Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti hogyan kezelitek az írígységet? fórum

Ti hogyan kezelitek az írígységet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2012. febr. 24. 18:53

Akartam egy irigység fórumot indítani, de aztán láttam, hogy már van.

Nem vagyok irigy, sőt ha valakinek sikerül valami, úgy érzem, hogy de jó, vele örülök, ez komoly (munkahely, suli, stb.)

Most viszont csalódtam, volt egy havernő félém, inkább munkakapcsolat. Sok mindent megbeszéltünk, családi dolgokat, ő mindig szidta a lányát, hogy nem tanul, sz...-ik mindenre. Az enyém 2 évvel fiatalabb, de ambíciói vannak, és tesz is értük. Mindig ez a csaj szokott kérdezni a lányom tanulmányi dolgairól, el szoktam mondani (nem ömlengek, csak simán), hogy mennyi lett az átlaga). Nyolcadikban letette a középfokú angolt, kilencedikben a felsőfokút. Már ez nem tetszett a csajnak, a középfoknál még csakcsak mondta, hogy gratulál, a felsőfoknál már nem.

Tényleg nem értem, ő szokta kérdezni, ha meg jó hírem van, akkor orrol rám, ez már szerintem irigység.

Tud a testvéremről is, aki külföldön próbált szerencsét, mindig kérdezi, mi van vele. Amikor mondtam neki nagy örömmel, hogy előléptették (miután külföldön is megvédte, idegen nyelven a diplomáját), akkor azt hittem, velem örül majd. Erre elkezdi, hogy lassan már a tévében fogunk róla hallani. Mondtam neki, hogy nemigen, mert környezetvédelmi igazgatókat nem szoktak tévében mutogatni.

Na, szóval nem értem, én amit mesélek neki, amögött mindig kemény munka van, kőkemény tanulás, stb. Nem értem, erre miért kell irigynek lenni. Most már nem is mondok semmit neki.

De akkor sem értem, mire jó ez. Úgyhogy nálunk most hírzárlat van, úgy döntöttem.

2012. jan. 13. 14:14
Én úgy hogy ha egy gazdag barom a kocsijával szemétkedig akkor leköpöm a kocsit meg nem engedem ki magam elé...rohadék egy rosszindulatú paraszt vagyok:)))))))
2012. jan. 5. 06:34
Amúgy, sok jó tulajdonságom:) között van az is,hogy nem érzek irigységet... de komolyan!
181. júliusi (válaszként erre: 180. - A14deb9047)
2012. jan. 5. 06:31
Ez igaz...:)
2012. jan. 4. 19:50
A sajnálatot ingyen adják, az irígységért meg kell dolgozni.
2012. jan. 4. 19:47

"megtisztel az irigységed kár ,hogy nem tudom viszonozni"

ennyi és lép is :D

2011. dec. 28. 10:09
A helyén kezelem,tudva,elég gyakori érzés az emberek között.Irígy lehet valaki,de csak ha áskálódni kezd,akkor állítom le.
177. Elexis
2011. dec. 28. 10:01
Bár még nem olvastam végig ezt a fórumot teljesen, de pár hete pont valami ilyesmin gondolkodtam. Elősztori: Már elég fiatalon nagyobb darab lettem, nagyon sokszor fogyóztam, tornáztam és sose sikerült lefogynom. Nálam sajnos mindig a "fiúk választottak engem" elv érvényesült. Ha ismeri valaki ezt az érzést, akkor tudja milyen. Elöljáróban csak annyit, hogy eddigi életem során (28 éves vagyok) kb 1 kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor kaptam férfiaktól elismerő pillantást a külsőmre nézve... A lényeg, hogy egy barátommal arról beszélgettem, hogy mennyire hiányzik az, hogy egy pasi úgy igazán megkívánjon és titkon irigykedem a csinos lányokra sőt azokra a lányokra is, akiket a pasik - igaz, hogy csak pár órára - de felhívják magukhoz szórakozásra. A lényeg, hogy a barátom (nem a pasim) nagyon meglepődött mikor ezt elmondtam neki és azt mondta, hogy tök bátor vagyok, hogy ezt elmertem mondani és hogy eszembe se jusson irigyelni ezeket a lányokat, mert ezeket "csak arra tartják" és aztán nem is foglalkoznak velük... Nem tudom, hogy irigyeljem-e őket, mert csinosak, vékonyak, mindent megkapnak (akár munka akár pasi) vagy csak látszólag kapják meg egy ideig a dolgokat, amíg nem jön csinosabb, fiatalabb, jobb... Viszont szerintem ha valaki szembe néz a saját irigységével, az nem elítélendő. Nagyon sokat tornázok, napi 2 órát heti ötször, a fogyókúra nagyon nehezen megy és eddig majdnem mindig vissza is jött a leadott kiló. Tornázni viszont szeretek. :)
2011. dec. 28. 08:26
Egyre nehezebben.... próbálom kikerülni az irigyeket, de sajnos ez nem mindig sikerül:(
175. 39694c0c70 (válaszként erre: 174. - E32d76b828)
2011. dec. 14. 18:39

Ott fújjad le kályhaezüsttel! :))

Most úgyis jön a karácsony. :))

174. e32d76b828 (válaszként erre: 173. - 39694c0c70)
2011. dec. 14. 18:38
valamikor Á-t üt
173. 39694c0c70 (válaszként erre: 172. - E32d76b828)
2011. dec. 14. 18:37
Úgy-úgy, az elfedi a sárgaságot. :)))
2011. dec. 14. 18:35
barnítóval...
2011. dec. 14. 18:35

Valamikor én is irigykedtem. Sajnos! :(

Aztán leszoktam róla. :)

Részben azért, mert közben nekem is sikerült némileg előbbre jutnom, másrészt végiggondoltam, hogy vajon milyen úton-módon lehet hozzájutni valamihez.

Ha tisztességes a módszer, akkor nincs helye irigységnek, ha tisztességtelen, akkor meg legyenek neki álmatlan éjszakái! :)

170. danina
2011. dec. 12. 16:00

Nem szoktam irigykedni.Ha másnak több van,vagy jobb van,letudom annyival,hogy majd egyszer nekünk is...

Azért nem vagyok irigy,mert nem tudhatom,ha pl.látok egy gyönyörű házat,tegyük fel,hogy mennyi munkájukba került,vagy éppen már elviszi mindenüket a hiteltörlesztés...Nem látunk a dolgok mögé...Így,mire irigykedjek?

169. e6b1efa3e9 (válaszként erre: 168. - Charlotteani)
2011. dec. 12. 15:50
belőlem hiányzik az irigység érzés. Ha másnak sikerül valami, bennem azonnal azt az érzetet kelti, hogy "hát akkor nekem is sikerülhet, ha neki sikerült"
2011. dec. 12. 15:48
Lényegében engem sem zavar, csak ha magamban kezdem érezni! Nehéz, de nagyon jó érzés, mikor érzem leküzdöttem. Ritkán érzem ugyan, de gyűlöletes ez a tulajdonság! Gyengeség,önbizalom-hiny, ezek is okozhatják talán.
167. e6b1efa3e9 (válaszként erre: 164. - GreenFairy)
2011. dec. 12. 15:27

Hát igen, de nehogy már magyarázkodni kellejen az irigykedő ember előtt.. Azért az orrára kössem a nehéz dolgaimat is valakinek, hogy ne legyen annyira irigy?

Én is szoktam irigységgel találkozni, inkább elcsodálkozni szoktam.. az emberek furák. olyan dologra is irigyek tudnak lenni, ami mondjuk nekik már megvan. Nem zavar az irigység.

2011. dec. 12. 15:24
Örökös küzdelemmel ellene.
165. charlotteani (válaszként erre: 164. - GreenFairy)
2011. dec. 12. 15:23

Kedves GreenFairy !


Ritka olyan ember véleményét olvasni, aki őszinte!

Szépen fogalmazta meg, lényegében mit is kell tenni ellene. charlotteani

2011. nov. 18. 02:52

én nehezen. az hogy más irigy, azt csak bóknak veszem általában, vagy nem is érdekel. egyszer volt nagyon rossz, amikor az egyik közeli barátnőm irigykedett rám és éreztem rajta, hogy annyira dühös ettől, hogy nem bír a közelemben maradni és én nem tudok mit tenni érte. szerencsére sikerült átbeszélnünk végül és ő is rájött, hogy nekem sem kolbászból van a kerítés. azóta bármilyen különböző élethelyzetben vagyunk, mindig megbeszéljük egymással, hogy abban mi a nehézség éppen számunkra.

de néha bizony én is irigy vagyok és nagyon sokat küzdök ellene. általában be szoktam vallani ha barátokról van szó és akkor túljutunk rajta együtt. Szerintem az irigység természetes emberi tulajdonság, és mindenkinél elő-előjön néha, de nem szabad hagyni, hogy elszabaduljon és ez uralja az életünket meg a kapcsolatainkat, hanem kordában kell tartani.

2011. nov. 18. 02:29
kerulom az olyan szemelyeket akik azok,ez a legjobb megoldas.
162. guminyanya (válaszként erre: 161. - R75)
2011. aug. 29. 09:32
Köszi, köszi :))
161. R75
2011. aug. 29. 09:25
wow, tényleg... akkor előre is boldog szülinapot!!!
160. guminyanya (válaszként erre: 159. - R75)
2011. aug. 29. 09:17
Nekem van még egy napom... Kiélvezem minden percét :D
159. R75 (válaszként erre: 156. - Guminyanya)
2011. aug. 29. 09:16
Lehet, én is az idén lettem 36... :_)
158. guminyanya (válaszként erre: 157. - 16b5d6ae34)
2011. aug. 29. 09:13
Még az évek múltával is rossz érzés tétlenül nézni, hogy milyen negatív irányba terelgetnek egy alapból okos nőt... Majd idővel rájön, de már késő lesz.
157. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 150. - Guminyanya)
2011. aug. 29. 09:07
Ez vigasztal engem is...Akit el tudtak tőlem venni, soha nem is volt igaz barátom:)
156. guminyanya (válaszként erre: 154. - R75)
2011. aug. 29. 09:06
Lehet, hogy jellemben is vannak hasonlóságok... :))
2011. aug. 29. 08:57
Sehogy... :) ... senkire nem vagyok irigy semmiért, mert miért is lennék (?) ... és tudtommal engem se irigyel senki, mert miért is tenné (?) . :)))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook