Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? fórum

"AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. jan. 12. 18:23
Corsodyl oldat vagy bármilyen torokfertőtlenítő, nekem mindig segít.
2011. jan. 12. 18:22

Grapefruitmag csepp vagy van rá ecsetelő a gyógyszertárban.

Ha elmúlt pedig fogkefecsere.

2011. jan. 12. 18:21
AFTA kínoz lassan két hete, már nagyon zavar, segítenétek?
2010. okt. 21. 17:57

[link]


Én is ezzel szenvedek...érdekes dolgokat olvastam ezen az oldalon...lehet ezeket a háziorvos nem így részletezi!!

252. kisstim (válaszként erre: 250. - Szilvia7676)
2010. szept. 29. 07:37

Szia!


Ezüst kolloid vált be gyerkőcnél (259. hszólás), illetve RIBOMUNYL immunerősítő, és D vitamin. Mióta beszedte a ribomunylt, meg folyamatosan szedi a D vitamint megint (3 éves múlt), azóta tök ritkán van neki. Ezüst kolloidot nagyon ajánlom, ha már kijött az afta. Ja meg én most adom neki a 2. kúra PRO KID-et, ez probiotikum, szintén immunrdsz-t erősít.

251. etus82 (válaszként erre: 247. - Tunezboy)
2010. szept. 23. 19:48
Szia én sokáig szedtem az ISOPRISOMINT nálam nem vált be.Az első körbe nekem is ezt ajánlották bariomi drága is volt meg igazából nem használt kb másfél évig szedtem utána én abbahagytam . De remélem neked használni fog sok sikert és mielőbbi gyógyulást.
2010. szept. 12. 20:54

Sziasztok!

Kisfiam 1 éves és 10 hónapos korában jött ki először afta a szájában. Azóta havonta egyszer biztos kijön. A doki vmi lila ecsetelőt írt fel, de ezzel legalább 4-5 nap mire elmúlik. Addig pedig szenvedés a nappal és az éjszaka egyaránt, ráadásul fogzik is. Tud valaki segíteni, mit próbáljak ki? Köszönöm

2010. szept. 12. 18:19
C-vitamin napi 3-4szer 1000mg.A fiam aftája ettől múlt el,kb három éve nem jelentkezett!Nekem pedig megszűnt a parlagfű és hárs virág allergiám.
248. Tetkos csajszy (válaszként erre: 247. - Tunezboy)
2010. szept. 12. 09:31
a téma nem ide tartozik allergiás vagyok meg kérdeztem az orvost hogy nem e lehetne homeotpátiás gyogyszert ki probálni azt mondta úgyan olyan gyogyszer csak baromi drága.
2010. szept. 9. 18:45

Sziasztok!


Tegnap voltam bőrgyógyászaton, kipanaszkodtam magam, hogy gyerekekkorom óta rendszeresen előjön. Természetesen aztmondták, hogy immungyengesség az oka, írtak fel Isoprinosinet és javasolták azt,. hogy a Corsodyl oldattal öblögessek. Remélem elmúlik.

Homeopátiáról mi a véleményetek????

Azért kértem időpontot homeopátiás szakrendelésre, jövő héten megyek. Csak az ára húzós: 15.000Ft :( No de mindegy, legfeljebb nem Törökországba töltöm az elmaradt nyári nyaralást, hanem a gyékényesi tónál :)

Várom a véleményeteket mind a homeopátiáról és az Isoprinosinról!!

2010. szept. 6. 21:02

Hello!


Sajnos nekem is regota vannak aftaim, en meg nem jottem ra, mi ikozhatja/okozza. NAgyon sok mindent kiprobaltam mar, de egyik megoldas sem tokeletes. A propoliszos ecseteles ill. az Oralmedic bizonyult eddig a leghatasosabbnak....de az Oralmedic nagyon draga. Es sokszor valoban segit, pillanatokon belul megszunteti a fajdalmat, de aztan mikor 2-3 nap mulva elmulik az oralmedic hatasa meg rosszabb lesz...de ez ritkan.

Remelem a sok okos mielobb kitalal valamifele vedooltast, asszem ha ilyen lenne az elsok kozott adatnam be, mert nagyon zavaro es kellemetlen betegseg ez.

245. Letti777 (válaszként erre: 215. - Harminckettő)
2010. szept. 1. 16:58
Tényleg segít.Mondjuk nekem már megvan,GLYCOSEPT oldatot használok rá,meg ien strepfent de a méz a legjobb...:) a méz utána nekem órákig jó..míg az előző kettővel,ha egy órát kíbirok fájdalom nélkül.
2010. aug. 31. 21:57
Sziasztok!Hát nekem is van ha nem is havonta,de 2havonta általában előjön az afta:S szerencsére csak 1 szokott egyszerre...de most naon rossz helyre nőtt :S alig tok enni,fáj a beszéd...érzem h feszít:S naa és én azt vettem észre,hogy lelkiállapotommal van kapcsolatban..amíg boldog vagyok,kapcsolatban akkor nem jön elő...hónapokig amikor meg rosszabb a helyzet akkor rögtön előjön..most is nem jött össze vmi megvislet egy kicsit 2nap múlva már afta...szóval arra fogok odafigyelni mostantól,h ne idegeskedek feleslegesen:) de ez cska az én észrevételem..amőgy olvastam vmit h mézet kell enni meg teával ienek..én azt próbálom mától:D rem beválik majd...
243. 3374d74025 (válaszként erre: 234. - Libbyy)
2010. aug. 23. 21:26

Sziasztok!


Érdekes dolog,ez az AFTA!Párom családjában szinte mindenkinek jön rendszeresen.Én mielőtt össze jöttünk,sose hallottam róla.és utána nálam is kijött....szóval hát én nem tudom...de szerintem el lehet kapni...vagy valami!

2010. aug. 23. 20:35
Én ezt tudtam... :D
241. Tetkos csajszy (válaszként erre: 240. - Petya66)
2010. aug. 21. 09:31
akkor olyan mint a herpesz
240. Petya66
2010. aug. 19. 20:25
Jányok "butuskák vagytok" puszival,csókkal nem adod át. Mert mindenkiben benne van. Már rég ott lappang minden emberben. De ez nem jelenti azt ,hogy jelentkezik is. Inmun kérdés ez. Van akinek 4 is van egyszerre (mert fogékony rá...legyengűlt az inmun rendszere,stresszes időszakon megy át! STB) És sokan azt sem tudják mi is ez,mert SOHA nem volt nekik, pedig már puszit is adtál neki!!
239. Orsi cicuska (válaszként erre: 233. - Kisstoth)
2010. aug. 7. 20:26
Nekem nem mondtad..:D DE tényleg jó a vagothil:)
238. etus82
2010. aug. 7. 06:44
Sziasztok nekem most a torkomon van egy jó nagy afta ott ahól a mandulámnak kéne lenni. Na de kébzeljétek tegnap a fiam vittem a gyerek orvoshoz aki nem volt igy egy helyettesíttöt kaptunk a dóktor úr nagyon jó fej volt a fiammmal aki mandula mütétre készül igy gondoltam miért ne mutassam meg neki a kis lakóm ő megnézte és kébzeljétek felirt nekem egy sprét aminek a neve BIOPAROX nem olcsó de antibiotikum van beene ezzel a szádat kell befujni ha lehet akkor közzel a hólyagra napi 4 szer és láss csodát tegnap este már tudtam enni.Ami nálam nagyon nehéz mivel ugye kicsi korom óta vannak szinte folyamatosan így az evés nekem nagyon fájdalmas szokott lenni vagy ha van olyan hogy nincs akkor nagyon sokat eszem így marad tartalékom addigra amikor újra kijönnek a kis rohadékok. Remélem ez nem csak ideig óráig lesz jó mint a többi gyógyszer amivel eddig az orvosok tömtek .
2010. aug. 6. 17:13

Sziasztok! Ismét aftával küzködök és olyan elegem van. A legfőbb problémám az, hogy az orvosok sem foglalkoznak vele! Ilyen mindenkinek van - mondják és viszlát.

Néhány kérdésem lenne:

1. Ha látom, és érzem, hogy jön az ,,albérlő" a számban, akkor hogyan tudom kiközösíteni onnan?

2., Epavir kapszulát szedte már valaki közületek? Csak azért kérdem, mert nézegettem a neten, és azt írta, hogy a szájüregben megjelenő hólyagokra is jó. Elmentem a gyógyszertárba és nem adták ki, mivel azt mondták, hogy a szájüregi hólyag és afta nem ugyanaz!

Véleményetek?

236. Bione (válaszként erre: 234. - Libbyy)
2010. aug. 4. 16:57
Nagyon szépen köszönöm a válaszod és a biztatást! Nagyon sokat segítettél vele!
2010. aug. 3. 19:32
egyébként el mulik magától a páromnak el mult:o
234. libbyy (válaszként erre: 231. - Bione)
2010. aug. 3. 14:20
Nekem most is van aftám, illetve bizonyos időközönként előjön. Idáig eszembe se jutott, hogy esetleg elkaphatja tőlem más is, ezért ugyanúgy megpuszilom a barátnőim, anyukám stb. amikor találkozunk. Idáig senki nem kapta el. Sőt, a barátommal komolyabb puszikat:) is váltottunk azóta, de neki sincs soha miattam ilyen problémája. Ezért nekem az a tapasztalatom, hogy nem kell ennyire kínozni magad a szeretteidtől való távol maradással. Remélem nálad is hasonló lesz.
233. kisstoth (válaszként erre: 230. - Orsi cicuska)
2010. aug. 2. 13:36
Ugye mondtam ? Csak ez jó nekem, semmi más.
232. Zuzma (válaszként erre: 216. - Kisstim)
2010. aug. 2. 12:00

Sziasztok!

nekem 2 nappal ezelött jött ki egy jó nagy afta az ajkam külső felén. Kezdetben olyan volt mint egy vízhólyag.Este kiprobáltam kisstim alkoholos megoldását és jelentem sikerült. Bár a nem vártam meg míg a "vízholyag"-ból afta lesz- kiszurtam , mert ha nem teszem nekem 2-3 hétig is eltart mire meggyógyul- és alkohollal lefertőtlenítettem. Nekem még a Propolisz is bevált, ja és nagyon jó az aloaverás fogkrém.Azt rá is lehet kenni az aftára.

231. Bione
2010. júl. 29. 12:18
Ha van itt még valaki akinek szinte folyamatosan van aftája, nagyon örülnék ha megosztaná velem a tapasztalatait a pusziadással kapcsolatban?! Mármint konkrétan azzal, hogy a családtagok elkapták-e vagy sem ? Én tényleg nem tudom hogyan álljak hozzá. Eddig négy orvossal beszéltem és a fertőzést illetően egyáltalán nincsenek egy véleményen. Van aki azt mondja, hogy el lehet kapni van aki azt, hogy nem. Szóval tényleg sokat segítenének a valós tapasztalatok !
2010. júl. 28. 22:17
elmult :D a vagothil tényleg nagyon jó,csak ugy kell hogy nem szabad higitani,hanem töményen kell leecsetelni vele és utána tuti elmulik töle! Akkor magyon szar de utána jó lesz:)
229. Ritapam (válaszként erre: 228. - Orsi cicuska)
2010. júl. 27. 21:13
mizu az aftával? :) remélem múlik!
2010. júl. 22. 13:33
Az jó :-) Köszönöm szépen :)
227. Ritapam
2010. júl. 21. 20:07

szinte azonnal oldja a fájdalmat, és naponta akár 5ször is kenheted, kis mennyiség kell csak, sűrű. 5 éves fiam szerint finom, kenetné állandóan :) de hátha nem mostanában jön elő.

semmi bajod nem lesz ha lenyeled:) gyógynövényből van, tényleg kellemes ízű.ja és nem kell leöblíteni, csak ne igyál, egyél utána kb fél órát!

remélem beválik!

üdv

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook