Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? fórum

"AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
376. Lorka98
2017. jan. 20. 08:41

Sziasztok!Kb egy 2 hónapja, kórházba voltam majdnem egy héti. Megfázással kezdődött, aztán gyakorlati vizsgára kellett mennem, és hideg volt, fújt a szél.Vizsgák után rögtön haza mentem, nem maradtam ott az iskolába a hét többi napján. Másnap reggelre a számon, volt egy bub, amit elharaptam, és valami genny, vagy váladék, nem tudom micsoda, ki folyt belőle...Majd az ezt követő reggelen, a szám tele lett aftával. És ez csak egyre rosszabb lett, nem használt neki semmi. A kórházba, szerencsére sikerült elmúlasztani, az allergiás tünetekkel együtt, mert nekem az is kialakult.

Ez a betegségem elmúlt, nem is volt semmi probléma,De ezen a héten, a kollégiumba megin előjött...Ugyan így meg voltám picit fázva, köhögtem. Kedden éreztem, hogy valami nincsen rendbe a számban. Aztán szerdára még rosszabb lett. Tegnap reggel haza jöttem, és ma reggelre még rosszabb lett. Anaftin öblögetőt és ecsetelőt használok rá, illetve Glycoseptet, meg valami Borax-ot is írtak fel még múltkor amikor ez megkezdődött..10kg-ot le is fogytam, mert nem tudtam enni...Most még valamennyire tudok, de érzem, hogy egyre jobban fáj. Tudtok valami hatásos szert, amitől ennek az aftás fertőzésnek, véget tudok vetni?:( Nagyon fáj.:(

2016. nov. 25. 09:55

Sziasztok!

Recept nélkül kapható a gyógyszertárban a CORSODYL öblögető, nekünk bevált, 1-2 nap alatt elmúlik az afta, de csak öblögetni utána kiköpni lenyelni semmiképp nem szabad.Eléggé mentolos a tetejében van egy jelzés annyit kell egyszerre elhasználni, miután végeztél még 1-2 percig gyűlik a nyál a szájban, addig a fürdőben maradok és köpködök :)

Utána 1-2 óráig nem szabad enni és inni, naponta 2x reggel-este használni, igaz eléggé drága, 1900 ft, de sokáig elég mert 300 ml, én a lomosban tartom és bármeddig fel lehet használni, de a neten biztos van róla ismertető, nekünk a szájsebészeten ajánlották az aftára.

374. zinnia
2016. nov. 3. 07:36
Vagothyl*. Nagyon óvatosan kell bánni vele, csípi is . Csak oda kenni, ahol az afta van.
373. zinnia
2016. nov. 3. 07:32
Sziasztok! Nálam is visszatérő probléma. Létezik egy vagotil nevű oldat, ami papíron nem erre való, de a fogorvosom adott belőle egy kicsi üveggel. Azzal kell beecsetelni és lezárja a seb tetejét, sokkal hamarabb gyógyul és nem fáj annyira.
2014. júl. 4. 16:41

Egy korábbi hsz-ben leírtam,hogy a kislányomnak a grapefriutmag csepp teljesen elmulasztotta,majdnem 1 évig adtam neki immunerősítés céljából.

2,5 évesen korházba kerűltünk mert tele volt a szája,nyelve,és nem tudott enni-inni.

már 7,5 éves de évek óta nem találkoztunk az aftával.Mi mindvégig egy flét használtunk,nem tudom hog ymindegyiknek egyforma-e a hatása..

Jobbulást mindenkinek!

2014. júl. 3. 18:18
Nekem egyszer egy természetgyógyász adott egy szert, valami orosz készítmény volt, és az nagyon jó volt az aftákra, hamar elmulasztotta őket. Pár évvel később megkérdeztem tőle e-mailben, hogy mi volt ez a szer /mivel sajnos az üveget nem őriztem meg/, a válaszon viszont meglepődtem, mert azt mondta, hogy homoktövis olaj, még akkor is, ha orosz gyártmány is volt. Vettem is homoktövis olajat többfélét is, már amit a boltokban kapni lehetett, de sajnos egyik sem volt igazán hatásos, úgy mint az az orosz változat... :S
2014. júl. 3. 12:30

Sziasztok!

Eladásra kínálok Dr Juice ezüstkolloid száj és torok öblögetőt. 200 ml-es, egy fújásnyi hiányzik belőle.

2800,-ért vettem 2300,-ért eladnám.

369. Tomtiti
2014. jún. 14. 19:43
Ma elmondhatom,hogy igaz még meg van az aftám,de legalább már nem fáj.A mérete is már a felére csökkent.
368. offroad117 (válaszként erre: 367. - Tomtiti)
2014. jún. 13. 01:04
Próbáltad az Ulcogant szuszpenziót? Nekem nagyon bevált.
367. Tomtiti
2014. jún. 10. 22:14

Kezdtem klumszkival,aztán dologél,próbáltam már hyperol fertőtlenítővel is,meg sós langyos vízzel öblögetni.

A hyperol semmit nem használ,a dologél csillapítja egy kicsit a fájdalmat.A sós vizes öblögetés az olyan mint a halál,igaz utánna egy 10 percig nem fáj.A klumszki nagyon csíp,de ha lekenem akkor utánna legalább tudok enni.Mivel már az egész fogsorom fáj,így mellé szedek algópyrint.

Holnap elmegyek a szájsebészetre,mert ha már fizettetik velem a tb-t ,nehogy már még fizetős dokihoz keljen mennem.

A kisfiamnak is szokott lenni,elviszem az iskolafogászatra és ott egy szó nélkül leecsetelik,másnapra már semmi sincs neki.

366. Melody* (válaszként erre: 365. - Tomtiti)
2014. jún. 10. 16:54

A magánrendelést nem engedheted meg magadnak? sajnos ilyen a legtöbb az orvos, elzavar, e ha adsz pénzt, akkor megvizsgál....nem tudunk mit tenni.


Mivel kezeled az aftádat? Van valami fertőtlenítőd?

365. Tomtiti
2014. jún. 10. 16:50

Szombaton már nem bírtam a fájdalmat,ezért be mentünk a fogorvosi ügyeletre.Persze az orvos meg sem nézett,úgy penderített ki,hogy a lábam sem érte a földet,mondván,hogy ez nem sürgősségi eset,és nem lehet mit tenni vele,kenegetni kell.

Oké,mondtam neki,hogy kenegetem,de semmit nem ér,mert már az egész állkapcsom fáj,és ahol eddig 3 afta volt,ott most kezd egybe olvadni.most 1 van de az 5cm átmérőjű.

Végig szenvedtem pünkösdöt.Ma el mendtem a körzetis fogorvoshoz,de ő sem nézett rám,mert 12-ére van hozzá időpontom,és majd mennyek akkor,ő most nem ér rá.Most szenvedek addig.Köszönöm az orvosoknak a gondoskodást,és,hogy fizethetem a tb-t de minek. :D

364. Melody*
2014. jún. 10. 16:48
Sziasztok! Nekem is két nagy afta van a számban, már megőrlök tőlük. Valószínű nekem a torokgyulladás miatt jöttek ki. Vettem Glycosept oldatot, azzal ecsetelem, de az egész szám sárga lett tőle a szám, fogam, kezem. Valaki tudja, hogy mivel lehet eltüntetni?
2014. jún. 8. 10:42
Lassan 14 napja megvannak a torkomban az aftak es negyedik napja, hogy bent vagyok a ragájos korhazban, mar 5 napja szedem a gomba olo gyogyszereket s itt a korhazban sok perfuziot is kaptam s valami ecsetelot amivel kenegettem az aftakat . Tegnapota osszezsugorodtak s mar alig fajnak. Kozben az eredmenyek is lejottek , nincs semmi bajom, az immunrendszerem is rendben van az afta keletkezesenek okara viszont tovabra sem jottek ra :( abban bizom hogy ha meg lesznek is aftaim majd valamikor remelem nem a torkomban mert itt a legrosszabb
362. Tomtiti
2014. jún. 6. 17:39
Nekem egyre nyagyobb,és fájdalmasabb.most dologél-el kenem,de már az egész fogsorom fáj.
2014. jún. 5. 22:06
gondoltam jelentkezem . Kb 1órája jöttem be a korházba s már nyomják is belém a perfuziót, kettőt kapok egymás után. Holnap kora reggel analizisek sora. Nektek elmult hamar mikor a torkotokban volt?
360. Tomtiti
2014. jún. 5. 13:36

Sziasztok!

Múlt hét hétfőn voltam fogorvosnál........szerdára ki jött 3 afta a számban.Clumski nekem mindig bevált,de most semmi.Talán még rosszabb.Most ott tartok,hogy enni is alig bírok,és már a torkom is fáj.Mind a 3 borsószemnyi!

2014. jún. 5. 12:42
En ma mar nembirtam tovabb s voltam a dokinal beutalo papirert a ragajoskorhazba :( remelem ott tudnak rajtam segiteni :( A gyogyszerek amiket a ful orr gegesztol kaptam (gombaolok es bakterium irtok) semmi javulast nemhoztak. Aztan lehet a ragajosbol at kuldenek a ful orr gegeszetre :( nemtudom mi lessz csak csinaljanak valamit, hogy legalabb a torkomrol eltunjenek mert beleorulok :((( remelem nem kell az ilyet muteni, a full orr gegesz azt mondta valami perfuzios kezelesre szamitsak :( jaj nemtudom de ezt mar ithon nemlehet kibirni...
2014. jún. 5. 08:38

Jelentem, hogy az éjszaka folyamán látványos javulás következett be nálam. A nyelvemen lévö afták nagyon összezsugorodtak, a nyelvem alatt meg az ínyemen lévök még nagyok, de közel sem fájnak már úgy. Igaz, a mandulám még fáj, de az kibírható. Ha ez így megy tovább, akkor ma enni fogok. :))))

Jobbulást nektek is!

2014. jún. 4. 17:37
PHLOGOSOL!!! vény nélküli és nagyon jó rá! melegvizben fel kell oldani és öblögetni kell vele. Hallottam már, hogy sót kell rá tenni, de nekem az nem volt jó ez viszont igen ( hivatalosan tüszős mandulagyulladás miatt kaptam, de akkor volt aftám is és elmúlt)
2014. jún. 4. 17:14
Én múlt hét kedd óta nem tudok enni. Egyre több afta jön ki a nyelvemen és az ínyemen, a meglévök meg csak nönek.Tegnap este mondta egy orvos barátom, hogy próbáljam ki az Ulcogant szuszpenziót. Ez a szuszpenzió tulajdonképpen gyomorfekélyeseknek van, de a szájnyálkahártyát is lehet vele ecsetelni. Ma reggel vettem és kipróbáltam, hihetetlen, de egy aprócska javulást már észlelek.
2014. jún. 4. 10:16

Hello ujra , mar kb fel eve nem irtam ide s azota csak kisebb problemaim voltak az aftaimmal ezidaig.

Multhet szombaton volt a lagzim, elotta hetekig nemvoltak aftaim aztan ra 1 napra elojott egy (innen kovetkeztetek arra, hogy a stresz jatszhatott kozre) az also ajkamon, ra 1 napra ereztem , hogy kezd fajni a torkom s csak egyre jobban jobban faj... reggelre mar teljesen elojott egy afta a torkomban s ra nemsokra egy masik is :( ennyire brutalisan meg sosem fajt, lazzal , fejfajassal levertseggel egyutt van jelen mar tobb mint 1 hete :( enni inni alig tudok , iszonyatosan faj. A torkomon meg sosem voltak aftak s eddig mindig kibirtam, hogy ne menjek dokihoz, de hetfon mar annyira brutalisan fajt hogy elmentem a ful orr gegeszhez s o irt nekem valami gombaoloket (Augmentin ebbol 12 orankent egyet , Aciclovir ebbol 4 orankent kettot kell bevennem) hetfo ota szedem de meg nem eszleltem javulast :( ha szerdaig nem enyhul akkor irany a korhaz mert alig ettem valamit ez idoszak alatt :( Senkinek nemkivanom

2014. jún. 3. 07:57

Sziasztok,

régen írtam már ide...hát a helyzet azóta is változatlan(mindennek már 9 éve).

Azóta sem sikerült rájönnöm mi is okozhatja az aftáimat...:/

Ami nekem bevált az a Listerine Total Care(lila,és nem a zero) szájvíz....ezzel öblögetve sokkal elviselhetőbb,bár még így is 7-10 nap mire elmúlik...szóval aki még nem tette,az próbálja ki

2014. jún. 2. 23:08
Szerintem nekem is jócskán közrejátszott, hogy a fogorvos antibiotikumot írt fel a kezelés utánra. Hiába szedtem a Probiotikum plus-t, mégis így tönkrevágta az antibiotikum az immunrendszerem (legalábbis átmenetileg).
352. Fiúsmami (válaszként erre: 347. - Jano1976)
2014. jún. 2. 19:46
Az antibiotikumot tilos szedni aftára!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. jún. 2. 19:45
8 hónapos volt a kisebb gyekőc mikor aftával korházba került,kb 20 db volt a szájában.Annyira fájt neki ,hogy nem fogadta el a cicit.Én otthon finoman ecseteltem.A nővérke közölte,hogy most őt utálni fogom de ezt erővel le kell dörzsölni.Monda fájni fog neki nem hazudik ,de így hamarabb múlik.MOndta oké most sírjon.Gézlapra tett gyógyszertári cuccot és borzasztóan dörzsölte lefelé.Az én lelkem ordított mint a sakál,szívem szakadt meg,de elfogadtam mert bíztam bennük.Mondta addig kell míg lejön a fehér cucc.Aztán kapott kataflán cseppeket.Másnap reggel 2-3 db volt már csak.1 nap múltán 1 nagyobb maradt ,étvágya is visszajött.Haza is engedtek.Én otthon finomabban dörzsöltem és így még 3 nap kellett annak az egynek.Azóta minig van itthon tantum verde spray ,bent azt ajánlották.Egyszer volt a nagyobbank ,a tantum verdétől is hamar elmúlt,és csillapítja a fájdalmat is
2014. jún. 2. 19:16

Sziasztok!


Én múlt héten kedden voltam fogorvosnál, utána jöttek afták a számba. Az ínyemen van, a nyelvemen, a nyelvem alatt. Nagyon nagyok és örjítöen fájnak. Se enni, se beszélni nem tudok. Inni is csak úgy, ha elötte valami ecsetelövel elzsibbasztom.

Jelenleg ezüstkolloiddal öblögetek, Carbosan gel-lel kenegetem, sok c vitamint szedek, ezen kívül q10-et.

Ma szétvágtam egy e vitamin kapszulát és rákentem az olajat. Nem csípte és mintha nem fájt volna annyira egy ideig. De látványos javulás még nem következett be.

349. Jano1976 (válaszként erre: 348. - Bf788839f9)
2014. márc. 26. 10:04
Nem, nem jön semmi. Nekem a neutopenia-tól van. Semmilyen ételallergia nem jöhet szóba, mivel már akkor is volt aftám, amikor 2 hetes csecsemő voltam. Most is van egy, ma reggel elmentem a hematológiára, vettek vért. A gyorsteszt eredménye, hogy megint lent van az immunrendszerem, 4-9 G/l között kellene lennie a fehérvérsejt számnak, nekem 2,8 most. A kvali vérképi eredményt majd postán küldik. Írt a doki Augmentint, meg Glycerinum boraxatumot (hétköznapi nevén rózsavízet). Csecsemőknél ezt írják szájpenészre. Állítólag ez jobb, mint a Glicosept és a többi, mert sűrű és sokáig ott marad az aftán így tovább kifejti hatását. Kíváncsi leszek.
348. bf788839f9 (válaszként erre: 347. - Jano1976)
2014. márc. 25. 07:44

Kiütés nem jön egyidejűleg?

Ételallergiákat, gluténérzékenységet néztek már?

347. Jano1976 (válaszként erre: 344. - 832344dc9d)
2014. márc. 24. 17:15
Akkor mim lehet? 10 hematológusból, vagy fogorvosból 10 azt mondja, hogy afta. Biztos, hogy köze van az immunrendszerhez, mert amikor nekem lent van, akkor jön elő. Az antibiotikum 3-4 napra csökkenti az idejét. Az afta kb. ugyanolyan, mint a var, csak ez nem vérből van és nem a bőrön. Ugyanúgy kiesik, sokszor éjjel, reggel úgy ébredsz, hogy már csak a helye van meg...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook