febr. 4. 16:14

pont tegnap csináltam először egy ilyen wokosat és hát én is azóta le vagyok döbbenve milyen finom. Nagyon frissek a zöldségek.

Amúgy teljesen ki vagyok nyúlva, lehet nem tornázom, aludni akarok csak, meg enni... a hasam akkora mint egy hordó :(

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook