Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? fórum

"AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? (tudásbázis kérdés)


136. akyyy
2009. ápr. 12. 14:47

Üdv.


Még új vagyok, nálam is szokott lenni ez a jó kis betegség. ÉS amit legjobban utállok, az az amikor HÚSVÉt tájékán jön elő, mint most. Picike, de rossz helyen van, végig érintkezik foggal, állandóna fáj és csip, PHLOGOSOL oldattal kenegetem néha, de nem sokat ér:(

Jöhet bármifél edúrva módszer, akár gennyezen vagy csipjen egész nap, de 24 óra elteltéve tüntesse el plz:D

2009. ápr. 9. 12:34
én a listerinnel öblögetek meg kenegetem az aftáim már több mint fél éve...nem igaznán hazsnál max enyhiti a fájdalmat pár percre:( a buccagél sem használ semmit...:S:(((
2009. ápr. 8. 18:00
Sziasztok! Próbáljátok ki a Gingisolt vagy a Buccagelt, mindkettőt fültisztító pálcikával kell alkalmazni. Nekem beváltak.
133. haaeen
2009. ápr. 8. 17:55

sziasztok,

kb. két hónapja öblögetek naponta Listerine szájvízzel (olyannal, ami állítólag a kórokozók 99%-át elpusztítja), és jelentem: azóta egyetlen hólyagom sem volt :DDD

ajánlom mindenkinek.

132. Ricsi92
2009. ápr. 8. 17:37

Sziasztok!


Aki aftától szenved az próbálja ki a kaukázusi kefírt (én Millit fogyasztok). Minden nap egy kis kávés pohárnyi. Már 4 hónapja eszem és azóta nincs aftám, pedig régen sokat szenvedtem vele.

2009. ápr. 8. 13:17
nekem mért nem használ semmi?:S........
2009. márc. 19. 07:15
Én egy nagyon jó készítményt kaptam, a kórházakban használják, de fel is írják. Vagothyl oldat a neve. Fültisztító pálcikával be kell kenni az aftát. Először ordítani tudnál annyira fáj, de 1-2 nap és volt nincs.
2009. febr. 24. 11:46
a kisfiamnál sűrűn jelentkezik,mert mindent a szájába vesz.Én Aperisan gélt szoktam rákenni,3-4 nap mire elmúlik,de elég húzós az ára,ez egy gyógynövényes kenőcs.Most is épp aftás a szája.A lelkére kötöttem,hogy időben szóljon,mert mindig akkor jelzi,amikor már nagyon fáj neki,és ilyenkor ugye hosszabb ideig tart a gyógyulás.
2009. febr. 20. 21:52

Üdv Mindenkinek! Nekem ez az afza már 4 éves korom óta rendszeresen előjön, általában 1-3 folt jelenik meg, ált csak a szájüregben. Néha anyelvemen is, az a fájóbb.. Most viszont, miután egy discoban jól összevertek, rengeteg létrejött a számban a sebetől. Kb úgy 10-15 kissebb nagyon. és ez nagyon durva, a nyelvemen is, meg mindenfele..tényleg nem kívánom senkinek...

régebbem voltam dokinál, azt mondta h ezt kigyógyítani nemigen lehet, csak kezelni. tapasztalataim alapján az Aloe First-t ajánlom, öblögetni. De jó a svéd csepp is, bár az jobban tud marni. ha csak egy sebb van, elég leecsetelni vele fülpiszkálóval. Pár nap és elmúlik.

Kitartás mindenkinek!

127. dorry
2009. febr. 20. 15:30
Gingisol- patikában kapható ecsetelő
126. Jázminka (válaszként erre: 125. - Cicuska21)
2009. febr. 20. 13:40
a tantom verse nagyon jó rá! A fiamnak azzal szoktam kezelni.Mindig mielőtt lebetegszik,akkor jön ki neki.
2009. febr. 20. 12:39

Sziasztok!kicsit emgkönnyebbültem mikor olvastam az előbb hogy nem csak nekem vannnak ilyen problémáim. SAjnos én is kiskorom óta szenvedek ettől a szartól,

és nekem foggalmam sincs mi használ.. mindíg mást rakok rá, de általában amgától múlik el, hirtelen. ami azt jelenti, hogy egyik nap még fáj, másik nap már nem is érzem és nem foglalkozom vele. De Most a nyelvemen van egy hatalmas.. és nem bírok se beszélni se semmit sem. írjatok valamit valami ecsetelőt ami erős, és használ, mert meghalok! 1 hete szenvedek!

124. contu
2009. febr. 20. 00:14
POnt mostanában a kislányomnak és nekem is volt. Szedtünk rá homeós bogyót: Boraxot. Ecseteltük Tantum verdével. A háziorvosom pedig az aloét ajánlotta ecsetelésre. Úgy vettem észre, hogy valóban az aloe használt a legtöbbet.
2009. febr. 19. 22:36
Telviran tablettát szedtem
122. Zizisicc (válaszként erre: 121. - 3dc5a222b9)
2009. febr. 15. 22:12
Ecseteld ezüstkolloid oldattal. Nem csíp, nincs íze, és nagyon hatásos!
2009. febr. 15. 22:04
1 éves babának mivel lehet kezelni? Ma vettem észre a kislányom szájában egyet.
2009. febr. 12. 21:06
nekem az semmitsem használt:Simmunse meg az A vitamin sem...
2009. febr. 12. 18:39
Nekem egy makacs virusfertőzés miatt lett egyszer aftám.Hú,annyira fájt, hogy gyakran szivószállal ittam, hogy minél kisseb felülettel érintkezzen a szám. Még a foginyemen is volt. Orditani tudtam volna ha egy kocka csokit megkivántam, és bekaptam.De a kinos része meg az volt, hogy ha véletlenül megütöttem, kifakadt,és dőlt belőle a vér. Aztán az orvosom irt fel egy immunerősitő gyógyszert,és A vitamin olajjal kellett kenegetnem. 3 nap alatt elmúlt az egész.
118. Marmar
2009. febr. 7. 21:48

Sziasztok,

Apukámnak voltak régen "sárgái". Így hívta a fájó bubokat, amik a szájában voltak. Azt hiszem afta lehetett. Kapott egy oldatot, ami elmúlasztotta neki végleg. PHLOGOSOL OLDAT!


[link]

2009. febr. 2. 22:36
ha minden igaz akk majd fogamzásgátló kell szednem...kivi vok h mennyiri fogja ez megszaporitani az aftákat:S:(...vagy esetleg...áhhh olyannincs h elmúlna:S....
116. Zarahell (válaszként erre: 115. - Édrienn)
2009. jan. 31. 22:11

Nem tudom.. nekem viszont itt ez a vashiányos hozzászólás elgondolkoztatott, mert nekem kiskoromban brutál vashiányom volt, és akkor volt a nagy aftásdi nálam. Azaz akkor kezdődött.. :S


De lehet kapni cinket, ha kipróbálod, nem veszthetsz. :)

Nekem szerencsére már egy jó ideje nincs, pedig semmit nem változtattam.

2009. jan. 31. 20:14

Egyes előzetes kísérletekben a cinkhiányt is összefüggésbe hozták a recidív afta jelenségével. Napi 150 mg cink szedésével az afta kiújulása 50-100%-kal csökkenthető. A cinkhiányban szenvedő pácienseknél tapasztalták a leglátványosabb eredményt


szerintetek ebbe van vmi igazság?

2009. jan. 24. 21:20

[link]

Homeopátiás szerek

Svédcsepp, só -ez fájdalmas de elég hatásos, csak ha kicsi!!

Gyerekemnek kiterjedt aftára antibiotikumot adtak.

Immunrendszert meg kell erősíteni,mert többféle anyag hiánya is segít előjönni. Egyik fontos a cink,(vas, B vitaminok) de jobb, ha multivitaminban van.Nálunk elég jól bevált.

2009. jan. 24. 21:18
kamilla tea mézzel, citrommal, finom is, a kamilla gyulladáscsökkentő, a méz szintén, a citrom fertőtleníti.
2009. jan. 24. 20:56
glikosept! napi 4x bekenni és főként éjjelre!!
111. Zarahell (válaszként erre: 99. - Mama_gold)
2009. jan. 23. 16:36

Nekem 2-3 éves korom óta jönnek afták, mentünk is szájsebészetre vele sokszor, mert nem múlt el, és mikor cigiztem, nekem akkor is volt..

Ellenben most nem cigizek, és már jó ideje nincs, ha meg van is, akkor az picike, és nem fáj annyira. Nincs összefüggésben a cigivel szerintem.

2009. jan. 21. 20:36
az mi?o.O :D és hogy kell csinálni?XD
2009. jan. 21. 11:20
jóga! 5 tibeti rítust amióta csinálom, azóta egy sem jött ki! Itt a hoxán van egy fórum róla, én is így kezdtem el!
2009. jan. 19. 17:23
ja és nekem pont szilveszterre jött ki a legjobban a nyelvem 2 oldalán megmég 1 helyen...ugyhogy gondolhatjátok milyen "jó"volt a szilveszterem..namind1:S(mostperpill hál istennek nincs kopp kopp)
2009. jan. 19. 17:21
enca...tudom mit érzel:Snekemis voltmár nemis eccer nemis kétszer sőőt nemis 3szor akkora aftám:(sőt volt h a nyelvem egyik felén jöttek ki kisebbek és avéégén oylanok voltak minthamár összenőttekvolna egy naggyá és az egész nyelvem oldalát beteritette:(ilyenkor énis csak bőgök nemlehet hozzámszólni mer eccerűen netok bezsélni és ez a legrosszab...ja meg persze inni enni...nuku:Shidd el énis mindnent próbáltammár de semmi:S:(:(:.........

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook