Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit szedtetek felfázásra? Hogyan gyógyultatok ki? fórum

Mit szedtetek felfázásra? Hogyan gyógyultatok ki? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
164. spiloka
2017. aug. 11. 18:00
Lányok, én is a D-mannózt tudom csak ajánlani. Én por formájában szedem, mikor érzem, hogy kezd előjönni a felfázásos diszkomfort érzés. Napi 2x1 púpozott teáskanál kevés vízben feloldva, egész nap sok folyadék, teafaolaj cseppek a tisztasági betétre és egy nap alatt elmúlik. Esetleg egy üveg tőzegáfonyalé még lecsúszhat mellé. Biztos ami biztos én másnap is megiszok 2x1 teáskanálnyit. Kb 2 éve fedeztem fel, azóta nem kellett dokihoz mennem. Nyaralásra is viszem magammal. Nem olcsó, de egy doboz sokáig elég és ha kiszámoljuk, hogy mennyibe kerül az antibiotikum, utána a helyreállító probiotikumok és az idő, amit a dokinál töltünk, akkor szerintem megéri.
2017. jún. 20. 05:58
Ja, es meg valami... ha egyuttlet elott es utan 30 percen belul pisiltek az hasonloan 'atmos' es megszabadit az esetleges betolakodasra keszulo bakteriumoktol.
2017. jún. 20. 05:54

Sziasztok,


Nagy fajdalmambam tobbek kozt ezt a website-ot is olvastam megoldast keresve. Most hogy meggyogyultam megosztanam veletek mi segitett, hatha masnak is gyogyirkent szolgal.


Friss petrezselymet felforraltam es annak levet ittam. Rengeteget, szunet nelkul. Az oruletes fajdalom mar par ora alatt erezhetoen enyhult. A jelentos folyadek bevitel es a gyakori pisiles lecsokkenti/megakadalyozza a bakteriumok megtelepedeset mivel allandoan ki vannak 'mosva'. Meleg pakolast tettem a hasamra es a labam koze. Ez segitett az allando pisilesi inger csokkenteseben. Ezen kivul afonya tablettat szedtem (60g friss gyumolcsnek megfelelo kapszula) es vizben oldando afonya port ittam naponta 4x. A keszitmeny neve Ural, biztos van hasonlo keszitmeny otthon is. Ezek segitsegevel 2 nap alatt kikezeltem magam antibiotikum nelkul. Remelem nektek is sikerul majd. :-)

2016. júl. 27. 12:10

Sziasztok! Én d-mannózt szedek. Tavaly hatszor volt hólyaghurutom. Idén egyszer, utána kezdtem el szedni a d-mannózt. Napi egy kapszula, ha úgy érzem kettő-három. Szex előtt után 1-1 szem. De most megint előjött a hurut. Gyenge lefolyású volt. Az volt a szerencsém, hogy a nőgyógyászom írt fel antibiotikumot (tarivit), hogy legyen nálam vészhelyzet esetén. De jó is volt!


Rovatinexről még nem hallottam. Azt hogyan szeded megelőzésre?

2016. júl. 16. 02:30
Sziasztok! Szeretnék segíteni, mert tudom milyen életkedvet elvevő érzés ez! Először is, nekem a nőgyógyászom olyan gyógyszereket írt fel, amikben semmilyen antibiotikum nem volt!! Ezért mindenképp érdemes elmenni szerintem az orvoshoz. Mondta ő is, hogy ha nem hosszútávú a hatás, akkor vannak erősebbek persze. Orvoson kívül ami bevált: Monural. Ez iszonyat jó, de ugye csak ő írhatja fel :( Fürdőkád. Hat, de sajnos volt már hogy vagy 4 óráig ültem benne. Tőzegáfonyából én vízben feloldható port szoktam inni. Ez is jó! De a teljes hatás sajna vagy 3 nap. És mellette mindig Rowatinexet szedek. Nekem ez vált be a legjobban, mert ebből akár kettőt is beszedhetsz, és gyors kb. fél óra alatt segít, úgyhogy nekem mindig van a táskámban. Előtte rettegtem sokat, mert ezzel kb tényleg nem lehet élni, dolgozni, de a rowatinex óta nyugodt vagyok. Tudom, hogy nem hosszútávú megoldás, de instant. Írjatok még légyszi tippeket! ÉS valaki még használt rózsamézet? Lentebb olvastam, leírás alapján nagyon szimpatikus hatása van, csakhát ugye mindenkinek más segít. Köszi!
2016. febr. 15. 14:07
Urogin cseppet mondják még hatásosnak egyébként.A medveszőlőlevél tea különösen jó
158. Lauz (válaszként erre: 157. - Ritnik)
2016. febr. 15. 13:29
Szia! Én is a teljes elkeseredés fázisában tartok :( 2 éve volt egy felfázásom, amire 4 féle antibiotikumot beszedtem, abból bélgyulladás lett...hagyjuk is. Most októberben előjött (én voltam a hülye mert az erkélyen üldögéltem) és negatív bakt. tenyésztés, negatív vizelet mellett monural, homeopátia, urogin csepp, tőzegáfonya együttese mellett kb. 3 hét alatt múlt el. Erre a múlt héten megint előjött, hiába iszom literszám a gyógyteát, urogin, tőzegáfonya, monural megint, a háziorvos már nem küldött el vizelet vizsgálatra, szóval megint várható, hogy x féle antibiotikum, bélgyulladás, nőgyógyász. Rohadtul elegem van belőle, szóval én is várnék tippeket.
157. ritnik
2016. jan. 21. 08:07

Sziasztok!

Nekem rendszeresen visszatérő a hólyaghurutom. Már mindent kipróbáltam, de csak az antibiotikum segít ideig-óráig (amit soha életemben nem szedtem és most is gyűlölök). Medveszőlőlevél, urogin, áfonya, cickafark, valurinal, monural, urzinol, d-mannose és társai nálam a vicc kategóriát súrolják. Iszonyú makacs ez a baktérium. Ötletem sincs mit tegyek hogy elkerüljem a havi antibiotikum kúrát. Én azt tapasztalom, hogy a szex után jön elő. Minden óvintézkedést és higiéniai szabályt betartok, de jön. Valakinek valami jó tippje???? Már teljesen el vagyok keseredve.

156. lilibe
2015. márc. 8. 23:12
Tőzegáfonya kapszula + cickafark ülőfürdő + hidegen áztatott orvosi medveszőlő levél tea + rengeteg folyadék, ha ezek nem hoznak megoldást Zanocin tabletta.
155. zinike
2015. márc. 8. 23:02
Első alkalommal antibiotikusmot kaptam, később nem mentem orvoshoz csak sós meleg fürdővíz, az segített igaz kellett pár alkalom...
2015. febr. 18. 00:34
en kombutcha teat ittam hosszu evekig betegsegek megelozesere,tudom kapni ezt otthon is.
153. marlenka70 (válaszként erre: 152. - Candi1228)
2014. dec. 30. 20:35
500mg-os zinat két dobozzal.
2014. dec. 30. 20:22

Sziasztok!Nekem mostanra lett elegem. Vettem ezüstkolloid oldatot, intim zuhanyt pezsgőtablettával....és ma véreztem, úgyhogy holnap irány a nőgyógyász. Nektek volt menstruációs zavar felfázás miatt? Egy oldalon ezt találtam: [link]


A gond pedig azért tér vissza, mert a baktérium a legapróbb sérülésekben is meg tud kapaszkodni, a gyulladás elmúlik, de a következő alkalommal, amikor bármilyen oknál fogva vérbőség jelentkezik, (pl. menstruáció, vagy szexuális együttlét) újra előjön. A megfelelő ideig, megfelelő dózisban szedett antibiotikum a siker kulcsa. --->ezt miért nem mondja el egy doki sem?

151. Jaffa87 (válaszként erre: 150. - Candi1228)
2014. dec. 11. 12:50
Szia! Én már mindent kipróbáltam. Igazából nekem nem konkrétan felfázásos tüneteim vannak, mert nekem nem vizeletürítéskor fáj, hanem ha rám jön, akkor a hólyag körül egy fura irtó kellemetlen feszülés, olyan lekaparom a falat érzés, azt sem tudom hogy üljek, állni pedig végképp nem megy olyankor. Nagyon sok mindent kipróbáltam gyógyszereket, gyógynövényeket. Szeptemberben voltam vizelettenyésztésen és e-colit találtak, kaptam rá erős antibiotikumot, ami hatott ( de 1 keresztes maradt a vizelet). Itt a fórumon találtam rá az ajánlásra: D'Mannose állították, hogy csodaszer főleg e-colira való. Nem olcsó, de kipróbáltam, és azóta normálisan tudom élni a napjaim. Nem mondom, hogy nincs néha ez a hülye érzés, de nem állandóan, nem mindennapos. Bár ha 1 hétig nem iszom kezdődik elölről. Amíg ezzel így tudom tartani, addig jó, inkább erre költök, mint gyógyszerre, de az orvosok nem tudják kideríteni mi okozza az állandó gennyesedést. Bocsi, hogy hosszú lettem!
2014. dec. 11. 11:47
Sziasztok! Nekem nov.elején kezdődött a felfázás, végig szedtem 2 dózis cifran antibiotikumot, mezei zsurló/medveszőlőlevél teát ittam+ ülőfürdő. Most már valamivel jobb, de még nem az igazi. Ha fázom, vagy hidegben vagyok, előjön a hasamnál az a diszkomfort érzés. Most az olajfa cseppeket szedem, ami baktérium-, gomba-,és vírusölő. Bízok benne, hogy ez használni fog. Egy ismerősünk a teafa olajjal gyógyult meg. De az oregánó cseppek is hasonló hatásúak. Nektek mi segített?
2014. nov. 3. 13:57

Sziasztok!


Éveken át küzdöttem a felfázással. Volt, hogy véres váladékom is volt már. Többször jártam orvosnál, kórházban...de soha nem lett jobb. Kaptam sorra az antibiotikumokat. Aztán egyszer elmeséltem mindezt egy ismerősömnek, aki mondta, hogy az unokanővérénél u.ez volt. Azt mondta vegyek a gyógyszertárban rózsamézet (GLYCERINUM BORAXATUM - naturland), egy kis barna üvegben van, átlátszó olajos állagú. Őszintén nem hittem benne, de TÉNYLEG JÓÓÓÓÓ!!! Nem vicc, nem hittem egy pár száz forintos termék segíthet azon, amire azt hittem nincs semmi "gyógymód". Recept nélkül adják, akár EÜ kártyára is! Együttlét, fürdés után egy kis vattakorongra teszem rá és átkenem magam lent mindkét nyílásnál (fertőtlenítő hatása van). Ma már csak ritkábban használom (mikor eszembe jut, van mikor csak úgy együttlét nélkül is átkenem magam), az elején minden egyes alkalomkor.

Nagyon sok mindent kipróbáltam (cickafarkfűt, tőzegáfonyát, stb), de semmi hatása nem volt. Antibiotikumokon éltem. Én sem hittem el, hogy segíthet, de gondoltam mit veszíthetek...és láss csodát sikerült! Csajok tudom milyen érzés és ezért gondoltam arra, hogy leírom ezt nektek...és megpróbálom a legtöbb fórumon is, hátha ezzel mindenkinek megkönnyítem a dolgát!


Sok "sikert" mindenkinek!

148. utro
2012. nov. 17. 12:52

Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek tapasztalatomat. Az elmúlt 4-5 hónapban folyamatosan felfázással küzdöttem, sűrű vizelési inger, mely csípett, szex közben és után fájdalom. Mindig sikerült kikúrálnom magam Uroginnal, tőzegáfonyával, sós fürdővel, de hamarosan mindig visszatért. Orvoshoz nem mentem sokáig, mert az antibiotikum gondolatától is rosszul voltam. Pont aznap, hogy rászántam magam arra, hogy orvoshoz megyek végső elkeseredésemben, rájöttem a problémára.

4-5 hónapja a X hüvelytablettát leváltottam Y-ra, és annak használatakor jöttek elő a felfázásos tüneteim. Valószínűleg nekem helyi irritációt okoz az Y.

Ismerve a problémát elmentem nőgyógyászhoz, hogy akkor rakjunk rendet odalent, hüvelyi kenetből kimutattak "Klebsiella pneumoniae sok telep" baktémiumot, amire a Párom és én antibiotikumot szedünk. Remélem ezután nem találkozom ezzel a problémával!

2012. jún. 11. 07:33
Grepofit az Energytől nagyon jó nem csak felfázásra, hanem megfázásra, torokfájásra és bélfertőzésre is. Már évek óta szedem, ha szükség van rá, nagyon elégedett vagyok vele.
2011. márc. 18. 15:40
Sziasztok! A nolicint meddig kell szedni? Esetleg van itthon ciprofloxacin 250 mg! Mintha felfáztam volna olyan érzésem van, délután már elkezdtem inni az urogint. Cipro. . t hogy szedjem, mármint 2x 3x egyet?
2010. okt. 12. 21:41
Az a helyzet hogy sokan nem tudják hogy Chlamydia-juk van(nemi betegség), tünetei lehetnek:fájdalmas vizeletürítés, gyakori vizelési inger, hüvelyfolyás-( meddőséghez vezet)
144. Waldorf
2010. szept. 1. 11:01
Én mindig ezt csinálom amint egy picit is fáj a pisilés: a derekamat betekerem egy takaróval egész napra, és megiszok vagy másfél liter kamilla teát. Másnapra semmi bajom sincs.
2010. júl. 21. 16:40
Nekem a fogamzásgátló szedése óta van folyamatosan hólyaghurutom(2 éve). De rátaláltam a Colpo Cleaner hüvelyöblítőre. A felfázás idején jódos pezsgőtablettával kell öblíteni, majd laktózossal folytatni. Nekem bevált!!!De ez mellett szedek tőzegáfonyát is ilyenkor és persze sok gyógyteát iszom. Remélem segítettem!
142. lilluska25 (válaszként erre: 141. - Éjjelipillangó)
2010. ápr. 6. 20:44

pedig sztem ne szedj antib ot egy darabig....


amit tudok tanácsolni,sok sok viz,sokat menj wcre ne tartsd vissza (melo miatt nemtudom megoldható e )stb,

az áfonya kapszula nagyon jó..medveszölö tea....


neked nincs nöi fertözésed ?mert áltban onnan indul ki,nekem pl " csak az van de a soki szerint bármikor feljebb juthat,,ez a hólyag hüvely dolog nagyon makacs sajna.


nöknél a rövid hugycsö miatt van ez,na meg persze a pasiktól...a sex is kihozza sajna.

2010. ápr. 6. 12:44
Sziasztok! Nekem október óta folyamatosan hólyaghurutom van, mikor jobb, mikor rosszabb. Aztán ráment a vesémre is, lett egy kis pyelonephritisem. Azóta is antibiotikumokat adnak. Most zajlik a tenyésztés. Itt olvastam , hogy az antibiotikumok gyengítik a hólyagfalát.. ! És akkor mit vegyek be, hogy ne legyen? Vizelési inger, sok vizelet, alhasi tájékon puffadt, sokszor fáj gy kicsit, vagy csak belenyilal, illetve esém is így van..! Már nagoyn el vagyok keseredve, hogy semmi sem mulasztja el. Vki ajánlotta az FLP termékeit, abból a propoliszt,a fahéj ízű teát, meg vmi áfonyás aloeverás cuccot, csak drágák nagyon. Vki tudna tanaácsot adni?
140. kszbaby
2010. febr. 11. 05:56
Halihó. nem olvastam el az öszes hozzászólást, egy párat csak, szóval, lehet, hogy olyat írok amit már olvastatok. Felfázásom nekem is volt pár éve, én a dolkitol a Monural nevezetű gyógyszert kaptam. Egy darab zacskó van a dobozban, ennek a tartalmát kell vízben feloldani, savanykás íze van, nem rossz egyáltalán. Nekem ez szinte egy nap alatt segített. azóta eljöttem külföldre, itt is volt felfázásom tavaly, de elég sűrűn fordult elő, volt, hogy havonta kétszer. Ugyanazt csináltam, mint ti is sokan, elmentem dokihoz, kaptam antibiotikumot, aztán amikor megint előfordult, megint elmentem, írt több adagot, hogy ha előfordulna megint, ne kelljen visszamenni, szóval azt vettem be, amikor volt ilyen. Mellette persze az ülőfürdő, melegvizes palack, stb stb. de mégiscsak előjött megint és megint. aztán azt olvastam róla, hogy az antibiotikumok gyengítik a hugyhólyag falát/burkát, és a baktériumok így jobban meg tudják támadni. Nem vettem be több gyógyszert. Valaki itt említette a vörös áfonyát, olyan kapszulát szedtem, és juice-t ittam, tök természetes, nem antibiotikum, felfázás megelőzésére ajánlott. Továbbá fölkerestem egy természetgyógyászt, kaptam gyógynövényes kutyulékot, kb 2-3 hónapig szedtem, nem volt felfázásom ezalatt, és azóta. Viszont van vmi, amit még nem tapasztaltam, de lehet, hogy valamelyikőtök igen. Mint említettem, felfázásom már nincs, de néha van egy kellemetlen érzés, ami hasonlít arra, amikor fel vagy fázva, olyan, mintha a hugyvezetékben lenne valami, mert csak percekre érzem, aztán elmúlik. van, hogy pár napig előfordul nap folyamán, van, hogy aztán hetekig nem.gondoltam, valami kis homok, de azt mondták az fájdalmas lenne. a természetgyógyász azt mondta, lehet, hogy sejtmemória..... fogggalmam nincs. Nemsokára ideje lesz egy újabb nőgyógyászati vizsgálatnak, lehet, hogy mással van összefüggésben. ja, és amikor pisiltek, elölről hátrafelé kell törölni, nem hátulról előre, mivel így a végbélnyílásról is kerülhetnek oda baktériumok.
2009. dec. 28. 15:17
Ha fel vagyok fázva nekem csak a nevigrammon kapszula+algopyrin kombináció segít!
138. Panni58 (válaszként erre: 136. - E48ab364a9)
2009. dec. 27. 22:25
Én is azt mondom, hogy orvoshoz, minél gyorsabban, mert ez a derékfájás vese problémát jelenthet, azzal meg nem jó játszani...
137. Malacka73 (válaszként erre: 136. - E48ab364a9)
2009. dec. 27. 22:15

Menj ügyeletre! Főleg, ha utazol! Ez már jobb nem lesz, csak rosszabb! És elég gyors tud lenni, sajnos!

Ha fáj a derekad, hamar jön már a hidegrázás is, stb. Én nem várnék!!!!!

2009. dec. 27. 21:50

Voltam fürdőbe.

Sajnos a kamillát mamám elhasználta, de nagyon meleg vízbe bent ültem.

Most egy törölköző van a derekamra csavarva.

Egyfolytába pisilni kell és nagyon fáj a derekam, de a vizeletem nem csíp.

Holnap reggel meg utazom...

135. Panni58
2009. dec. 27. 21:45
Szerintem, ha felfáztál, az urogin csepp is jó.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook