Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? fórum

"AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. júl. 30. 10:24

Na ugy latszik kezd hatni a kezeles.... afta mindenit neki vegre hatasos kezelest talaltam.

Szoval penteken jottek ki csak ugy random modon , 3az also ajkamon, 1a jobb oldali pofamban, 1 a nyelvemen, 1 a szajpadlasomon s 1 a torkomon.

Fogalmam sincs mitol johettek ki, gyerek korom ota vannak aftaim s mar megtanultam veluk elni de egyszerre ennyi meg sosem volt s most lepnem kellett valamit, 5 patikaban is voltam.

A kezeles amit hasznalok:

Reggel:

1. Reggel felekeles utan kioblitem a szamat kamilla teaval amiben nincs cukor.

2. Megiszok egy multivitamin tablettat amiben van minden fele vitamin foleg C es B vitamin s nyomelemek.

3. Beveszek egy Immunity Flu Forte nevu immun erosito kapszulat.

4. Ovatos fogmosas puha fogkefevel

5. Zold Listerines szajvizzel oblogetek rogton a fogmosas utan

6. Befujom az aftakat egy Dr. Geske AntiViral nevu szajfertotlenito sprayel (Alcool, Dexpanthenol, Glycyrhizia Glabra, Quercus cortex et tartalmaz)

Napkozben:

1. Tobszor oblogetek a kamilla fozettel.

2. Ovatos fogmosas

3. Oblogetek fogmosas utan egy OSSIDENTA nevu szajvizzel amit langyos vizben felkell oldani s novenyi cuccokat tartalmaz. Ez nagyon franko elpuhitja az osszes aftat s aztan mar nemis faj jo darabig (mig ujra elnem kezd kiszaradni a szaj)

Este:

1. Ovatos fogmosas

2.OSSIDENTAs oblogetes

3. Befujom az aftakat a Dr. Geske AntiViral sprayel (ez rohadtul csip)

Hat ennyi en mar 3 napja ezt a modszert alkalmazom, lassan 5naposak az aktualis aftaim a szamban, nem mondom, hogy tokeletes mert meg egyik afta sem tunt el teljesen de hatasos mert nem nagyon fajnak s mar halvanyodtak. Amugy kezeles nelkul nekem 2 hetig utan mulnak el s iszonyuan fajnak, ezt meg ki is birom ha 1-2 van na de mikor ilyen sok van muszaly kezelni mert ember legyen aki kibirja, sokszor mar kinomba leakartam harabni mint a szemolcsot :D vagy domestoszal oblogetni :D meg a cigi parazs ranyomas is megfordult a fejembe :D de szerencsere van kevesbe fajdalmas modszer is mint ahogy fentebb irtam...

Kb az egesz cuccot hogy megvedd a fogkefetol a szajoblogetokig 5ezer ft ba kerult.

Glycoseptet kiakartam probalni mert azt mar sokan irtak, hogy jo de ebbe a rohadt varosban egy patikaban sincs...

315. Sly001 (válaszként erre: 314. - HawerStar)
2013. júl. 29. 12:29
Érdekes, hogy nekem nyáron szinte soha nincs, csak a többi évszakban. Biztosan köze lehet hozzá a D-vitaminnak.
2013. júl. 29. 11:19

Amiota az eszemet tudom mindig is voltak aftaim, eleinte sokszor voltam orvosnal, mindig irtak fel egy halom gyogyszert, kenocsot stb de sosem segitett egyiksem. Jo par eve mar megprobalok egyutt elni vele , ami eleg nehez foleg akkor ha tobb van egyszerre . De mostmar egyszeruen nem birom tovabb , mar a torkomban s a nyelvemen is jonnek ki ezek a szemet aftak... Elkezdtem a neten a leirasokban , forumokban ajanlott dolgokat is kiprobalni , de eddig meg semmi nem hatott. A kiprobalt dolgok neveit nemtudom most fejbol leirni de a lenyeg, hogy eddig egysem mullasztotta el, mikor bekentem mind csipte aztan elzsibadt s par oraig erzestelenek voltak aztan ujra egteg s ez igy megy napokig de elmullani nem mullik hamarabb mint kezeles nelkul.. Azt kerdeznem meg ti a torkotokon hogy a fenebe tudjatok bekenni???

Ma megyek a patikaba s veszek uj cuccot ra, amint megtalalom a hatasos azt leis irom ide....

313. krinya5
2013. jún. 9. 21:15
Vagothyl-t kent nekem a fülész a lányomnak. 1-2 nap alatt elmúlt, napi 1 kezeléssel.
312. csimmus
2013. jan. 29. 20:19

KEDVES Petra11 !


Nagyon szépen köszönöm a tanácsod, ki próbálom. Ma voltam megint mára még változatlan a helyzet , mondta a doki.(most másik nézett meg, mert aki eddig nézett vissza rendelt ma 9-re és ő addigra haza ment) az meg meg szólal h nem változott semmit sem !(kérdem én honnan tudja h nézett ki ha ő nem is látta)

Ùgy kezdődött az égész h eleve el kezdte írni rólam a statuszt.. Én meg rá szóltam h semmit ne írjon le rólam míg meg sem nézett semmit, mert ettől nem fog el múlni a gondom! Egyszóval vissza rendelt a Doktor úr mikor rá jött h semmi sem javult sem a fülem sem a torkom! Remélem mikor megyek vissza ott lesz a doktor úr aki eddig kezelt. Tegnap ki próbáltam a propoliszt majdnem le vakartam a vakolatot a falról. Nem volt.kellemes érzés. Dehát gondolom ez ilyen. Most így vissza gondolva már egy csomószor lehetett nekem is aftám.(régen)

Remélem el múlik hamar. Köszönöm a választ! Üdv!:)

311. Petra11
2013. jan. 28. 23:46
Beszedettek velem egy raklap gyógyszert antibiotikumot, kikészítették vele a gyomrom, vért vettek hetente, kenetet vettek a torkomról, és senki nem vette észre mi a bajom. Ez tartott közel fél évig. Ami még nagyon jó volt rá a Cataflam.
310. Petra11
2013. jan. 28. 23:41
Glycosept ecsetelőt fültisztító pálcára csepegteted, úgy töményen, semmi higítás, és bekened vele az aftát. 2-3 nap alatt elmúlik. Engem folyamatosan félrekezeltek, azt hitték torokgyulladásom van, mire nagy nehezen rájött egy orvos a megoldásra. Azóta ha fáj a torkom, belenézek és aftát látok, a megoldást rögtön tudom.
309. csimmus
2013. jan. 28. 15:39

Sziasztok! Nekem 3 napja jött elő, a garatfal mellső íven és bal oldalt a gartívnél! 1-1 cm-ek! Alig bírók nyelni. Voltam a fül-orr-gége osztályon a hétvégén (ügyeleten) mert közben be gyulladt a fülem és akármit csináltam semmi nem volt jó!:( az orvos rögtön kérdezte h megfázásos panasza nincs..? Mondom de a torkom két napja fáj.. Na megnézte a fülem nagyon be van gyulladva..megnézte a torkom akkor mondta h lehet h megvan a ludas. Az afta kihathat a fülemre. Nekem még annyit mondott, hogy az immunrendszerem le van gyengülve. Írt fel szem cseppet és aktil duot, javasolta a neo citrant torokfertőtlenítőnek és a strepstilst! Ezek nekem be váltak! Legalább nem fáj!:( most minden nap járok a fülészetre, a doki minden nap nyomon követi a változást mind a fülemben mind a tokomban!

Nézni fog nekem egy vérképet is. Majd ha van van valami hírem írok!

308. semetka
2012. aug. 9. 21:09
Nekem ebben az évben szinte hetente jöttek ki afták. Ráadásul 2 hétig volt a számban mindig. Rászántam magamat és öblögettem ezüst-kolloiddal 3 hónapig. Váltottam Sensodyne Pro-Namel fogkrémre ami SLS mentes. Nem eszem dió és mogyoróféléket. Most ott tartok hogy nagyjából 2 hónapja nincs a számban egy se. Úgy gondolom hogy a fogkrémváltás segített a legtöbbet. Próbáljátok ki. Lehet hogy nem működik egyből, mert nekem is a használat után kijött még 1 de az is csak pár napra.
2012. jún. 24. 00:58
Amúgy nálunk családi dolog, és mi érdekes módon azt figyeltük meg, hogy akkor jön ki, ha C-vitamint eszünk :S
2012. jún. 24. 00:57

Aki nem virágporallergiás, annak propolisz alkoholos kivonatát ajánlanám (méhésztől a legjobb venni, mert sűrűbb, de gyógyszertárban is van).

Le kell vele cseppenteni/ecsetelni. Az első pillanatban nagyon fáj, mivel ugye alkoholos, de aztán tökéletesen lezsibbasztja, ezen kívül baktériumölő, gombaölő, gyulladásgátló hatású, így hamar meg is gyógyul az afta...

2012. jún. 21. 20:01
Ha valakinek van aftája, arra a legjobb az ezüst-nitrát. Bemész fogorvoshoz (nekem fül-orr gégész kente be, mert tüszős mandulagyulladásom van), és megkéred, hogy pls kenje már be az aftádat. Nekem kérni se kellett, felajánlotta az aftámra, csak véletlen 2-t nem kenettem be =(. Na de mindegy, a lényeg, hogy el fog tűnni, és már nem is fáj nekem. Nem fáj, csak elejébe csípi, utána meg rászárad, és kész.
2012. máj. 21. 02:27

Azóta van rendszeresen aftám, amióta az eszemet tudom. Gyerekkoromban anyukám sem tudott mit csinálni vele, de aztán idővel ajánlották neki a GLYKOSEPT-et.


Évekig azt használtam, higítva öblögetni, meg ecsetelni is.


Aztán rájöttem egy valamire:

Mindig akkor van aftám ha DIÓ-t eszem. Nem tudom ki van még így ezzel, de ha diót eszem másnapra biztos hogy aftám lesz. Nem azért mert koszos, mert próbáltam hogy megmosom, összetöröm, valami a dióban van aki okozza.


Amióta nem eszem diót, csak nagyon ritkán van, főleg ilyenkor vizsgaidőszakban. A stressz is előhozza, meg ha sokat tanulok a körmöm is rágom, és onnan is juthat be kosz.


Lényeg, hogy a megelőzés nálam a rendszeres (napi 2-3) fogmosás, szájvíz, és dió kihagyása.


Másik, hogy most nincs itthon glycosept, és listerine-nel öblögetek naponta többször, és teljesen elmulasztja a fájdalmat, meg szerintem az afta is múlóban van:)

303. Barin
2012. máj. 19. 01:15
Nekem most van először feltehetőleg Aftám. Kinézetre és kép alapján egyértelműen aftám van viszont nekem tele van sok kicsi apró gennyes hólyaggal a szám. 3 napja, a hólyagok megjelenése óta nem tudok enni és inni is alig. A szám belső falán, a nyelvemen de még a nyelőcsövemen is található ilyen gennyes hólyag ami rendkivüli fájdalmakat okos. Antibiotikuomot kaptam kezelésére. Vélemény? Aftákról van szó? Mit tegyek?
2012. ápr. 18. 21:41

AFTA - gluténintolerancia, lisztérzékenység


Engem is évtizedek óta kínoz az afta.

A [link] cikk hozzászólásaiban írja valaki: "Nekem azóta nincs aftám, mióta gluténmentes diétát tartok. Én nem vagyok lisztérzékeny, de a kislányom igen. Vele kezdtem el a diétát. Most már 3 hónapja nem jött ki egyszer sem. Előtte hetente jött 1-2 afta a számban."


Ha valaki próbálta a gluténmentes diétát, vagy most kipróbálná, nagyon kíváncsi lennék a tapasztalataira! (Hozzá kell tennem, hogy állítólag a gluténra adott hosszan elnyúló immunreakciók miatt előfordulhat, hogy csak hosszú hónapok után jön meg a diéta hatása.)


Még a következő cikkekben is van említés a lisztérzékenységről, gluténintoleranciáról az afta kapcsán:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ide is válaszolhattok: lengyeli@gmail.hu

2012. ápr. 12. 20:57

SZiasztok!


Szeretném megosztani a tapasztalatunkat.

Kislányom 2,5 évesen kerűlt afta miadt kórházba,olyan fájdalmai voltak,hogy nem evett,nem ivott semmit,majdnem kiszáradt,végig tele volt a nyelve.Előszőr nem tudtuk mi ez,hisz akkor volt először.

Tantum verdével és betadinnal ecsetelték neki fél óránként felváltva és mellé Cataflam-cseppeket kapott,és persze infúziót.

Akkor elhatároztam hogy ezt mégegyszer nem hagyom hogy ennyit szenvedjen a kislányom,és minden betegségnél befejezésképpen aftája volt,ami ma már csak rossz emlék.

Nekünk a Grapefruit-mag csepp ami bevált.itattam is vele immunerősítőként,és ha kijött azzal ecseteltem le az aftákat.

Ma már öt éves és az ovi miadt sokféle vírussal találkozott,de afta egyszer sem jött ki azóta.Nem minden fajtája jó!

300. kanyar
2012. febr. 5. 20:45

Sziasztok! :)

Gondolom megosztom a tapasztalataimat, mert sajna 1 hete énis szenvedtem, de nagyon!! :(

Én házi pálinkával (50-52%) öblögettem!! Az nagyon használt, igaz beh*gyoztam majdnem, de úgy elzsibbadt a szám, hogy nemfájt és bírtam enni.. másnapra összehúzodtak ezek az afták és sokhelyen már csak piros pötty volt.. :) Jó lehet tovább tart, kb 2 nap, de hatásos. :)

Meg én rendeltem ezt a tapaszt:

[link]


ez még szerintem használ, mert ráraktam és tényleg olyan, mintha nemfáj és védi a kajától is.. én ezt a tapaszt meg a házipálinkát aljánlom!! :) Persze nemszabad túlzásba vinni, mert kimarhatja a nyálkahártyát. De mikor meggyógyult, utána én szájvízzel öblögetem minden este.. biztos ami biztos.. :) nemnagy tétel.. inkább kifizetem mindig azt az 1000ft-ot max, de ne legyen több ilyenem!! Senkinek se kívánom! :S

Jobbulást mindenkinek!! :)

299. m.melus
2012. jan. 8. 08:16
A 16 hónapos fiam összeszedett egy elég rendes szájfertőzést, 1 hónapja benne van már, afta itt afta ott, 3-szor ügyelet, és csak kínlódott éjszaka...phlogosol ecsetelőt adtak, de semmit nem ér!odáig eljutottunk, hogy antibiotikumot kellett adni neki, mert az ecsetelő kevés volt.kaptunk patikai kikevert sűrű szirupot fájdalomcsillapításra és Aktil duot.Most rendbejött.De nem tart sokáig szerintem mert fogzás és egyéb berögződések miatt folyamatosan a szájában a keze és minden amit ér bedug a szájába:-)
2012. jan. 8. 07:26

Épp a napokban voltam benne.

Gingisol-t javasolt a gyógyszerész hogy dörzsölve ecseteljem be. Hát egy mégnagyobb sebet csinált ez az ecsetelés A szájsebész annyit mondott h gingisol a kukába.

Bucca gel (kb 1700ft) vagy corsodyl (kb 1500ft) mondta hogy használjam.

corsodyl lett amit vettem. Nem marta a sebet, viszont 2 nap alatti öblögetéstől (napi 3*) teljesen elmúlt.

Annyit hozzá tett hogy miután elmúlt még 2 napig reggel és este öblögessek vele h nehogy visszatérjen.

Szóval CORSODYL mellett voksolok! Nem drága viszonylag, és sokáig elég. Mindennapos öblögetésre is alkamas (pl esténként) és garantált nem lesz problémád.

297. mamcili
2012. jan. 3. 22:49

Tantum verde nekünk nagyon bevált!

El sem tudom mondani, mennyire örülök neki, amikor a fogász ajánlotta nekünk...

persze elmondta hogy mindemellett rengeteg vizet kell inni, és kevés cukrosat, fűszereset enni.

2012. jan. 3. 15:16
Én propolisz cseppel kezeltem, így 2 és fél nap alatt elmúlt, míg egyébként Corsodyllal öblögetve min. 4-5 nap. Először ecseteltem a propolisszal az afta felszínét jól megdörgölve, az nagyon fájt, majd naponta 4x, 5x közvetlenül az aftára cseppentettem a propoliszt. Na attól az agyam is lezsibbadt annyira fájt. Viszont bevált. :))
2011. dec. 8. 21:15

Sziasztok!

Én is évekig küzdöttem, havonta jött ki kb. és eltartott vagy 10 napig! Nyárig bezárólag már 2 hetente szenvedtem tőlük és elég nagyok, elterülők voltak, csak fájdalomcsillapítóval bírtam. Mindent kipróbáltam, amit alább a hozzászólók írtak. Én teljesen elhagytam az olajos magvak fogyasztását, ill. Meridol nevű fogkrémet használok (elég húzós az ára, 1300 Ft, de sokáig elég) és hónapok óta nem volt problémám, ha mégis kijött 1-1, az elég pici volt, azokra bevált eddig a Gingisol (DM-ben kapható, természetes alapanyagú ecsetelő, kb. 700 Ft)! Próbáljátok ki! Remélem segítettem!

2011. dec. 7. 17:29
Sziasztok! Nekem 4 évig volt minden hónapban a mensi elején jelentkező és kb. 8 napig tartó afta a számban, nagyon sok mindent próbáltam, semmi nem segített. Nekem a Q10-qoenzim 60 mg-os szedése óta nem jött ki, 4 hónapja!! Egy fórumon írta vki, hogy neki ez segített ... és véééégre Nekem is elmúlt!! Egy próbát megér, én is majd megőrültem tőlük! Rettenetesen fájtak :(
293. benga87
2011. dec. 4. 18:18

Sziasztok!


Jómagam is szenvedek kb 3,5 éve ettől a jókis dologtól. Nekem az összes létező megvolt már! Most is van egy jelenleg a számban. Kivizsgáltak, kenetet vettek egy ilyen kis drótkefe szerű dologgal, ami aprónak tűnt, de olyan szinten fájt, hogy összeestem! 2 méteres Ex thai boxos vagyok...


NINCS afta vírus, se semmien vírusom! Immunrendszerem olyan erős, hogy szinte 1-2 megfázást leszámítva nincs bajom!


Jelentkező okai: hirtelen extrém hangulatváltozás, öröm, bánat, harapás, karc, kisebb ütés ajkaimra!


ellenszere: NINCS! Higyjétek el, mindent kipróbáltam, nincs! Valakinek ez az bevált, de ha most bevált, akkor 2 hónap múlva nem hiszem! Eleinte a Vagothil jó volt, majd hatástalanná vált. Egyetlen ami mérsékli a fájdalmat a Strepsils szopogató tabletta! NEM jár fájdalommal a szopogatása, enyhíti a fájdalmat!


Akinek van, csak azt tudom javasolni, próbáljon meg vigyázni magára, mindenkinek van, olyannak is, akiről el se hinnétek! Jó tanács: együtt kell élni vele :'(

2011. nov. 4. 10:06

Sziasztok!

Sajnos én is szenvedek az afta kellemetlenségeitől és van is egy drasztikus,kíméletlen megoldásom ami viszont AZONNALI HATÁST NYÚJT!!!! Ez nem más mint a hagyományos citrompótló tabletta amit a sebre helyezek és beledörzsölöm ami igaz vérezni fog csúnya majdnem fekete színben pompázik és közben könnyeimmel küszködve majd becsinálok a gyönyörtől amíg szinte el nem olvad a tabletta de utána kiöblítem a számat egy ideig érzéketlen zsibbadt a seb de kis idő múltán ez megszűnik és a seb habár még látható 1,2 napig de fájdalom egy szem se aztán a seb is elmúlik nyomtalanul. Nem tudom orvosok ha tudnák mit szólnának hozzá de ez nekem tutira hat és szerintem másnak is!! Remélem segíthettem bárkinek is mert akkor már megérte írni! Ha bárki kipróbálta és hat ha lehetősége van írjon akár e-mailt is!

2011. okt. 21. 16:12

Sziasztok!

Sajnos az édesanyám daganatos beteg,veséjénél is van daganat ez miatt A meggyengült vesefunkció azt jelenti, hogy zavar lép fel a szűrőrendszerben, és a salakanyagok kiválasztása nem történik meg tökéletesen. A salakanyagok visszamaradnak a szervezetben, és olyan betegségeket idéznek elő, mint a reuma, a köszvény, az allergia, a bőrkiütések, a viszketés vagy az asztmás roham.

Vesegyengeség esetén a salakanyagok az izzadással a bőrőn keresztül választódnak ki, és ez túlterheli a bőrt: ólomszínűvé válik, fakó és természetellenes hatást kelt. Veseműködési zavarok esetén a kiválasztás másik lehetséges útját a nyálkahártyák jelentik, ami megnöveli a fertőzésre való hajlamot.Elaftásodik a száj...Az anyunak 3 hónapja olyan aftás lett a szája hogy peget kellet beültetni a hasába és azon keresztül etettem.Mindent kipróbáltunk amit ajánlottak,drágább ,olcsóbb ecsetelőket .De semmi nem használt....És párnapja ajánlottak egy dm-es szájvizet donto-dent zöld színű (be vallom nem hittem benne )de gondoltam egy próbát meg ér...Fel hígítva gézlapot átitattam beraktam a szájába,3 napja csinálom és most először rengeteget javult a szája...Remélem segíteni fog nektek is!!!!

290. Zizisicc (válaszként erre: 281. - Karintan)
2011. szept. 30. 10:58
Az ezüst kolloid függőséget okoz? Hmmmm ... Mióta?
2011. szept. 30. 10:43
Sziasztok Aftától szenvedő társak! 26 éves vagyok, nekem kb. 4-5 éve jelentkeznek az afták a számban, nem nagyon, olyan gombostű méretűek, viszont sokszor igen mélyek tudnak lenni és persze fájdalmasak. Sokszor a nyelvemen - ha kidörzsöli a fogam, sokszor a számon belül a nyálkahártyán. Megfigyeltem, hogy ha 52 kg alá megyek akkor gyakrabban jelentkeznek és nekem is az immunrendszer gyengeségét hozták fel, hogy így jelez a szervezet, nem mintha nem tudnám akkor magamtól is.. :) Évek óta kutattam mi lenne rá gyors mód az eltüntetésére, sokszor végigolvastam a neten az ajánlásokat, meg is vettem a szereket amiket aánlottak, de 6-7 napnál rövidebb idejű gyógyulást nem értem el (kenegetés nélkül 10-11 nap a lefolyáa) Aztán fogorvost váltottam, ő ajánlotta a Neomagnol tablettát, amin először meglepődtem, mive a Wc, fürdő fertőtlenítésén túl szájsebészeti beavatkozások után szoktak vele öblögetni. 1 negyedet kell egy pohár vízben feloldani. Nem is drága pár száz forint a gyógyszertárban. Pár nap után már javulás érezhető, húzódik össze a nyílt seb. 2-3 nap után pedig eltűnik. Próbáljátok ki, kíváncsi vagyok a véelményetekre. :)
2011. júl. 13. 14:08

A gyógyszertárból vény nélkül kapható Septofort-ot ajánlom minden ilyes fajta szájban lévő fertőzésre, pár nap alatt rendesen lelohasztja a bacikat.

Nem túl drága szopogatós cukor fogkrémízű nem színezi el a fogakat, annyi h utána fél/1óráig nem szabad enni inni.

2011. júl. 13. 13:45
Sziasztok! Nekem tuti bevált a Glycosept, melyet lehet ecsetesen is használni illetve vízzal higítva szájvízként is.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook