Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


2009. márc. 13. 15:56

Sziasztok!

Engem tavaly műtöttek L-V-ös kiszakadt gerinc sérvvel, már nem éreztem a bal oldalamat. A műtét 2,5 óráig tartott. Másnap segítséggel fel kellett kelni, és én óvatosan ki sétáltam - lezuhanyoztam. Azt hitték rosszul leszek, és nem mertek egyedül hagyni.Végül rendben volt minden, kedden volt a mütét, szombaton haza mehettem. A fájdalom nagyon sok idő után kezdett csökkenni, de kibírható fájdalom, nem olyan kibírhatatlan mint a műtét előtt.Én két hosszú évig húztam gyógytornával, és egy nagy köhögés alkalmával kiszakadt. Éreztem, mert olyan volt mintha valami végigfutott volna bennem, és mozdulni sem tudtam a fájdalomtól. Én nem bántam meg a műtétet, mert sokkal jobban vagyok, de vannak napok amikor annyira előjön a fájdalom, h. mozdulni is alíg tudok.Időjárás változás, nehezebb napi munka, sok ülés - állás után, pihentetni kell, de ha ilyenkor lefekszem, kín keserves reggelig felállni újra. Reggel aztán, erősen érezni, a javulást.Ezen kívül van egy sérvem az L-IV is. Most terhes vagyok, és eddig azt mondták a dokik, nem kizárt ,h. császáros leszek. Van köztetek olyan valaki, aki gerinc műtét után szült ?

57. f8db0709b8 (válaszként erre: 56. - Kanada)
2009. márc. 13. 12:04
Vigyázz magadra!Jelzek hogy mit mondanak!puszi!Szép hétvégét!:)
56. kanada (válaszként erre: 55. - F8db0709b8)
2009. márc. 13. 11:47

Szia!

Itt szerencsére hó nem esett, de van eső és nagyon fúj a szél!

Írd meg mit találtak MR-en!!

Én sem vagyok jól:C! Most a gyógyszer mellékhatásaitól este nem is veszem már be!

Pihenek:)!! Jövőhéten megyek a rendelőbe gyógytornára, hétfőn kezdem.

Puszi:)!!!!!

55. f8db0709b8 (válaszként erre: 54. - Kanada)
2009. márc. 13. 05:57

Szia!Én sem alszom,nem hat a bogyó,de az öv sem...ráadásul szakad a hó,és azt nem szeretem,mármint a csapadékot:(Még 10 nap és megyek mr-re.12 mig meg tudom mi lesz velem.Igy számolom a napokat:(Nem vagyok jól:(

És te?Veled mizu?Probálj mást feliratni...és pihenj!!!!!puszi:)

54. kanada (válaszként erre: 51. - F8db0709b8)
2009. márc. 12. 16:37

Szia!! Hogy vagy? Én nem jól! Éjjel 2-től nem aludtam mert úgy fájt és zsibbadt a lábam!

Nem használ a "szuper" gyógyszer amit a "banya" dokinő adott! Egy fájdalomcsillapítónak csak kéne hatni!!

Puszi!:)

2009. márc. 12. 13:12

Azt sem tudom, hogy hol kezdjem...

Több min 20 éve van jelen az életemben -és a családoméban- ez a frány probléma.

Nem tudok "megváltó" tanácsot adni ennyi idő után se, de ha enyhítést igen, már akkor érdemes volt leírnom a saját esetemet. Egy biztos; meg kell tanulni ezzel együtt élni! Ezt az elején nem értettem és nem is akartam elfogadni! Dühös voltam mindenkire és mindenre, aki és ami nem tudott megszabadítani a kíntól. Miért én?-kérdés ezerszer...

Minden szert, eszköszt ki és megpróbáltam. Nem ragadtam le 1 orvos véleményénél. Injekciók, gyógyszerek hegyei...tönkrement vérkép, stb...Elmentem volna a világ másik felére is, ha azt monja valaki, hogy 100%-os eredményt garantál.

Voltam lelkileg annyira összetőrt, hogy nem láttam az alagút végét...

Nem húzom az időt; nem vagyok hajlandó csak a kesergéssel élni!

Tényleg nem jó a pihe-puha ágy. De a túl kemény se. Dormeo matracunk van, ami a legjobban bejött. Ha elmegyünk valahová, egyből az ágyat vizslatom. Ennek ellenére, van, hogy a kanapé "oldalas kitámasztása" enyhít.

2008 február óta feljárok Pestre 4-5 hetente a tartós akupunktúrára. Volt idő, mikor bemenni nem tudtam. Most egyedűl jövök-megyek a kezelésre. Ez jó, de nem eltünteti, hanem javít. Ha nem lennék olyan meggondolatlan, hogy a tünetmentes időben mindennek nekiesek, biztos még a maradék problémám is kevesebb lenne. Pff..ezt magamnak köszönhetem!:-(

A reggeli "bemozgatás" szinte kihagyhatatlan. Még szerencse, hogy már nem kicsik a gyerekek!

Az időváltozásokat megérzem, a hideg időre rettenetesen reagál. Odafigyelek, hogy lábról és deréktól ne fázzak. Pontosabban, ha már fázok, késő! "Bedurran" a sérv.

Annó a gyógytornász álltal begyakorolt gyakorlatokat alkalmazom...jól jön egy kis pilates gyakorlat is...persze nem akkor, mikor "aktív" a helyzet.

Krémek: ezer féle csodaszer kapható. Nagyon jól tudják, hogy az utolsó fillérünket is oda adnánk, csak hogy jó legyen! Ezt is azon szemétségek közé sorolom, mint a többit, akik az ember gondját, kínját kihasználva akarnak meggazdagodni. Szemetek!!! Felesleges pénzkidobás! A patikai kikevert ua., de olcsóbb.

Utoljára csak annyit szeretnék még a fenntiekhez hozzátenni;

Tudom, hogy mennyire elkeserítő, mikor magatehetetlenűl, kiszolgáltatottan, fájdalomtól eltorzúlt arccal vagyunk. Ennek ellenére tessék bizakodva előre nézni! Előbb, utóbb lesz enyhülés, de ha idegeljük magunkat, akkor nehezebb! Nem csak nekünk, hanem a környezetünknek is. Lehet erre legyinteni, vagy mosolyogni...de fejben dől el minden!

Hát, előre!

Jobbulást és sok sikert mindenkinek!

52. kanada (válaszként erre: 51. - F8db0709b8)
2009. márc. 11. 20:52
Szia:)! Köszi!:)!!!! Puszi:)
2009. márc. 11. 13:26

Szia!Jobban:)

Matrac!Miskolcon van egy ismim,ö ilyenekkel foglalkozik!Nekem is ajánlott,csak még nem tudtunk talizni!Ö se egészséges,aztán pont rosszul lett mikor voltam miskolcon!Megkérdezem töle,aztán megirom mizu!Puszi!A bogyóknak kellnémi hatóidö!

50. kanada (válaszként erre: 49. - F8db0709b8)
2009. márc. 11. 13:17

Szia:)!

Kaptam gyógyszereket, de nem érzem a hatásukat!!

Ami eddig fájt ugyanúgy fáj most is!

Különben jól vagyok köszönöm!:)

Tudsz ajánlani valami jó matracot ami azért nem nagyon drága?

Lehet, hogy másokat is megkérdezek /több szem többet lát alapon/.

Te, hogy vagy?

Puszi:)

49. f8db0709b8 (válaszként erre: 48. - Kanada)
2009. márc. 11. 11:30

Szia!Mondom természet gyógyász infót küldöm ha többet tudok:))

Ez az állvány nekem nem jön be,ennyi erövel fejen is állhatnék itthon,bár az nem olyan:)

Remélem valami beválik,mert már kezdem unni ez az állapotot:(

Ugye jól vagy?Puszi!:)

48. kanada (válaszként erre: 46. - F8db0709b8)
2009. márc. 11. 09:49

Kiváncsi voltam nagyon erre gravitációs állványra!

Megnéztem!!

Ez egy összecsukható "szerkezet"! Ára 42.610.-Ft

Ahogy a képen néztem nekem az űrhajós kiképzés jutott eszembe róla! Az illető rááll erre az állványra van háttámasza is és el kell forgatni magunkat vele a lábunk felfelé, az ég felé néz!

Ezt már valaki ott leírta ezért írom én is így!

Átbillenni nem tud a szerkezet mert megakad!

És jó ha van van segítség az első alkalmakkor, hogy segitsen visszafordulni!


Aki írta neki biztos bevállt, ennek szívből örülök!


De, én ezt nem vállallom be mert nagyon tériszonyom van!!!!!!! És elég drágának tartom.


Igaz a gyógytorna sem lesz olcsó, de megtanulom és utána majd itthon is tudom csinálni!

47. kanada (válaszként erre: 46. - F8db0709b8)
2009. márc. 11. 09:32

Szia! Pont ezeket akartam én is megkérdezni!

Remélem kapunk választ!!

Szia:)

46. f8db0709b8 (válaszként erre: 43. - Timot)
2009. márc. 11. 06:34
Ezt én értem,hogy gravitációs állvány,de nincs helyem...azt se tudom mekkora.... és árban?köszi,!
45. f8db0709b8 (válaszként erre: 41. - Netty girl)
2009. márc. 11. 06:32
Sziasztok!Hát sajnálom,hogy igy alakult!Nekem most kergetöznek egy telefonszámért,kecskeméten van egy természetgyógyász,azt mondják nagyon profi.Ha megkapom leadom a drótot,talán ö segithet!
44. timot
2009. márc. 10. 22:33
olvassátok el a 43,üzenetemet!Örülök ha segíthettem!
43. timot (válaszként erre: 41. - Netty girl)
2009. márc. 10. 22:31
Sziasztok!Próbáljátok ki a gravitációs állványt!Nálam 1 éve diagnosztizálták a gerincsérvet,már nem telt el úgy hét,hogy egy nap munkából alig tudtam hazajönni és ágynak döntött!Kb.3 hónapja használom,nem mondom,hogy nem fáj a derekam,de azóta nem volt olyan,hogy ágynak döntött volna,minden munkámat el tudok végezni!Nagyon szuper dolog és nem csak a csigolyát tehermentesíti hanem egy csomó más dologra is jó!Én mindenkinek csak ajánlani tudom és jó lenne ha az orvosok is ezt ajánlanák a betegeknek mert bármilyen kezeléstől,gyógyszertól százszor jobb!Engem is kezeltek gyógytornával,fizikóval,tömtem magamba a sok gyógyszert,és csak ideig ,óráig segített!Higgyétek el csodára képes!
42. kanada (válaszként erre: 41. - Netty girl)
2009. márc. 10. 17:41

Szia! Nagyon sajnálom a férjed! Neked is el kéne menned egy vizsgálatra!

Én bizom a gyógytornában amiről írtam a mckenzie gyógytornára gondolok! Sok jót hallottam róla!

Muszáj hinnem benne különben nincs értelme, hogy csináljam! Sajnos nekem azt mondták, hogy a TB nem támogatja! Így inkább fizetek, de műtétet én sem akarok!!!!!

Jobbulást kívánok nektek!

Üdv.:)

41. netty girl (válaszként erre: 40. - F8db0709b8)
2009. márc. 10. 13:29
Sziasztok.olvasgatom az üziket,de elkeseritő :(a páromat (határőr volt)a gerincsérve miatt küldték el,már annyira volt hogy a járőrkocsiba nemtudott beszállni,nem érezte a jobb lábát.végül nagy nehezen bele eggyeztünk hogy az amerikai uton megoperálják.nem biztos hogy jó ötlet volt,nem foglalkoztak szegénykémmel mütét után,a beteg társai vitték a kacsát stb,én 200 km rel arrébb a 4 hónapos kislányunkal,innen jártam mosdatni,ápolni..mütét után egy héttel hazahozták,járni alig tudott,ülni és feküdni egyáltalán és a görcs annyira huzta a lábát hogy orditani tudott vna,megtanultunk nagynehezen járni,a babakocsi volt a járókeret :(na és teljes ellátást igényelt szegénykém,ez idő alatt táppénzen volt,elment gyógytornára hónapokkal később, egy hétig megint mozdulatlanul feküdt mert a torna közben a gyógytornász miközben hajolt lenyomta a fejét és meghuzodott szegénykémnek :(nagy nehezen 1 év kellett mire ugy ahogy jobbanvolt.mára ismét kialakult a sérve egy másik csigolyánál(beningus tumor)zsibbad a jobb lába,32 évesen járni alig bir,és nemtudjuk kihez menjünk,mert mütétről hallani nem akar mostmár,de rettegünk nehogy valami komolyabb baja essék,mi lessz velünk ha "leesik a lábáról"két gyerekkel félkész házzal ami 20 évre hitellel van, és munkanélküli segélyen :( közben nekem is kialakult a szülés után a derekamnál valami mert nemtudok ülni,majd szét szakad a derekam,ha ülök max 10 percet birok ki,de akkor már kiegyenesedni nemtudok...kihez fordulhatnánk hisz az életünk mulik egy-egy döntésen amit sajnos a tisztelt dr urak igencsak fél vállról vesznek :(további szép napot nektek és kitartás!
40. f8db0709b8 (válaszként erre: 39. - Kanada)
2009. márc. 10. 06:03

Szia!Ez ganajság!

Velem ugyanez volt,csak a reumáról zavartak el,aztán a neurologián vizsgáltak tovább és ugy kerültem miskolcra!

Erre nem tudok mit irni,szerintem tényleg keress fel egy másik orvost!

Vigyázz magadra!Puszi

39. kanada (válaszként erre: 38. - F8db0709b8)
2009. márc. 9. 18:42

Szia!

Hát ma voltam a reumán! Szivem szerint óriás plakátra írnám le ami történt velem vagyis ahogy viselkedett velem az orvos! Hagy tudja meg mindenki!

Bementem a rendelőbe oda adom a leleteket megkérdezi, hogy mi ez? Miért hozzá mentem és különben is ki küldött hozzá?


Mondtam a neurológus küldött. Miért nem ő adott beutalót fizikoterápiára , miért csináltatott MR-t, elég lett volna a röntgen mondta az orvos.

Szedek-e gyógyszert mondtam nem mert nem használt / magamban gondoltam, hogy ő azért van hogy felírjon ha már hozzá kellett mennem!/

Megvizsgált szerinte nem indokolt a nagy fájdalmam, persze nem ő érzi!

Miért nem a a neurológus vesz betegállományba, miért nem ő ad beutalót terápiára?


Mondtam neki, hogy én azt csinálom amit az orvosok mondanak. Erre azt válaszolta, ha nem tettszik valami akkor válasszak másik orvost, menjek máshoz! Na ennél a mondatnál néztem ki hülyén a fejemből, hogy mer így beszélni velem!!??


A vége: menjek a házi orvoshoz vegyen fel ő betegállományba, de csak 10 nap indokolt mert az állapotom nem rossz, vagyis nem fekszem ágyba mert mozdulni sem bírok!

38. f8db0709b8 (válaszként erre: 37. - Kanada)
2009. márc. 8. 13:46
Neked is!Puszi!:)
37. kanada
2009. márc. 8. 09:21

Szia:) Jó nőnapi pihenést:)!!!

Puszi:)

36. f8db0709b8 (válaszként erre: 35. - Kanada)
2009. márc. 8. 07:52

Szia!A fáradással én is én igy vagyok.

A kényszertartás viszont nem jó...én ugy megyek ahogy jól esik:)

Nehezemre esik minden.....a kamrát is pakolom már egy hónapja:)bár odáig még nem jutottam...szerintem ma se fogok,mert pihizek!Meg nönap van és kicsatáztam,hogy semmit ne kelljen csinálnom!:)Majd holnaptól vissza a szürke hétköznapokhoz!:(

Vigyázz magadra!Puszi!

35. kanada (válaszként erre: 34. - F8db0709b8)
2009. márc. 7. 19:28

Szia!

Az a rossz még ebben a sérvben,hogy nagyon hamar elfáradok! Utálom, mert máskor annyi mindent megtudtam egyszerre csinálni, hát most nem!

A hátizmom már fáj, mert nem akarok meghajolva járni

persze megpróbálom egyenesben tartani magam, ezért aztán az izmok fájnak! Neked is?


Megértem, hogy ideges vagy!! Én kedd előtt voltam mielőtt az idegsebészhez mentem, hogy mit fog mondani!?

Vigyázz te is magadra!!!!!

Puszi!:)

34. f8db0709b8 (válaszként erre: 33. - Kanada)
2009. márc. 7. 06:53

Szép reggelt!8hónapos a kicsi:)

Tegnap már én se tudtam kiegyenesedni..és olyan furin fáj a derekam....,mintha nyomkodnák kivülröl,de olyan élesen...vagy nem is tudom.

Atletizálni már én sem fogok,a gerincemnek köszönhetöen,pedig az élbolyban futottam:)

Nagyon kivagyok:(És ideges is vagyok egyre jobban!Puszi,mihelyt tudok jövök!

Vigyázz magadra!:)

33. kanada (válaszként erre: 32. - F8db0709b8)
2009. márc. 6. 19:25

Szia! Semmi gond megértem, hogy nem tudsz a gép előtt ülni!

Nekem a jobb lábam fáj amikor ülök, ha felállok akkor pedig elkezd zsibbadni!

Ma mondta kedves barátnőm, amikor látott menni az utcán, hogy gyorsasági versenyt nem nyernék meg!:)

Még egyenesen sem tudom most tartani magam!

Mennyi idős a picurkád?:)

Puszi!

32. f8db0709b8 (válaszként erre: 31. - Kanada)
2009. márc. 6. 19:06
Hali!Nekem elöltöltös:)Az se jobb,mi 1 éve vettük,a kicsikém 8 hónapos:)Ott hajolni kell!Bocsika hogy nem sokat vagyok,de nehéz ülnöm:(Puszi!Benézek!És irj!
31. kanada (válaszként erre: 30. - F8db0709b8)
2009. márc. 6. 10:51

Szia:)

Hétfőn biztos írok, hogy mi volt a reumán!

Felültöltős mosógépból, hogy szeded ki a ruhákat, ha nem szabad hajolni?

Mi még lecserélni nem akarjuk mivel a kicsike 2 hónapos! Ötlet:D??

Puszi:)

30. f8db0709b8 (válaszként erre: 29. - Kanada)
2009. márc. 6. 09:44

Szia Kanada!

Várom az infót!Puszi!:)

29. kanada
2009. márc. 5. 19:30

Szia Filcike!

Hétfőn megyek reumára orvoshoz kiváncsi vagyok milyen kezelésre küld?

Vigyázz magadra!Puszi:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook