Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? fórum

"AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
226. Orsi cicuska (válaszként erre: 225. - Ritapam)
2010. júl. 21. 19:51
Ha bekenem akkor utána mennyi idő után nem fáj? És ha véletlenül a nyállal összekeveredik és lenyelem az nem baj?? :-D Mert nekem ez a fóbiám,hogy ha valamivel lekezelem a szám belül és véletlenül "lenyelem" akkor nem-e lesz semmi bajom...
225. Ritapam
2010. júl. 21. 19:34

ajánlom az aperisan gélt, kb 1500 ft, drágának tünik, de 3-4 kezelés után elmúlik.nekem azóta nem is jött elő, a krémet alig találtam meg, úgy elraktam. szerencsére előkerült, a kisfiamnak jött most elő...

pedig nekem is sokszor volt régen, de mostanában kb fél éve nem volt rá szükségem :) hátha segít másnak is

224. Bione (válaszként erre: 218. - Etus82)
2010. júl. 21. 17:10
Mindenkinek köszönöm a segítségét! Nagyon jó hallani, hogy sem a kisfiad sem a férjed nem kapta el. Ez tényleg biztató számomra, még mindíg orvosi maszkban szoptatok....jó lenne már levenni vagy csak egy puszit adni a gyermekemnek. Esetleg másoknak is hasonlóak a tapasztalatai vagy elkapta már tőletek valaki?
223. Orsi cicuska (válaszként erre: 221. - Kisstim)
2010. júl. 20. 17:22

Köszi akkor majd megnézem a bio boltba..

Bár most már egy ideje nem fáj metr vagotillal lekezeltem megint :-)

2010. júl. 20. 17:06
köszönöm
221. kisstim (válaszként erre: 219. - Orsi cicuska)
2010. júl. 20. 12:37

Szia!


Ezüst kolloidot legtöbb gyógynövény boltban, esetleg bioboltban lehet kapni. Nálunk itt a gyógyszertárban is kapható, de csak a nagyon drága fajta. Neten szintén sok webáruházból beszerezhető.

2010. júl. 19. 19:22
sziasztok!A párom szájába van de már csunya zöld de eddig nem szólt csak most,Alkoholom van itthon kenjem be neki?
219. Orsi cicuska (válaszként erre: 216. - Kisstim)
2010. júl. 15. 13:59

Szia!

Hol lehet ezüst kolloid oldatot kapni? Nekem Vagotil-t irt fel a háziorvosom,leecseteltem kifehéredett és utána egyáltalán nem fájt,meg hamar el is tűnt. Már egy ideje nem jött ki,de most megint kijött elől kb egyik oldalon 2-3 a másik oldalon is ennyi meg oldalt is van egy... Most még az elején amikor még csak pici pontok,elkezdtem ecsetelni de még mindig fáj :(

Te hallottál már a vagotilról? Vagy valaki hallot már róla?

Köszi

218. etus82 (válaszként erre: 214. - Bione)
2010. júl. 14. 16:40
szia nekem 3 éves korom óta van. Ma 28 éves vagyok Van egy győnyörű 6 éves fiam. Végig a terheség alatt is volt. Mig szoptatam közben is de soha egyszersem kaptal el tölem se ő se a férjem. Tehát ne félj. Remélem tudtam segiteni neked.
217. kisstim
2010. júl. 7. 07:52

3 éves fiamnak kezdődtek aftái úgy 8 hónapja, melyek nagyon masszívnak és eltűntethetetlennek bizonyultak. Próbálkoztunk mindenféle gytári lötyivel (glycosept stb.). Nemrég végre rá tudtam venni, hogy ecseteljük be a száját, tartsa ott a vattát. Aznap kétségbe is estem mert elöl az alsó fogai előtt 6 db aftája volt. Napközben 4x tartotta rajta ezüst kolloidos vattát (5 percig), estére már csak 2 afta volt, másnap estére egy sem. Egyébként nála is sokkal erősebb meg több van, ha cukrosat eszik.


Ezen kívül még érdemes megnézetni mindenkinek, aki nagyon aftára hajlamos, az IgA szintjét (immunglobulin A), mert létezik szelektív IgA hiány, mely tipikusan a nyálkahártya védekező képességét csökkenti. Aftásoknál sok esetben lehet a háttérben, annál is inkább, mert elég gyakori 400 emberből 1-nek van IgA hiánya.

216. kisstim
2010. júl. 7. 07:43

Sziasztok!


Én is régi aftás vagyok, leírom nekem mi vált be:


-EZÜST KOLLOID

-ALKOHOL (gytári)

-AUTOGÉN TRÉNING


Gyerekkorom óta aftás vagyok, sokszor előjött. Próbáltam én is sok mindent.

Az EZÜST KOLLOID oldat segít eltüntetni az aftát, ha még időben elkapom (4-5 mm átmérő max). EKkor egyszer vagy kétszer ezüst kolloidos fültisztító pálcikát teszek rá és legalább 5-6 percig ott tartom (EK 6 perc alatt a legtöbb ismert vírust, bacit, gombát elpusztítja).

Ha nem sikerült időben és már nagyobb az afta, akkor 60-70%-os gyógyszertári ALKOHOLba mártom a fültisztítót és azt teszem lehetőség szerint csak az aftára. Persze körülötte az egészséges nyálkahártyáz is "összehúzza", meg érzéketlen lesz egy rövid ideig. Első 20 mp rossz csak, utána már nem érzek semmit. Addig hagyom rajta, amíg a fekély fehér része ki nem fakul rózsaszínné, esetleg vérezni kezd és kisebb nem lesz. Ebből egy elég, max. kettő (de az már tuti), afta még aznap eltűnik, összezsugorodik. Még ezután egy kis ezüst kollid mehet rá.

Ha rendszeresen AUTOGÉN TRÉNINGezek, akkor nem jön elő az aftám, ha sokat kihagyok, vagy nagyon hébe-hóba, akkor rögötn megjelenik. Az AUTOGÉN TRÉNING egy relaxációs módszer, mely bizonyítottan erősíti az immunrendszert. Tehát napi 5-10 perces tréniggel jól megelőzhető az afta (nem csak saját tapasztalat).


Ezen kívül nekem a cukormentes étkezés is hat rá, ha sok cukrot, mézet, juharszirupot, fruktózt stb, eszem, az hamar kihozza. Ez is logikus, mivel a cukor segít a baciknak, vírusoknak, gombáknak elszaporodni.

215. harminckettő (válaszként erre: 214. - Bione)
2010. júl. 6. 22:54

Sziasztok!

Segíteni szeretnék!

Korábban nagyon sokat küszködtem az aftával, alig múlt el az egyik, jött a másik, vagy akár egyszerre kettő is volt az ínyemen. Sokat olvastam fórumokat, kipróbáltam ezt-azt de leginkább megelőzni akartam a gondot és nálam a méz jött be! Korábban írta valaki, hogy minden reggel megeszik egy kanál mézet a fogorvosa tanácsára, ugyanis olyan vegyületeket tartalmaz, melyek az immunrendszert erősíti és nem hagynak életet az aftának.

A reggelimet azóta mézzel kezdem (mézeskenyér, vagy teába cukor helyett, forró teába ne tedd!, gabonapehely édesítésére, vagy csak egy kanállal lenyelek) és azóta rendben van minden!

Kb. három hónapja semmi, az első 1-2 hét után mintha ki akart volna jönni valami, de 2 nap múlva eltünt. Ha véletlenül rá is harapok a nyelvemre, a szám belsejére, semmi nem történik, minden rendben van. Megpróbálok házi mézet beszerezni ami megbízható, tiszta, nincs cukrozva, vagy bármivel keverve, hígítva. Ajánlom Nektek a MÉZet, egészséges és valóban segít! Nagyon örülök, hogy ezt megoszthattam, Jobbulást mindenkinek!

214. Bione
2010. jún. 30. 10:38
Sziasztok, én új vagyok itt. Sajnos életemben először de már két hónapja folyamatosan küzdök ezzel a "kórral", sajnos javulás nélkül a fél éves kislányom mellett. Rettenetesen félek, hogy elkapja így már két hónapja nem pusziltam meg. Ezt nagyon nehezen viselem. Ti hogy viselkedtek a családotok, szeretteitek körében? Mennyire könnyű ezt elkapni? Meg meritek őket puszilni? Minden választ nagyon szépen köszönök!
2010. jún. 24. 15:40
Ezüst kolloid oldattal. Bevált.
2010. jún. 24. 15:05
nekem vagotil-t irtak fel rá, egyzser bekentem és nagyon jó volt :) nem is fájt többet utána:)
2010. jún. 8. 10:48
Látom,sokan,sokfélét kipróbáltak már. Az én gyerekem mikor kicsi volt,kapott egy szájfertőzést. /a doki mondta annak/ Fehér foltok voltak a szájában, amik fájtak neki. Írt ki neki egy Klistom nevő krémet. Azzal kellett kenni a szájában lévő foltokat. Elvileg gézre kellett volna tenni és úgy kenni,de az fájdalmat okozott neki. Így én jó alapos kézmosás után az újjamra tettem a krémből és úgy kentem neki be. Már pár kenés után jobb lett a helyzet és kb.2-3 nap alatt teljesen elmúlt neki. Aztán mégegyszer ki jött neki úgy 2 évvel később,de azóta nem. /akkor is azzal a krémmel kezeltük/ Talán kis segítség. Kérjetek tanácsot orvostól erről hasonló helyzetben. Mert állítólag ezt nem sokan ajánlják,pedig nagyon jó.
210. Dadoo
2010. jún. 5. 16:04
hozzatennem az elozo kommenthez, hogy meg hasznaltam vagothyl-t is aloe f i r s t -ot is, de egyik se hatott. A vagothyl egyedul arra volt jo, hogy bovuljon a fajdalomkuszobom.
209. Dadoo
2010. jún. 5. 16:01

Ha makacs aftatok van az nem feltetlen afta. Nekem anno jopar eve volt ilyenem, egyszeruen nem volt hajlando elmulni, rengeteg feher folt volt, amelyek kozul a legnagyobb kb 1.5 centis volt. Nem birtam enni se, annyira fajt. Elmentem dokihoz, azt javasolta oblogessek betadine oldattal, es majd elmulik. Semmi nem tortent. Masik doki ravagta, hogy ez egy "gomba", es felirt 2 gyogyszert ra. Amint bevettem ereztem, hogy mukodik, es 2 nap alatt az osszes eltunt. Valamilyen olyan gombas fertozes volt, ami mindenkinek a szajaba jelen van, de valahogy nalam tulzottan elburjanzott.

Remelem segitettem valakinek. udv

208. zsof33
2010. jún. 3. 15:37

Sziasztok!

új vagyok itt, csak le akartam írni egy kis jótanácsot, hogy más már ne tapasztalja a saját bőrén.. illetve nyálkahártyáján... :) a glycosept-tel vigyázzatok, és töményen tényleg csak ecseteljetek, mert én rácsepegtettem közvetlenük pár cseppet az aftára és így a körülötte lévő területre és bár valóban lemarta az aftát, de ment vele egy tetemes része az egyébként egészséges résznek is, ahonnan immár a második réteg bőr jött le... azt hittem az aftánál rosszabb nem lehet, de ez a fájdalom még ezt is felülmúlja... amúgy sok sikert mindenkinek aki szintén ezzel küzd!

207. 9b2f7c4496 (válaszként erre: 206. - T.Ili)
2010. máj. 25. 21:46

Szia!

Egészségfarmos termék az oldalukon megtalálod.

206. t.Ili (válaszként erre: 205. - 9b2f7c4496)
2010. máj. 25. 21:15
Melyik az a sókristály fogkrém?
205. 9b2f7c4496 (válaszként erre: 204. - F08844d0fd)
2010. máj. 25. 18:14
Nem csipte.A golyócskák is biztosan hatnak majd és az összes többi szer.Szerintem az a lényeg,hogy mindig természetes anyagot használjunk.Minden tele van kemikáliákkal és ezek már a szájban elkezdenek felszivódni.Egy fogkrémben kb.28 féle vegyszer van.Én csak sókristály fogkrémet használok és azóta valóban tiszták a fogaim és már nem vérzik az inyem minden fogmosáskor.Persze más márkás fogkrém is tudja ezt.Csak ott az a 28 vegyszer amivel megoldja a problémát.
204. f08844d0fd (válaszként erre: 241. - Zetter)
2010. máj. 25. 15:32
A sós spray nem csípte? Én most a homeós Borax golyócskákkal próbálkozom. Olyan patikába voltam, ahol ezen kívül semmi mást nem tudtak nekem adni.:) De hátha.
2010. máj. 22. 09:38

Sziasztok!

Nekem nagyon sűrűn van afta a számban és van hogy több is van nem csak egy. Nemtudom mitől jön ki, most voltam vérvételen,és a leletem tökéletes lett. Egészségesen eszem, nem iszok senki után, nem értem miért jön ki ilyen sűrűn. Ez ellen lehet védekezni,vagy csak akkor mikor már kijön? Ha kijön nagyon fáj és sok idő mire elmúlik. Corsodyl-lal öblögettem az nem volt rossz,most meg ilyen Sun Breez- kinai olajjal kenem be. Menjek ezzel orvoshoz vagy ne?

2010. máj. 12. 17:22
Grapefruitmag-csepp
2010. ápr. 22. 21:47

Sziasztok! Túlsok hozzászólás van és nincs időm visszanézni, hogy írtatok-e ilyesmiről. Az a kérdésem lenne, hogy szoptatás alatt melyiket lehet használni. Nekem is egyik elmúli másik előjön. Vitaminhiány miatt? Vagy valami betegség?

Köszi!

2010. ápr. 22. 16:51
Sziasztok! a fokhagyma nagyon jó az aftára:) nekem másnapra tök szépen összehuzta. felvágjátok karikára és jol rákell nyomni az aftára, kicsit csíp de megéri. Meg rágcsáljátok is el valmivel. Tényleg nagyon hatásos.
2010. ápr. 13. 22:02

Sziasztok, Legalább 20 éve vannak aftáim, elég stresszes életet élek, no meg az a típus vagyok. Régebben katasztrófa állapotok uralkodtak a számban, mára másképp állok hozzá. Olyan fájdalmaim voltak korábban, hogy a fülpiszkáló vattáját (előtte belemártottam ebbe-abba)izomból nyomkodtam bele a "sebbe" :-) Kiálhattam volna az oroszlánnal üvöltés terén. Ezt nem javaslom azért senkinek.

Tippek. Mielőtt jön az afta a szádban érzed előre a furcsa ízt, na ekkor kell elkapni. Ha korán észreveszem akkor gingisol, fogmosás után főleg a leendő aftát kell bekenni, az egész fogíny is javasolt.

Ha már elbuktam a korai beavatkozást akkor bizony jön az afta. Vagy marad az előző verzió, vagy erőszakosabb eszközökhöz szoktam nyúlni, ha muszáj. VAn jónéhány aloe vera növényem, szerzek belőle némi zselét (a legszélső levelekből, mert azok egy idő után megadják maguk)fülpiszkáló végi vattára, aztán beledörzsölöm a sebbe, sokszor az sem érdekel ha vérzik, mert azért szokott ilyet csinálni. és amúgy ez azért nagyon fájdalamas. Szerintem rövidebb lefolyású és alig érzed ha így teszel! FElhívom a figyelmet, hogy ezt csak saját felelősségre használd, de nekem olyan fájdalmaim voltak néha hogy nem nagyon érdekeltek a következmények....

FONTOS az aloe asszem szelént tartalmaz és kioldhatja a fogaidból az amalgánt ami nem jó vicc. szóval ha ilyen tömésed van akkor azért van kockázat hogy felgyűlik a szervezetben némi nehézfém...

Amúgy a fogköveket le kell szedetni időnként, fogselyem, gingisol, multivitamin, szóval száj és immunrendszerrel való foglalkozás.

Nekem max 5-7 mm-es aftáim vannak általában, illetve bizonyos időszakokban elég sokszor próbálkoznak, mostanára elég kevés sikerrel. Ja és van egy másik típus ami csak puposodik puposodik, de ha kidurran az gáz...

Ellene is ugyanez a módszer. Még mindig jönnek változó gyakorisággal, de most már egy másik rendszerrel, felállással találkoznak. Lehet hogy kipróbálom a koenzim q-10-et, bár gőzöm sincs mi az hátha lecsökkenti a darabszámot.

Mára eljutottam odáig hogy sokszor nem is tudom hirtelen van -e afta a számban, mert az állandósított védekezés sokat még az elején elpusztít...A szakkönyvekben nem ezt olvastam...

Mégyegyszer mindenki saját felelősségére használja, mert orvos azért nem vagyok...no meg másért felelősséget nem vállalok.

2010. ápr. 12. 19:44
Bocsi, elírtam: Behcet
2010. ápr. 12. 19:40

Sziasztok!


Nekem gyerekkorom óta jelennek meg afták a számban. Egészségesen élek, sok vitamint fogyasztok. Azt tapasztaltam, hogy immungyengeség idején jelentkeznek pl. megfázás, torokgyulladás, továbbá a női ciklus kezdete előtt, és olyankor is, ha csak ráharapok a nyelvemre, számra véletlenül.

Vannak hónapok, amikor egyáltalán nem jelentkezik. Meg kell osztanom mindenkivel, hogy mivel értem el a legjobb eredményt. Kb. 5 éve kezdtem el szedni a koenzim Q-10-et. Azóta csak félévenként egyszer jelent meg egy-egy kisebb afta, amit ecsetelőkkel sikerült "visszazavarni" már két nap után. Azelőtt havonta egyszer egy hétig vagy 10 napig kínzott a fájdalom, és némelyik elég rendesen "kinőtte" magát. Még valami. Sok helyen azt olvasom, hogy a herpes simplex vírus okozza. Ez egy elég fertőző vírus, feltételezem, hogy eddig a párom, akivel 13 éve együtt vagyok, már elkapta volna. De nem.És ami a legfontosabb: az orvosom már háromszor vett mintát a sebből (nem ugyanabból, nem ugyanabban az időszakban)és elküldte tenyésztésre. Se aerob, se anaerob vírust/bacit nem talált benne. Mindkétszer ugyanez lett az eredmény.!!!!

2004-ben egyéb tüneteim is voltak az aftákon, kívül és nagyon beteg lettem. Szegeden kötöttem ki a Bőrgyógyászati és Immunológiai Klinikán, Dr. Kemény Lajosnál. Ő azt mondta, hogy ha minden tünetem még egyszer jelentkezik, akkor nagy valószínűséggel egy autoimmun, Bechet nevű betegségről van szó. Magyarországon nemigen ismerik, a legtöbb embernél a tünetek nem egyszerre jelentkeznek, de az biztos, hogy az afták megjelenése minden!!!! Betegnél előfordul. Szeretném felhívni a figyelmeteket a tünetek leírására. Az első helyen szerepel az afta!!!!Nézzetek utána pl. itt:

[link]

Hála a Magasságosnak, azóta nem jelentkeztek egyszerre a tünetek. Szívből ajánlom mindenkinek a Q-10-et!!!!!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook