Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell fórum

Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit a koplalásról feltétlenül tudnod kell

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
495. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 494. - Spiritus)
2010. jan. 22. 19:09
Én is szeretem, mondjuk 1x. De nem reggeli ebéd vacsorára egy hétig :-)
494. Spiritus (válaszként erre: 493. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 22. 17:45
Nem úgy értettem. Én imádom a káposztalevest, gyakran csinálok. De az szerintem nem egy okos ötlet, hogy napokig csak azt... majd írok hosszabban, csak most sportoltam, és megyek sajtot enni nehogy leépüljenek ez alatt az izmaim:) köszi a meglepit, ismertem csak lusta vagyok vele szórakozni, de majd ráálok :)
493. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 490. - Spiritus)
2010. jan. 22. 17:27

hihi, én is arra gondoltam, hogy szétgyúrja magát :-).

Egyébként a káposztalevesben is van logika. Hozzá kell tegyem, azt a 3 kilót, amit lefogytam, a leves alatt tettem, azóta nemigen mozdul a mérleg. De kizárt, hogy még egyszer rádumálom magam :-). Egyébként annyi a logikája, ezt egy könyvben olvastam, bár lehet, hogy baromság az egész. Szóval, hogy vannak ételek, amiket negatív kalóriatartalmúnak hívnak, miszerint több energiába kerül a szervezetnek a feldolgozásuk, mint amennyi energiatartalmuk az ételeknek van. És a könyv állítja, hogy igenis testzsírban is mérhető a fogyás mértéke. OK, fogadjuk el, hogy így van. De akkor is rohadtul lelassítja az anyagcserét, még ha egyfajta szétválasztós beütése is van. A leves mellé naponként változtatva lehet enni párolt zőccsit, gyümölcsöt, krumplit, tejet, húst, és banánt. És nem szabad éhezni. De az az igazság, hogy már a második napon elérkezik az a pillanat, amikor inkább éhezel, mint hogy még egyetlen kanál levest is magadba diktálj :-). És voltak pokoli éjszakáim is. Bár alapvetően 2-3 nap múlva inkább csak lelkileg éreztem rosszul magam, testileg nem. De továbbra is azt gondolom, nem éri meg a befektetett szenvedés. HA tényleg 9 kg lemenne zsírból 1 hét alatt- ami ugye lehetetlen- akkor még elgondolkodnék rajta .:-)

492. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 491. - Spiritus)
2010. jan. 22. 17:16
Kizárt :-). Ahhoz paparazzo kell, hogy lefotózzon, annyira utálom, ha fényképeznek. Majd ha lefogytam, lehet, hogy mutatok egy ilyen volt ilyen lettet :-). Mindjárt küldök neked egy kis meglepit
2010. jan. 22. 16:15
Feltszel majd egy egészalakos képet magadról, hogy tudjuk miről is beszélünk nálad??? :)
490. Spiritus (válaszként erre: 489. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 22. 16:14

Hát lehet hogy már nem dolgoznék ott, ha nem lenne ennyi csoki :) de azért nem olyan jó a munka mint amit leírál:) semmi köze a sütiiparhoz:) képzeld ha lenne:)

Nem akarok a legdögösebb 60 éves lenni :) nekem az is elég ha megélem, mert a családunkban már ez is rekord sajnos, de mondjuk igen, nem hiába foglalkozom ennyit az egészség témával.

Heti 2 kg az valami nagyon durva módszer. Mondjuk tegnap is volt a fókuszban fogyis riport, és akkora baromságokat is mondtak, hogy hihetetlen. Mondjuk arra jó volt, hogy legalább a káposztalevesev meg hasonlók diétáról megpróbáltak lebeszélni.

Nem győzöm hangsúlyozni, hogy a képek amik fennt vannak, nyáron készültek. Az a 68-69 kg os állapotom, szerencsére ennél már jobb a helyzet.

Tigris biztos megkapta a csomagját és azt nyomja reggeltől estig :) Tényleg remélem olvassa ezeket és ezúton jelzem, hogy ezek szerint van fogyós csoki :)

Pörköltnél meg a könyvet ír kategóriára szavazok, de mindenképpen meg fogom nézni.

Nekem annyi a bajom, hogy karácsony elött voltam 59. Azt akarom visszaszerezni, és az még tartható lesz szerintem. Annál alább (persze szeretnék) menni... nem fogom azért megkeseríteni az életem.

2010. jan. 22. 14:37

Ha ilyen részletesen kifiléztek azzal a kütyüvel, azért gondolom, hogy megbízható.

Remélem az enyém nem mér ennyire alá, különben nagy szarban vagyok, ha ez még egy tízessel magasabb :-).

Na, ha a kókuszban lesz, akkor vagy könyvet fog írni róla, vagy fogyós műsora lesz, vagy annak, akinek a segítségével lefogyott, vagy valami zseniális cucc és az MLM áll a háttérben, mint pl. Pokrivtsák algája :-). Fúj, most tudom, rosszmájú vagyok. Őszintén kívánom, hogy ne legyen igazam. De rohadt sok a 48 kg 6 hónap alatt. Az havi 8 kiló, egyenletes fogyást feltételezve, ami mint tudjuk nem így működik. És a férjem kollégája is 8 hónap alatt ledobott 44 kilót, azóta talán már többet is, de amikor elmesélte hogyan, minden sejtem sikítozott ellene. És tudod, lehet, hogy amit mi csinálunk, az lassú, de valahogy jó érzés volt ma a bevásárlókosaramba nézni. És az orrom előtt voltak a sütik, csokik, és eszembe se jutott, hogy vegyek. Azért nem vagyok minden szenvedélytől mentes sajna, mert az esti órákban rám jön a ropogtathatnék, akkor natúr olajosmagvakra vágyom. Most néztem a házipatikás recepteket, hogy mit főzzek holnap. És többször látom, hogy uzsonna 10 szem mandula. De annyi nem eléééééég :-)

Jesszus, hol dolgozol te a Mikulásgyárban? Fogadjunk ott csomagolnak melletted az elfek, meg a kis szőrös izék, és egy lila tehén meg le van támasztva a sarokban :-). És te vagy a Sarkvidéki Cukrászda főkóstolója.


Én is ezért akarok csokis kókuszosat következőre, mert jó jó ez a banános, de nem csoki :-).

Tudod, amiért rohadtul megdolgozol, azt sokkal jobban értékeled, mintha csak úgy az öledbe hullana. És mozogni, igenis jó. Régen napi 3-4 órákat mozogtam. És nem azért, mert kellett. Hanem mert vágytam rá. Mert az agyam így pihent, minden feszültséget levezettem vele.

Na figyeejjjjé, kiszcillag', eemondom teneked az igazat, a valószágoszat ( de kár, hogy roma akcentust nem tud a billentyűzet:-)). Ha így folytatod, te leszel a legdögösebb 60 éves :-). De most komolyan. 20 évesen még én is azon nyafogtam, hogy mér vagyok 57, és mér nem 52-55. Kellett hozzá egy bizonyos életkor, hogy felfogjam, sosem leszek botsáska. És már nem is akarok az lenni. Nem is tudnék, de ahogy a képedet néztem, te is el fogod érni azt a szintet, amikor még mindig nem leszel elégedett, de le fog esni fejben, hogy a csípődet innentől már csak baltával faraghatod kisebbre :-). Minél idősebb leszel, annál kevésbé fognak kötni a társadalmi elvárások, ugyanis úgy fognak ritkulni a korosztályodban a dögös csajok :-). De te még az leszel, mert teszel érte. És szerencsére idővel a pasik feje is beérik, és egyre inkább áttevődik a hangsúly. És az ágyukba is egyre kevésbé akarnak céllövöldei 2 pálcán álló nőcit :-). Főleg, mert akkor nekik is kőkeményen dolgozni kell az "imidzsen":-)

És igen, az anyagcsere olyan, amilyen. A szomszéd csaj is 2 gyerek után 45 kg. Pedig semmit nem tesz érte. Mázlista. De mi már tudjuk, hogy az anyagcsere, a gének, nem lehet kifogás. Szembe kell menni velük. Nehéz? Az, de Í.J.

NA jól eluraltuk a topikot :-). Mi van Tigriskével? Hahóóóóóó.

2010. jan. 22. 11:59

A képletek azok végképp rossz eredményt hoztak. Ott 25% volt a legalacsonyabb. Ehhez képet ez a gép mért 24-et az otthonim 15öt és én 20-nak érzem magam, de gondolom annál több lehetek mert mégis megbízok ebben a gépben, de nem teljesen.

Írtam privit a pörköltnek :) de nem írta le a módszerét, csak azt, hogy hétfőn vagy kedden lesz a fókuszban... na majd megnézem. Na most vagy dollármilliók elé néz, vagy mázlija volt és valamitől le tudott fogyni. Igenén ezért vagyok büszk eaz 1kg-os zsigeri zsíromra. Meg a 45 kg izomra :)

Mindenki más. Nálam az a helyzet, hogy a testem így egészséges, de a társadalom nem ezt az alakot tartja tökéletesnek, én meg egészséges módszerekkel próbálom a nálam elérhető legalacsonyabb kg értéket elérni. És ez mostmár csak akkor fog mozdulni, ha szakmailag jó méllyen beleásom magam, vagy a pörkölt módszerével természetesen :)

A hülye munkahelyem lát el állandó nassolnivalókkal, és tényleg igényes kaják vannak mindíg, hát buta lennék kihagyni. Itt olyan sütiket eszem minden héten, hogy van olyan amit hónapokig emlegetek, komolyan. Szóval ha hízni kell, ha nassolni kell akkor már ilyet és nem olcsó szaloncukrot vagy tudomisén :)

Jajj ezért is jó a csokiturmix este. Annyira jó volt. Jól voltam lakva, csokit is ettem... Vasárnap reggel mérem magam. A cél 61 kg a múlt heti 61,6 hoz képest. Most ahogy magamra nézek inkább 62 lesz:) de majd ma meg holnap kardiózom ezerrel, tegnap bőven volt erősítés:)

Ja igen még a pöri hozzászólására. Nekem is azt mondták, hogy ilyen étkezéssel meg ennyi sporttal... bár jól nézek ki, de általában az embereknek nem kell ennyi erőfeszítést tenni egy ilyen alakért. Tudod vannak alapanyagcseretípusok meg ilyenek.

487. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 486. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 22. 09:14
Ja, tudom mit akartam még. Az Ildikós hírlevélben talán az első 2-3-ban voltak képletek, hogy hogyan lehet testzsírt számolni. Én a 2-at használtam, mert nincs logaritmusos számológépem :-). De szinte ugyanazt az eredményt számoltam vele, mint amit az ellipszis mért. Próbáld ki. Ha nem találod, megkeresem
486. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 484. - Spiritus)
2010. jan. 22. 09:12

Nem tudom milyen gépen mérték. Annyira nem értek hozzájuk, de vannak egészen pontos módszerek.

Ejnye az a sütike :-).(én dumálok, amikor a hűtömön a mágnesre is az van írva: Az ember nem tud csak csokin élni. De a nők igen :-) Én már kiirtottam itthonról minden édességet. Legalábbis remélem. A tortabevonónak csak nem ugrok neki :-). De van egy csomó jépám :-). Jön a hétvége, az nekem nagyon gázos. Azuram a fogyókúrájával együtt is állandóan a konyhában kotorászik, és csemegézik, a kölykök állandóan enni akarnak, és még a szüleimhez is megyünk.

A hólaptolás jó sport, én is azzal kezdek minden reggel :-). Bár a múltkori 20 cm-nél kiújult a hólapát-derekam :-)

485. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 483. - Pacalpörkölt)
2010. jan. 22. 09:00

Szia!

Leborulok nagyságod előtt :-). Tényleg, minden tiszteletem a tiéd. Van titkod? Szivesen meghallgatjuk.

Egyébként én sem számolgatok, egyelőre. De elképzelhető, hogy az utolsó 5 kg-nál bizony szükség lesz rá. Illetve kalóriát azért, hogy elrettentsem magam, mennyi felesleges plusz energiát jelent az az esti kis ez+az, amit nem árthat címén időnként betolok.

De mivel az volt a kérdés, hogy mennyi lenne a szükséges vagy az ideális, így válaszoltam. És sajnálatosan ahhoz, hogy az a leadott mennyiség nagy részben zsírból álljon-vékonyan is lehet az ember "kövér"-nem elég, ha ész nélkül megvonok magamtól mindent, és 3-4 óra után nem eszem. Egyébként ez is annyira egyéni. Mindenkinek meg kell találni azt, ami számára megfelelő, és főleg BETARTHATÓ!

484. Spiritus (válaszként erre: 482. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 22. 05:32

gyúrok, gyúrok :)

a gép nem tévedhetett, mármint a 24 ről ?? :)

szerzek fehérjét. A dm-es se volt rossz. Teli lettem teljesen. 400 kcal ból megúsztam az egész estét ami nekem nagyon jó, csak du ettem 2 szelet tortát és ott rontottam el a napom, de edzettem is meg havat is lapátoltam :) ma nem lesz torta, de a hó megint esett :)

483. Pacalpörkölt (válaszként erre: 479. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 21. 23:42
Heló! Na jobb ha engem megnézel.Én nem számóltam semmit .48 kg minusz 6 hó alatt. üdv
2010. jan. 21. 21:39

Na figyu mit találtam neked :-). Okos? Csak tudom, hol keressem a választ :-).

Válasz (2010. 01. 7.)

"Edzés utánra lenne hasznos egy fehérjepor, ill. futóedzések előttre egy karnitin, azonban ez utóbbi csak akkor ér valamit, ha diétázol is, ha ez nincs meg akkor ne vegyél zsírégetőt, semmi értelme. Testsúlykilogrammonként kb 2g fehérje kell (diétában több is belefér), a szénhidrát céltól függ: diétában 2-3 grammról érdemes indítani, és fokozatosan csökkenteni."

"Én nem kalóriákat szoktam számolni. Fehérjét és szénhidrátot szoktam csak. 70kg mellé 140g fehérje és a diéta elején kb 200g szénhidrát kell, amit fokozatosan kell csökkenteni. Nem a kalória a lényeg. Ha ezt a fehérje-és szénhidrátmennyiséget zsírszegény forrásból viszed be, és a szénhidrátforrások összetett szénhidrátokat tartalmaznak, nem pedig egyszerű vagy finomított szénhidrátokat (lisztet vagy cukrot) akkor mindenképp működni fog a diétád. Ha így állítod össze az étrendedet akkor a súlyvesztés java zsírból fog történni és minimális lesz az izomvesztés. "


Hű, a bűvös számod. Anno nekem is "csak" ekkora gondom volt. És nem becsülöm alá azt a 3 kilót, mert az a legnehezebb. Nekem nem is sikerült 60 alá mennem. Az ilyen esetekre ajánlják a zsírégetőket, de csak diéta és mozgás mellett. Talán a legveszélytelenebb az L-karnitin, de szerintem ezeket se a bioboltok polcán keresd, amikben éppen, hogy van valami minimális. A zsírégető nem is a megfelelő szó rá, inkább csak zsírszövetekből felszabaduló zsírsavak szállítását. Valamint megakadályozza a tejsav felhalmozódását, ami ugye az izomlázat okozza.


Ma én is meginogtam, mert a mérleg +1,7 kg-t mutatott. Illetve inkább csak elrontotta a kedvemet. De futás előtt mértem egy testzsírt, és összesen 4 %-ot csökkent. És ugyan nem állítom, hogy ez egy professzionális eszköz, de egy aránynak mindenképpen jó, hiszen mindig ugyanazon a gépen mérem, és mindig az aktuális adatokat adom meg neki.

A 24 egy picit tényleg soknak tűnik, bár én már annak is örülnék :-). Ezek szerint "gyúrjá' vazze" :-).

481. Spiritus (válaszként erre: 479. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 21. 19:32

Hát elképesztő rendes vagy, nagyon sokat segítesz nekem. Igen lehet, hogy túl van a dolog aggódva. Én is vacsi helyett gondolom, ami egyben az edzés utáni állapotom is. Este nem szerencsés a szénhidrát, és nincs mindíg készen a natúr csirkemell grillezve, viszont lényegében ha mást eszem akkor hízok. Szóval azért gondolom, hogy ennyi mozgás és ennyi evés mellett valahol itt lehet a probléma forrása. Figyelembe véve, hogy egész nap képes vagyok fegyelmezetten étkezni, de gondolom az edzés miatt is éhes leszek és lényegében 6-8 ig eszem. Egy pici ezt, egy pici azt stb. Na szóval ezért gondolom ezt megpróbálni. Na meg hányszor van az amit te is írtál, rohanni kell. Vagy berakok két almát, na az a halottnak a csók. Vagy ilyen rostos kekszek.. azért az nem az igazi. Esetleg összedobok egy szendvicset, az egész jó de abban is több a szénhidrát a kelleténél (teljeskiörlésű stb.), de ha indulás elött innék egy ilyet akkor jó eséllyel nem tör az emberre éhségroham. És még a nasizás érzetét is kellti.

Meg az augusztus óta tartó fogyim, most megfeneklett, kezdenek visszamászni a dekák, és nem tudom, hogy miért. Sejtem, hogy ebből sok az izom, de azért félek, mert nagyon keményen meg kellett küzdenem ezért a pár kilóért.

Amúgy most voltam állapotfelmérésen és 24es a testzsírom ami nekem nem jó. 1kg a zsigeri zsírom. kb 1500kcal a nyugalmi alapanyagcserém. Jó a hidratáltségom. 45kg izom van rajtam (ez biztos). Na szóval ez van. Ti nagyon okosnak tüntök, adjatok tanácsot mit kell tennem, hogy 62ből 59 kg legyek, tartani tudjam. 170cm vagyok. Erre kérdeztem, hogy 80-90 gramm fehérje elég nekem naponta?? Többet szerintem képtelenség "normális" étkezésből bevinni. Úgy értem ami nem konkrétan a fehérjére fókuszál. Jajj de hosszú voltam.

480. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 478. - Spiritus)
2010. jan. 21. 19:22

találtam neked még valamit. Azért szeretem a már belinkelt oldalt, mert egyértelműen ésszerű válaszokat adnak a kérdezőnek és nem próbálnak rásózni semmit. Talán neked is segít. A kérdező egy 168 cm-s 58 kg-s lány, aki 52 volt, de izmosodott, de szerinte nem tiszta izom. Most viszont kitalálta, hogy neki kockás has kell :-))). A kérdése arra vonatkozott, mennyiben segít neki az imént említett protein. És akkor a válasz:

"A megoldást nálad is, mint mindenkinél, az étrendben kell keresni elsősorban. Attól, hogy elkezded szedni a fehérjét, nem leszel szálkásabb. Nincs önmagában ilyen hatása a fehérjének. Neked egy tiszta étrendre lenne szükséged. Nem is feltétlenül diétára, szerintem elég lenne első körben kitakarítani az étrendedből az oda nem illő dolgokat. Fehér liszt, cukor, és minden, ami ezeket tartalmazza. Olvasd el ezt a cikket az étkezésről, a hírlevél második részében:shop.builder.hu/hirlevel.htm4?id=76

Ha jó az étrended, és nem edzed túl magad (egy héten 4-5 edzés bőven elég!) akkor pár hét alatt látható lesz a változás, a fehérjétől függetlenül. Mindazonáltal a fehérje edzés után hatékonyan segít megőrizni és regenerálni az izomzatot, ami egyaránt fontos diétában és diéta nélkül is. Csak azt kell tudomásul venni, hogy önmagában a szálkásodáshoz a fehérje fogyasztása nem elég."

És még egy válasz a diétás italporokkal kapcsolatban

"20 kg sulyfelesleggel kuzdok (no vagyok, szules utan 1 evvel). Heti 3x kb 6 km-ert futok, es dietazom. Ez a termek alkalmas a dieta kiegeszitesere? Edesseg helyett, es/vagy edzes utan? Semmikeppen nem izomnoveles, hanem zsirvesztes a cel. Ha nem, milyen termeket hasznaljak erre a celra? Koszonettel!


Válasz (2009. 09. 1.)

Igen, abszolút alkalmas erre! Sokkal inkább, mint az úgynevezett diétás italporok amik számomra érthetetlen okból szénhidrátot is tartalmaznak, gyakran nem is keveset....

2010. jan. 21. 18:54

80-90 mi ?:-)

A DM-es pl olcsó, bár sokan isszák, de nem kimondottan javasolják. A minőségi fehérjeporok nem ott kezdődnek. Az áruk kb. 5-6000 ft / kg vagyis 0,92 kg. EZt találtam róla, hátha segít. A 100 % nem azt jelenti, hogy 100% fehérjét tartalmaz, oszt csókolom, hanem azt, hogy 100%-ban tejsavófehérjéből készült.


Scitec Nutrition 100% Whey Protein

Összetétel:

Egy adag mérete: 25 g | ~1 mérőkanál

Adagok Száma: 36/94/200

Adagonként tartalmaz DV %

Kalória 96 kcal

Kalória Zsírból 18 kcal

Zsír 2 g 3%

abból telített zsírsavak 1 g 5%

Koleszterin 22 mg 8%

Nátrium 36 mg 2%

Kálium 111 mg 3%

Szénhidrát 1.4 g 1%

Élelmi rost 0 g 0%

Cukor 1.4 g

Fehérje 19 g 40%

Makronutriensek

76% Fehérje

6% Szénh.

8% Zsír

10% Egyéb


Kalóriaeloszlás

76% Fehérje

6% Szénh.

18% Zsír

0% Egyéb

Glutamin† 3448 mg

BCAA aminosavak† 4427 mg

Typical Amino Acid Profile / serving

L-Alanine 882 mg

L-Arginine 423 mg

L-Aspartic Acid 2168 mg

L-Cysteine 423 mg

L-Glutamine 3448 mg

L-Glycine 367 mg

L-Histidine 386 mg

L-Isoleucine 1249 mg

L-Leucine 1929 mg

L-Lysine 1819 mg

L-Methionine 367 mg

L-Phenylalanine 643 mg

L-Proline 1231 mg

L-Serine 1121 mg

L-Threonine 1433 mg

L-Tryptophan 331 mg

L-Tyrosine 606 mg

L-Valine 1249 mg


Ne tudom ki tudsz-e hámozni belőle valamit. Sajna a hoxa egy technikailag elég "buta" rendszer, így ez a max, amit be tudtam vágni :-). bár szerintem ez a lebontom a fehérjémet dolog az otthoni tornázgatás esetében kicsit túl van drámázva úgy általában. Én kifejezetten azért vettem, hogy étkezést helyettesítsek vele, pl egy vacsorát, vagy a rohanós időszakokra, amikor állandóan úton vagyok és vagy nem eszem, vagy csak a gyorskaja lenne elérhető. Az ilyen időszakokkal amúgy is meggyűlik a bajom, mert nem tudok eleget inni. Vagy ha igen, akkor 5 percenként állhatok meg pisilni :-).De ha nem iszom eleget, értsd napi 3-4 l vizet-, azonnal hízni kezdek, a legésszerűbb, vagy a legkeményebb diéta ellenére is. Még akkor is, ha ez logikátlan, hiszen ha csökkented a bevitelt, elvben fogynod kell(ene).

2010. jan. 21. 16:53
Oh én kezdő vagyok. Mi az hogy olcsó?? Most ittam egy DMes csokisat, az íze jó csak van benne 4 g fehérje adagonként és ugyenennyi szénhidrát is szóval nem a legjobb szerintem, de 4 g is valami. Szerintetek így itthoni sport mellett nekem 60-62 kg 80-90 fehérje elég lehet? Csak azért kérdezem, hogy ne épüljön le amiért megdolgoztam:)
477. Pirosalma (válaszként erre: 473. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 21. 15:32

Én egyértelműen a Scitecre szavazok, vagy az Ultimate Nutritionre.

Az olcsó termékeket nemcsak amiatt nem javaslom, mert talán nincs bennük az a mennyiség, amit ráírnak; hanem mert lehet, hogy a gyártási körülmények vagy a forrás sem a legtisztább...

476. Pirosalma (válaszként erre: 475. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 21. 15:30

Ó, hát a tudás szépsége:-) Ilyen L'ar pour l'ar dolog:-)

Amúgy tényleg nincs jelentősége:-)

2010. jan. 21. 15:29
Nem gondolom, hogy ezeknek az infoknak bármi érdemi haszna is lenne a koplalásra vagy a fogyásra nézve, de most már ezt is tudjuk :-)
474. Pirosalma (válaszként erre: 469. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 21. 15:09

Értelemszerűen nem feltétlenül pont 200/perc a határ, de akörül van. Ez persze a szinuszcsomóra vonatkozik, ectópiás ingerképzésnél más a helyzet, ott ennél lényegesen magasabb frekvencia is lehetséges.

Én így tanultam.

2010. jan. 21. 14:58

Mivel nem testépítő versenyre készülök, így nem méricskélem. Azt gondolom, önmagamhoz képest ez már egy emelt szintnek tekinthető.

A fehérje porról megoszlanak a vélemények. Kerestem neked cikkeket. Valahol láttam egy fórumban egy csaj írta, hogy fúúúúj a tejsavó az szemét, és a szójafehérje az istenkirálycsászár. Azért az árak nem ezt mutatják.

Itt találsz szerintem értelmes cikkeket:

[link]

[link]

itt pedig még több cikket ezekről:

[link]

De más oldalakon is olvastam, egyértelműen a tejsavófehérjére voksolnak. Ezeknél a termékeknél azt hiszem azért az ár érték arány nagyjából követhető. Ami extrém olcsó, azt ne. Illetve érdemes a nagyobb gyártók termékeit vásárolni, pl Scitec, Boitech stb. Nekem volt Biotech-es nem röhögni Brutal Muscle on (ezt a helyi edzőteremben vettem) ( a shop.builder-en is dicsérték). Azóta azuram ha ilyesmit kér vacsi helyett, akkor csak brutálozunk :-). Most éppen a Scitec Whey proteinje van. Mindkettő finom, picit érződik bennük az édesítő, szintén az előbb említett netes boltban sok felhasználói véleményt is találsz. Többnyire szubjektív a finom vagy sem :-). Szerintem arra sem rossz megoldás ( következőkben a csokis kókuszost szeretném kipróbálni), ha egy kis édesre vágynál, viszonylag büntetlenül ihatsz belőle. Persze nem vödörszámra. Mondanom sem kell, hogy ezeknek mozgással együtt van értelme.

472. Spiritus (válaszként erre: 471. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 21. 14:04
És akkor szerinted hány grammot viszel be egy nap? Milyen a jó minőségű fehérjepor. Vagyis milyen a rossz?? :)
2010. jan. 21. 13:27

Én eszem minden nap sovány husit. Reggeli valami zabpelyhes, joghurtos gyümölcsös balhé egy pici kanál mézzel, ebéd valamilyen sovány hús salátával vagy párolt ilyen-olyan zöldséggel, vacsi fűszeres kefír, vagy natúr. ( ha megnézel egy tejesdobozt, nem is a fehérje, hanem a szénhidrát tartalma a legmagasabb). Este ha bűnözök, az mondjuk narancs, tegnap rágtam egy kis pörkölt szójababot, de nem a sósat. Igaz, van még itthon egy kis minőségi fehérjeporom, de mindig elfelejtem meginni edzés után :-). Ha eszembe jut, akkor elkészítek egy adagot és felét edzés előtt, felét utána iszom meg sovány tejjel, de vízzel is lehet.

De pl. a házipatikán a dietetikus azt írta, egy egészséges felnőttek nincs szüksége minden nap húsra. hm. Ennyit a magas fehérjebevitelről. Jó, tudom másban is van, de ez a legeyszerűbb

2010. jan. 21. 12:24
A fehérjével ti hogy álltok?
469. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 468. - Pirosalma)
2010. jan. 19. 17:37
Ez azért így, ebben a formában nem teljesen igaz. ;-). És az a pár év anatómia élettan sem ezt mondta, amit tanultam ;-), és gondolom az ergométerek is rosszul írták ki a számokat, amikor, 200 felett rajzolgattak. . Ennél lényegesen gyorsabb szívfrekvencia is elérhető, leszámítva, hogy egy bizonyos frekvencia felett olyan szinten válik elégtelenné a szívizom összehúzódása, hogy a bal kamra képtelen a megfelelő mennyiségű vért továbbítani. De fogadjuk el, hogy nem célszerű. De nem a vitatkozás a célom, pusztán közöltem, hogy ennyi volt a pulzusom és meglepő módon, a gyaloglás és az úgy futok, hogy mindjárt holtan esek össze között nem volt olyan őrült nagy eltérés. Főleg, ha figyelembe veszem, hogy egy közepesen erős aerobic is feldobta 180-ig.
468. Pirosalma (válaszként erre: 466. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 19. 11:18

Normálisan a pulzus nem is megy 200 fölé;-)

(Ez a szinuszcsomó maximális frekvenciája.)

467. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 466. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 19. 11:12
upsz, egy csomó elütést sikerült beletennem, de talán érthető marad, egyet javítok. A pulzust persze nem 15-16-ig, hanem 150-160-ig engedem fel :-)
2010. jan. 19. 11:08

Nagyvonalakban leírtad a lényeget :-).

Amit most teszek: több-kevesebb sikerrel figyelek a kajára. Napközben még elég jól megy, az este a zűrös. És most még a családra sem panaszkodhatok, mert azuram is fogyózik, így nem izélget a vacsoráért, és a gyerekek hideg vacsorája nem olyan nagy kísértés. Remélem lassan elfogy itthonról minden nassolnivaló, amivel esténként bűnbe eshetek. Tegnap is betoltam este vagy 5 tofefeet :-(. Rengeteg folyadék. De tényleg embertelen mennyiségű víz, zöl, fehér, roiboos tea üresen literszámra.

Heti 3x járok edzeni. Az a baj, hogy most minden lehetőségem adott hozzá, de az a tapasztalat, egy idő után megunom, főleg, ha nehezebb megszervezni.

Az edzés 5 perc bemelegítő gyaloglással kezd, aztán alsóvégtag. A lány szekcióban viszonylag kicsi a géppark, de nem az első hónap úgyis még alapozás. 2x20-as köredzés, ami annyit tesz, hogy egymás után végigloholok a gépeken 20 ismétléssel, majd még 1x ugyanígy, lehetőleg pihenés nélkül. (comb külső, belsőcomb, combhajlítók, combfeszítők). Átlag 20-25 kg-val, de próbálok edzésenként emelni rajta (15-tel kezdtem), persze ez nem mindig megy, így tartom azt a súlyt, amivel ha nyögve is, de 20x biztosan tudok ismételni. Aztán felsőtest. Ez izomcsoporttól függően 2-3 kg-s kézi súlyzó, illetve legutóbb 15 kg volt a tricepsz gépen. Itt is 2x20-as pihenés nélküli széria. Bicepsz, utána tricepsz, oldalemelés, előreemelés, tárogatás, fekve nyomás kézi súlyzóval, előrehajolva oldalemelés, talán nem hagytam ki semmit). Ha van kedvem kicsit hasazok is, de ha nincs, akkor miután hazaértem, a keményebb Pilates hasizomgyakorlatokból csinálok úgy 10-15 percet. A végén még a teremben 10 perc futópad. Ezt próbálom úgy, hogy az elején és a végén 1-1 perc laza gyaloglás, kb 5 km/h-val, és a maradék 8 perc pedig kocogás 7-7,5 km/h-val. A végén, egy kis nyújtás. Ez mindenestől belefér max 1 órába.

A pihenő napokon szintén heti 3x otthon 30-40 percet ellipszis tréneren futkosok. Egy picit magasabb intenzitáson, mint a mi a hivatalos zsírégető tartományom lenne, mert az szinte a kirakatnéző tempó. Talán azért, mert a nyugalmi pulzusom elég magas, így alig jelent különbséget, ha 110-120-ig kell felvinnem. Ezért kb 15-16-ig felengedem, ami furcsa módon még mindig csak egy tempós gyaloglás. És az életemért sprint futása sem viszi 195 fölé. Ezen az értéken amúgy sem célszerű hosszan tartani. Tekintve, hogy az életkoromból számolandó max pulzusom is 185 lehetne percenként.

A Kállai a Kállai Ildikó féle kismamatorna. :-) Tudod, szöszi buta szemekkel.

Persze, tuti bűnözni fogsz. Mindenkinek kell néha. De ez nem ingat meg a hitemben, hogy tudjam, megcsinálom. Csokit ettem? Na és. Szépen beleírok a kis füzetembe minden falat nassolást. De holnap igenis folytatom. És az elején piszok nehéz. De egyre kevesebb lesz a nass. Abban egyet kell értsek Ildikóval, hogy nem tudsz, és nem is szabad, nem is kell, egyszerre minden rossz szokástól búcsút venni. Mert az piszokul frusztráló, és egy idő után jön a franc az egészbe érzés.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook