Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Álomfejtés: Mit álmodtál és az mit jelenthet? fórum

Álomfejtés: Mit álmodtál és az mit jelenthet? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit álmodtál és mit jelent?

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
2788. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2787. - 563b626108)
2017. júl. 1. 07:45
A tyúk egyszerűséget is jelent a gondolkodásban, nem túl nagy "észt", együgyüséget, némileg butaságot,illetve ha kaparni látod akkor kikaparhat valamilyen titkodat. Amellett hogy nem negatív jelentésű kifejezetten nem is pozitív.
2017. jún. 30. 21:55

Tyúkok hessegetésével álmodni:

- gyerekkoromban voltak csirkéink, tyúkok a ház körül, egyre kifejezetten emlékszem, kiszemeltük, mert olyan jámbor volt

- félelem, bátortalanság, korlátozottság érzése ( akár gyermekkorunkból) a tyúk mint saját félelmünk üldöz minket továbbra, mi pedig elhessegetjük, mert nem akarunk szembe nézni velük, félelemmel teli énünkkel való szembenézés látszólagos képtelensége

- saját életemre vonatkoztatva: akár olyan személy(ek) közeledése, (családtagok, rokonok) akik megtestesíthetik a házias életet, gondoskodóak, anyáskodóak, de én ezektől az emberektől valamiért most még el akarok menekülni


Tyúkokkal álmodott még valaki rajtam kívül? :)

2786. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2785. - E5f70b7ed6)
2017. jún. 26. 20:25
hát ezt sajnos nem tudom.
2017. jún. 26. 10:16
Sziasztok. Nagymamám fehér ruhás pappal álmodott és gyászoló néppel. Mit jelenthet? Magát nem látta az álmában.
2784. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 2775. - 563b626108)
2017. jún. 26. 01:35

Nekem két szó jut róla eszembe, spontán:


DIADAL és DICSŐSÉG!


Ha formailag nézzük, akkor a háromszögre hasonlít, annyi különbséggel hogy felfelé ível.


A háromszög, Isten szimbóluma, a tiszta SZELLEM, ami maga a dicsőség és a hatalom.


Ha valami felfelé ível, az felfelé törekszik, majd egy pontban, a csúcsában ér véget, tehát beteljesedik, győz!


Én úgy fordítanám, hogy:


AZ ISTENI TÖREKVÉSEK GYŐZELME

2783. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2782. - 743a7abbe6)
2017. jún. 25. 18:38
Szia Alex. Ez tényleg nagyon működik hogy nem kell visszaadni, majd az élet rendezi. Nagyon drukkolok, hogy találj egy jó munkahelyet.
2782. 743a7abbe6 (válaszként erre: 2781. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 25. 16:57

Szia!

Erre én is tudok hasonló történetek, hogy hamar visszakapta valaki az élettől.

Erre szoktam mondani, hogy én nem ártok senkinek, nem adom vissza, majd az élet vagy mástól úgyis visszakapja.

Nem fogom bevonzani, mert minden szálat elvágok, nem megyek oda vissza arra a munkahelyre. Lesz helyette jobb, azon vagyok. :)

2781. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2780. - 743a7abbe6)
2017. jún. 22. 20:57
szia Alex. az előző életben és a karmában nem vagyok járatos de azt nagyon elképzelhetőnek tartom hogy ha van előző élet, akkor amit abban gonoszkodtak mások ellen azt előbb utóbb visszakapják. De nem mindig kell egy életet várni velem az alábbi történt tavasszal: egy kolléganővel összefutottam a villamoson és elmondott egy hatalmas hülyeséget amit csinált. Szégyenlem magam mert tudtam hogy nem kéne elpletyizni bent de nem bírtam ki, rajta röhögött mindenki pedig nem akartam. Nos két nap múlva a villamosmegállóban (8 körül ott vannak csomóan tőlünk) kiestem a tűsarkúmból és akkorát zakóztam, hogy a térdemen a naci szétszakadt.Mindenki baromira sajnált de a hátam mögött a fél irodaház röhögött egy hétig. Nos visszakaptam ugyanott, két nap múlva. Szerintem is van karma. A volt kollégádra visszatérve azt javaslom ne foglalkozz vele, próbáld még a gondolataidból is kiűzni, mert ha agyalsz rajta előbb utóbb bevonzod.
2780. 743a7abbe6 (válaszként erre: 2774. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 22. 20:49

Előző életek vannak, én sem hittem benne, amíg ilyen utaztatásokon részt nem vettem.

Előző életeink lenyomatai a mai életünkben is ott vannak. Ha valamit nem oldunk meg, megkapjuk más csomagolásban.

Bár még most sem értem miért akarnak megint nekem ártani, amikor nem is akarok velük találkozni vagy ártani sem.

Azt hittem a karma úgy működik, hogy ha valaki árt

valakinek majd azt egyszer visszakapja egy következő életben, de itt inkább ismétlődést vélek felfedezni, persze én nem akarok visszaadni semmit, csak engem hagyjanak békén. :)

Mostanában a megérzéseim nagyon beszoktak jönni és az a furcsa, hogy pont náluk érzek hamisságot, pontosabban a gyereknél, hogy mástól van a gyerek.

Sok ilyen előfordult már a mai világban, hogy azt hitték a saját gyerekük és leélnek egy életet úgy, hogy közben más gyerekét nevelik fel.

2779. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2778. - L.luiselotte)
2017. jún. 22. 20:42
igen még pont ezt akartam írni, hogy várj vele amig nem történik valami olyan ami az álmodat "lenullázza". Hát látom nagyon egyformán kezdünk gondolkodni.
2778. l.luiselotte (válaszként erre: 2777. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 22. 20:39

Szia Mazsu ! alig vártam, hogy válaszoljál. nem engedem ki, még jó, hogy ebben a kánikulában legszivesebben a gang kövén hűsöl, nem is nagyon kivánkozik ki. Kicsit többet foglalkozom vele, mint máskor, hogy elviselhetővé tegyem a " fogságát ".

Nem is engedem ki, ameddig legközelebb nem álmodok róla valami újat. ( vagy újabb " jelzést " nem kapok )

2777. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2776. - L.luiselotte)
2017. jún. 22. 20:22
Szia Luiselotte! Akkor nagyon vigyázz a cicádra! Emlékszel írtam itt a cicás stb. topikokon hogy milyen beteg volt a cicám és előtte 1 héttel azt álmodtam, hogy a cicám kiment a kertbe és láttam "elsétál a kertből" rögtön tudtam hogy baj lesz belőle és sajnos. Ne engedd ki a cicádat.
2017. jún. 22. 11:53

Az én képességeimmel ilyet álmodni kész öngyilkosság. Azt álmodtam, hogy véres volt a Picimacskám feje. Nappal ki szoktam engedni, de ezután az álom után úgy döntöttem, hogy inkább bent tartom, mert főút mellett lakunk.

Remélem, ez az álom annak a jó példája, hogy figyelmeztet, hogy vigyázzak a cicámra.

De mikor engedhetem ki ? azt nem tudom megoldani, hogy őrizzem is, de kiskandúr, most udvarlási szezon is van, szóval jobb, ha nem megy ki.

2017. jún. 21. 21:32
Van aki járatos híres épületekben? Miket szimbolizálhatnak? Az Eiffel torony érdekelne.
2774. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2773. - 743a7abbe6)
2017. jún. 21. 21:14
akkor nem mondtam rosszat ha egybevág azzal is. jobb ha kihagyod. Érdekes ez az előző élet amit írsz még nem foglalkoztam sosem ezzel elvileg nem is nagyon hittem benne de ki tudja lehet hogy van ilyen. nekem két dolog van amit sosem fogok megfejteni az életemben: gyerekkoromban sokat álmodtam egy kék fülbevalóról (az a szokásos régi kislányfülbevaló).sosem volt ilyenem és nem tudok rájönni mit jelent, a másik egy kulcs, templomban voltam szentmisén (álmomban) és a bordó bársony hímzett kis tarsolyra emlékszem és egy kulcsra. Na ezt sem fogom megtudni soha, hogy mit jelent.
2773. 743a7abbe6 (válaszként erre: 2772. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 21. 21:07

Tényleg hasznosnak tartottam az írásodat, mert legalább így elkerülhetem a rosszat és csalódást.

Nem vágytam oda vissza, csak naivan hallgattam másokra, hogy van ott még dolgom, de beláttam nincs olyan végzettségem, hogy ott fentebb kerüljek. Meg jó oka volt, hogy otthagytam és ezek után már nem is bánom ezt a lépést.

Az álomjelentése meg nagyon hasonlít, amit már megéltem **s előző életbeli utaztatáson, engem érdekelnek az ilyen dolgok is. Szóval, akik álmomban ott álltak a gödör szélén, azok miatt haltam meg egy előző életben, szóval ez karmikus dolog. Tudom elég fura, de ennyire egybevág az álommal.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2772. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2771. - 743a7abbe6)
2017. jún. 21. 20:47
remélem nem befolyásoltalak túlságosan mert ez nem szándékom de én abból indulok ki hogy nekem saját részre mindig bejönnek az álmaim (főleg a figyelmeztető álmok) és akiknek álmot fejtek (sok embernek) azoknak szintúgy. Remélem később majd nem érzed úgy hogy kár hogy visszavontad a jelentkezésedet de én egyértelműen úgy érzem, hogy nem lenne jó ha odamennél főleg ahogy írtad is hogy ez az ember már ártott neked. Örülök hogy hasznosnak érzed amit írtam és remélem hogy lesz egy klassz munkahelyed is. Budapesten tényleg sok a lehetőség. Ja van egy javaslatom is. Amikor álmodsz valamit (pld ilyet amiről most beszélgetünk) mindig kell hogy legyen mellé valamilyen "érzésed" (rossz érzés, jó érzés, szorongás, öröm). Na ezt az érzést mindig "kapd el" és hallgass rá sosem hazudik. Egyébként én amikor álmot fejtek elolvasom vagy meghallgatom amit mesélnek az álmomról és amellett hogy a tényeket (béka, pók, víz és társai) "megfejtem" abban a pillanatban jön mellé egy érzés is ami még sokat elárul a helyzetről. Na erre figyelek nagyon mindig bízhatok benne.
2771. 743a7abbe6 (válaszként erre: 2770. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 21. 20:15

Ezek után tényleg jobb ha nem megyek oda vissza, nem akarok bajt a fejemre. Írhatnám úgy, hogy ne ismétlődjön meg a rossz.

Írni is fogok a cégnek, hogy töröljék önéletrajzomat és felhasználó fiókomat. Szerencsére telefonszámom nemsoká megszűnik így nem érnek el. :)

Budapestben jobban gondolkodok már régóta, remélem inkább arra felé vezet majd az út. :)

Köszönöm válaszodat, legalább felnyitottad a szemem, így jobban megértem az álom mondanivalóját.

2770. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2769. - 743a7abbe6)
2017. jún. 21. 20:03
Sajnos nem biztos hogy ezt a választ várod, de nekik semmit nem jelent a gödör, neked jelent rosszat ( jelképesen beleeshetsz vagy egyéb) és ők állnak mellette és néznek lefelé utánad a gödörbe mert ők okozzák hogy a gödörbe kerülsz. Ha oda is mész dolgozni nagyon vigyázz velük.
2769. 743a7abbe6 (válaszként erre: 2768. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 20. 21:26

Igen ez az álom lehet a belső félelmeimre utal, hogy miatta nem merek oda visszamenni, mert félek tőle, hogy megint árt nekem.

Akkor úgy kérdezek a gödörre, hogy nekik mit jelentett az álomban? Álmomban egy frissen ásott gödör mellett álltak és néztek bele, de nem fogták egymás kezét, pedig házasok.

Erre kíváncsi lennék mit jelent, mert van egy megérzésem velük kapcsolatban.

2768. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2767. - 743a7abbe6)
2017. jún. 19. 18:19
szerintem a gyereknek ehhez nincs köze főleg ha volt kollégádat láttad az álmodban. Ha jó ajánlatot kapsz és odamész, azért figyelj oda erre az emberkére akit álmodban láttál.
2767. 743a7abbe6 (válaszként erre: 2766. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 18. 20:03

Van akivel nem szeretnék találkozni, azok miatt nem is mennék vissza.

De ha jó állásajánlatot kapnék, jó fizetést csak el kellene vállalnom, mert a semminél csak jobb lenne.

Persze oka, hogy 4 éve otthagytam, csak volt olyan, hogy valaki azt jósolta, hogy van még ott dolgom.

Kettő olyan ember is ezt jósolta, akik nem is ismerték egymást, tudom elég hülyén hangzik, mert annyira nem hiszek a jóslásban.

Baljóslatúnak inkább a gyerekükkel kapcsolatban érzek, bár a gödör nem tudom itt mit jelent, de remélem nincs hozzá köze.

2766. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2765. - 743a7abbe6)
2017. jún. 18. 18:17
Ne menj oda arra a munkahelyre semmiképp. Ahogy leírtad az álmodat éreztem belőle, hogy baljóslatúnak, fenyegetőnek tartod és félelmetesnek. Én is ezt veszem ki belőle.
2017. jún. 18. 17:42

Tegnap este megint volt egy furcsa álmom.

Azt álmodtam, hogy kocsit vezetek, magamban ültem a kocsiban. (ez azért is furcsa mert nincs jogsim, meg nem is tervezek ilyeneket.)

Ismerős volt az út, szóval valóságosnak tűnt, mintha filmet néztem volna álmomban.

Éppen mentem kocsival ahhoz a munkahelyhez, amit 2013-ban hagytam ott, (de most is jelentkeztem, csak nem a termelésbe hanem az iroda központba, szóval oda visszamennék.)

Az út szélén volt egy gödör kiásva, a szélén ott állt egy nő és férfi és néztek a gödörbe, a férfit ismertem onnan a munkahelyről, de volt vele összetűzésem, nem volt jó a viszonyunk.

Szóval álmomban tudom kik álltak ott a gödör szélén, az a furcsa , hogy nekik most decemberben született egy kis fiúk, és ez az álom után nem érzem, hogy ez olyan jó dolog lenne, de remélem csak tévedek.

Az álom vége úgy ért véget, hogy lehajtottam egy másik utcába és olyan mintha felborultam volna a kocsimmal, a vége elég zavaros volt, de nem lett bajom.

2764. 743a7abbe6 (válaszként erre: 2749. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 18. 17:41

Köszönöm az eddigi megfejtéseket is.

Tényleg jó ha az ember odafigyel az álmokra, főleg ha bejönnek.

A munkahelyemen lehet még maradok, addig amíg nincs új, addig is csak kapok pénzt.

Sokan szeretnék ha maradnék.

A rosszindulatú embereknek meg úgyis visszanyal a fagyi egyszer.

Ha meg jön az új váltok. :)

2763. 743a7abbe6 (válaszként erre: 2754. - D7ba7bf7ff)
2017. jún. 18. 17:25

Már májusban is kértem segítséget, voltam családállításon az anyagi gondjaim miatt.

Lehet ez kavarta most fel az "állóvizet" a munkahelyemen, csak éppen nem úgy sült el a dolog.

2762. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2761. - 50aa831df8)
2017. jún. 17. 12:37
szivesen
2761. 50aa831df8 (válaszként erre: 2760. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 17. 06:55
Köszönöm szépen!
2760. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2759. - 50aa831df8)
2017. jún. 16. 20:25
A pók az általában szerencsét jelent kivéve ha megcsíp mert akkor rosszindulatra, támadásra számíthatsz de ha te láttad és nem csípett, akkor jó. A ló lendületet iramot előrehaladást jelez. Tehát pozitív dolgokban fogsz előre haladni nagy lendülettel az életed valamely területén. Szerintem ez egy jó álom.
2017. jún. 16. 10:14
Azt álmodtam, hogy a kapuban, a homokban, találtam két érdekes figurát. Mikor felemeltem őket, olyanok voltak, mintha fémből (ólomból) lettek volna, de azután megelevenedtek. Az egyik egy pók volt, a másik egy versenyparipa. (Az eredeti nagyságukat nem változtatták meg, de "éltek", a paripa pl. futott.)
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook