Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


148. kanada (válaszként erre: 146. - Timot)
2009. márc. 29. 16:50

Szia:)


Sajnos itt nem irják fel a mckenzie tornát, azt mondták jó ha csinálom de a TB nem támogatja!!

Úgy, hogy ha menni akarok akkor fizetem is kell érte!


Én még csak gondolhatok egy jó kis ablakpucolásra:D!

Nem tartozik a kedvenc időtöltésem közé, de most nagyon boldog lennék ha csinálhatnám:)!!


Szia!!!!!:)

147. kanada (válaszként erre: 143. - F8db0709b8)
2009. márc. 29. 16:46

Szia!

Ha rám gondoltál a telefonszámmal kapcsolatban?!

Hát persze, nagyon szívesen felhívlak, és örülök, hogy beszélgetünk!!!!

Puszi!


Na ezt még leírom, az este az új matracon aludtam ,hát nagyon jó!!!!

146. timot (válaszként erre: 141. - Kanada)
2009. márc. 29. 15:26
szia!Igen a Mckenzie tornát is abba kellett hagynom,sőt utána,h jobban lettem megpróbálkoztunk mégegyszer a gyógytornásszal,de sajnos utána is rosszabbul éreztem magam,így leállítottuk második próbálkozásra is a kezelést.Ez végül is nem is torna,hanem egy ismétlődő mozgásfolyamat!Látod nem mindenkinél válik be,csak azt nem értem,h miért nem iratod ki ezt is a reumadokiddal?Ma éjjel egész jól voltam bízok benne,h nem csak átmeneti,mert jövő héten az ablakpucolás is vár rám.Olyan jó lenne elfelejteni egy időre,ezt a betegséget!
145. f8db0709b8 (válaszként erre: 138. - Timot)
2009. márc. 29. 05:28
Köszönöm:)mindkétszer valami olyasmi volt,igaz azóta fájdalom az életem,de birom még!Anyukám se tudja milyen ez,ö is mindig cseszeget pedig nem hagyom el magam,de mikor mondom neki hogy csak tized annyira fájna neked mint nekem,akkor elgondolkodik.
2009. márc. 29. 05:24
Ha korházban leszek!:)
2009. márc. 29. 05:24

Nem ennyit akartam,csak nem jót nyomtam:)Tegnap beszélgettünk párommal,belátta hogy segitenie kell,és hogy igazam van!De ha gondolod adok egy telszámot és tudunk beszélni!

Egyre jobban fáj,egyébként!

Vigyázz magadra!Puszi

142. f8db0709b8 (válaszként erre: 140. - Kanada)
2009. márc. 29. 05:21
Szia!Remélem húsvétra hazaengednek!
141. kanada (válaszként erre: 137. - Timot)
2009. márc. 28. 21:11

A Mckenzie gyógytornát is abba kellett hagynod,

jól értettem?


Mert én arra gondoltam, hogy gyüjtögetek egy kis pénzt és elmegyek egy ilyen tornára nagyon sokan dícsérik, hogy milyen jó!

140. kanada (válaszként erre: 136. - F8db0709b8)
2009. márc. 28. 21:06

Szia!


Én nagyon-nagyon szurkolok neked, hogy rendben legyen minden!!!!!!!!


Remélem a férjed is belátja, hogy erről nem tehetsz!

Együtt kell végig csinálnia veled!! És segitsen neked!!!

Kb. meddig leszel a kórházban?


Puszi!!!!!!!:)

139. dezi69
2009. márc. 28. 19:48
nyaki sérvem van,a negyedik éve küszködöm vele.Fájdalom csillapító injekciókat kapok,ha másképp nem bírom,a contramal-t már cukorkának használom.Az viszont biztos igaz,hogy a stressz előhozza a fájdalmat.Életmód váltás,odafigyelés a mozgásra,ezzel elhúzható a műtét.Nehezen,de eddig nekem sikerült.Viszont akinek van,az tudja,hogyha fáj,a wc is mérföldekre van.A műtétre váróknak kitartást kívánok!
138. timot (válaszként erre: 136. - F8db0709b8)
2009. márc. 28. 19:36
Szia!Olvasgattam a leveleidet,nagyon sajnállak,h ilyen fiatalon a harmadik gerincműtéted lesz,és sajnos azt írják a nagyokos dokik ,h lehet a stressz hatására is!Próbálj a pároddal egy kicsit elbeszélgetni mert neked most és a műtét után is nyugalomra lesz szükséged!Mi szorítani fogunk érted és együtt érzünk veled,mert aki még nem érezte azt a tehetetlenséget ami egy fájdalomnál van az embernél az úgy sem tudja sajnos átélni!Kitartás!A másik kettőnél a lumbális sérvvel műtöttek?
137. timot (válaszként erre: 134. - Kanada)
2009. márc. 28. 19:17
Szia!Nálam tavaly nyáron derült ki,akkor kaptam a Meckenzi féle gyógytornát,meg interferencia kezelést.Kb.az ötödik alkalom után mindjárt le is kellett állítani a kezeléseket mert azok hatására ülőideggyulladást kaptam,így azóta ezekkel nem próbálkoztam.Tavaly december óta használom a gravitációs állványt,amit a főnököm vásárolt magának és megengedte,h én is használjam.Fogászaton dolgozom asszisztensként és szerintem az órákig egyhelybeállásnak köszönhetem a betegségemet.Egész a múlt hétig elég jól elvoltam így,h napi szinten nyútok rajta,de ezek az éjszakai fájások most nagyon aggasztanak.Ezért próbálkoznék én is meg egy kis itthoni tornával,várom válaszod!Köszi!
136. f8db0709b8 (válaszként erre: 133. - Kanada)
2009. márc. 28. 12:47

Szia!Hát félek rendesen:(Ráadásul aggódok mi lesz a 2 gyerkőccel mig odavagyok,mert a párom nem is tudom mi van vele!Undok és állandóan veszekedik velem:(Pedig semmi rosszat nem csinálok!

Szerintem ez is rátesz 1-2 lapáttal az állapotomhoz,hogy egyre rosszabb:(

Tényleg örülök,hogy bevált a torna Neked!:)

Remélem nekem is mondanak vagy adnak beutalót valami okosságra!?:)Vigyázz magadra!Puszi!:)

135. Van de Titok (válaszként erre: 122. - Az anya)
2009. márc. 28. 12:24
A férjem is ilyen állapotban még 3 évig húzta,majd 1 rossz mozdulat,és lebénult.Külföldön volt,nem engedte magát megműteni ott,5 napig kemény (ló rúgásnyi) fájdalomcsillapítót kapott infúzión,hogy haza tudjon jönni.Itthon 2 hónapra kaptunk időpontot műtétre.Azóta újra dolgozik,és tud menni.Néha begörcsöl a lába.Szerencsére jól sikerült a műtét.
134. kanada (válaszként erre: 127. - Timot)
2009. márc. 28. 11:47

Szia!

Nekem tavaly ősszel derült ki, hogy sérvem van én sem tudtam csak ülve megfordulni az ágyban!

Most januárban megint nagyon elkezdett fájni a derekam aztán jött a lábujjzsibbadás, csípőtől a fájdalom és persze nem tudtam megfordulni az ágyban!

Most már tudok forgolódni de, óvatosan, ma is voltam gyógytornán nagyon jólesik!! Kár, hogy csak 10 alkalmas szivesen járnék tovább!


Ezért is vettem a DVD-t, hogy otthon is legyen segítség, persze igyekszem azért megjegyezni miket csinálunk, de mindet nem tudom!


Mindenkinek jobbulást!!

Vigyázzatok magatokra!

133. kanada (válaszként erre: 129. - F8db0709b8)
2009. márc. 28. 11:41

Szia:)!!



Vigyázz magadra!!! Írjál mi van veled!!!

Szurkolok neked, sikerüljön a műtéted a legjobban!!!!!

Puszi!!!

132. kingi7 (válaszként erre: 129. - F8db0709b8)
2009. márc. 28. 11:19

Én nem is mondtam, fent tartottam a 10%-ot, de te nem is a hétköznapi eset közé tartozol, mint akinek fáj fáj és össze vissza járkál vele...

Ami megelőzés az ha fél évente összepakoltatja az ember a csontjait, sajnos-másik véglet- keveset mozgunk, elég egy rossz mozdulat, amire azt mondjuk, majd el múlik, el is tompul, majd elég csúnyaság alakul ki...

Anyum is szenvedett vagy fél évig, akkor még a csontkoviról nem is hallottunk, neki az építkezés miatt jött ki és fél évig kinlódott, oly annyira, hogy a mentő vitte el, két lábát nem érezte és a vizelete is elállt, ha csak fél órával később kerül az asztalra, akkor mára béna... bár így is a bal lábán 3 újja zsibbad... azóta, amióta felépült, ha már érzi, hogy valami nem kóser, vagy a dereka lumbágója fáj, vagy a nyaka zsibbad, már szalad is és utána teljesen jól működik...

Nos én egy lehetőséget kínáltam, ha valakit érdekelne esetleg, én kb 15 csontkovin mentem keresztül, mire valóban olyat találtam, aki nem csak maszíroz hanem helyreropogtatja a csontokat.


Az a gond, ha tényleg valakinek kijön és műtik, legközelebb máshol jön ki...

131. Buksi13 (válaszként erre: 128. - Kingi7)
2009. márc. 28. 09:32
Hát nem hiszem, hogy ez azon múlik, hogy valaki "elhanyagolná" ezt a dolgot.
2009. márc. 28. 09:10
Ja,és ujra tanultam járni,!:(
129. f8db0709b8 (válaszként erre: 128. - Kingi7)
2009. márc. 28. 09:09

Nekem az elsönél azt mondták nincs semmi bajom,aztán 1 hónapra rá lebénult a jobb lábam,kiszakadt a sérvem,de itt nálunk szartak bele!Mikor Miskolcra kerültem,nagyon jó dokit találtam,azóta is hozzájárok!Csontkovácsot ö nem ajánlja nekem,mivel meszesedés van a gerincemen,meg had ne soroljam,röviden annyi,hogy 29 évesen a gerincem 60 évesnek felel meg,pedig élsportoló voltam!Teljesen 4 évvel ezelöttig!Mostanában ha idöm ugy engedi,Pestre megyek fel a Széchenyi gyógyfürdöbe,mert utána 3-4 hónapig panaszmentes vagyok!

Lényeg,hogy a csontkovács nem minden esetben hasznos!

128. kingi7 (válaszként erre: 126. - F8db0709b8)
2009. márc. 28. 08:55

De sérvem volt, csak tudod, hajlamosak az emberek elég rendesen elhanyagolni... mmeg az se mindegy milyen csontkovit választasz... és sokat kerestem, mire nem kóklert találtam...


nem bírtam járni és a jobb lábam le volt zsibbadva, kő kemyény antibiotikum, majd a csontkovi, energiakezelés...


Nem szabad elhanyagolni!!!


Aláírom, aki nagyon elhanyagolta annak már a műtéten kívűl nincs más...

127. timot (válaszként erre: 124. - Kanada)
2009. márc. 28. 07:42
Szia!Megtudád nekem írni,h milyen DVD-t sikerült venned?Nagyon szeretnék én is tornászni,csak nem tudom,h mit szabad és mit nem.Utoljára gondoltam a fogyókúrámat kombinálom egy kis mozgással,kaptam kölcsön egy Lac-Megicet.....a vége persze már a második nap után ágynak esés.A hét az én gerincsérvemnek sem kedvezett,az a legújabb,hogy éjjel alig tudok egyik oldalamról a másikra fordulni úgy fáj,reggel és napközben meg azért el vagyok vele.Ti is tapasztaltatok ilyet?Ez mindig csak rosszabb lesz?
126. f8db0709b8 (válaszként erre: 120. - Kingi7)
2009. márc. 28. 07:19
Az elmúlt 4-5 évben átmentem néhány dolgon,azt hiszem tisztában vagyok mit lehet és mit nem!Természetgyógyász igen,bár ö sem tud minden esetben segiteni..de a csontkovács csak ront a helyzeten!Lehet neked nem sérved volt,azért tudott segiteni!
125. Buksi13 (válaszként erre: 122. - Az anya)
2009. márc. 27. 21:54

Szia

Hát az még jó, ha tudsz nem gondolni rá. Mert akkor szerencsére, javult vagy legalábbis nem romlik az állapotod. Sajnos én már csúsztam-másztam, ahogy irtad. Én is vigyáztam pedig, aztán egyszer felálltam a munkahelyemen, két lépés és szétszakadt bennem minden. Itt lett a vége az hogy összecsavarozták a gerincem. A torna mindenképpen sokat segit.

Vigyázz magadra.

124. kanada (válaszként erre: 122. - Az anya)
2009. márc. 27. 20:20

Szia!:)


Én is megpróbálok pozitvan hozzáállni, ezért csinálok meg mindent amit az orvos mond! Tornázni fogok rendszeresen, vettem DVD-t is kértem a gyógytornászt nézze meg és mondja meg csinálhatom-e!

Sajnos az agyamba van már a műtéttől való félelem:C!

Szia!!

123. kanada (válaszként erre: 117. - Buksi13)
2009. márc. 27. 20:12
Köszönöm:)!!!!!
122. Az anya
2009. márc. 27. 19:02

Sziasztok!


Olvasom, h miket írtatok most én is hozzá szólok, nekem a 4.-5. csigolya között van a sérvem + 1 zsírdaganat még nyomja az idegeket. 2-éve jött ki azt hittem meg örülők a fájdalomtól, egyik napról a másikra. Jártam aztán én is ortopédiára kezelésekre meg kaptam gyógyszereket ami szét marta a gyomrom:S A kezelések jók voltak és mostanában nem fáj. Csak van amikor zsibbad a lábam.De ennek ellenére azt mondták csak akkor ajánlják a műtétet ha csúszok mászok és nem tudok menni.Elég rossz helyen van pont a durazsáknál így kockázatos lenne a műtét.De próbálom jól fel fogni a dolgot nem gondolok rá és próbálok többet mozogni.

Mindenkinek jó egészséget vigyázatok magatokra!

121. Buksi13 (válaszként erre: 120. - Kingi7)
2009. márc. 27. 18:46
Hát nekem sem vált be a csontkovács, sőt nem is vállalta. De ez biztos minden esetben más. Jó ha neked segit, és megúsztad a műtétet.Ez is egyénfüggő, van akinek ez jó, van akinek már csak a műtét segit. Nekem is volt ezerféle gyulladáscsökkentő, torna, fizikoterápia, stb-stb. Sőt az elején nekem is megpróbálta a csontkovács. De nem lett jobb, sőt. Utána már nem is vállalta. Az egyik sérv kiszakadt, majdnem bénulás lett, sőt az egyik lábam azóta sem tökéletes. Szóval örülj neki, hogy neked rendben tudja tartani, és vigyázz magadra, főleg most,hogy babát vársz. És utána, hogy hogyan emeled a kicsit.
120. kingi7 (válaszként erre: 119. - F8db0709b8)
2009. márc. 27. 16:44

Rosszak az információid...

a hozzászólásaim között találsz infót..

A sérv attól alakul ki, hogy elcsúszik a csigolya ezálltal egy kitüremkedés alakul ki és nyomja az idegszálat, ami bénuláshoz vezet, ha a gyulladás lehúzzák, pihentetik, akkor helyre lehet rakni, utána évekig-hacsak egy rossz mozdulat ki nem váltja, hogy ismét eltolodik- semmi gond nem lehet vele, én félévente, évente járok, amióta volt gerincsérvem, most terhes vagyok és meg se érzem.

Ha műtik, soha nem lesz jó utána már... és legközelebb máshol jön ki... szóval mindenki saját ügye én szerintem 90%-os megoldás

119. f8db0709b8 (válaszként erre: 118. - Kingi7)
2009. márc. 27. 16:22
A csontkovács sérvnél már csak ront a helyzeten!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook