Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Akik pánikbetegségből gyógyultak le tudnák írni, hogy mi segített nekik? fórum

Akik pánikbetegségből gyógyultak le tudnák írni, hogy mi segített nekik? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. jan. 9. 13:28
Brigodásnak igaza van! Csak így.Meg kell találnod,NEKED mi az,ami segít!És -bár-hihetetlen,meg fogod találni.Eleinte senki nem hiszi el,de sikerülni fog!:)A gyógyszer csak segít,hogy megtaláld,meg gyógyítani nem fog.
2013. jan. 9. 13:27
Nekem az autogén tréning segített.
2013. jan. 9. 13:26
Nálam is éjszaka jöttek a rosszullétek, nem kaptam levegőt, zsibbadt a karom..szörnyű volt. Amíg nem derült ki hogy pánikbeteg vagyok kb 3x az ügyeleten kötöttem ki fulladás miatt.pesze nem találtak semmi szervi okot.szóval gyógyszert írtak fel, xanaxot. Akkor tudatosult bennem hogy nem vagyok beteg testileg csak lelkileg.a gyógyszertől jobban lettem aztán elhatároztam hogy nem fogok gyógyszereken élni hanem összeszedem magam és kigyógyulok ebből. Elkezdtem sportolni és ha jött egy roham szépen leültem, nem pánikoltam mély levegőket vettem és azt mondogattam nem vagyok beteg.persze eleinte még kellett a gyógyszer de kb két hét alatt elhagytam. És azóta nem voltam pánikbeteg, pedig ennek már 10 éve.
2013. jan. 9. 13:24
Jó lenne kideríteni a valós félelmeimet. Egy részére már rájöttem, de a másik része még számomra rejtély.
5. c8ec504c40 (válaszként erre: 1. - Luna93)
2013. jan. 9. 13:20

Szia. Én Pszichiátrián dolgozom, itt elég sok pánikbeteg ember fordul meg. Van akinek a gyógyszer is segít, de elsősorban az hoz eredményt, ha fejben "legyűri" magában, ill. szembenéz a félelmeivel.

Tudom, ezt könnyű leírni, miközben elég nehéz elviselni, amikor benne vagy.

Szinte minden embernél előfordul legalább egyszer az életben. Nekem is van egyébként, én időnként szomatizálok, ill. átmegyek hypochondriába. Az is segít, ha rájössz, hogy mi válthatta ki a panaszokat.


Akutan meg tényleg csak az segít, ha "lenyugtatod" magad. Saját tapasztalat, hogy nehezen megy, mert mindenhol a saját "rémeidet, démonjaidat" látod, de ha nehezen is, sikerülni fog.

2013. jan. 9. 13:18
Derült égbôl villámcsapás-szerelem :)
2013. jan. 9. 13:15
Nekem nem ilyen tipusú. Én nem a helyektől félek. 90%-ban éjszakánként vagyok rosszul.
2013. jan. 9. 13:11

Saját magam!

Egyszerűen megelégeltem, hogy bizonyos helyekre nem vagyok képes elmenni, beszűkíti az életteremet ez a hülyeség... erőt vettem magamon és elmentem mindenhova, amit korábban kerültem, s amikor éreztem, hogy kezd rámtörni, igyekeztem elterelni a figyelmemet, valami egészen másra koncentrálni és minden erőmmel legyőzni a rosszullétet.

Nekem olyankor légszomj, szájkiszáradás, szívdobogás, hányinger szokott lenni, ami bevált, hogy mindig volt egy kis üveg hideg víz nálam, abból kortyoltam és az arcomhoz, tarkómhoz szorítottam, nagy levegőket vettem. Zárt helyen (pl moziban) eleinte figyelnem kellett, hogy a szélső széken üljek, s előtte mindig felmértem a terepet, merre lehet kimenni, ill. merre van a mosdó. Nekem ezeknek a tudata már biztonságot nyújtott. Eleinte jött a rosszullét, aztán pár verejtékes perc után kezdett múlni, egyre könnyebb volt másra figyelni. Aztán azon kaptam magam, hogy vége a filmnek/programnak stb, és nem lettem rosszul! Pár hónap alatt teljesen elmúlt, ma már csak rossz emlék az a pár év...

2013. jan. 9. 13:05
Akik pánikbetegségből gyógyultak le tudnák írni, hogy mi segített nekik?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook