Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? fórum

"AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
76. csera
2008. szept. 19. 11:17

Sziasztok!

Nekem a kicsi fiamnak (1 éves) volt pár hónapja aftája a torkában, ami az orrán keresztűl vérzett-váladékozott éjszaka. Másnap a fül-orr-gégész leecsetelte és azt mondta, hogy ez magától elmúlik pár nap alatt. Hát megszenvedtük :(! Most hetek óta (mióta elkezdődött a középsőnek az ovi) mindig visszaesik, különféle betegségekbe és az afta is kijön neki nagyon gyakran. Canestennel ecsetelem, másnapra elmúlik (igaz csak pici pöttyök az ajkak és a fogak között), aztán két-három nap múlva megint előjön. Már visszafogyott 9 hónapos súlyára, ma visszamegyünk a fül-orr-gégére, remélem tudnak valami végleges megoldást, mert már inni sem nagyon akar!

Ha nektek van valami jó ötletetek, megköszönöm!

75. K.né
2008. szept. 18. 22:09

Egész kicsi korom óta ez visszatérő probléma. Én is úgy tudom, ha már egyszer előjött, soha nem szabadulunk meg tőle teljesen, csak ideig-óráig. Stressz, legyengült immunrendszer, és már újra itt van az afta.

Ecsetelő vált be nekem eddig: Vagothyl. NAGYON csíp, de egy ideig érzéketlen lesz tőle az érintett terület és tudok enni. Mert természetesen kezelés nélkül nem tudok enni, annyira fáj akárcsak kinyitni is a számat...

3 napja a páromnak jött elő, életében először. Rögtön tudtam mi a baj. Neki ínygyulladással is párosult, most Dalacin tablettát szedetek vele (fog-és ínybántalmak, gyulladás kezelésére), meg mivel nem volt itthon Vagothyl, a gyógyszertárban kapott Glycosept ecsetelőt. Neki bevált ez is.

Nem tudom ki hogy csinálja, de minimum egy hét nálam...

2008. szept. 13. 10:59
Nemrég írtam, h megint kijött egy, nem bírtam tovább, és elmentem szájsebészhez. Abban bíztam, h csak leecseteli, de mikor belenézett a zsámba, azt mondta, h nagyon durván be van gyulladva az ínyem (én nem vettem észre). Azonnal nekiesett, fogkő le, utána azt mondta, h most olyan hiperjó a szájhigéném, h magától el fog múlni, de 1x ott öblögettem Cordysollal. 1x. Hazamentem, másnapra elmúlt!! A következőket ajánlotta: OralB Indicator medium fogkefe, Parodontax fogkrém. A gingisoltól egyébként még mielőtt elmentem volna, kivörösödött a nyakam. Nem viszketett, de olyan volt, mintha leégett volna nagyon csúnyán :)
73. filmes
2008. szept. 12. 14:12
b és e vitanin jó, fokhagyma ugyancsak.
72. uracsvivi (válaszként erre: 71. - Szirtaki)
2008. szept. 12. 13:55
EZt tuti kipróbáljuk ha megint lesz Vivinek.(de remélem nem lesz.)
2008. szept. 12. 08:58

Hahó!

Tegnap néztem be ide először, mert a 3. osztályos lányomnak elég sűrűn van aftája és csak szeretném elmondani nektek hátha segít, hogy mi E- vitaminnal kezeljük, mégpedig úgy, hogy a kapszulát kilyukasztjuk és a tartalmát odafolyatjuk ahol az afta van és ott tartja amíg tudja. Nagyon hatásos és nem csíp, nem fáj, nem zsibbaszt, mint ahogy többen írtátok, mennyire kínlasztó dolgokat kell átélni. Egy próbát megér mindenkinek!!!

Szóljatok ha segített, jó?

2008. szept. 6. 20:39
és a vagothyl oldat szerintetek jó?mer aztis ajánlottákmár...borzalmas az ize meg nogyon csip..de a tájékozatót rajta avn uygan h a szájnyálkahárty hólyago betegségeire való..de h hoyg nekk használni azjkonkrétannincs..mindegy h 1 nap jhányszor kenem be vele?esetleg valaki nemtudná?mer már megőrülök lasaacskán:(....
69. simi09
2008. szept. 5. 11:10
Sziasztok! Én is már vagy 10 éve szenvedek az aftákkal (átlagban 2 havonta jönnek elő, egyszerre 4-5db, 2-3hetes lefolyással), próbáltam már sokmindent, eddig nem találtam rá igazi megoldást, de pár tapasztalatot megosztok veletek: Próbáltam a Corsodyl, Chorlhexamed, Zsályás Öblögető oldatot, eredménytelenül. De! Mióta kerülöm a tejes ételek/italok fogyasztását, az afták előfordulásának gyakorisága majdnem 50%al csökkent! Ugyanezt tapasztaltam egyes B6 vitaminok szedésénél is, amelyek laktózt tartalmaztak, szedésük alatt azonnal kiújultak az afták a számban! Laktózmentes tejjel iszom viszont a reggeli kávét, és arra semmi bajom. Viszont ez még mindig csak félmegoldás, mert ugyanugy előfordulnak afták a számban, csak a mennyiségük csökkent a tej kerülésével, arra egyértelműen és azonnal kiújultak. Amiben a segítségeteket kérem: Mostanában (kb fél éve) furcsa fémízt érzek a számban amikor az afták előjönnek, mintha a nyálkahártyából eredne. Szerintem kapcsolatban áll az aftákkal. Valakinek valami ötlet, mitől lehet?
2008. szept. 4. 12:56
Köszönöm a segítségeket
67. Hilda40 (válaszként erre: 66. - Uracsvivi)
2008. szept. 4. 12:22

Szia!


A másik feltett kérdésedhez már beírtam, de itt talán többeknek segít: ALOCLAIR gél vagy szirup.

Ez kifejezetten aftára jó, és bármilyen szájban lévő sebre. Nagyon hatásos, szinte csodákra képes, cseppet sem csíp, átlátszó, nagyjából íztelen. Gyerekeknek is kiváló, évek óta használjuk eredményesen.

2008. szept. 4. 11:31
Tejet kerülni kell jól olvasom?Nekünk azt mondta a doki hogy nem baj hogy nem eszik a gyerek csak sokat igyon és lehetőleg tejet mert az táplál is.Donogélt ajánlottak a gyógyszertárba mert a glikosept nagyon marta ecsetelésnél.Tapasztalatok?
2008. aug. 31. 18:12

Sziasztok!


Én is sajnos hajlamos vagyok az aftára! Most is kijött úgy 3 nappja! Semmi nem használ, csak az ha a fogorvos beecseteli ha lehet 2×3× mert én mindenfélét próbáltam már ez a legjobb. Ahogy megjelenik akkor kell gyorsan elmenni és akkor nem fog fájni!

2008. aug. 31. 15:33

Szerintem próbáld meg az FLP-S termékek közül a foggélt úgy hogy este fogmosás után nem öblítesz hanem a szádban hagyod hatni az aloet.

Vagy : a First ezzel öblögetni kell teljesen kifertőtleniti a szájüreget és 1-2 nap alatt helyre jön minden féle szájbetegség.

2008. aug. 31. 12:16
Nekem kb. 2 évente jön ki 1 db (kb. 20 éve, most 27 vagyok), leginkább az ínyemen. Ilyenkor max. 3 nap alatt elmúlik Gingisollal. Egyszer fordult elő, hogy a nyálkahártyámon jött ki, akkor 2 hétig tartott, és pont külföldön voltam, a végén már beszélni sem tudtam, és végül egy orvos "kiégette". Ez volt az egyetlen alkalom, hogy orvoshoz mentem vele. Most 5. napja szenvedek, és most a nyelvem hegyén van, nagyon zavar, és a Gingisol nem segít :( Mostanában elég rendszertelenül eszem, és vashiányom is van, lehet, hogy ez az oka. A Tantum Verdet nekem a bölcsességfogam növésekor ajánlották. A Gingisol most is zsibbaszt, de egyre nagyobb. Kerülendő a tej a baktériumok miatt.
2008. aug. 25. 00:57
Méhpempővel ecsetelni. Jól kimarja, iszonyúan fáj, de egy darabig jó utána. Szerintem az immunrendszer gyengesége miatt jön elő. Sok alvás, jó kaja. Nálam akkor jön mindig elő, ha le vagyok amortizálódva.
2008. aug. 24. 21:41
Cukor és tejmentes diéta. Ezek semmilyen mennyiségben sem fogyaszthatóak. Natúr kefír minden mennyiségben, valamint akír bírja az öblögethet még almaecettel. Egy doboz kefír hatása kb olyan mint a pálinkáé, csak nem éget. Okosok legalább féléves tej és cukormentes diétát ajánlanak, különben pl: Karácsonyi sütievés után újra elterjedhet!
2008. júl. 20. 21:47
valakiiii:(
2008. júl. 8. 09:41

sziasztok

18 éves vagyok..már 3 éve szenvedek ettól a sz*r aftától(mióta bekerültem a koliba..)előtte nagyon sok herpeszem volt a számon kivül...de nekemmár annyira elegem van ebből:((nincs olyannap h ne bőgnék miatta:smikor fog ez elmulni????:((énis használtammár először glycoseptet de a dokiaztmondta h aztnehasználjammer mégjobban elvékonyitja a nyálkahártyát merolyan erős...aztán szedtemmár immundendszer erősitőket asse használt:Smost listerine szájvizzel ecsetelem,öblögetem...de asse használ mer igyis 1 hátig rajta van:smaxannyi h kicsipi és egy ideig enmfáj annyia...:sdemégismit használjak h elmuljon?:(((szilveszterkor is volt rajta..atán elmulta és 3 hónapigegyáltalánnemjöttki...már örltem h na vége elmult arre megin kijött:Senni inni beszélni se tok...:Sés nagyon fájjjj:(((nekem a doki aztmondta h ahogykijöttmajd ugy elismülik enm tudnak vele mit csinálni..hát kösssz:Snemtommilesz de nemnagyon sokéigfogomémár ezt birni...:((((.....

58. contu (válaszként erre: 55. - Zsotecarlo)
2008. jún. 30. 22:46
Próbáld ki a Borax nevű homeopátiás bogyót. A fiamnak az használt. És a Tantum Verdével való ecsetelés.
57. contu (válaszként erre: 56. - Ricsi92)
2008. jún. 30. 22:45
Ezt én is alkalmaztam. Illetve én nem öblögettem (utálom a pálinkát), hanem ecseteltem vele. Nekem bevált.
2008. jún. 30. 22:44
Sziasztok! nagyon régóta szenvedek én is ezektől az aftáktól. Néha több hónapig nincs aztán nagyon sokáig folyamatosan. Próbáltam egy módszert, mi a véleményetek róla? Egy kis pálinkával öblögetek. Iszonyat fáj, de utána elég sokáig nem érzem és hamarabb elmúlik.
2008. jún. 24. 19:13
sziasztok!! én még elég fiatal vagyok(14) de megjelent az afta a számban. nagyon érzékeny enni,inni épphogy tudok. az orvos utalására carbosan géllel és glycosept oldattal kezelem. ha valaki tudna valami hasznosat erre kérem irjon h mivel kezeljem!! és mikor fog ez elmúlni?? előre is köszönöm!!
54. neti89
2008. máj. 23. 01:55
sziasztok,nekem két napja jött ki egy afta az alsó ajkamon,iszonyatosan fájt.a gyógyszertárban Oralmedicet ajánlottak,ami tényleg nagyon fájt mikor bekentem,de utána a fájdalom rögtön elmúlt.másnap reggelre viszont bedagadt az egész szám körülbelül 3x-ára,elég durván nézek ki,azóta nem is nagyon lappad:s a kórházba raktak rá jódot,mintha az segített volna egy kicsit,de aztán amit meg felírt a doktornő attól emgint felduzzadt.semmilyen gyógyszerérzékenységem eddig nem volt,nem értem.valaki járt már így?mit csináljak??szóval összeségében az aftám tényleg nem fáj,na de a szám akkora....:s
2008. máj. 4. 10:12
erős mezei zsurló teával öblögess, idd is meg,szokás szerint legalább fél óráig ne egyél,igyál.naponta többször használhatod.
52. vicky_ (válaszként erre: 38. - F290b382c2)
2008. máj. 4. 08:45
Lehet kapni Tantum Verde pasztillát is, az sokkal hatékonyabb, mint a spray, mert jó pár percig tart, amíg elszopogatod, és el is érzésteleníti az érintett területeket. Én Karácsonykor szedtem össze valami rusnya vírust, amitől először a mandulám gyulladt be, majd jött egy afta az ínyemre és tele lett a nyelvem oldala és a torkom hólyagokkal. Nekem 2,5 hét kellett, míg elmúlt, de egy kissé az én szervezetem is megsínylette ezt a vírust.
2008. máj. 3. 21:02

Nálam akkor jön elő, amikor elharapom a számat. Sosem gyógyul be rendesen, mindig kijön. Régen 8-9 évesen 4-5 is volt egyszerre a számban. Még most is tart:( Próbáltam rá orvosságokat sorrendben így:

Corsodyl

Vagothyl

Gingysol

Orlamedic

Utóbbi kettőnek nem biztos, h pontosan ez a neve, de naon hasonlít rá. A legutolsó nagyon-nagyon hatásos. Amikor rányomod a vegyszert, akkor naon-naon tsíp, de utána működik. A legjobb benne, h ien védőréteget tesz az aftára, és nem tod összenyálazni, meg nem megy bele a kaja-pia. Sajna drága, összesen háromszor tudod vele kezelned magad, és így kerül 3000 forintba.

50. lbatov
2008. márc. 27. 22:53

Helló én is megint itt!

Jó a link! Jókat ír. Köszi! Most megyek 1 hónap múlva kivizsgálásra és megmutatom a dokimnak, kiváncsi vagyok mit szól ezekhez az irományokhoz. Majd jelentkezem. Ja igen a csokiról én is sok rosszat hallottam, habár én is csokievő lennék csak nem szabad! :( Azért néha egy kicsit! :)

49. Págika (válaszként erre: 48. - Lbatov)
2008. márc. 27. 21:39

Helló megint!


Most túrtam egy kicsit én is a netet és az alább cikket találtam: [link]

Itt arról is írnak, hogy esetleg ételallergia is okozhatja ezt.

Elgondolkodtató, mert én pl rengeteg csokit és sajtot eszek... Lehet hogy ez okozza?

48. lbatov
2008. márc. 27. 21:34

Sziasztok!

Igen sajnos ez a vérben van és nem lehet kiírtani. Én úgy gondolom, hogy csak van olyan orvos akinek ez a szakterülete és többet tud erről. Csak az a baj, hogy az orvosoknak a nagy része automatikusan mondja amit Págika is írt. Most viszont találtam egy cikket amiben leírják, hogy a B...(vitamin), cink, vas hiány is okozhat ilyen állapotot. Én már sok természeti csodát kiprobáltam, de nem jött be.

47. Págika (válaszként erre: 46. - Lbatov)
2008. márc. 27. 20:22

Sziasztok!


Ugyanott tartok ahol Ibatov. Kb 20 éve, vagy még régebb óta vannak aftáim, és az utóbbi másfél évben nekem is a mandulámra mentek. Most éppen már 3. napja vagyok lázas, és már be is gennyesedett. Írt a doki egy lórugás antibiotikumot, Augmentin Duo-t, az elmulasztja, de csak időlegesen. Egyszer voltam vele már szájbetegklinikán is, de ott azt mondták, hogy ez a vérben van, és nem lehet onnan kiírtani... Ha valaki van valami más, és jobb tapasztalata, én is szívesen meghallgatnám...

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook