Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? fórum

"AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
196. etus82
2010. ápr. 10. 10:16
Sziasztok van egy kérdésem felétek ki volt már ezzel egy komolyab kivizsgáláson olyanon mint pl én??? És ha volt neki mit mondtak az orvosok???? Segitsetek hátha van egy orvos valahol eldugva aki tudna nekünk segiteni !!!!!!!!!!!!!!!!!
195. etus82 (válaszként erre: 188. - Gabóca10)
2010. ápr. 10. 10:14
Szia semmi előjele nincs nekem de igazából nekem nagyon nincs is tünetmentes időszakom mivel az egyik elmúlik már jön is elő a másik. Ugyhogy ne haragudjon meg senki de párótókat nagyon irigylem hogy olyan sok tünet mentes időszakotok van nekem eddig a leghoszab tünet mentes idöszakom 1 hét volt.
194. Petya66
2010. ápr. 6. 18:28
Köszi maxrori
2010. ápr. 6. 15:58

#173 - Folytatás.


Alig telt el 2 hónap és ismét beköltözött számba régi afta albérlőm 2 hétre :)

Pedig szedtem multivitamint, gyümölcsöket, odafigyeltem a táplálkozásomra és rendszeresen sportoltam is.

Már a második napon mikot nagyobb volt egy gomostű fejénél elkezdtem a Vagothyl -t adagolni neki.

Minden este 1x kapott, a fájdalom jelentősen kisebb volt napközben az evés sem jelentett problémát.

A második hét elejére viszont beköszöntött egy torofájás ami lassan kisebb tödűgyulladásá alakult át láz nélkül, úgy hörgött a tüdőm, hogy éjszaka is alig tudtam aludni, ebben az időszakban az afta teljessen fájdalommentessé vállt.

A második hét végére (itt tartok most) az afta látható de csak minimálisan érzékeny, a tüdőmből most köhögöm fel a gyulladás maradékát.


Konklúzió:

Egy immunrendszeri gyengeség válasza(harca) lehet az afta egy vírusra.

Nade ha az aftát Vagothyl -al kezelem akkor megtámadom a saját inmundreszerem és vírusos fertőzés felülkerekedik az afta védelmi rendszerén.

Mivan akkor, ha az afta olyan anyagot termel ami hatástalanítja a vírust, ami még logikusnak is tünhet mert 5 évente 1x betegedek csak le akkor sincs aftám (..)


A következő aftatámadásnál ismét Vagothyl-t használok, a fejleményekről majd írok.

192. maxrori (válaszként erre: 172. - Petya66)
2010. ápr. 1. 00:11
igen létezik,és recept nélkül kapható.
191. ajjika (válaszként erre: 190. - Moncsikaa)
2010. márc. 30. 21:36
Nekem is van.. általába minden félévbe kijön.. Én voltam vele orvosnál nekem írt rá ilyen sárga szájecsetelőt amivel annyi a baj hogy mindent befog és sárga lesz fog,száj.. ezt inkább estére szoktam. De írt még fel egy gélt: Aperisan gél, ez a gél nagyon jó rá, igaz picit csíp de megéri mert nagyon jó fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő.
2010. márc. 28. 10:50
sziasztok! Nekem most van elöször aftám az alsó ajkamon belül! már kb 5 napja szenvedek vele! öblögetek minden nap cserszömörcés szájvízzel! de semmi... csak szenvedek, nem tudok enni, beszélni is furcsán :( mit tudnék venni rá ami recept nélkül kapható? orvoshoz nem akarok ez miatt menni mert nem szeretném ha kivenne táppénzre! mennyi idő mig elmulik ez a szörnyű afta? válaszokat elöre is köszönöm! Móni
2010. márc. 17. 21:44

Sziasztok!

Én vagothyl-t használok, új nekem ez a gyógyszer, érdekelne hát, hogy természetes-e hogy ahol kezeltem a szám, tök fehér a bőr, illetve lejjebb az iny tövében, elvékonyodott és felszakadt a bőr.

Remélem tudtok válaszolni!

Köszi előre is!

188. Gabóca10 (válaszként erre: 187. - Etus82)
2010. márc. 12. 19:49
Szia!Azt szeretném kérdezni, hogy van előtte tüneted,ami biztosan jelzi hogy kifog jönni?Vagy ha van mennyivel előtte érzed hogy megint lesz,vagy más betegség előzi meg?
187. etus82
2010. márc. 7. 16:38

Sziasztok!!

Én egy 28 éves lány vagyok aki az "Aftáival" már megjárta a poklok poklát.Nagyon pici koromba kezdődőt először csak 1 2 utána nagyon sok.Tiz évvel ezelöt elkezdtem utánajárni hogy mitől lehet miután nagyon súlyos kezdett lenni.Addig jutottam hogy vettek a nyelvemből mintát és ezt elküldték szövettanra mindez Pesten a semmelweis kórházba történt. Kb 3 hét múlva kaptuk vissza az eredményt misszerint a mai orvostudomány által ez a betegség nem gyógyitható és nem kezelhető csak tünetileg.Mindez 10 évve volt. Tavaly ujjra elkezdtem a Férjem unszolására mondván 10 év alatt sokat fejlödött az orvos tudomány. Kecskemétre küldött a háziorvos a szájsebészetre mikor belenéztek ott a számba közölték hogy ez börgyógyászati eset,és már elis intézték hogy rögtön fogadjon a főorvosaszony. Semmi gond nem volt nagyon korektül viselkedtek. A doktórnö megkért hogy had néze meg a profeszor is mivel ö még ilyet nem láttot ugyanis nekem mindenhol vannak söt van amelyiknél még az élö hús is kint van. Gondoltam ennél roszab már nem jöhet hát had nézze.Mikor a proff is megnézte elszörnyülködöt hogy ö még a 50 éves prakszisába ilyet nem látott. Rögtöt befektetek a kórházba és kivágták az egyik ilyen kicsikét ami nálam kb 3 4 centisek a legkissebbek.Kisérleteztek mindenel de semmi nem mulasztota el ökett. Nekem már ez az állapot állando mindig vannak afták a számba.A szövettan persze nem muttatot ki semmit most sem és a dokik csak találgatnak. A gyogyszerekröl csk anyitt hogy én már mindent kipróbáltam amit csak lehetet ideig óráig minden használt de egy idöután 2 3 hét megszokja a szervezet és már nem ér semmit. Ami nekem elzsibasztja (és most kérek mindekit ne szörnyülködjön és ne nevesen)az a pálinka amivel öblögetek nem nyelem le és nem vagyok alkolista de valahogy enni is kell és nekem ez vált be. Amugy igen idönként elég magas lázzal is jár nekem még a fejem is szokott fájni tölle. Ezt Még az elenségemnek se kivánom.

186. Danezen
2010. febr. 17. 15:14

Üdv!

Nekem is visszatérő problémám az afta.

Xeroxhun írta a Vagothyl-t. Én is ezt használom már kb 15 éve (más nem is nagyon használt), az igaz, hogy rettentően fáj, de utána pár óráig tudok enni, és beszélni is, ráadásul felgyorsítja a gyógyulást. Naponta 3-4szer szoktam kenni, vagy ahányszor van rá erőm, de ha a nyelvemen jelent meg az afta, akkor evés előtt mindenképpen bekenem, mert anélkül nem megy. Valamilyen fehér réteget alkot a seben, és emiatt érzéketlenebb lesz, és egy kis zsibbadást is szoktam érezni.

2010. febr. 16. 13:15

Sziasztok!

Voltam Levivel orvosnál, tényleg aftája van. Doktornénink azt mondta, ez vírusfertőzés jele, annak a következménye. Tantum Verde sprayt kaptunk, tegnap óta kezeljük, és már alig látszik, nem is nagyon fáj neki, nálunk bevállt. Most van ilyen vírus, ami ezt okozza, mert az ovis társai közül többnek is van.

Köszönöm a segítséget! Jobbulást nektek is!

2010. febr. 15. 15:39

Sziasztok

Gyerekkorom óta küzdök az aftával.

Most megint van egy hatalmas, ezt most glicerinnel és a Hyperol tablettával kezelem.

Elvileg a tablettát fel kellene oldani de ha az aftára teszem jobban fáj és csíp is nagyon, de tegnap kezdtem el ilyen drasztikusan kezelni és látom a javulást. Így kb. az 5.-6. napon szokott kinézni.

Most megfogadtam azt is minden reggel eszem egy kiskanál propoliszos mézet hátha az is segít

183. Gabóca10 (válaszként erre: 181. - Zsuzska76)
2010. febr. 14. 21:49
Tudom milyen rossz,de az én lányom még csak ápr.lesz 3 éves és az első alkalommal korházba kötöttünk ki infúzión!Pedig látta háziorv.,utána ügyeleten,bele is néztek a szájába,és azt mondták semmi baja,a korházban mondták meg hogy ez afta,még jó hogy nem nyugodtam bele és elvittem!Gondoltam hogy viszed orvoshoz,csak az emberbe már benne van a félelem és az a legbiztosabb!Második alkalommal már tudtam mivel állunk szembe és időbe észrevettem,így megúsztuk kórház nélkül!Azért majd írd meg mit mondtak!
2010. febr. 14. 19:35

Sziasztok!

Bár nem vagyok baba, de az aftában érintett vagyok 1-2 napja. 3 hete van fogszabályzóm, és az alsó ajkamon 2 helyen jelent meg afta, ahol szórja a fogszabcsi.

Végigolvastam a fórumot, és nagyon sok javaslat van a kezelésére, de mintha az ezüstkolloidot is írta volna valaki.

Szerintetek használhat?

Remélem hamar elmúlik, mert hajlamom nem volt rá (idáig)

181. zsuzska76 (válaszként erre: 180. - Gabóca10)
2010. febr. 14. 19:26

Köszi szépen a választ! Nem volt mostanában beteg szerencsére, gyógyit sem szedett. Ovis ugye, bármit benyelhetett!

Persze, reggel az orvosnál kezdünk:-(

szép estét nektek!

180. Gabóca10 (válaszként erre: 179. - Zsuzska76)
2010. febr. 14. 18:47
Szerintem valami lappang benne,és a kettő együtt okozhat magas lázat!De én sem vagyok tapasztalt eddíg 2xvolt aftánk,mindkétszer antibiotikumos kezelés után jött ki,de csak első nap volt láz,elkezdtem adni a kislányomnak az antibiotikumot és rá két napra lett aftánk hőemelkedéssel!Azért vidd el orvoshoz,szerintem lehet attól is,hisz minden szervezet más,mindenkinek más hozza ki!Jobbulást!
2010. febr. 14. 17:44

Sziasztok!

Kisfiam 5 és fél éves, tegnap óta lázas, ma fedeztünk fel egy aftát a szájában! Lehet tőle a láz? Elég magas, ma 39.5 volt! Más tünete nincs. Tegnap folyott az orra, de mára már az is elmúlt.Ezért gyanakodok arra, hogy az aftától lehet. Válaszokat előre is köszönöm!

178. Gabóca10 (válaszként erre: 177. - Csorocsaj)
2010. febr. 4. 19:46
Köszi hogy írtál!És hogy adod neki,mibe teszed bele?Mert Rebeka még eddíg csak kanalasat kapott?A Cataflam cseppben van gyulladásgátló,de azt mondják nagyon erős!Nem merek sokat adni,egy nap csak 1x!
177. csorocsaj (válaszként erre: 176. - Csorocsaj)
2010. febr. 4. 18:09
adhatsz neki algopirint felet 4 oránként
176. csorocsaj (válaszként erre: 174. - Gabóca10)
2010. febr. 4. 18:09
szya probálj adni imunerösitöt én kasvirágot adok klárinak
2010. febr. 4. 17:49
Azt elfelejtettem leírni,hogy nem volt magas láz,és a kórházba a tantum verde mellett betadinnal ecsetelték félóránként felváltva.A vérképe nem mutatott semmi eltérést,pedig 2x is csináltak 3 napon belül!
2010. febr. 4. 17:30
Sziasztok!Én még új vagyok ebben a témában,a kislányom miadt nyomozok,aki most lesz 3 éves!December elején kerültünk ez okból kórházba,infúzióra!Most gennyes mandulagyulladásra kapott augmentint,megint kijött egy a nyelvén,és szája szélén,de most talán megússzuk a korházat mert szegény erőlteti az ivást.Napi 1x adok neki cataflam cseppet,és amíg hat tud enni egy pár falatot!Mind a 2x az antibiotikumos kezelés hozta ki neki!Nekünk a tantum verde ecsetlő használt eddíg a legtöbbet!Nálunk nem volt senkinek a családban!Ha van valami ötlet,amivel ritkítani tudnám,erősíteni az immunrendszert,bármi tanácsot szívesen fogadnék!Ez nem állapot hogy két hónapon belül kétszer nagyon sokat szentved szegény,bármit megtennék hogy segítsek rajta!Esetleg külföldi gyógyszerről nem hallottatok valamit?Hátha van valami lehetőség!Ráadásul kb.5 hét múlva születik meg a kisöcsi,nem tudom hogy esetleg ő nem kaphatja el?Egy aggódó anya!Előre is kösi!
2010. febr. 3. 17:51

Nos, hogy is kezdjem...

Üdv minden "aftás" sorstársamnak!


30 év tapasztalatait szertném megosztani veltek.

Előre leszögezem, hogy a lósza****n kívűl szinte már mindent kipróbáltam és NEM segített semmi!

A tüneteket tudtam egyhíteni vagy a gyógyulást gyorsítani, de a szerveztem mindig ellenállóva vált azokkal a szerekkel szemben pár év alatt.

Ami használt:

- Citrompótló bele a közepébe egy kis darab.(nagyon fáj, de gyorsabban gyógyul [egy deig]).

- Gengi gél evés ivás után (nem fáj, nyugtatja ás kicsit fájdalommentessé teszi)

- Corsodil öblögetés kaja utá (kicsit fáj, de kevésbé érzékeny utána[nekem fél év után hatástalan lett).

- Chlorhexamed öblögetés (kicsit fáj, pár órára zinte tünetmentes, kicsit gyorsabban gyóyul [most is ezt haználom].


Lejebb ajánlotta alaki a Vagothyl -t.

Most tettem rá az aftámra (ez már nagyon fájt, még a szemfenekemet is megmarta, de azóta nem fáj, kiváncsi leszek, hogy elmulassza e).


-------------------------------------------------------------

Amit eddig sejteni vélek...


Az Inmunrendszer hibás müködése miatt jönnek afták a számban, nyelvenem, mandulámon.

Én nem fázok meg! Nem fáj a torkom! Nincs lázam!

DE! az AFTA kijön helyettük.

Szerintem amikor a szerveztet egy vírus megtámadja, az inmunrendszer teljes erőbedobással küzde ellene, mindeközben nem figyel arra a vírusra ami az aftát okoza, ezért jelennek meg.


Próbáltam már multivitaminokat amik valóban hoszabb tünementes ídőszakoz hoztak számomra.


Az Inmunerősítést most is előnyben részesítem, ez ajánlom mindenkinek.


Nekem sohasem kísérte láz az aftát!


Sajnos az aftára való hajlamosság örökletes.

Mindkét gyermekem öröklte őket :(

A pici lányom most 3 éves és a nyelvén vannak, már 2 napja nem eszik iszik szegény, ha minden e tervek szerint halad hétvégére már korházba kell vinni infúzióra nehogy kiszáradjon.

Neki nem kenhetek akármit a nyelvére (ami 100x érzékenyebb) mert elájjulna a fájdalomtól.

A fiam 5 éves, vele már kicsit könyebb, ő legalább iszik még tart.

Én tudom mit élnek át a gyerekeim és mit éltek át tik akik ugyanezzel szenvedtek, hisz én is 30 éve már, hogy sírva zabálok.


Várom a napot mikor egy kutatólabor végre kikisérletezi a szert! amivel megszabadalhatunk az AFTA okozta lelki és testi fájdalmaktól.


Mindenkinek kitartás!

(A Vagothyl tesztről még írok)

172. Petya66
2010. febr. 3. 17:22
Kedves maxrori , Én vennék is Lidokain sprayt.De ilyet adnak gyógyszertárba (létezik még ilyen)? És ha igen akkor receptre adnak?
171. maxrori
2010. jan. 26. 17:10

Sziasztok.

Az én tippem Afta ellen a Neumangol tabletta.

3 dl vízben oldok fel 1/4 tablettát és ezzel szoktam öblögetek.Ha már elviselhetetlen akkor direkt a tablettát teszem az Aftára pár másodpercig.Ez elégé fájdalmas,de utána szinte tünetmentes.

Aki nem bírja jól a fájdalmat annak ajánlom a Lidocain sprét.Tökéletesen fájdalom mentessé teszi az Aftát amíg kezeljük.


Üdv.:Rob

170. Tatu379 (válaszként erre: 169. - Págika)
2010. jan. 11. 00:50
Háááát....anno az enyém is már a végén egy nagy egybefüggő fehér aftának nézett ki és az volt az a pillanat, amikor a dokim kiírt műtétre és nagy piros felirat volt a beutalón, miszerint ne várják meg amíg a gyulladás elmúlik, hanem azonnal műtendő. Az egyik mandulámnak már csak a fele volt meg, a másik meg úgy nézett ki, mint egy alien. Dagadt volt, repedezett és tiszta egybefüggő fehér foltos. Tudom, mert elkértem megnézni. (Fene a kíváncsi fajtámat!) Ezzel most nem ijesztgetni akarlak, csak kísértetiesen hasonlított az aftára. De ha az orvosaid azt mondják, hogy afta (bár az szerintem nem jár magas lázzal) akkor biztos úgy is van.
169. Págika (válaszként erre: 168. - Tatu379)
2010. jan. 9. 19:57

Sziasztok!


TAtu379: sajnos afta...:( voltam már mindenhol vele. A mandulámmal nincs baj, 29 éves vagyok, és talán egyszer volt torokgyulladásom életemben. Lenéztek a dokik a torkomba, és sajna az afta ami ott szokott lenni. Nem sok kis apró pötty, hanem egy nagy, ugyanolyan mint ami a számban szokott lenni, de volt már hogy a torkomban volt. Se enni, se inni nem tudok ilyenkor, megfelkelni se, annyira legyengít a láz...

168. Tatu379 (válaszként erre: 166. - Págika)
2010. jan. 8. 16:20

Sziasztok!


Én új vagyok itt, szintén afta problémákkal.

Págika! Azt hiszem, ami a manduláidon landol, az nem afta, hanem tüszös mandulagyulladás, ezért vagy lázas. Nekem 20 éves koromban jött először és két évig kisebb-nagyobb megszakításokkal egyfolytában beteg voltam vele, míg ki nem vették. Vigyázni kell vele, alattomos betegség, ráhúzódhat szívre, izmokra, stb.

Én az aftámat legújabban tömény teafaolajjal ecsetelem egy fültisztítópálcikával. Rossz az íze, de igen hatásos. Az a lényeg, hogy jól át kell vele dörzsölni az aftát, bármennyire is fájdalmas. Két-három nap és elmúlik.

167. akyyy
2010. jan. 7. 22:15

nekem nem szokott "torkos" aftám lenni, bár mintha egyszer lett volna, de az nem volt olyan szörnyű, mint mikor a szájam szélén van.


jelenleg az ajjakamnál, bent van, a metszőfögammal szemben, mindig hozzáér valamihez, így folyamatos a fájdalom, az evés szörnyű...

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook